Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
310 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 15 styczeń 2020 - 10:00

Jakiś błąd się wkradł bo tu chodzi o płetwy piersiowe, a cytowany powyżej kolega chyba się przejęzyczył bo było zdjęcie pstrąga z uszkodzoną i zregenerowaną płetwą ale piersiową. I takie uszkodzenia mają często pstrągi z zarybień.

#42 OFFLINE   artur1983

artur1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 styczeń 2020 - 21:29

*
Popularny

Hej,

Mała rzeczka w mojej okolicy, dawno zapomniana przez SR, jednak coś jeszcze w niej pływa.

 

IMG-9889-2.jpg

 

IMG-9904-2.jpg



#43 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 16:47

Szybki wypad po dwóch tygodniach przerwy.
Wyniki dobre jeden 41cm, dwa mniejsze i spinka około 40cm na jig'a. Kondycje maja już bardzo fajną. Jutro powtórka cały dzień ;)
15755853_20200118_130852.jpg

#44 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 styczeń 2020 - 15:04

Chodziłem i wychodziłem. Sprzęt Qualia xpsj642ul do tego twinek 2500s i na końcu jig ala streamer.
Załączony plik  20200119_164400.jpg   113,2 KB   74 Ilość pobrań

Użytkownik Jano edytował ten post 19 styczeń 2020 - 16:49


#45 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 styczeń 2020 - 18:57

*
Popularny

Pozniej niz w ostatnich latach, bo dopiero 17.1, rozpoczalem nowa dekade zmagan z wedka.

Jak to juz od kilku lat jest tradycja, poczatek sezonu to u mnie pstragowe podchody.

 

Tak cieplego, pod wzgledem temperatury, otwarcia to jeszcze nie mialem . 

W ciagu trzech dni tylko jednego poranka bylo troche oszronione, a tak temperatury na plusie. W dzien do 10 / 12 stopni. Czyli temperatury, jak na tegoroczna zime w Europie, normalne. Taki mamy klimat.

Styczniowe dni sa krotkie, wiec planistyka i logistyka poszla w ruch. Potem "tylko" trzeba bylo sie dopasowac do zastanych hydrowarunkow.

Pierwszy dzien przyniosl kilka ladnych rybek w zakresie 55-59 cm.

 

Załączony plik  IMG20200117084750~2.jpg   91,94 KB   54 Ilość pobrań

 

 

Przyniosl tez porazke w postaci rozgietej agrafki. I zamiast pierwszej ryby 60 plus w podbieraku mam zdjecie rozwalonej agrafki :( A rybka ma kolczyk. Mam nadzieje, ze sie pozbedzie muchy na haku bezzadziora. Gleboko nie byla wpieta - agrafka siadla przy pierwszej probie podbierania ...

 

Załączony plik  IMG20200117101912.jpg   40,71 KB   56 Ilość pobrań

 

Drugi dzien, ten najchlodniejszy, przyniosl tez podobne ryby.

Tym razem obylo sie bez stresow i strat podczas holi.

Mieszkancy rzeki sa w zdecydowanie dobrej formie, takze nie bylo holowania zimowych skarpet z piachem. Forma dobra. Wyskoki, tance. Jak nie w styczniu :)

 

Załączony plik  IMG20200118094842~2.jpg   172,9 KB   54 Ilość pobrań

 

Trzeci dzien, mimo ze ilosciowo okazal sie najlepszy. To ryb powyzej 55 cm w podbieraku nie podarowal.

Meteospecjalisci straszyli frontem z ulewami, sniegiem i wiatrem do 120 kmh. Na szczescie poszlo to gdzies indziej. I caly dzien obylo sie bez deszczu. Nie mowiac o jakis wiekszych hecach.

Slonca za wiele nie bylo, ryby najlepiej reagowaly na muchy widoczne w wodzie. Ale to generalnie u mnie norma na otwarciu sezonu. Wiec w tym aspekcie bez niespodzianek.

 

Załączony plik  IMG_20200119_114809.jpg   107,3 KB   55 Ilość pobrań

 

Sprzetowo to StC SC3 70MM i Stella 18 i zylka PLINE. 

Wszystkie ryby, jak to juz od kilku lat, na samodzielnie wykonane przynety z piorek i wlosia.

 

A na koniec ciekawostka. W zeszlym roku trafilem ladnie zebatego pstraga, zdjecie wzbudzilo zainteresowanie w watku, wiec ponizej dzisiaj spotkany.

Mlody drapiezca (ok 50 cm i sportowa sylwetka). I taka protetyka w tym wieku. 

Oby dorosla do duzych rozmiarow, bo potencjal ma :)

 

Załączony plik  IMG20200119093405.jpg   81,85 KB   55 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam serdecznie i zycze udanego wypuszczania zlowionych pstagow 

 

Guzu

 

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 styczeń 2020 - 11:01


#46 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 19 styczeń 2020 - 21:15

Pierwszy maluszek , pływa dalej :) 9c4cf7925ededa08c2828001604b5321.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#47 OFFLINE   artur1983

artur1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 styczeń 2020 - 01:07

Hej,

Ryba z dzisiaj, cóż rzec, szybkie dobre dwie godziny nad wodą, jak na środek tygodnia wędkarzy dużo, rzeka już nie ta sama co we wcześniejszych latach, juz nie ma szans że się dobrze połowi jak kiedyś, woda znika w zatrwarzającym tempie, fajne miejsca znikają, ciekawe co na to ryby.

 

IMG-9964-1.jpg



#48 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 styczeń 2020 - 18:38

Jak mawiaja klasycy, "jest prawda czasu i prawda ekranu".
W warunkach lowisk pstragowych przeklada sie to na absolutnie determinujacy charakter warunkow hydrologicznych na to, czy i jak i gdzie mozna probowac nawiazac interakcje z mieszkancami rzeki. W idealnym wariancie, z pstragami.
Wyjatkowo duzo wody tej zimy niosa moje rzeki.
Nie jest to pierwszy raz, kiedy ma to miejsce. W zwiazku z tym, w ramach ograniczonych wlasnych umiejetnosci i posiadanych materialow muchowych, probuje przy imadle wygenerowac wabiki, ktore zwieksza szanse na kontakt z pstragiem.
Sam fakt lowienia tylko na te swoje wynalazki zapewne dla niektorych z Was moze miec charakter podejscia bezkompromisowego.
Ale ponizej chcialbym Wam pokazac moja interpretacje owej bezkompromisowosci.
Przyneta nazwana przez @Patryka - "Białą Damą". I teraz tego typu przynety, tak bede nazywal.
Przewaga, jaka daje taki wabik na duzej wodzie jest to, ze lowi sie nim nad wyraz latwo. A moze po prostu sie nim lowi jak kazdym innym dobrym wabikiem ? :)

 

Załączony plik  IMG20200117112709.jpg   103,65 KB   54 Ilość pobrań

 

Celem pokazania przynety umiescilem ja na swojej dloni. Dlon jest raczej normalnej, sredniej europejskiej, wielkosci. Czyli ma jakies 20 cm. To celem wyjasnienia ile moze mierzyc Dama.
Jest to selektywna przyneta. Po prostu ryba musi trafic w haczyk, a mala rybka ma mala mordke i mniejsza szanse trafienia w haczyk. Ale rybki w granicach 40 cm potrafily trafic akurat w tego, widocznego na zdjeciu, ownera .
Dla pelnej jasnosci - nie pokazuje przynety, po to by otrzymac propozycje wykonania przynet dla kogos. Nie wykonuje przynet dla nikogo, ani przynet nie sprzedaje. Pokazuje "damulke", bo pamietam, gdy w 2013/14 i 2015 roku zdziwienie wywolywalo, ze uskuteczniam proby lowienia pstragow na Rapale Original Floating 11 cm.
:)
Warto sie probowac rozwijac :)

 

No w kazdym razie taka przyneta, kilka ryb zlowila, w tym rowniez ta rybke z fotki ponizej.
Spod podlanego krzaka do bialego leniwca podniosla sie ryba, by przyladowac w "damulke" na metrowej lince.

 

Załączony plik  IMG20200117112228_2.jpg   124,74 KB   53 Ilość pobrań
Sprzetowo to Lamiglas IMP843 plus Shimano 2500 i zylka 0.25 mm i na koncu zestawu "Damulka".

 

Zdaza mi sie probowac łowić na plecionke, a potem wracam do zylki.
Dostrzegam w niektorych warunkach lowiska przewage plecionek, ale potem jakos sila przyzwyczajenia nadal trzymam sie zylki, godzac sie z jej ograniczeniami.
W tym roku przygotowalem szpulke z 12 splotowa PE 1.2 do zadan specjalnych.
Pewnie w ktorym momencie dostanie szanse. Ale od lat praktycznie tylko i wylacznie zylka 0.25 mm.
Żyłka przede wszystkim musi być niezawodna. Rozumiana jako brak pekniec w niespodziewanym momencie.
To jednak podstawowy warunek, dla mnie.
Dotychczas uzywalem zylki PLINE 0,25 mm.
Ale zakupiona przed sezonem w US linka, ktora do mnie dotarla w grudniu 2019, okazala sie pomylka.
Grubsza od dotychczas kupowanych, sztywna, spadala ze szpuli. Porazka.
Kupilem u sprawdzonego sprzedawcy w US i wszystkie dotychczas kupione tam zylki byly OK. A tu taka wtopa.
Wiec nie napisze Ci, uzywam PLINE. Bo wlasnie sie nacialem i mysle nad wyprobowaniem innej linki.
Skoro nie kontroluja tego w jedna strone - dostalem za gruba, sztywna linke na prawidlowo opisanej szpuli (???) To co moge dostac nastepnym razem ?
Takze po ostatniej przygodzie, gdy musialem odkopac na szybko zeszloroczna szpulke i nawinac w miejsce tej wnoej, nie wskaze konkretnej zylki i nie polece.
Mucha pokazana na fotce sama w nurcie sie tak animuje, ze naprawde nie ma jej w tym co przeszkadzac :) W zasadzie to prowadze je tak gleboko, jak tylko moge. Ale jest to oczywiscie zalezne od ich masy (ktora na szczesci nie jest skupiona z przodu i mucha nie tonie jak jigopociski) i linka. Wiec pewnie glebiej by zeszla ta przyneta na cienkiej plecionce.
Ale zalozeniem jest sprowokowanie wyjscia ryby do gory, niz proba zlapania zaczepu gdzies na dnie :)
Czesto slyszy sie o szczupakach, ze potrafia sie podnosic z glebin do duzych przynet plytko idacych... Pstragi tez to umieja :D
Tak konkretnie powiem, ze tej bialej to nie udaje mi sie sprowadzic glebiej jak pol metra pod powierzchnie, a i to wymaga wczucia sie i pasujacego miejsca z nie za szybkim nurtem blisko mnie.
Najcięższe muchy, których używam na wysokiej wodzie, niemoczone waza ok 5 g. Mokre oczywiście więcej.
Wolframowy cone head muchowy waży 0.9 g.
Na korpusie jest nawinięty drut ołowiany 1mm.
Gdy robię przynęty na normalny przepływ są lżejsze cone head, około 0.5 g i ołów jest 0.7 mm

 

Jakby ktoś miał mieć problemy ze znalezieniem tego wpisu sprzed dwóch lat :

 

http://jerkbait.pl/b...osia-2015-2017/

 

W zeszlym roku zdarzyły mi się dwa przyłowy na muchę - klenie 50 plus.
Brzane kiedys mialem.
W moich wodach wiecej gatunkow nie bywa.
A jak jestem te kilka dni w sezonie nad Odra, to przechodze na tamtejsza klasyke. Muchy zostaja w Hiszpanii :)
Na moim blogu wskoczył nowy wpis, trochę bardziej szczegółowo traktujący zagadnienia linek, ciężaru much i sposobu ich prowadzenia.
Link poniżej :

 

http://jerkbait.pl/b...-na-start-2020/

 

Pozdrawiam i powodzenia przy wypuszczaniu pstragow zycze !

 

Guzu


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 styczeń 2020 - 11:16


#49 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 styczeń 2020 - 20:55

Dzisiaj rzeczka na której stawiałem pierwsze pstrągowe kroki.

Niestety w ostatnich latach znika w oczach i choć czasem jeszcze z jakiegoś podmycia wyskoczy kropek, to cień tego co dawniej.

 

Załączony plik  DSC04236_jzzpl.jpg   86,21 KB   60 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC04259_jzzpl.jpg   95,79 KB   58 Ilość pobrań

 

 



#50 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 24 styczeń 2020 - 21:02

*
Popularny

No To ja się pochwalę rybką po raz drugi złowioną w tym roku 46 cm, patrząc na gabaryty kolegów to małolat. Jednak bardzo się cieszę, że mi go nikt nie zamordował, rybka już troszkę przytyła od ostatniego spotkania, ale jeszcze mało.
Po raz kolejny dał się oszukać na tłustego jiga, w szaro rudawych barwach, dosyć długo trzymanego pod korzeniem. Przepraszam za zdjęcie, ale staram się dbać o ryby. Życzę wszystkim udanego wędkarskiego weekendu i tak jak to mawia @Guzu, powodzenia w wypuszczaniu pstrągów.6ac6515bd6acfa2453cdb68d47da785c.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#51 OFFLINE   Łukasz Z 86

Łukasz Z 86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjażagań
  • Imię:łukasz
  • Nazwisko:zachorek

Napisano 25 styczeń 2020 - 17:58

To ja coś wrzucę Dzisiaj test nowych wobków przyniósł mi 2 rybki i jeden mi spadł po świecy. Do zdjęcia ustawił się taki 43 cm

Załączone pliki



#52 OFFLINE   Łukasz Z 86

Łukasz Z 86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjażagań
  • Imię:łukasz
  • Nazwisko:zachorek

Napisano 25 styczeń 2020 - 18:08

*
Popularny

I jeszcze jeden z przed tygodnia 47 cm
Też na "swojaka"

Załączone pliki



#53 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 28 styczeń 2020 - 13:50

*
Popularny

Otwarcie sezonu, jak patrzę na Wasze kropasy to moje jest bardzo skromne, ale cieszy. (46cm).

 

49454810432_a0fc0d3df4_b.jpg

 

49454810637_b67f970e40_b.jpg

 

49454107473_6cd1b999ff_b.jpg



#54 OFFLINE   Włajasz

Włajasz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Miłosz

Napisano 29 styczeń 2020 - 22:02

Otwarcie sezonu, jak patrzę na Wasze kropasy to moje jest bardzo skromne, ale cieszy. (46cm).
 

Super fotki, gratulacje połowu. Mam pytanie od strony niewędkarskiej, z jakim sprzętem fotograficznym ruszasz na kropki?

Proszę, nie cytuj fotek


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 29 styczeń 2020 - 22:04


#55 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 30 styczeń 2020 - 08:51

@Włajasz dzięki, to były dwa dni łowienia, dlatego nd750 + N24-70 + Helios 44m 58/2. Plus kolega, który zrobił mi zdjęcie ;) Pierwszy raz w takiej konfiguracji, wcześniej zazwyczaj to była lustrzanka plus szeroki kąt lub stałka 35mm i to jest optymalne zestawienie pod względem jakość/waga - jak dla mnie.



#56 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 styczeń 2020 - 11:18

Pozwoliłem sobie połączyć wpisy Daniela w jeden, jakże pouczający, wykład. Myślę, że będzie ciekawszy niż "wywiad ze specjalistą"   :)


  • Guzu i strumien lubią to

#57 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 31 styczeń 2020 - 08:26

*
Popularny

Miały być jazie ale trafił się otyły jak na tą porę roku pstrąg. Muchówka w klasie 3 AFTM i nimfa. Dodatkowo zdjęcie z innego odcinka "górskiego"rzeki z pięknym niebem takim tuż przed nadciągającym frontem pogodowym

ba925922d6cdcfd8med.jpg

ccaa0e5a34df9135med.jpg

Pozdrawiam serdecznie



#58 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 02 luty 2020 - 19:27

Jedyny z dzisiejszego dnia. Pierwszy w sezonie z 4 z przodu. A dokładnie miał 41cm.

 

Sprzętowo: Dragon Moderate 4-20 12lb + Shimano Rarenium 2500FA + Mann's Cherokee 8cm

Załączone pliki

  • Załączony plik  41cm.jpg   185,2 KB   63 Ilość pobrań


#59 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 02 luty 2020 - 20:20

Zamiast potokowca, niestety tylko tęczak, na swoją "Błyskotkę":

 

 

 

Załączone pliki



#60 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 02 luty 2020 - 20:25

Zamiast potokowca, niestety tylko tęczak, na swoją "Błyskotkę":

Coś na otwarciu sporo tęczaków padło, fajnie musiał chodzić, gratulacje fajna ryba.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • Adrian Tałocha, pawlikowski, Abu1978 i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych