Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Stella 2020 SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 kwiecień 2020 - 16:50

Szpula vańka yumeya pasi do stelli 07,10 i 13 swszpula yumeya 14 pasi 07 10,13sw 14. największa różnica to w średnicach rantu szpuli reszta się mieści. Pokrecajka od tp ze śrubą do ośki ze skokiem gwintu jak w Stelli m4000 Fe, jak w tp jest nie wiem ,ale w stelli sporo można pokombinować. Ja wiem że ta złota szpila z SW 2020 4000 robi u mnie wyjazd, zstąpi ja yumeya vanka 19 . Resztę sprawdzę.
Załączony plik  E65934F6-60EE-4CC9-A344-D3F62FB1E83D.jpeg   49,42 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  770F2A61-0121-4CE8-9E54-7A6A32982A71.jpeg   36,71 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  7121C0A2-3D2A-4AFF-B567-EB8885068B89.jpeg   43,47 KB   24 Ilość pobrań

#82 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 kwiecień 2020 - 18:14

Czyli Stella poza tym że jest Gwiazdą :-) , jest jeszcze mega kompatybilna ze starszymi siostrami :-)
To kolejny dowód że TP nie zbliża się do gwiazdy.

#83 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 19:36

Recenzja Alana
(btw - dostepna zanim powstal wątek ;) )

http://www.alanhawk....iews/stl19.html
  • Guzu i miramar69 lubią to

#84 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 kwiecień 2020 - 04:57

Recenzja Alana
(btw - dostepna zanim powstal wątek ;) )

http://www.alanhawk....iews/stl19.html

Tak ale test  tyczy się typowych "koni" morskich.  tegoroczne rozmiary 20 sw to mniejsze modele 4,5,6. nazwijmy to bardziej "akceptowalne" w słodkowodnym fishingu.


  • smokwelski lubi to

#85 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 kwiecień 2020 - 07:41

Całkowicie się zgadzam. Wyciąganie wniosków w stosunku do interesujących nas najczęściej 4 000 - 6 000 na podstawie recenzji betoniarek 20 000 czy 30 000 bywa często mylące, bo to konstrukcyjnie znacznie odmienne młynki, całkowicie inne rozwiązania hamulca, blokady obrotów itd.
Alana szanuję, ale dla mnie to jeremy clarkson sprzętu wędkarskiego. Posługujący się barwnym językiem celebryta. Zależy mu na wyrazistości i formułuje opinie nie końca może przemyślane, na żywca. Pewnie ma to na celu podkreślić autentyczność doznać, przekazać pierwsze wrażenie i pokazać jego niezależność i bezkompromisowość. Fajnie to czasem wychodzi, ale trzeba to traktować z lekkim dystansem, bo ci czytający z zapartym tchem i chłonący każde słowo jako prawdę objawioną będą mieli wodę z mózgu. Jak wspomniany Clarkson, który potrafił wspaniałe sportowe BMW o zajebistych osiągach zmieszać z błotem i nazwać gównem za to, że nie przypasował mu kształt gały dźwigni biegów. Alan też za bardzo się podnieca i ocenia tylko przez pryzmat swoich własnych subiektywnych odczuć. A to kolorek nie pasuje, a to linie zbyt agresywna albo zbyt łagodne, a to kształt wcięć na szpuli nie podchodzi, a to gała niewygodna. Jednemu akurat odpowiada wizualnie czy użytkowo taki, innemu owaki. Potem pewien kolega na jerku pisze, ze SW 2013 to szajs, Alan znalazł 10 wad. Gwoli wyjaśnienia np. takie, że zmienili kolor obudowy, a on się przyzwyczaił do tego z generacji 08. Inna to taka, że widoczna na korpusie śrubka zaburza krzywiznę linii przetłoczenia pokrywy. Można i tak. W powszechnej opinii SW13 został na podstawie tej recenzji uznany za co najmniej podejrzany, jak nie wtopę na całego, podczas gdy w zasadzie jest wizualnie podrasowaną SW08, znacznie ładniejszą, a zdecydowaną większość zmian należy ocenić jednoznacznie na plus. Ale Alan uznał swoją 08 za wyjątkowo fajny, bo fartowny dla niego młynek, i jechał po wszystkim innym tak dla sportu, mam wrażenie. Trzeba pamiętać, że jego ocena zwykle na podstawie normalnego, seryjnego, kupionego przez niego samego za własną kasę (podobno) to zarówno wielki atut, jak tez słabość - może trafić się akurat egzemplarz np. gorzej spasowany, a nawet z małą wadą (np. złe ułożenie uszczelki). Oczywiście to pokazuje, że producent daje ciała i sprzedaje produkt, gdzie trafiają się buble, lecz pewnie jest tak, że 99/100 przypadków tej przypadłości nie posiada.

Hawk ma wiele ciekawych i trafnych spostrzeżeń, nie daje specjalnych powodów do utraty naiwnej wiary w jego niezależność, recenzje to nie laurki, jak u większości etatowych zachwalaczy chińskich gratów z logiem ich chlebodawcy, w dodatku z porcją humoru. Ale za wyrocznię absolutną go nie traktujmy.

Użytkownik smokwelski edytował ten post 23 kwiecień 2020 - 07:47


#86 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 kwiecień 2020 - 08:08

Całkowicie się zgadzam. Wyciąganie wniosków w stosunku do interesujących nas najczęściej 4 000 - 6 000 na podstawie recenzji betoniarek 20 000 czy 30 000 bywa często mylące, bo to konstrukcyjnie znacznie odmienne młynki, całkowicie inne rozwiązania hamulca, blokady obrotów itd.
Alana szanuję, ale dla mnie to jeremy clarkson sprzętu wędkarskiego. Posługujący się barwnym językiem celebryta. Zależy mu na wyrazistości i formułuje opinie nie końca może przemyślane, na żywca. Pewnie ma to na celu podkreślić autentyczność doznać, przekazać pierwsze wrażenie i pokazać jego niezależność i bezkompromisowość. Fajnie to czasem wychodzi, ale trzeba to traktować z lekkim dystansem, bo ci czytający z zapartym tchem i chłonący każde słowo jako prawdę objawioną będą mieli wodę z mózgu. Jak wspomniany Clarkson, który potrafił wspaniałe sportowe BMW o zajebistych osiągach zmieszać z błotem i nazwać gównem za to, że nie przypasował mu kształt gały dźwigni biegów. Alan też za bardzo się podnieca i ocenia tylko przez pryzmat swoich własnych subiektywnych odczuć. A to kolorek nie pasuje, a to linie zbyt agresywna albo zbyt łagodne, a to kształt wcięć na szpuli nie podchodzi, a to gała niewygodna. Jednemu akurat odpowiada wizualnie czy użytkowo taki, innemu owaki. Potem pewien kolega na jerku pisze, ze SW 2013 to szajs, Alan znalazł 10 wad. Gwoli wyjaśnienia np. takie, że zmienili kolor obudowy, a on się przyzwyczaił do tego z generacji 08. Inna to taka, że widoczna na korpusie śrubka zaburza krzywiznę linii przetłoczenia pokrywy. Można i tak. W powszechnej opinii SW13 został na podstawie tej recenzji uznany za co najmniej podejrzany, jak nie wtopę na całego, podczas gdy w zasadzie jest wizualnie podrasowaną SW08, znacznie ładniejszą, a zdecydowaną większość zmian należy ocenić jednoznacznie na plus. Ale Alan uznał swoją 08 za wyjątkowo fajny, bo fartowny dla niego młynek, i jechał po wszystkim innym tak dla sportu, mam wrażenie. Trzeba pamiętać, że jego ocena zwykle na podstawie normalnego, seryjnego, kupionego przez niego samego za własną kasę (podobno) to zarówno wielki atut, jak tez słabość - może trafić się akurat egzemplarz np. gorzej spasowany, a nawet z małą wadą (np. złe ułożenie uszczelki). Oczywiście to pokazuje, że producent daje ciała i sprzedaje produkt, gdzie trafiają się buble, lecz pewnie jest tak, że 99/100 przypadków tej przypadłości nie posiada.

Hawk ma wiele ciekawych i trafnych spostrzeżeń, nie daje specjalnych powodów do utraty naiwnej wiary w jego niezależność, recenzje to nie laurki, jak u większości etatowych zachwalaczy chińskich gratów z logiem ich chlebodawcy, w dodatku z porcją humoru. Ale za wyrocznię absolutną go nie traktujmy.

Fajnie porównanie do Clarksona. Mam dokładnie takie same przemyślenia na temat Hawka.



#87 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 16:56

To tylko zrodlo dodatkowych informacji, nic wiecej. Sa tez rosyjscy rozbieracze, jest tez jb.pl

Wydaje mi sie tez, ze w betoniarkach z racji trudniejszej, stricte morskiej eksploatacji, powinno byc wszysto tylko jeszcze bardziej dopracowane, niz w najmniwjszych modelach. Tam nie powinny sie zdarzac wtopy.
Sa rzeczy ktire mozna obczaic, najbardziej wspolne dla calej generacji - materialy, spasowanie, kontrola jakosci / jakies wtopy montazowe (ilosci smaru, nie dokladne ulozenie podkladek i uszczelek, wady materialowe / obrobki lub wykonczenia).

Co sadzicie o tej wyskakujacej podkladce ramienia kablaka? Co nawet w materialach reklamowych Shimano to przeoczono. Dopuszczalne? ;)

#88 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 kwiecień 2020 - 19:07

No nie, to skucha bez wątpienia. Jak widać to niestety cecha konstrukcyjna, skoro wszystkie tak mają. Dotyczy to na szczęście tylko rotorów stricte morskich, małe rozmiary nie mają tej podkładki.
Wadą są też plastiki na rotorze i korpusie. W kołowrotkach heavy duty tyle słabego plastiku być nie ma prawa. Nie trzeba Alana żeby to stwierdzić.
System blokady wstecznych obrotów wydaje się słabszy w porównaniu do generacji 13. Też się zgadzam.
A złota korba w 13SW XG mnie osobiście nie raziła :-)
  • elmo lubi to

#89 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 maj 2020 - 06:24

Nie potrafie zestawic wypowiedzi Alana ze swoimi doswiadczeniami w rozbieraniu mlynkow tak jak Ty Krzysiek. Niemniej,  jak kazdy kto czyta albo slucha w celu uzyskania konkretnych technicznych informacji potrafie odsortowac to co dla mnie wazne/przydatne, w tym przypadku uzytkowo wazne, od odczuc autora dotyczacych nazwijmy to ogolnie "ksztaltu galy", ktore sa jak najbardziej na miejscu ale z obiektywizmem czy techniczna poprawnoscia nie moga miec nic wspolnego. Ktos kto podjal trud recenzji ma moim zdaniem prawo do oceny z wlasnej perspektywy.

Rownolegle to wlasnie ta wlasna prespektywa i to ze recenzja dotyczy konkretnego egzemplaza a nie calosci produkcji chroni recenzenta przed ewntualnym procesem z producentem...

Mysle, ze ogolny problem z recenzjami lezy bardziej po stronie czytajacych czy ogladajacych niz po stronie recenzentow.

Moim zdaniem powodem frustracji najczesciej jest cel czytania recenzji.

Recenzja jest pozyteczna tylko wowczas gdy szukamy technicznych informacji na takim poziomie wiedzy technicznej i marketingowej, ktory potrafimy zrozumiec i zachowac do niej dystans wynikajacy z ograniczen jej samej jak i z praktycznych mozliwosci recenzenta.

Reasumujac,- jesli czytamy w celu potwierdzenia czy jakis mlynek "jest dobry - czy nie", to juz jestesmy w czarnej dooo... bo.... bo pomylilismy kategorie.....albo przyjelismy obce, ktore do nas nie pasuja...

 

Ps

To co wyzej napisalem odnosze jedynie do wlasnych doswiadczen. Napisalem "kilka" recenzji "non-profit" glownie wedek, rowniez tu na forum i mimo to iz zawsze staralem sie byc jak najbardziej obiektywny i zamieszczac swoje doswiadczenia w kategoriach dokladnie takich jakie moglyby poszukiwac osoby bedace na forum, to po pozniejszych pytaniach jakie dostawalem, wiem, ze owe "recenzje" nie byly dla wszystkich zadowalajace. Nie smiem sie oczywiscie porownywac z Alanem bo to nie ta skala itd... ale pewne analogie sa... 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 maj 2020 - 06:39


#90 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 maj 2020 - 07:08

........................................... Nie smiem sie oczywiscie porownywac z Alanem bo to nie ta skala itd... ale pewne analogie sa... 

Piszesz świetnym językiem i zawsze z przyjemnością czytam twoje posty.



#91 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 maj 2020 - 07:44

Krzysku, majac na mysli analogie do Alana nie mialem na mysli analogi w sensie stricte czyli do mojej osoby, choc moja pycha jest powszechnie znana ;)  :lol: tylko wydzwiek/odbior w zasadzie kazdej recenzji...

Ale dziekuje za mile slowo, staram sie, choc nie zawsze wychodzi, na szczescie zawsze sie znajdzie ktos kto jakas niedorobke czy blad ortograficzny skwituje swoim wlasnym autorytetem ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 maj 2020 - 07:45


#92 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 sierpień 2020 - 20:36

c1321e4a77033bb3fe99004f2823559b.jpg

Tu z 4000FJ

933102eb11389b6d1faf6ad6f6a4aa00.jpg

A tu z 4000 FJ, FI, FE


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wazyles może szpule od tej 4000sw ?
Ile waży ?

#93 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 sierpień 2020 - 22:24

Daniel nie wazylem. Szczerze mowiac to nawet mi do lba nie przyszlo, zeby to robic. Jak wroce do chalupki to moge to zrobic ale nie wiem, czy czegos tam juz nie nawinąlem
  • Guzu lubi to

#94 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 31 sierpień 2020 - 17:27

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu. Czy do tej stelli pasuje korba od TP SW 15?

#95 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 listopad 2021 - 06:49

W Stelli SW'20 najbardziej podoba mi sie.... ta czarna korba i pokrecajka  ;)  :lol:  i tu mam pytanie do kolegow ktorzy "zongluja" roznymi elementami ktore sa kompaktybilne.

Poniewaz od dluzszego czasu zastanawialem sie nad zmiana korby w mojej SW'13 4000XG ze zlotej (choc skromnej :lol: ) na czarna od 6000PG naszla mnie taka mysl, ze moze by ja zamienic na jeszcze ladniejsza moim zdaniem z SW'20,- podpowiecie cos? Czy bedzie pasowala? 

Chetnie tez zamienilbym pokrecajke na na te z 20-tki ale takze nie wiem czy bedzie pasowala...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 listopad 2021 - 07:35


#96 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 listopad 2021 - 14:39

W Stelli SW'20 najbardziej podoba mi sie.... ta czarna korba i pokrecajka ;) :lol: i tu mam pytanie do kolegow ktorzy "zongluja" roznymi elementami ktore sa kompaktybilne.
Poniewaz od dluzszego czasu zastanawialem sie nad zmiana korby w mojej SW'13 4000XG ze zlotej (choc skromnej :lol: ) na czarna od 6000PG naszla mnie taka mysl, ze moze by ja zamienic na jeszcze ladniejsza moim zdaniem z SW'20,- podpowiecie cos? Czy bedzie pasowala?
Chetnie tez zamienilbym pokrecajke na na te z 20-tki ale takze nie wiem czy bedzie pasowala...


Pasuje jak ulał :) Wprawdzie przymiarka byla do modelu 5000pg 13 ale do 4000 na pewno bedzie rowniez pasowac

2c9d0c5af56f45813b308791a1583d9a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#97 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 listopad 2021 - 14:45

Bardzo Ci dziekuje Krzysku za to ze Ci sie chcialo napisac i jeszcze do tego fotke cyknac  :)

Co do pokrecajki to raczej na 100% nie bedzie pasowac, szkoda... Ale moze jeszcze gdzies trafie jakas czarnule z Yumeya  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 listopad 2021 - 14:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych