Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy kupujecie używane wędziska? Sukcesy? Wpadki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 grudzień 2019 - 12:36

Cześć!

 

Naszło mnie na przegląd moich muchówek, no wiecie spojrzenie czy gwinty czyste, lakier nieuszkodzony, przelotki gładkie...

Gdy tak sobie szmatką pucowałem i pokrętła dokręcałem pojawiła się refleksja, a mianowicie prawie wszystkie kije miały poprzednich właścicieli...

 

Załączony plik  DSCN9238.JPG   78,84 KB   40 Ilość pobrań

 

Tak, od lat kupuję używane wędziska (swoją drogą zwane z uporem "wędkami"), stanowią one zdecydowaną większość mojej kolekcji.

Czy zdarzały się wpadki?

Oczywiście, pewien z axis 9/5 pojawił się przed laty ze zdepniętą przelotką wlotową, która na fotografiach jakoś tak się niespecjalnie pokazywała... :(.Bliski byłem odesłania kija, nawrzucania jobów, no wiecie, nerwy i zawód.

Stało się jednak inaczej, bo ...pomachałem tym styranym i uszkodzonym sagem, poczułem "to coś" :) i wiedziałem, że potencjał JEST.

Szybko i tymczasowo ( trwa do dziś ;) ) umocowano przelotkę, przemyłem korek, cena była przyjazna, a wkurzenie minęło, tak więc świetny choć pechowo debiutujący u mnie kij służy do dziś.

A efekt? Życiowy 75 cm muchowy potok wyholowany właśnie  tym wędziskiem.

 

Załączony plik  do prezentacji.jpg   74,29 KB   39 Ilość pobrań

 

Sukcesy? Tak, także miały miejsce, bo zadbany śliczny patyk za naprawdę przyjazną cenę to niezła gradka. Oczywiście targi, zdjęcia,  telefony, nowe znajomosci zawiązywane przy tej okazji...część nieodłączna.

A gdy nie pasuje, wisi, zbyt szybki, zbyt powolny, a może po prostu " brak chemii"?

Sprzedaję w zbliżonej cenie, strata finansowa jest pomijalna, a doświadczenie pozostaje...

 

Ciekawe jak Wy oceniacie plusy i minusy kupna "używańca"?

 

Załączony plik  DSCN9274.JPG   141,55 KB   36 Ilość pobrań

 

pozdrawiam Paweł



#2 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 22 grudzień 2019 - 14:05

Fajny temat.
Ja kupuję sporo z drugiej ręki.
Tzn może nie dużo,ale procentowy udział spory.
Plusy to na pewno cena.W zeszłym roku Helios 2 9'#5 za 1300zł.Klikało mu złącze,ale przestało po zabiegu usunięcia wosku ze środka częśći żeńskiej.Ale i tak sprzedałem i to bez straty.Super kijek mimo wszystko.
Teraz miałem możliwość kupna takiego mid flexa 9'#4,ale chyba pójdę w trapera.
Trzeba pamiętać,że druga ręka to możliwe problemy z gwarancją.
Można też poczekać na wyprzedaże i coś fajnego upolować w realnych a nie z choinki pieniądzach.
Sama technologia kiji niewiele się zmienia i nie ma co się łudzić i być naiwnym że ten najnowszy to już ach i och.To kit.
Aczkolwiek dobrze że ktoś kupuje nowe.
Dzięki temu można to odkupić znacznie taniej.
Acha raz kupiłem recona z wadą,ale odesłałem i nie było problemu.
Tak naprawdę dla mnie po przerobieniu iluś tam patyków stwierdzam że najlepsza jest średnia półka.Akcja i komponenty są takie jak trzeba a pieniądze normalne.

#3 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 22 grudzień 2019 - 14:37

Dotyczy nie tylko wędek, sam kupiłem tutaj niedawno używany kołowrotek za połowe ceny ze sklepu, miał być stan bdb, a nie był,  sprzedawca wypiął się oczywiście, własnym staraniem doprowadziłem do stanu bdb, a i tak wyszło taniej niż nowy ze sklepu.



#4 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 grudzień 2019 - 15:07

Dotyczy nie tylko wędek, sam kupiłem tutaj niedawno używany kołowrotek za połowe ceny ze sklepu...

Wybacz, ale temat dotyczy wędzisk i o nie zapytuję.

Kołowrotki, linki to naprawdę inne zagadnienie.

Jednak wędzisko, kij (powtórzę- nie wędka) to element, który moim zdaniem najlepiej nadaje się do obiegu wtórnego.



#5 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 22 grudzień 2019 - 15:24

Ja kupuje.tylko.uzywki i generalnie 99% jest ok,a 100% ok.jezeli.kupuje z jerka..
Dwa razy na allegro.kupilem i byly pekniete,ale oddałem i pieniazki zwrocone..
  • Jozi i Paweł Bugajski lubią to

#6 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 22 grudzień 2019 - 16:04

Witam

Moje wędziska byly kupowane w sklepach/u przedstawicieli ,czyli "nowe"

Dlatego w cudzysłowie bo niektóre z nich byly uzywane ( nie mylić z machaniem na sucho w sklepie) 

Używane tzn linka w  tych wędziskach była uzywana, może do prób,może do lowienia.

Można poznać po śladach na wedzisku.

SCOTT S3 9' #5 - używana

Paradigm 9' #5 ( u przedstawiciela czekał na mnie 3 lata-ten na 40 lecie T&T) używana

Winston LT 8'9"#4 używana

Jedyny jaki zakupiłem nowy to HELIOS 9'#5 tip flex.Gdy odbieralem od przedstawiciela to folia na tubie nie była rozcięta.Prosto z "fabryki" trafiła do mnie.

Pisze o tych wedziskach które wywarły na mnie wrażenie i są ze mną.

Teraz już mam wybrane wedziska które mają u mnie dozywocie

Za kilka dni kończę 63 lata, więc już nowości/zakupy mnie nie "rajcują" :)

Najwazniejsze żeby sił wystarczylo na wyprawy wędkarskie  :good:

Wesolych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku

Kłaniam się Marian

 

 

 

 

 



#7 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 grudzień 2019 - 16:11

Ja najczęściej kupuje kije na wyprzedażach, kiedy starą sprawdzoną serię zastępuje nowa hiper, super i w ogóle o wiele lepsza. Wg marketingowego przekazu oczywiście.
Tym niemniej kilka kijów w mojej szafie pochodzi z drugiej ręki. Zazwyczaj z komisu FF, ale znajdzie się i coś z jebaja.
Najfajniejszy kij z drugiej ręki, aczkolwiek w stanie jak nowy to DH Goran Andresson 9126. To najlepszy kij do underhandu jaki miałem w rękach.

Dzięki Marcin! :)

Użytkownik mack edytował ten post 22 grudzień 2019 - 16:57


#8 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 grudzień 2019 - 16:20

Dziękuję Marianie.

 

Jesteś w Klubie 60 plus, tak więc i doświadczenie niemałe i kijki zacne :)

Nasze forum, jak stwierdził kolega powyżej zapewnia bardzo bezpieczne zakupy, pewności jednak nigdy nie ma.

 

Jako ciekawostkę wspomnę o pewnej fajnej umowie, którą zawarłem z jednym z oferentów (może to ktoś z Was?)

Otóż zawsze ciekawiły mnie długie wędziska do nimfy, ale miałem obawy, czy ESN przy długości 305cm nie będzie zbyt ciężki, nie będzie wisiał i czy po prostu przypasuje.

Umówiłem się więc, że gdyby wędzisko nie miało u mnie zostać mogę je odesłać płacąc tylko za przesyłkę. Zaufanie i dobra wola.

Odpakowałem sage, porzucałem, porównałem i ...odesłałem ponosząc niewielki koszt i zdobywając doświadczenie.

To była naprawdę dżentelmeńska umowa. :)



#9 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 grudzień 2019 - 17:32

Dużo kupuję i trochę sprzedaję.99,9% wszystko ok.Jeżeli jakieś zaskoczenia to na plus.Towarzystwo z pod znaku muchy to fajne towarzystwo.



#10 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 22 grudzień 2019 - 18:25

Kupiłem kilka wędzisk . Większość w komisie FF. Nigdy nikt mnie nie oszukał. Choć pomyłki z mojej strony były np. Talon Highlander i Sage SP+. Kije które mi kompletnie nie pasowały. Ale też były sukcesy - z drugiej ręki kupiłem dwa kije, które mają u mnie dożywocie- Sage SLT 9'#4 i LL 8'9''#3. Generalnie to jestem dość stały w swoich uczuciach 😁. Jak pasuje mi jakiś sprzęt to używam go po kilkanaście lat.
  • Paweł Bugajski, SzymonP i Richi55 lubią to

#11 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 22 grudzień 2019 - 18:37

Nigdy nie kupiłem wędziska z drugiej ręki. Zawsze mam taka obawę że z wyglądu wszystko będzie pięknie i ładnie, a w praktyce wyjdą jego bolączki. Późniejsze dogadanie się ze sprzedającym, to pewnie będzie prawdziwy dramat. 


  • Paweł Bugajski lubi to

#12 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 22 grudzień 2019 - 18:38

Kiedyś zachciało mi się połowić szklakiem i po długich poszukiwaniach udało się takowe używane wędzisko znaleźć  . Sprzedający opisywał jako stan bardzo dobry i mało używane.

A to co do mnie dojechało , to szkoda gadać :(  . Kiedy napisałem do sprzedającego że stan wędziska jest niezgodny z opisem , to przyznał mi się  że wędzisko zostało zdeptane na rybach przez jego kolegę :D . Na szczęście udało się kij zwrócić i odzyskać gotówkę , ale trochę mi się odechciało używanych wędzisk.

Załączone pliki


  • Paweł Bugajski lubi to

#13 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 grudzień 2019 - 18:56

Dwa ostatnie wpisy nie nastrajają optymistycznie... ;)

Jednak dobre zdjęcia przesłane mailem, szereg pytań na które uzyskujemy jednoznaczną odpowiedź no i ślad ustaleń w wątkach lub poczcie ...bezpieczeństwo zakupu rośnie :)

Czasem trzeba zapytać o to czy blank jest prosty - naciąłem się przed laty na krzywe scotty. Niby nie szkodzi, ale boli... :(


  • russian80 i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#14 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 19:10

Część mojego sprzętu jest z drugiej ręki. Kupowałem z FF,all, jak również po za krajem. Co ciekawe tylko raz sprzedawca mnie "naciągnął" przy Loomisie i odprysniętym lakierze na stopce wyjściowej przelotki. Kiedy zareklamowalem wędkę sprzedający obiecał w.ramach rekompensaty dosłać mi kilka much. Jak narazie kolega nadal kręci te muchy już dobre 8 lat 😂😂😂( nie będę pisał kto to), ale trzymam za słowo nadal. 👍
Mimo tej jeden sytuacji polecam ta formę kupna. Raczej w środowisku mało jest przykrych sytuacji:)
  • Paweł Bugajski i Richi55 lubią to

#15 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 22 grudzień 2019 - 19:17

Dwa ostatnie wpisy nie nastrajają optymistycznie... ;)
Jednak dobre zdjęcia przesłane mailem, szereg pytań na które uzyskujemy jednoznaczną odpowiedź no i ślad ustaleń w wątkach lub poczcie ...bezpieczeństwo zakupu rośnie :)
Czasem trzeba zapytać o to czy blank jest prosty - naciąłem się przed laty na krzywe scotty. Niby nie szkodzi, ale boli... :(



Krzywy mam jeden patyk.Lekko.Ale działa jak ta lala.
Natomiast ciekawe co se ktoś myśli jak sprzedaje taki zdeptany kij?Że ktoś będzie głupi?
  • russian80 lubi to

#16 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 22 grudzień 2019 - 19:21

W jednym z odcinków kultowego serialu "Świat według Bundych" był poruszony temat wędkarstwa i zakupu nowych wędek. To oczywiście żona była przeciwna zakupowi nowych wędzisk !

 

Komentarz Ala na temat zakupu używanych wędek był mniej więcej taki:

 

- Wszystko co mam w życiu mam używane. Dom, samochód, ubrania a nawet żonę ! Dlatego wędki muszą być nowe ! ;)



#17 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 grudzień 2019 - 21:13

Ja odpowiem trochę obok głównego tematu. Wędzisk z zasady nie kupuję ("religia mi zabrania", bo używam tylko własnoręcznie zbrojonych), natomiast staram się (i z reguły z powodzeniem) polować na blankowe okazje. A to muchowe NFC za pół ceny w USA (córka przywiozła, więc dodatkowych kosztów nie było; zresztą przywiozła też bardzo fajnego Winstona z 25% rabatem), a to muchowy Lamiglas XMG z Mudhole, przeceniony z 200 na 50 dolarów (fajny spinning z niego wyszedł). Wreszcie różne muchowe batsony, kupione na eBayu za okazyjne ceny i przywiezione przez znajomych, bądź znajomych znajomych. Poza tym, że ostatecznie nie każdy blank, a raczej kij na nim zrobiony, mi pasował, to wszystkie blanki docierały do mnie w stanie jak spod igły.

 

Przepraszam za lekki offtop


  • Paweł Bugajski i ark70 lubią to

#18 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 22 grudzień 2019 - 22:04

od wielu już lat kupuje wyłącznie z drugiej reki. nie tylko kije

podobnie z młynkami, sznurami, ect.

nie widze sensu placic 1000 usd za kij kiedy lekko uzywany chodzi za 50% ceny.

w wiekszosci na speypages. ta spolecznosc jest wyjatkowa. sprzet jest zawsze dokladnie taki jak w opisie.

zdecydownie polecam


  • gladki i Richi55 lubią to

#19 ONLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 22 grudzień 2019 - 22:06

Wybacz, ale temat dotyczy wędzisk i o nie zapytuję.

Kołowrotki, linki to naprawdę inne zagadnienie.

Jednak wędzisko, kij (powtórzę- nie wędka) to element, który moim zdaniem najlepiej nadaje się do obiegu wtórnego.

 

To proszę przyjąć moje ubolewanie za ten wpis.

Pozdrawiam



#20 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 23 grudzień 2019 - 13:51

U mnie 50:50. Połowa kupiona na promocjach, druga połowa to używki w bardzo dobrym stanie. Wszystko z UK i USA i zawsze bez zarzutów. Na polskim rynku wtórnym nie mam doświadczenia, ale jeśli zajdzie potrzeba to kupię i tu bez oporów.


  • Paweł Bugajski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych