Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprawa polityczna, ale...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2020 - 19:14

https://www.google.p...wlo,nId,4281228

Jestem przekonany, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Myślę, że większość z Was też tak sądzi patrząc na kretyńskie „inwestycje” niszczące ostatnie naturalne rzeczki i strumyki w całym kraju.
Wrzucajcie w tym wątku incydenty z waszej okolicy.
Pozdro A
  • coma i eRKa lubią to

#2 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 19:46

Daleko nie trzeba szukac.

Ptasia wyspa za kupe kasy ktora zaorała rafe https://warszawa.nas...a/ar/c8-2975076

A finalnie kozy zdychajace, z bezdomnym opiekunem, gdzie pan Abdullah dostawal 12000 zl /mc za te kozy https://wiadomosci.w...31080189712001a
  • coma, eRKa i S.N. lubią to

#3 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 19:57

I wycinka drzew na miedzywalu powyzej Warszawy kilka lat temu
  • coma lubi to

#4 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 styczeń 2020 - 20:03

Przykłady dewastacji małych i dużych rzek można niestety mnożyć i nie ma się co nakręcać bo tematy eko nie cieszą się w tym serwisie popularnością. Trzeba działać w ramach swoich możliwości, jestem np. ciekawy ile osób z jb.pl zaangażowało się i wypełniło ankietę przygotowana przez Wody Polskie ws renaturalizacji rzek https://www.wody.gov...owierzchniowych ?
  • spinnerman lubi to

#5 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:04

Zapewne niewiele, bo podobnie jak w przypadku większości takich konsultacji społecznych, nie sa one nigdzie rozgłaszane. Im mniej osób sie wypowie tym lepiej...

Mozna potem odtrąbić sukces.


  • Guzu, Krzysiek Rogalski, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#6 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:48

Zapewne niewiele, bo podobnie jak w przypadku większości takich konsultacji społecznych, nie sa one nigdzie rozgłaszane. Im mniej osób sie wypowie tym lepiej...

Mozna potem odtrąbić sukces.

 

Jak ktoś się interesuje to znajdzie. Ale rozumiem kolegę bo nie każdy wie gdzie i jak, a jak już wspominałem serwis nie promuje tego typu aktywności, a szkoda bo siła chłopa tu stoi. 



#7 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2020 - 01:33

Przykłady dewastacji małych i dużych rzek można niestety mnożyć i nie ma się co nakręcać bo tematy eko nie cieszą się w tym serwisie popularnością. Trzeba działać w ramach swoich możliwości, jestem np. ciekawy ile osób z jb.pl zaangażowało się i wypełniło ankietę przygotowana przez Wody Polskie ws renaturalizacji rzek https://www.wody.gov...owierzchniowych ?

Świadomie nie kliknąłem.

To nie ma najmniejszego sensu.

Poprzednicy meliorowali, a ci mają zamiar renaturyzować?

Litości... toż to działanie na wyprowadzenie kasy i nic więcej.A za kilka lat prokurator będzie miał zajęcie hahaha

Niech wstrzymają budowę kolejnych stopni na Odrze... O kolejnym stopniu na Wiśle nie wiem nic - coś się dzieje?

To będzie widać i z pożytkiem dla wszystkich.

Renaturyzacja małych rzeczek??? Kto to zobaczy - tak fizycznie. Kto potrafi ocenić, czy dobrze, czy kolejna kasa w błoto? 


  • spinnerman i Alexspin lubią to

#8 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 styczeń 2020 - 08:43

Romek nie wiem co kryje się pod pojęciem renaturyzacja małych rzeczek, ale jak ponad dwa lata temu przeryli Tyśmienicę, a w zeszłym roku rzeczułkę Białkę to z mojego punktu widzenia w Tyśmienicy zostało zniszczonych wiele tarlisk i zwiększył się uciąg wody, a w Białce niemal wyginęło życie ... A skoro mowa o renaturyzacji to znaczy, że sens powyższych działań był nijaki ... I ja to naocznie stwierdzam 😉

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 22 styczeń 2020 - 08:44

  • eRKa lubi to

#9 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2020 - 09:30

Ja słusznie zauważył Romek, służy to tylko i wyłącznie wyprowadzaniu unijnych dotacji. Coś będą psuć, coś „naprawiać” dopóty dopóki będą na to unijne pieniądze. Tak naprawdę nikt tego nie kontroluje, a decyzje podejmowane są przez ignorantów w jednym celu - zrobić na tym dobry interes. Jaja to się dopiero zaczną jak każdy chłop dostanie dofinansowanie na koparkę i będzie mógł sobie przekopać rów odprowadzający wodę z rzeki na pole. To nie żart. Przeczytajcie ten artykuł.
https://www.cenyroln...enie-swoich-pol
  • Night_Walker i eRKa lubią to

#10 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 styczeń 2020 - 09:48

Panowie i tak nic nie zdziałamy. Kolejny temat zastępczy "okresu ogórkowego". :(


  • eRKa lubi to

#11 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 styczeń 2020 - 10:01

Fajnie wyglądają te "konsultacje" w zderzeniu z planami "wyremontowania" koryta Bystrzycy Dusznickiej...

Jedna wielka ściema i tyle...


  • eRKa lubi to

#12 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2020 - 10:05

To tak nie działa.Woda w górę nie popłynie:)

A jakieś lokalne pobory wody z rzek w celu nawadniania to margines zasobów wodnych. 

 

Zbiornik Cieszanowice zbudowano w celach retencyjnych. Miał zapewnić nawadnianie łąk leżących poniżej w dolinie Luciąży, oraz uzupełniać poziom w Zbiorniku Sulejowskim.

Po raz pierwszy został napełniony na max w czasie powodzi w 1997 roku.

Pomysł całkiem niegłupi... Oczywiście w czasie budowy Skorzystali na tym miejscowi notable. Działki przy tamie na terenach które wywłaszczono od rolników dostali ci "zasłużeni" hahaha

Zaprojektowany całkiem nowocześnie - jest na wejściu taki mały zbiornik wstępnego oczyszczania - systematycznie zarasta.

Tego małego zbiornika nikt nigdy nie czyścił z roślinności. W okresie letnim jest pełny - dosłownie - roślin wodnych z zaznaczonym(jeszcze nie zarośniętym korytem rzeki). Czyli nie spełnia założenia - tego wstępnego oczyszczenia wody. Na dużym zbiorniku od kilku lat brakuje wody. I tak przynajmniej 1/4 zbiornika pokryta jest dywanem grążeli, trzcin i pałki wodnej i czego tam jeszcze...

 

A łąki które miały być nawadniane? Duża część aktualnie jest nieużytkowana - leżą odłogiem i zarastają krzakami.

O kanalizacji wokół zbiornika też nie ma co wspominać, podobnie jak o jakimś systemowym zbieraniu śmieci. Jedna gmina na trzy postawiła kontener...

 

Zbiornik całkiem fajny. W naszym terenie gdzie brakuje wody taki mały skarb. Tylko - nadal jest zbiornikiem retencyjnym, chociaż tą funkcję przestał zasadniczo pełnić. A turystyczne jego wykorzystanie nadal w lesie...


  • Krzysiek P i Alexspin lubią to

#13 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:10

Świadomie nie kliknąłem.

To nie ma najmniejszego sensu.

Poprzednicy meliorowali, a ci mają zamiar renaturyzować?

Litości... toż to działanie na wyprowadzenie kasy i nic więcej.A za kilka lat prokurator będzie miał zajęcie hahaha

Niech wstrzymają budowę kolejnych stopni na Odrze... O kolejnym stopniu na Wiśle nie wiem nic - coś się dzieje?

To będzie widać i z pożytkiem dla wszystkich.

Renaturyzacja małych rzeczek??? Kto to zobaczy - tak fizycznie. Kto potrafi ocenić, czy dobrze, czy kolejna kasa w błoto? 

 

Jak będziemy bić pianę i narzekać w internetach to nic się nie zmieni. Tutaj przynajmniej dostaliśmy szansę wyrazić swoje zdanie i zaproponować zmiany - ile razy kolego @eRka ktoś dał Tobie taką możliwość? W sumie złe pytanie, bo Ty i tak masz to w dup.e bo to nie ma sensu. Miłego narzekania. 



#14 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:27

Działaj działaj Kolego:)

Powodzenia






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych