Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakich Salmo nie warto mieć w pudełku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 06 styczeń 2020 - 19:38

...:

Zamierzasz miec Hornety w kazdym rozmiarze. Super! Tylko zapewniam cie, za na tych rzekach, ktore wymieniles bedzie sporo miesc w ktorych ten wobler nie bedzie do nich pasowal i raczej nic na niego nie zlowisz...

Szkoda tez ze nie zrozumiales uwagi Pawla @psd27 mowi ona o tym ze niezaleznie od obiektywnej skutecznosci danego modelu jedne bedziesz lubial (jak obecnie Hornety) a inne nie i nie bedziesz nimi chetnie lowil. Zastanow sie czy sympatia do Hornetow nie jest przypadkiem spowodowana tym ze je wyraznie czujesz na kiju? To tez moze byc kryterium doboru,- co prawda malo pragmatycznym ale jednak...

 

 

Z tym czuciem na kiju to w sumie nic nowego, pytanie zadałem na polskojęzycznym forum więc odpowiedź typowo polska - insynuacje, ocenianie itd.
 

Gwoli wyjaśnienia - łowię na spinning wiele lat i raczej jestem bardzo doświadczony w tej materii. Sprzedaje tez sprzęt wędkarski od wielu lat i nie mam mozliwości wypróbować każdego modelu każdego producenta, pytanie było zadane konkretnie, nie ma potrzeby pseudofilozoficznych wywodów i szufladkowania ludzi, których nie znasz:)

 

Ja np z Woblerów Salmo nie lubię Boxerów (te, które uzywałem przy połowie bassów zaczynały pić wodę) i Thrilla, który nie podpasował boleniom na moich łowiskach a sprawdzały się tam inne woblery, raczej rękodzieło.

Z powyższych odpowiedzi doś ciekawa wydała mi się opinia o nieskuteczności Lil Buga, który akurat góruje w statystykach sprzedaży. A Hornety sprawdzają się mi w wielu sytuacjach i mam ich mnóstwo więc nie ma sensu aby się ich pozbył nie zapełniając przedtem swoich pudełek a potem w Polsce w detalu kopował. (Tylko nie piszcie mi gdzie i czy sprzedaję bo nie jestem sponsorem na forum a i tak nikomu się raczej nie opłaci tego z UK kupić - ceny Salmo na Allegro wygladają przystępnie)

 


Użytkownik brzoza edytował ten post 06 styczeń 2020 - 19:43


#22 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 styczeń 2020 - 19:49

 

Gwoli wyjaśnienia - łowię na spinning wiele lat i raczej jestem bardzo doświadczony w tej materii. 

 

 

 

Zaczerpnij ze swojego bogatego doswiadczenia zamiast zadawac pytania jak poczatkujacy. 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 06 styczeń 2020 - 19:50


#23 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 06 styczeń 2020 - 20:01

Zaczerpnij ze swojego bogatego doswiadczenia zamiast zadawac pytania jak poczatkujacy. 

 

 

Nie masz nic do powiedzenia na temat filozofie to się nie odzywaj.



#24 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2020 - 20:10

Podepne się... Nikt nie chwali, i wogóle cicho raczej o executorach, tych z łamanym sterem.. może często moczyłem, ale w tym roku na 7demeczkę miałem.sumka, okonie, szczupaczki, sandacza.. a boxery sdr duże na sumka nnie działają ? Mam kilka ale nie miały debiutu..
  • brzoza lubi to

#25 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 styczeń 2020 - 20:16

Nie masz nic do powiedzenia na temat filozofie to się nie odzywaj.

Tak,- nie mam - bo nie do kazdego warto


  • Jozi i Alexspin lubią to

#26 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 06 styczeń 2020 - 20:37

Podepne się... Nikt nie chwali, i wogóle cicho raczej o executorach, tych z łamanym sterem.. może często moczyłem, ale w tym roku na 7demeczkę miałem.sumka, okonie, szczupaczki, sandacza.. a boxery sdr duże na sumka nnie działają ? Mam kilka ale nie miały debiutu..

Executory to chyba mój numer jeden. Na Ebro sprawdziły się na sumach.



#27 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2020 - 20:41

Ale chyba nie te z łamanym sterem ? Pewnie sdr..

#28 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 06 styczeń 2020 - 20:41

Executor 12 sr to mój ulubiony wobler na brzegowe sumy.
  • Bułka lubi to

#29 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:22

Nie masz nic do powiedzenia na temat filozofie to się nie odzywaj.

Ty też już mógłbyś skończyć Kolego tutaj swoje mądrości, skoro taki doświadczony jesteś i spodziewałeś się, że "typowo polskie odpowiedzi" dostaniesz na tym forum.

Akurat Arek to jeden z najbardziej doświadczonych i pomocnych wędkarzy, który napisał na jerkbait.pl tyle, że na dobrą książkę by starczyło i chciał Ci pomóc. No ale zabrakło otwartej głowy, aby to pojąć.

 

A po drugie, skoro chcesz te woblery na sprzedaż, to podpowiem Ci, że nie opłaca się towarować tych, które są rzadko kupowane, bo w końcu chodzi Ci o przychody. Jak już zauważyłeś na przykładzie LilBuga, częstotliwość kupowania nie ma nic wspólnego ze skutecznością, a raczej z marketingiem, zatem może lepiej spytaj w Salmo, co zamierzają promować za granicą - będzie łatwiej.



#30 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:24

Executor 5 z łamanym sterem w kolorze Gfp robi u mnie,na środkowym Bugu najlepszą robotę. Nie oprze mu się żadna ryba . Nawet sumki ,co prawda nieduże,max 130 nim nie gardzą. Nie mówię już o sandaczach,kleniach czy brzanach. Co ciekawe ten sam wobler w rozmiarze 7 cm nie jest już tak skuteczny.

#31 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 10:23

Ale chyba nie te z łamanym sterem ? Pewnie sdr..

Ten z lamanym sterem, plytko chodzacy.



#32 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 10:25

Ty też już mógłbyś skończyć Kolego tutaj swoje mądrości, skoro taki doświadczony jesteś i spodziewałeś się, że "typowo polskie odpowiedzi" dostaniesz na tym forum.

Akurat Arek to jeden z najbardziej doświadczonych i pomocnych wędkarzy, który napisał na jerkbait.pl tyle, że na dobrą książkę by starczyło i chciał Ci pomóc. No ale zabrakło otwartej głowy, aby to pojąć.

 

A po drugie, skoro chcesz te woblery na sprzedaż, to podpowiem Ci, że nie opłaca się towarować tych, które są rzadko kupowane, bo w końcu chodzi Ci o przychody. Jak już zauważyłeś na przykładzie LilBuga, częstotliwość kupowania nie ma nic wspólnego ze skutecznością, a raczej z marketingiem, zatem może lepiej spytaj w Salmo, co zamierzają promować za granicą - będzie łatwiej.

Daruj sobie swoje wypociny. Z Arkiem sobie załóżcie temat i tam sobie dyskutujcie. A woblery to juz mam dawno zakupione, myślę tylko ile czego zostawić bo sprzedaja się szybko.



#33 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 12 styczeń 2020 - 08:21

Daruj sobie swoje wypociny. Z Arkiem sobie załóżcie temat i tam sobie dyskutujcie. A woblery to juz mam dawno zakupione, myślę tylko ile czego zostawić bo sprzedaja się szybko.

Szkoda, że nie ma opcji "nie lubię" lub choćby ikonki... :angry:


  • smokwelski i md30 lubią to

#34 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 styczeń 2020 - 09:53

Mysle ze ten watek jest dobrym przykladem na pokazanie dwuch zjawisk, ktore wystepuja od czasu do czasu na forum i tak naprawde nie mamy zadnego mechanizmu by je ograniczyc bo szanujac wolnosc wypowiedzi nie mozna uniknac tego problemu. Obydwa elementy, ktore ponizej opisze wystapuja w tym krotkim wiec latwym do przesledzenia watku.

 

Pierwszy z nich ma nature ogolna i polega na tym, ze: wielu userow nie rozumie albo nie chce zrozumiec, ze zamieszczeajac wpis czy watek na forum poddaja swoje "mysli" ogolnej ocenie i komentazom, nie zawsze merytorycznymj, nie zawsze uprzejmym, czesto szyderczym ale/i tak dlugo jak moderacja nie stwierdza naruszenia regulaminu kazdy nawet najglupszy wpis ma prawo w watku zaistniec zgodnie z zasada ze kazdy ma prawo komprommitowac sie na wlasna reke. Problem polega na tym ze wielu zalozycieli watkow, nawet watkow autorskich uzurpuje sobie niewerbalnie albo i werbalnie prawo do "zarzadzania watkiem" i wypowiadania sie na temat kto moze wypowiadac sie w watku a kto nie i dla mnie jest to proba zawlaszenia przestrzeni w sieci i kompletne niezrozumienie intencji funkcjonowania forum. Co stanowi jakies tam niegrozne ale jednak naruszenie niepisanej zasady istnia forum jak miejsca wymiany mysli, doswiadczen i informacji. 

 

Drugi problem rownie dobrze widoczny w tym watku to proba manipulacji, ktora co prawda nie narusza regulaminu ale narusza mocno jak dla mnie przynajmniej zaufanie, szacunek i prowadzi do niecheci udzielania sie na forum, co forum jako takiemu nie sluzy, wiec jest tez dla niego w jakims sensie szkodliwe. Chcac ja (te manipulacje) dobitnie zauwazyc w tym watku nalezy porownac pierwszy wpis zalozyciela z wpisem nr 32 wtedy juz widac o co zalozycielowi chodzilo i dlaczego tak nerwowo reagowal w momentach gdy jego intencje mogly zostac za wczesnie ujawnione albo odpowiedz zbaczaly z po cichu zalozoego planu.

 

Nie wiem oczywiscie czy jest to wystarczajacy powod by zajela sie tym moderacja, byc moze jest tez tak, ze tylko ja zauwazam albo wyolbrzymiam "to cos" jako problem ale skoro kazdy z userow powinien dbac o tresc forum jak umie najlepiej ,- no to ja tak wlasnie dbam o jakosc forum. 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 12 styczeń 2020 - 10:09


#35 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2020 - 10:16

Ja Arku postanowiłem podarować sobie ten wątek po ostatniej odpowiedzi autora, bo zwyczajnie szkoda mi czasu na kopanie się z arogancją i eskalację „pyskówek”. Na szczęście widać, że reszta osób również uznała, ze nie warto się tu udzielać. I owszem, masz rację, że wątki jak ten należałoby kasować, bo nic nie wnoszą i zniechęcają innych do korzystania z wyszukiwarki, bo czytanie ich to prawdziwa strata czasu.
  • Jozi, Rheinangler, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#36 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 styczeń 2020 - 10:44

Pawel,- user @brzoza byl co prawda do nas nieuprzejmy, uszczypliwy, mimo iz chcielismy (majac za prawdziwa intencje jego malo skladny post) mu jakos tam pomoc,  ale trzeba tez sprawiedliwie przyznac, ze nam nie ublizal,- ja przynajmniej nie mam takiego wrazenia. Ze wstydem musze sie przyznac ze to ja chcialem mu nabluzgac od cwaniaczkow -_- czego na szczescie nie zrobilem :)

Podobnie jak Ty uznalem,- odpusc- nie warto, ale jak watek zatoczyl krag i okazalo sie, ze mimo swojego akcentowanego ogromnego doswiadczenia spinningowego (jak mniemam wiekszego niz nasze razem wziete ;))  user @brzoza wykorzystal nas (forumowiczow) poczulem ze nie mozna tego tak zostawic jesli nie jestem osamotniony w swoim odczuciu. Latwo mi tolerowac/zrozumiec  klamstwa z glupoty, wstydu, zazenowania, jakiejs nieumiejetnosci,- ale zamierzonych i cynicznych nie chce i nie potrfie. Nie uzurpuje sobie prawa do tego ze moja ocena sytuacji jest obiektywna i prawdziwa, dlatego swoj wlasny post nr 34 zglosilem do moderacji z prosba o wypowiedz w tej sprawie. Wydaje mi sie, ze warto prosic o opinie w takich sprawach, ktore sa dla jednych oczywiste a dla innych moze i nawet niezauwazalne. 

Nie chce sie stawiac w roli rozsadzajacego czy oceniajacego sprawe w ktorej sam jakos tam wystepuje, to bylo by niewlasciwe i krzywdzace dla przeciwnie myslacej strony sporu.

Poczekajmy byc moze ktos z Moderatowrow bedzie mial chwilke i przygladnie sie sprawie.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 12 styczeń 2020 - 10:49

  • smokwelski, Alexspin i md30 lubią to

#37 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 12 styczeń 2020 - 11:35

Mysle ze ten watek jest dobrym przykladem na pokazanie dwuch zjawisk, ktore wystepuja od czasu do czasu na forum i tak naprawde nie mamy zadnego mechanizmu by je ograniczyc bo szanujac wolnosc wypowiedzi nie mozna uniknac tego problemu. Obydwa elementy, ktore ponizej opisze wystapuja w tym krotkim wiec latwym do przesledzenia watku.

 

Pierwszy z nich ma nature ogolna i polega na tym, ze: wielu userow nie rozumie albo nie chce zrozumiec, ze zamieszczeajac wpis czy watek na forum poddaja swoje "mysli" ogolnej ocenie i komentazom, nie zawsze merytorycznymj, nie zawsze uprzejmym, czesto szyderczym ale/i tak dlugo jak moderacja nie stwierdza naruszenia regulaminu kazdy nawet najglupszy wpis ma prawo w watku zaistniec zgodnie z zasada ze kazdy ma prawo komprommitowac sie na wlasna reke. Problem polega na tym ze wielu zalozycieli watkow, nawet watkow autorskich uzurpuje sobie niewerbalnie albo i werbalnie prawo do "zarzadzania watkiem" i wypowiadania sie na temat kto moze wypowiadac sie w watku a kto nie i dla mnie jest to proba zawlaszenia przestrzeni w sieci i kompletne niezrozumienie intencji funkcjonowania forum. Co stanowi jakies tam niegrozne ale jednak naruszenie niepisanej zasady istnia forum jak miejsca wymiany mysli, doswiadczen i informacji. 

 

Drugi problem rownie dobrze widoczny w tym watku to proba manipulacji, ktora co prawda nie narusza regulaminu ale narusza mocno jak dla mnie przynajmniej zaufanie, szacunek i prowadzi do niecheci udzielania sie na forum, co forum jako takiemu nie sluzy, wiec jest tez dla niego w jakims sensie szkodliwe. Chcac ja (te manipulacje) dobitnie zauwazyc w tym watku nalezy porownac pierwszy wpis zalozyciela z wpisem nr 32 wtedy juz widac o co zalozycielowi chodzilo i dlaczego tak nerwowo reagowal w momentach gdy jego intencje mogly zostac za wczesnie ujawnione albo odpowiedz zbaczaly z po cichu zalozoego planu.

 

Nie wiem oczywiscie czy jest to wystarczajacy powod by zajela sie tym moderacja, byc moze jest tez tak, ze tylko ja zauwazam albo wyolbrzymiam "to cos" jako problem ale skoro kazdy z userow powinien dbac o tresc forum jak umie najlepiej ,- no to ja tak wlasnie dbam o jakosc forum. 

Arek.... ma też każde forum jeszcze jeden aspekt. Nigdy do końca nie wiesz, kto siedzi z drugiej strony komputera. Raz jest to fajny gość - a raz idiota któremu nie stało "...dużego doświadczenia..." do kręcenia własnych lodów. To jak pole minowe - tyle, że na szczęście tu możesz się pomylić więcej niż raz :D :D

Margaritas ante porcos....

I tyle w temacie ;) ;) ;)

 

#38 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:45

Jak łowisz bullheadami? Z pstragowych ten i butcher nigdy nie dały mi ryby?


Butcher tonący czarny w żółte kropki był przez kilka lat moim podstawowym woblerem pstrągowym. Prowadzony z prądem w okresie zimowo-wiosennym robił robotę. Do tej pory łowię Minnowem 7 S malowanym w pstrąga z czerwonym grzbietem . Trzeci mój ulubiony pstrągowy wabik to Salmo Executor 7 cm z łamanym sterem.

Użytkownik Mysha edytował ten post 13 styczeń 2020 - 19:47


#39 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 14 styczeń 2020 - 18:53

dzięki Mysha

#40 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 styczeń 2020 - 19:09

Jakich Salmo nie warto mieć w pudełku? Na początku stycznia miałem 4szt. salmo salmony  w pudełku a teraz  mam już tylko 2szt. :P A co tam. :D 


Użytkownik Rajfel edytował ten post 14 styczeń 2020 - 19:10





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych