Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Szukam blanku o podobnych parametrach ...



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 styczeń 2020 - 19:46

Mój najlepszy kij sandaczowy, to spinning wykonany na japońskim blanku o ugięciu regular - Restaffine Monster Boron 83M 2,5m 7-30g.

Na nie tak całkiem Martwej Wiśle, do połowu z brzegu dla mnie ideał.

Załączony plik  Resstafine.JPG   100,54 KB   10 Ilość pobrań Mietku o tym blanku mówisz :)?Mój ci on.

Potwierdzam, nic lepszego póki co nie wynaleziono, boron ponad wszystko :)  :)  :) .

Załączony plik  Resstafine1.JPG   87,57 KB   10 Ilość pobrańWykonanie Krzysiek Zieliński na najlepszych komponentach jakie wówczas były dostępne.


Użytkownik Jozi edytował ten post 06 styczeń 2020 - 19:49


#22 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 styczeń 2020 - 19:17

Mój też uzbrojony u Krzyśka Zielińskiego, w przelotki Fuji Torzite w systemie KR.

Opatentowany przez Restaffine uchwyt kołowrotka z insertem drewnianym.

I korek jakości, o której dziś można już tylko pomarzyć.



#23 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:30

Mój też uzbrojony u Krzyśka Zielińskiego, w przelotki Fuji Torzite w systemie KR.

Opatentowany przez Restaffine uchwyt kołowrotka z insertem drewnianym.

I korek jakości, o której dziś można już tylko pomarzyć.

Mnie ten uchwyt Restaffine nie przekonał.

Korek super, to fakt.Mój na fuji sicach.

Kijek petarda.



#24 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2020 - 21:34

A jak do Restaffine'ów mają się boronowe Vegtery polskiej produkcji? W Warszawie będąc, mam lekki problem z porównaniem ... :unsure:



#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 styczeń 2020 - 07:29

A jak do Restaffine'ów mają się boronowe Vegtery polskiej produkcji? W Warszawie będąc, mam lekki problem z porównaniem ... :unsure:

Nie porównam bo tych z Krakowa w ręku nie miałem.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#26 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 styczeń 2020 - 07:52

A jak do Restaffine'ów mają się boronowe Vegtery polskiej produkcji? W Warszawie będąc, mam lekki problem z porównaniem ... :unsure:

Troszke podrozujac w czasie :rolleyes: i odczuciach  :rolleyes:  porownujac te Rastki ktore jeszcze byly w ofercie i te Vegtery ktore zaczynaly Krzyska przygode z boronem ,- nijak.... R vs V 10:1  -_-

Ale wszyscy wiemy jak dociekliwy jest Krzysiek i to co slysze obecnie od tych co lubia kije z boronem, Vegtery poprawily swoj poziom baaaardzo baaaardzo mocno pod kazdym wzgledem. 

Moim zdaniem Krzysiek dobrze robi, ze nie odpuszcza tematu, bo zawsze beda milosnicy solidnosci kosztem wagi i balansu a zniejszanie tych faktorow dyskomfortu ulatwiaja kolejne osiagniecia w technologicznym rozwoju Krzyska w zakresie ukladania, doboru i konstuowania mat. 


  • Jozi lubi to

#27 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 styczeń 2020 - 10:22

Rozmawiałem ostatnio z Krzysztofem na temat blanku dla siebie. Chciałbym posiadać kij, identyczny z moim monsterem 8'3ML tylko w długości 9'. Okazuje się jednak, że obecnie nie jest to możliwe. FA nie produkuje odpowiedników Rastaffine, blanki są sztywniejsze i nieco bardziej szczytowe...co mi akurat nie jest na rękę ale może odpowiadać miłośnikom tzw, modnych obecnie, kos sandaczowych czy innych kos...Ja lubię Rastaffine z powodu uniwersalności i czułości.
  • Jozi i Rheinangler lubią to

#28 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 styczeń 2020 - 11:25

Rozmawiałem ostatnio z Krzysztofem na temat blanku dla siebie. Chciałbym posiadać kij, identyczny z moim monsterem 8'3ML tylko w długości 9'. Okazuje się jednak, że obecnie nie jest to możliwe. FA nie produkuje odpowiedników Rastaffine, blanki są sztywniejsze i nieco bardziej szczytowe...co mi akurat nie jest na rękę ale może odpowiadać miłośnikom tzw, modnych obecnie, kos sandaczowych czy innych kos...Ja lubię Rastaffine z powodu uniwersalności i czułości.

Nie wiem czy to się tyczy mody, czy czego.

Ja wolę do pewnych zadań właśnie te szybkie i cięte kosy, które nie tracą nic ze swojej czułości a nierzadko przewyższają w tym aspelcie te "niemodne".

W moim przypadku nie ma to nic wspólnego z trendami, modą bo dochodziłem do tego sam przez wiele lat łowienia.


Użytkownik nyny edytował ten post 11 styczeń 2020 - 11:26


#29 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 styczeń 2020 - 12:41

Nie wiem Przemku jakie masz doświadczenia z boronami. Wiem natomiast, że sporo osób ocenia te kije, po wrażeniu jakie występuje na "sucho" a jest to wrażenie zdecydowanie mylące, gdyż kije boronowe zupełnie inaczej działają w praktyce niż wynika to z wrażenia...pierwszego wrażenia. Na pozór nieco oleista akcja i mała zbieżność wydają się predysponować kij wyłącznie do współpracy z twardymi przynętami. Prawda jest na szczęście inna, monstery świetnie radzą sobie z woblerem jak i gumą w technikach sandaczowych, energia oddawana przez blank inaczej oddziałuje na nasze czucie a zupełnie inaczej na koniec tego co akurat mamy na naszej lince...zacinanie ryb, w pewnym stopniu potęgowane przez niespotykaną czułość, wyzwala siłę przebicia, nieadekwatną do przyłożonej przez operatora, ryba ląduje i grotem na wylot choć wydawało się, że tylko targneliśmy nadgarstkiem. Kupując mój egzemplarz, nie sugerowałem się przydatnością kija do łowienia z opadu itp jednak w trakcie użytkowania, zupełnie przypadkiem, okazało się, że kij radzi sobie z gumami lepiej niż moje, teoretycznie bardziej, specjalistyczne narzędzia...stąd polecam ale w żaden sposób nie namawiam :)

Użytkownik guciolucky edytował ten post 11 styczeń 2020 - 12:43


#30 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 styczeń 2020 - 12:44

w punkt Kuba !!!!  ;)


  • popper i guciolucky lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych