Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Twin Power 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1400 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 maj 2020 - 05:40

No to zgodnie z postepem teraz jest jeszcze mniej Jozek

Masakra na całego.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#582 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 maj 2020 - 10:23

W pewnych sytuacjach na wodzie. np. przy łowieniu w rzekach, koniecznym jest użycie zbijaka kabląka z korby.
 
Praca tegoż zbijaka w Stradicu FL jest wg.mnie niedopracowana, tj. twarda i "ciężka". I to zarówno wersji 3000 jak i 4000, które posiadam.
 
Czy TP 20 też odziedziczył ten nieprecyzyjny mechanizm ?

System zbijaka w Shimano jest od X lat ten sam.
Zawsze można na frixion ring i ten drucik nawalić smaru i będzie chodził lekko . Tylko gdy podczas wyrzutu kabłąk sam się zamknie i przynęta poleci sobie w dal to miej pretensje tylko do siebie :-)

#583 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 23 maj 2020 - 12:29

A ilu z tych użytkowników Stradica FL używało w praktyce TP, a nie tylko pokręciło w sklepie przy ladzie? I na podstawie czego twierdzą, że kręcą tak samo? Sorry, ale tak powstają „internetowe legendy ludowe”. Zaraz wyjdzie, że lepiej kupić Stradica i nie przepłacać za TP

No to jeżeli to jest legenda co napisałem, to w takim razie TP gorzej pracuje niż powinien? Bo innego wyjścia nie ma.



#584 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 maj 2020 - 14:55

W starym modelu Stradica przedkładnia byłą identyczna jak Ultegrze i Siuśku. Teraz jest pewnie to samo.
Równie dobrze można powiedzieć że Stradic kręci tak dobrze jak Stella.
Tam gdzie Stradic się skończy TP się akurat dopiero dotrze he he :-)

#585 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 23 maj 2020 - 23:07

No to jeżeli to jest legenda co napisałem, to w takim razie TP gorzej pracuje niż powinien? Bo innego wyjścia nie ma.

Artek, z całym szacunkiem, ale porównałeś chociaż 10 nowych Stradiców z 10 nowymi TP? Ile godzin kręciłeś tymi kołowrotkami? W jakich warunkach? Jakie były kryteria i jaka skala? Jak wygląda "punktacja"? Wszystko to, co piszesz to "fachowe" opinie o subiektywnych odczuciach. Owszem, jest inne wyjście -> wybacz, ale po prostu możesz nie mieć racji.

Obiecuję nie kontynuować tematu, ale gdybym miał wybierać, w ciemno i za każdym razem kupiłbym TP, a nie Stradica.

A jeśli chodzi o opinie o sprzęcie, to najchętniej słucham tych, które pochodzą od ludzi serwisujących kołowrotki, bo opinie te powstają na dużej próbie sprzętu używanego przez różne osoby, zatem znika czynnik indywidualnych odczuć, traktowania sprzętu i oczekiwań.



#586 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 24 maj 2020 - 18:41

stradic nigdy nie będzie TP.


  • fish28, psd27 i przemo_w lubią to

#587 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 24 maj 2020 - 19:28

Artek, z całym szacunkiem, ale porównałeś chociaż 10 nowych Stradiców z 10 nowymi TP? Ile godzin kręciłeś tymi kołowrotkami? W jakich warunkach? Jakie były kryteria i jaka skala? Jak wygląda "punktacja"? Wszystko to, co piszesz to "fachowe" opinie o subiektywnych odczuciach. Owszem, jest inne wyjście -> wybacz, ale po prostu możesz nie mieć racji.

Obiecuję nie kontynuować tematu, ale gdybym miał wybierać, w ciemno i za każdym razem kupiłbym TP, a nie Stradica.

A jeśli chodzi o opinie o sprzęcie, to najchętniej słucham tych, które pochodzą od ludzi serwisujących kołowrotki, bo opinie te powstają na dużej próbie sprzętu używanego przez różne osoby, zatem znika czynnik indywidualnych odczuć, traktowania sprzętu i oczekiwań.

Dobrze napisałeś, mogę nie mieć racji. Ale wielu tu na forum jest trochę innego zdania, ale to jest ich indywidualne zdanie. Zgodzę się TP to inna liga niż Stradic. Jednak nowy Stradic zbliżył się kulturą pracy do TP, nie oddalił. 



#588 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 25 maj 2020 - 08:12

Czas pokaże jak kultura pracy(luzy mechanizmów) się zmieni/ą w trakcie użytkowania.

Ja już dawno odszedłem od sentymentów do kołowrotków.Wymieniam na nowe i nawet stella 10 letnia, która jest normalnie użytkowana nie będzie miała takiej samej kultury pracy, jak nowo kupiony choć by twin power.Tak jak to pisał kolega wcześniej, bez skrupułów bym wymienił na nowy.



#589 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 maj 2020 - 07:29

Filmik z porównaniem 15 vs 20. Dla majsterkowiczów;)

  • Guzu, kineret i woblery L.E. lubią to

#590 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 27 maj 2020 - 12:03

Faktycznie te nowe TP takie suche w środku? Jadę po jednego PG teraz w piątek do sklepu pomacac i kupić mam nadzieję ale mam pewne obawy czy go smarować odrazu nie trzeba będzie .. jeśli go otworze i przesmaruje to tracę gwarancję?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#591 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 28 maj 2020 - 13:38

Dyskusję nt. smarowania (bądź nie) nowych kołowrotków przeniosłem do wydzielonego tematu:

http://jerkbait.pl/t...owrotków/page-2



#592 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 30 maj 2020 - 13:09

Mam i ja :) przesiadka z pena slamera 260 jest banan na twarzy :)

5f612ebf8b6a115e0e978df35eb9795e.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka



#593 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 czerwiec 2020 - 20:28

Czas szybko mija i trzy tygodnie urlopu przelecialy bardzo szybko  :( i bylby to "forumowo" kompletnie nieistotny fakt gdyby nie to, ze w trakcie tegoz urolpu bylem wraz z nowym TP'20 FD 15 razy na rybach, kolowrotek troche popracowal z Renskimi boleniami jaziami i sandaczami. A poniewaz w tym watku obiecalem ze naskrobie cos to ....

Moje wrazenia ze wspolpracy z nim sa wiecej jak pozytywne. Pod rybami hamulec pracuje bardzo miekko i plynnie co mialem okazje poczuc przy boleniach i jaziach. Na mocno zakreconym "sandaczowym hamulcu", ktory popusicil kilka razy gdy wjechalem w jakies podwodne kamienie i ani raz na rybie (wszystkie sandacze mialy okolo 60cm niestety) mozna polegac,

Mysle, ze temat zakrecania hamulca mocno ale nie na beton przy lowieniu sandaczy to osobny temat i nie bede go tu rozwijal, ja wlasnie zakrecam go tak by po nieoczekiwanym wjezdzie w zaczep i zacieciu jednak nieco popuscil, nigdy nie na beton. 

Przelozenie jest  oczywiscie sprawa gustu i upodoban ale juz to jakie oferuje FD pozwolilo mi  komfortowo lowic w niektorych miejscach nawet z pradem, co bylo milym zaskoczeniem :)  

Suchosc jaka odczuwalem po zakupie na sucho w fotelu jest kompletnie niewyczuwalna na lowisku, kolowotek kreci plynnie i jak to mowia fachowcy od Shimano "maslanie".

Co prawda ilosci masla w masle nie jestem w stanie procentowo okreslic, ale gdyby mi zawiazac oczy w na zmiane kazac lowic Stella FJ i tym TP nie potrafilbym odroznic czym krece. 

Lowilem kilkoma wedkami w tym czasie, wiec mialem mozliwosc pokrecenia na sucho przy zmianach kija ale mimo naiwnej nadziei, ze sie smar jakos cudownie "rozprowadzil", za kazdym razem stwierdzalem, ze sie - nie rozprowadzil  :lol: po prostu w trakcie lowienia tego nie czuc, albo trafniej powiedziec,- ze ja tego nie czuje. Tak wiec kolowrotek zostaje u mnie mimo tego, ze teraz w ciagu letniej nizowki, na pewno czesciej bede uzywal szybkiej Stelli XG niz jego, ale jak woda podskoczy to bardzo chetnie znow siegne po niego  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 12 czerwiec 2020 - 20:36


#594 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 12 czerwiec 2020 - 20:34

Krótko i na temat. Arek napisz z jakimi kijkami współpracował twinek?



#595 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 czerwiec 2020 - 20:39

Na opaskach,- Lamiglas CP-17lb, rafy i nocne lowienie na naplywach Phenix FX 966 - 20 lb i Phenix PST 945 (pierwszy wypust 15lb)

Co do przynet to taki letni standard, zarowno gumy jak i woblery ok 6-8cm. Ze wzgledu na bardzo niski poziom Renu nie bylo koniecznosci zakladania glowek ciezszych jak 20g.

Woblery jakich uzywalem to oczywiscie Renskie-Widly i fantastyczne odkrycie ostatnich miesiecy Flash-C 7,5 cm od sp.Michala, wiem juz, ze jak na nie nie bierze to mozna sobie,- polezec na lace i poogladac co ladniejsze toplesy  :lol: a w nocy zamiast tkwic jak czapla nad dolkiem, wrocic do domu i polozyc sie do wygodnego lozka. ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 12 czerwiec 2020 - 20:47


#596 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 12 czerwiec 2020 - 21:09

A ja jeszcze zapytam, mówisz o hg?

#597 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 czerwiec 2020 - 21:14

FD jest wolniejszy od HG

Takiego mam: https://www.angel-do...70g--38560.html



#598 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 12 czerwiec 2020 - 21:23

Dziękuję za odpowiedź.

#599 ONLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisano 17 czerwiec 2020 - 14:21

Czy do TP 4000PG 2015 dokopię płytka szpule ?



#600 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 czerwiec 2020 - 14:44

Czy do TP 4000PG 2015 dokopię płytka szpule ?

 

Srednio plytka

szpulke o glebokosci oznaczonej "M"

 

http://fishing.shima...oduct/reel/3839

 

ewentualnie szpule od tego modelu, o tej samej pojemnosci, jak ta powyzsza

 

http://fishing.shima...oduct/reel/4657


Użytkownik Guzu edytował ten post 17 czerwiec 2020 - 14:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych