Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 październik 2020 - 14:29

101cm z piątku złowiona z ręki. Największa ryba jaką kiedykolwiek złowiłem. Wzięła na teez shada 12cm na wodzie około 3m, blisko trzcin. Hol trwał nie dłużej niż minutę, po trzech, czterech odjazdach do dna i podciągnięciu jej do powierzchni grzecznie dała się wpakować do podbieraka do którego ledwo się zmieściła.

Załączony plik  szczupak 101 4mp.jpg   73,58 KB   90 Ilość pobrań

 

sprzętowo:

plecionka 0,12

rarenium 4000FB

Dragon HM69 Zipper


Użytkownik mariusz79 edytował ten post 06 październik 2020 - 14:29


#122 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 09 październik 2020 - 06:09

Czasem żona łaskawie pozwoli wyskoczyć ....
:) , kochana kobieta
Dobrego chumoru wszystkim ...
i pozdro
dla żon rzecz jasna :P

Załączone pliki



#123 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 13 październik 2020 - 16:44

102 cm z polskiej wody na Flatnose Shad, ta guma naprawdę otworzyła mi dzisiaj wodę
Załączony plik  IMG_20201013_174223_copy_1685x981.jpg   52,54 KB   51 Ilość pobrań

#124 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 14 październik 2020 - 19:56

Załączony plik  20201014_162245_resize_36.jpg   92,77 KB   56 Ilość pobrań Załączony plik  20201014_162149_resize_95.jpg   67,58 KB   58 Ilość pobrań Jak na razie mój pb, 96 cm. Złowiony na żwirowni, przy obławianiu przybrzeżnych trzcin. Standard u mnie, wiosna lato, jesień zima na płytko. Ryba waleczna, na mocno dokręconym hamulcu odjeżdżała jak zła. Wzięła na wobka Dorado Tempter 14 cm pływający.

#125 OFFLINE   Sawiola

Sawiola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaKraina Boleni
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Sawicki

Napisano 19 październik 2020 - 09:11

Z dzikiej wody na Mazowszu  :) , piękna jesień i mega sezon  :P .

 

63ab0f8b1579535a.jpg

 

9a48fcb97bcb166e.jpg



#126 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 19 październik 2020 - 17:08

Super kolorki szczupaczych płetw.😊
  • Sawiola lubi to

#127 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 19 październik 2020 - 18:46

Dzisiejsze popołudnie zapamiętam na długo. Zajechałem nad wodę, która raczej bardzo rzadko dawała mi jakieś ryby. Jak już trafiła się jakaś to były to ryby około wymiarowe
A dziś jak dla mnie rozbiłem bank. Złowiłem kilkanaście szczupaków i żaden nie był mniejszy niż +/- 70 cm. A rodzynkami na torcie były te dwie ryby ze zdjec które oceniam na około 90 może 90 z małym plusem. Większość ryb złowiłem na 10 cm cannibal. Między szczupakami trafiały się ładne okononie w przedziale 25-30 cm. Kolega który ze mną był rownie dobrze połowił, i również miał jedną rybę około 90 cm

Załączone pliki



#128 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 19 październik 2020 - 23:24

Załączony plik  20201020_001105.jpg   56,73 KB   63 Ilość pobrań Po długiej przerwie spowodowanej okoniami, powrót do casta i grubszych przynęt zaczął dawać przyzwoite jak na moje okoliczne warunki szczupaki. Niestety w momencie gdy czułem, że się rozkręcam, dostałem info, że udaję się na kwarantannę. Na zdjęciu stykacz, na slidera 10 s firetiger.

#129 OFFLINE   andego

andego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów

Napisano 24 październik 2020 - 18:43

trzy kontakty szczupakowe dzisiaj... w tym jedno odprowadzenie i trącenie przynęty pod samymi nogami  :)

 

 

Załączone pliki



#130 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 24 październik 2020 - 22:55

https://m.youtube.co...h?v=f4kWFZlNAbc

#131 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 24 październik 2020 - 23:06

https://m.youtube.co...h?v=f4kWFZlNAbc


Fajny desant

#132 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 25 październik 2020 - 16:02

Fajny i na casta. Podbieraczek jakiś by się jednak przydał.  :)



#133 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 25 październik 2020 - 16:26

Jak mam podbierak to mi ryby nie biorą :/

#134 OFFLINE   mati83

mati83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaNowy Wiśnicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 październik 2020 - 20:14

Taka mamusia dziś przydzwoniła dd43a742fe7c19baf4d74d0774f43646.jpg2164f7aa33345b0389359314b9dee432.jpg

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#135 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 25 październik 2020 - 21:00

Palce nie schowane...ajaj, śmierdziel przłowiony przy bolkach ;)

Załączone pliki



#136 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 październik 2020 - 08:56

Wielkorzeczny strażnik głębin ...

Załączone pliki



#137 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 październik 2020 - 14:52

Sporojeziorowy strażnik płycizn ;)
Załączony plik  IMG_20201026_231917_copy_1925x1701.jpg   91,3 KB   45 Ilość pobrań

#138 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 27 październik 2020 - 19:29

Łowiska w których mam przyjemność wędkować niestety nie obfitują w wielkie szczupaki. Ostatnio trafiłem jeden wyjątek! Nie jest to oczywiście metrowa ryba bo mierzy 93cm. ale i tak bardzo się cieszę, że udało mi się złowić takiego pięknego szczupaka. Obowiązujący wymiar widełkowy w okręgu PZW Lublin pozwala mieć nadzieję, na częstsze spotkania w przyszłości dużych drapieżników.

17d563f778eeb546med.jpg

Rybę rzecz jasna uwolniłem.

Pozdrawiam serdecznie



#139 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 28 październik 2020 - 20:12

Dzisiejsza kaczka z Warty :D

 

Dołączona grafika

 

Ryba 85cm ;)



#140 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 28 październik 2020 - 21:59

Po raz kolejny szczupaki zaskoczyły mnie jesiennie i pozwoliły zamieścić wpis w tym nobliwym , zębatym wątku  :) .Wprawdzie podczas łódkowych , sandaczowych poszukiwań są niejako na stałe wpisane w codzienne historie łowów , ale są to zazwyczaj ryby niewielkie , ot takie wymiarki osiągające maksymalnie sześćdziesiąt centymetrów . Częściej ich holowi towarzyszy jakieś delikatne , podświadome rozczarowanie , że oto ryba , która po pięknym zazwyczaj braniu nagle wychodzi do powierzchni  i robi świecę , nie jest tą z kolcami , a tą z zębiskami  :rolleyes: . Ale oczywiście każde branie i hol są fajnym i satysfakcjonującym absolutnie doświadczeniem tym bardziej , że często przerwy w kontaktach jakichkolwiek potrafią trwać aż nazbyt długo , a siła i dynamika walki nawet tych stosunkowo niewielkich ryb jest więcej niż zadowalająca . Gdy te średnie wymiary szczupacze zostają przekroczone , robi się całkiem przyjemnie i ciekawie tym bardziej , że to , co serwują podczas holu te większe szczupole jest dla mnie absolutnie urzekające i ekscytujące . Jednym słowem nie są moim głównym celem , ale gdy się pojawią w rozmiarze zacnym ( przynajmniej w moim wyobrażeniu ) ,cieszą bardzo . I zawsze jestem pod wrażeniem wyczynów tych,  którzy łowią te ryby w dużych rozmiarach z premedytacją i celowo . To wielkie , silne stworzenia potrafiące zrobić krzywdę łowcy . Walczące do końca,  dynamicznie i wściekle . Miło , że w tym sezonie znowu dane mi było się z nimi spotkać . 

Pierwszym zwiastunem w drugiej połowie września był gagatek , którego wcześniej namierzyłem na sonarze . Dobry zapis na lewej burcie ,miejscówka dająca już szczupaki w lepszych rozmiarach ( choć sandacze oczywiście również ) . Aktywność powierzchniowa ryb w postaci ataków i ucieczek drobnicy obłędna . I jak to zazwyczaj bywa na tej wodzie kompletna cisza na końcu zestawu w takich momentach . Próbuję coś wymyślić ,ale idzie mi średnio . Woda już duża po pierwszych falach opadów , więc paradoksalnie staram się odchudzić obciążenie i rozmiar przynęty .I to jest strzał w dziesiątkę . Najmniejszy shakerek na pięciu gramach ,  kolorystyka jak najbardziej naturalna , prezentacja w toni maksymalnie wydłużona daje najpierw standardową sześćdziesiątkę , a w następnym rzucie taką już zdjęciową bardziej wyścigówkę , która pokazała całe spektrum sztuczek szczupaczych podczas holu . Branie było dosyć daleko od łodzi , więc radochy miałem co niemiara . A skubnął delikatnie jak okonek  :) .

 

Załączony plik  061 (1280x960).jpg   58,85 KB   49 Ilość pobrań

 

Po dwóch dniach w rewirze , który w zeszłym roku dał mi zębatą życiówkę , mam piękne branie.  Jako że dwie godziny wcześniej łowię fajnego sandacza , później notuję kilka dobrych kontaktów przekonany jestem, że wziął właśnie bardzo dobry zander . Branie na maksymalnym wyrzucie takie  klasyczne - zdecydowane sieknięcie tuż nad dnem zacięte w tempo . Ryba przez chwilę muruje ,przewala się masywnie i zaczyna dziwnie , skokami iść w moją stronę . To bardziej przypomina niewielkie sumki łowione tutaj niedawno , na pewno nie szczupaka . Idzie dnem i nie wychodzi do powierzchni . Robi to dopiero przy łodzi . Ale jak ... Długi rajd na ogonie mimo kija wepchniętego do wody daje kolejną , niezapomnianą stop klatkę w pamięci . Te wszystkie przejścia przez rufę i pod silnikiem , kiedy torpeda się rozpędzała z gwizdem hamulca dały jak zwykle niezapomniane wrażenia . Wprawdzie poluję zazwyczaj na inne ryby ,ale szacunek , jaki wzbudza we mnie dobry szczupak jest ogromny . To , jak wymagającym jest przeciwnikiem nawet w łodzi podczas robienia zdjęcia tylko to uczucie potęguje ...

Ryba wzięła na niewielką,  trzycalową i żarówiastą  gumę sandaczową z założenia . Ma charakterystyczną  , zabliźnioną częściowo ranę na boku i do dziewięciu dych brakuje jej naprawdę niewiele . Zapięta w górną wargę w skrajny pas zębisk bardzo mocno ,nie do przypadkowego wypięcia ,ale i bezpiecznie dla niej . Wyjęta na kijek 10 lb . Wolfram długi na 35 centymetrów przydał się zdecydowanie , ponieważ przez większą część holu znajdował się w poprzek paszczęki . Odpłynęła majestatycznie i dostojnie . 

Wieczór po pełnym wrażeń dniu zjawiskowy jak zwykle ...

 

Załączony plik  039 (1280x960).jpg   46,6 KB   56 Ilość pobrańZałączony plik  041 (1280x960).jpg   49,21 KB   58 Ilość pobrańZałączony plik  074 (1280x960).jpg   26,91 KB   59 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                   :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 29 październik 2020 - 10:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych