Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2020

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   Guzu

Guzu

(G)uzurpator

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPipPip
  • 13950 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 styczeń 2020 - 19:14

Czym taka żyłka ma się charakteryzować? Ale ja głupi. Spytam wprost. Na jaką żyłkę, jeśli to nie tajemnica.

Przede wszystkim niezawodnoscia. Rozumiana jako brak pekniec w niespodziewanym momencie.
To jednak podstawowy warunek, dla mnie.

Dotychczas uzywalem zylki PLINE 0,25 mm.

Ale zakupiona przed sezonem w US linka, ktora do mnie dotarla w grudniu 2019, okazala sie pomylka.

Grubsza od dotychczas kupowanych, sztywna, spadala ze szpuli. Porazka. 

Kupilem u sprawdzonego sprzedawcy w US i wszystkie dotychczas kupione tam zylki byly OK. A tu taka wtopa.

Wiec nie napisze Ci, uzywam PLINE. Bo wlasnie sie nacialem i mysle nad wyprobowaniem innej linki. 

Skoro nie kontroluja tego w jedna strone - dostalem za gruba, sztywna linke na prawidlowo opisanej szpuli (???) To co moge dostac nastepnym razem ? 
Takze po ostatniej przygodzie, gdy musialem odkopac na szybko zeszloroczna szpulke i nawinac w miejsce tej wnoej, nie wskaze konkretnej zylki i nie polece.

#82 ONLINE   Guzu

Guzu

(G)uzurpator

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPipPip
  • 13950 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2020 - 19:17

Daniel jak głęboko prowadzisz muchy, kiedyś pisałeś ze w zasadzie nie animujesz tylko kasujesz luz, czy to dalej aktualne?

Ta pokazana sama w nurcie sie tak animuje, ze naprawde nie ma jej w tym co przeszkadzac :) W zasadzie to prowadze je tak gleboko, jak tylko moge. Ale jest to oczywiscie zalezne od ich masy (ktora na szczesci nie jest skupiona z przodu i mucha nie tonie jak jigopociski) i linka. Wiec pewnie glebiej by zeszla ta przyneta na cienkiej plecionce.

Ale zalozeniem jest sprowokowanie wyjscia ryby do gory, niz proba zlapania zaczepu gdzies na dnie :)

Czesto slyszy sie o szczupakach, ze potrafia sie podnosic z glebin do duzych przynet plytko idacych... Pstragi tez to umieja :D

Tak konkretnie powiem, ze tej bialej to nie udaje mi sie sprowadzic glebiej jak pol metra pod powierzchnie, a i to wymaga wczucia sie i pasujacego miejsca z nie za szybkim nurtem blisko mnie.

Użytkownik Guzu edytował ten post 23 styczeń 2020 - 19:18

• Adrian Tałocha, malinabar, Hurrican i 1 inna osoba lubią to

#83 OFFLINE   Angler.

Angler.

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 19:49

To skoro już mamy teleturniej 1000 pytań do eksperta, to ile pi razy oko waza te Twoje muchi?

Użytkownik Angler. edytował ten post 23 styczeń 2020 - 20:19

#84 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 styczeń 2020 - 20:55

Dzisiaj rzeczka na której stawiałem pierwsze pstrągowe kroki.

Niestety w ostatnich latach znika w oczach i choć czasem jeszcze z jakiegoś podmycia wyskoczy kropek, to cień tego co dawniej.

Załączony plik  DSC04236_jzzpl.jpg   86,21 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC04259_jzzpl.jpg   95,79 KB   22 Ilość pobrań

#85 ONLINE   Guzu

Guzu

(G)uzurpator

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPipPip
  • 13950 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2020 - 21:56

To skoro już mamy teleturniej 1000 pytań do eksperta, to ile pi razy oko waza te Twoje muchi?

Te najcięższe, których używam na wysokiej wodzie, niemoczone waza ok 5 g. Mokre oczywiście więcej.
Wolframowy cone head muchowy waży 0.9 g.
Na korpusie jest nawinięty drut ołowiany 1mm.
Gdy robię przynęty na normalny przepływ są lżejsze cone head, około 0.5 g i ołów jest 0.7 mm

Jakby ktoś miał mieć problemy ze znalezieniem tego wpisu sprzed dwóch lat :

http://jerkbait.pl/b...osia-2015-2017/

Użytkownik Guzu edytował ten post 23 styczeń 2020 - 22:48

#86 ONLINE   drag

drag

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 styczeń 2020 - 10:18

Te najcięższe, których używam na wysokiej wodzie, niemoczone waza ok 5 g. Mokre oczywiście więcej.
Wolframowy cone head muchowy waży 0.9 g.
Na korpusie jest nawinięty drut ołowiany 1mm.
Gdy robię przynęty na normalny przepływ są lżejsze cone head, około 0.5 g i ołów jest 0.7 mm

Jakby ktoś miał mieć problemy ze znalezieniem tego wpisu sprzed dwóch lat :

http://jerkbait.pl/b...osia-2015-2017/

To jeszcze ja z pytaniem z gatunku pobocznych.Czy podczas używania Twoich much trafiają Ci się przyłowy innych ryb niż pstrągi?

#87 ONLINE   Guzu

Guzu

(G)uzurpator

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPipPip
  • 13950 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2020 - 11:09

To jeszcze ja z pytaniem z gatunku pobocznych.Czy podczas używania Twoich much trafiają Ci się przyłowy innych ryb niż pstrągi?

W zeszlym roku dwa klenie 50 plus. 

Brzane kiedys mialem.

W moich wodach wiecej gatunkow nie bywa.

A jak jestem te kilka dni w sezonie nad Odra, to przechodze na tamtejsza klasyke. Muchy zostaja w Hiszpanii :)

• drag lubi to

#88 ONLINE   drag

drag

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 styczeń 2020 - 12:51

Właśnie głównie duże klenie były w podtekście mojego pytania.Byłem ciekaw czy może regularnie reagują na takie przynęty.Dzięki za odpowiedź :good:

• Guzu lubi to

#89 ONLINE   Guzu

Guzu

(G)uzurpator

• TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPipPip
  • 13950 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2020 - 16:46

Daniel jak głęboko prowadzisz muchy, kiedyś pisałeś ze w zasadzie nie animujesz tylko kasujesz luz, czy to dalej aktualne?

Czym taka żyłka ma się charakteryzować? Ale ja głupi. Spytam wprost. Na jaką żyłkę, jeśli to nie tajemnica.

Na moim blogu wskoczył nowy wpis, trochę bardziej szczegółowo traktujący zagadnienia, o ktore pytacie.

Link poniżej :

http://jerkbait.pl/b...-na-start-2020/

#90 OFFLINE   milo26

milo26

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 styczeń 2020 - 17:11

#91 OFFLINE   milo26

milo26

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 styczeń 2020 - 17:13

Jak są ryby w rzece to nie ma to najmniejszego znaczenia czy przynęta idzie 0,5 m czy 1,0 m czy 1,5 m pod powierzchnią wody.😉

#92 OFFLINE   tomi78

tomi78

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1135 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 24 styczeń 2020 - 20:28

Jak są ryby w rzece to nie ma to najmniejszego znaczenia czy przynęta idzie 0,5 m czy 1,0 m czy 1,5 m pod powierzchnią wody.

cześć Milo  ;)  niestety ale w tej kwestii całkowicie się z tobą nie zgodzę  :) .miałem okazję łowić w kilku miejscach na świecie gdzie ryb jest po korek i  uwierz  mi ma to czasem ogromne znaczenie .W zeszłym roku przeniosłem te doświadczenia  na nasze rzeki i okazuje się że można złowić kilka razy więcej w rzekach z ogromną presją łowiąc tak jak nikt u nas nie łowi .koledzy którzy ze mną łowili mówili że w życiu by w to nie uwierzyli gdyby nie widzieli na własne oczy . :D Tak że ma to znaczenie  ;)

#93 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 24 styczeń 2020 - 21:02

No To ja się pochwalę rybką po raz drugi złowioną w tym roku 46 cm, patrząc na gabaryty kolegów to małolat. Jednak bardzo się cieszę, że mi go nikt nie zamordował, rybka już troszkę przytyła od ostatniego spotkania, ale jeszcze mało.
Po raz kolejny dał się oszukać na tłustego jiga, w szaro rudawych barwach, dosyć długo trzymanego pod korzeniem. Przepraszam za zdjęcie, ale staram się dbać o ryby. Życzę wszystkim udanego wędkarskiego weekendu i tak jak to mawia @Guzu, powodzenia w wypuszczaniu pstrągów.6ac6515bd6acfa2453cdb68d47da785c.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#94 OFFLINE   łukasz zagan

łukasz zagan

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjażagań
  • Imię:łukasz
  • Nazwisko:zachorek

Napisano wczoraj, 17:58

To ja coś wrzucę Dzisiaj test nowych wobków przyniósł mi 2 rybki i jeden mi spadł po świecy. Do zdjęcia ustawił się taki 43 cm

Załączone pliki

#95 OFFLINE   łukasz zagan

łukasz zagan

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjażagań
  • Imię:łukasz
  • Nazwisko:zachorek

Napisano wczoraj, 18:08

I jeszcze jeden z przed tygodnia 47 cm
Też na "swojaka"

Załączone pliki

#96 OFFLINE   strumien

strumien

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŻywiecczyzna
  • Imię:Witek

Napisano wczoraj, 18:26

Łukasz , piękne ryby , gratuluję !!

#97 OFFLINE   maniak

maniak

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano wczoraj, 18:28

Gratulacje dla łowców za rybki i przede wszystkim za ich powroty do domków!!! :D
  • suhhar i niedziel_jig lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

pietruch