Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZAKAZ TROLOWANIA W Tarnowie 2020r. dot. też porozumienia z Krakowem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 06:48

Kilka ludków opłaciło i jest płacz <_<

 

https://www.pzwtarno...s/rzeki2020.pdf

 

Trzeba dobrze szukać aby znaleźć Paragraf 12.

 

Amatorski połów ryb ze środków pływających odbywać się powinienz zachowaniem zasad bezpieczeństwa, określonych w przepisach o żegludze śródlądowej i przepisachokreślających zasady korzystania ze środków pływających,2.Podczas dokonywania amatorskiego połowu ryb ze środków pływających zabrania się:1)połowu ze sprzętu pływającego niezarejestrowanego i nieoznakowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami,2)połowu na podrywkę,3)stosowania metody trollingowej,4)stosowania metody spinningowej oraz połowu na żywą lub martwą rybkę i jej części w okresie od1 stycznia do 30 kwietnia.

 

 

Okręg Tarnobrzeg zaraz pod tabelą Opłaty ma na czerwono zakaz trollingu na wodach okręgu.


Użytkownik koyot edytował ten post 12 styczeń 2020 - 06:57


#2 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 styczeń 2020 - 12:37

Pewnie wprowadzono zakaz  troligu    a tym samym NAKAZ wywożenia  zestawów przez karpiarskie plemię   na odległość   większą  niż 50m  a wskazane 500m   tak działa   niestety   zjednoczone karpiarsko-amurarskie  plemię .
Zakaz  trolowania  dotarł i do  okręgu Kalisz  ale  karpiarskiej braci nie wyjaśniono aby  trzymali się regulaminu i nie wywozili ponad 50m od brzegu  :/
 co pozostaje  skulić   uszy i potulnie zapłacić    haracz  lub podnieść klapiaki i narobić trochę  szumu.



#3 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 styczeń 2020 - 12:47

A co będzie jak będę na łódce ponad 50 m od brzegu i w wyniku spiningowania karpiarski zestaw oderwę od dna ?



#4 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 styczeń 2020 - 12:50

... wpie......ol ...  ;)  :D



#5 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 12:57

Ciekawy jestem uzasadnienia.

Czy tylko jakiś Dziadek rzuca temat, a reszta podnosi rękę do góry,

 

 

Widziałem głosowanie dotyczące diet dla działaczy i braku opłat w porozumieniach dla odznaczonych,  LAS RĄK nigdy nie widziałem takiej jedności :D


Użytkownik koyot edytował ten post 12 styczeń 2020 - 13:00

  • miramar69 lubi to

#6 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 12 styczeń 2020 - 14:17

A ja się cieszę. Tak mi nie pasowały te motorówki na tym siurku jakim jest Wisła poniżej Krakowa. Wszędzie można z brzegu dorzucić. Człowiek się skrada na miejscówkę, kamufluje a tu nagle płynie sobie taki i jeszcze się bezczelnie drze czy biorą.

Użytkownik EdekDeBeściak edytował ten post 12 styczeń 2020 - 14:18


#7 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2020 - 16:38

teraz zamiast powoli i w miarę cicho przepłynąć trolując, otwieram przepustnicę na full i przepływam obok ciebie w ślizgu... pewnie nawet nie zauważając, że tam łowisz... na pewno tak lepiej, no nie?


  • Misiek1 lubi to

#8 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 16:53

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia dlatego napisałem, że zależy mi na UZASADNIENIU.

Jeżeli miało sens to można dyskutować, ograniczyć itp

 

 

W moim okręgu słyszę "BO TAK",   bo ja nie mam łodzi, bo ja nie mam  echosondy, bo ..... 

Nawet mamy zbiornik który czynny jest weekendy " bo niektórzy  pracują " :D i jest nie sprawiedliwie że inni łowią   :blink:


  • Bułka lubi to

#9 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 styczeń 2020 - 16:58

A co będzie jak będę na łódce ponad 50 m od brzegu i w wyniku spiningowania karpiarski zestaw oderwę od dna ?


A nic nie będzie. Nie raz mi się zdarzyło i udawałem, że nic się nie stało, po czym po cichu wrzucałem zestaw do wody. Czasem ktoś coś pobuczał z trzcin ale zanim dopłynąłem do brzegu to emocje opadały po obu stronach.

#10 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 17:04

Po DRUGIE, walić zakaz chodzi o zasady! to była ważna zmiana należy ją napisać DUŻĄ CZCIONKĄ , wydać komunikat itd. napisać pod tabelą opłat itd

 

Zmiana jest gdzieś w jednym z regulaminów Tarnów , gdzieś w paragrafie 12xx w pkt 4 itd.

 

 

Już kilku znajomych zapłaciło i KWAS !!!!!!!! Co mają znaczki odsprzedać ?



#11 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 styczeń 2020 - 17:09

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia dlatego napisałem, że zależy mi na UZASADNIENIU.
Jeżeli miało sens to można dyskutować, ograniczyć itp


W moim okręgu słyszę "BO TAK", bo ja nie mam łodzi, bo ja nie mam echosondy, bo .....
Nawet mamy zbiornik który czynny jest weekendy " bo niektórzy pracują " :D i jest nie sprawiedliwie że inni łowią :blink:


Niezłe tam macie bagienko 🙃

#12 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 17:22

Tak już jest w całej Polsce, Leśne Dziadki jadą na odznakach, delegacjach i SPORCIE RZUTOWYM i wyjazdach na ME,  MŚ .... i innym LANSIE

 

 

Niedługo przegłosują, że SPORT RZUTOWY  jest najfajniejszy  i nie trzeba zarybiać, pilnować wody a w mieście na boisku nawet komary nie gryzą SĘDZIÓW SEKTOROWYCH


Użytkownik koyot edytował ten post 12 styczeń 2020 - 17:29

  • Bułka lubi to

#13 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 17:24

Trza połamać wędy i zakupić program eFISHING  :D sory tu też trzeba zapłacić LICENCJE :rolleyes:


Użytkownik koyot edytował ten post 12 styczeń 2020 - 17:28


#14 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 17:58

Robić swoje Rumpel w rękę i do przodu
  • Paweł J i Patryk1125 lubią to

#15 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 styczeń 2020 - 18:05

Popieram postulat wytłuszczania zmian w RAPR, bo ja się doczytam ale niejeden starszy ode mnie, w tej mikro-czcionce nie doszuka się nieraz istotnych zmian. Wiem, że mamy obowiązek się zapoznać z zasadami, ale to nie jest wielka sprawa, by o ewentualnych zmianach wspomnieć podczas zakupu zezwolenia lub zawiesić w zwyczajowym miejscu. 


  • ag53 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych