Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czyszczenie tapicerki w aucie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:08

Koledzy i koleżanki czy macie jakieś sprawdzone sposoby na czyszczenie tapicerki w aucie , może jakieś środki które polecicie ?

#2 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:19

Ten preparat mogę polecić

8e95a57eb09ffb6f7a198ded9b719581.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:22

Odkurzacz piorący ,dwie różne końcówki i zwykły płyn do prania dywanów , wezyr ,wanish.  Do tapicerki i podłogi materiałowej.



#4 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:34

Podobno myjka parowa jest niczego sobie .

 

Ale ja bym oddał do gościa ,który zajmuje się tym profesjonalnie . Niesamowite cuda potrafią oni zrobić . Był taki okres gdzie mieszkałem w Niemczech i przez rok poza lekkim odkurzaniem i myciem na myjni nic więcej z autem nie robiłem . Środek wyglądał jak gniazdo troli na sam koniec . Gość za sprzątanie i mycie wziął 150 a po jego zabiegch auto wyglądało jak nowe 



#5 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:39

150 ojro jak rozumiem ?

#6 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:49

150 ojro jak rozumiem ?

Ależ nie . Wprawdzie było to tak około 4 lata temu ale to cena z Krakowa w polskich złotych 

 

Poszukałem na szybko i jest oferta z grupona za 9 dych.

 

https://www.groupon.pl/deals/carport

 

Wydaje mi się, że za półtora stówki znajdziesz porządnego gościa który ogarnie całe auto zwłaszcza jak będzie to na wiosce albo obrzeżach miasta ;)



#7 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:52

Nie rób tego sam. Daj robotę profesjonaliście. Za stówę,albo dwie. zrobi nówkę ze strucla, zależy od rodzaju tapicerki i jej stanu, ale warto



#8 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 23 styczeń 2020 - 00:04

Nie rób tego sam. Daj robotę profesjonaliście. Za stówę,albo dwie. zrobi nówkę ze strucla, zależy od rodzaju tapicerki i jej stanu, ale warto

Bartek dobrze prawi . W moim przypadku tak było . Auto które było czyszczone to mitsubishi spacewagon z 1995 roku . U mnie akcja była taka ,że mój grand voyager odmówił współpracy w dniu wyjazdu i na szybko z kumplem za 3 koła kupiliśmy to cudo. Po powrocie chcieliśmy go spieniężyć ale w takim stanie byłoby ciężko choć był to poczciwy wózek. Czego tam nie było po poprzednich właścicielach ...plamy ,zacieki , gumy do żucia a nawet figurka i obrazki świętych przyklejone jakimś klejem do kokpitu. Gość usunął wszystko . Nie poznaliśmy auta po tych zabiegach ..



#9 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 styczeń 2020 - 21:24

Myjka parowa ... może i rozpuści bo rozpuści plamy i inne  zacieki ale to wszystko zostawi na tapicerce  bo szmatą czy też gąbką nie wybierzesz brudu . Odkurzacz piorący wsysa do zbiornika cały brud co widać przez przeźroczystą ssawkę a potem to co wylewasz ze zbiornika. Przeźroczysta ssawka to podstawa przy praniu bo widać przez nią czy masz jeszcze "ssać " *  ten brud czy możesz dalej się "posuwać" *

 

*  na wszelki wypadek bez skojarzeń proszę :)


  • przemo_w lubi to

#10 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 23 styczeń 2020 - 22:15

Myjka parowa ... może i rozpuści bo rozpuści plamy i inne  zacieki ale to wszystko zostawi na tapicerce  bo szmatą czy też gąbką nie wybierzesz brudu . Odkurzacz piorący wsysa do zbiornika cały brud co widać przez przeźroczystą ssawkę a potem to co wylewasz ze zbiornika. Przeźroczysta ssawka to podstawa przy praniu bo widać przez nią czy masz jeszcze "ssać " *  ten brud czy możesz dalej się "posuwać" *

 

*  na wszelki wypadek bez skojarzeń proszę :)

Masz dużo racji ale dokładnie do tego zmierzam . Żeby porządnie umyć tapicerkę to trzeba by było mieć najlepiej myjkę parową ,odkurzacz piorący i kupę różnorakiej chemii . Mało kto ma taki zestaw . Dlatego lepiej zostawić to na kilka godzin profesjonaliście i pójść na ryby ;)



#11 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 23 styczeń 2020 - 22:35

Myjka parowa ... może i rozpuści bo rozpuści plamy i inne zacieki ale to wszystko zostawi na tapicerce bo szmatą czy też gąbką nie wybierzesz brudu . Odkurzacz piorący wsysa do zbiornika cały brud co widać przez przeźroczystą ssawkę a potem to co wylewasz ze zbiornika. Przeźroczysta ssawka to podstawa przy praniu bo widać przez nią czy masz jeszcze "ssać " * ten brud czy możesz dalej się "posuwać" *

* na wszelki wypadek bez skojarzeń proszę :)


Masz jakiś sprzęt piorący? Jesli tak to jaki? Myślę o kupnie jakiegoś Kerszera za około 1000 zł, kiedyś się z jednym jegomosciem zgadalem i zarekomendował mi wlaśnie taki sprzęt. A zawsze miałem przekonanie że sensowny zaczyna się przynajmniej od 2 tysi.
Mamy w domu dwa samochody to raz w roku zdalo by się przeprać. Do tego jakieś dywany, łóżka, kurteczka przydał by sie.

#12 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 styczeń 2020 - 23:17

Masz jakiś sprzęt piorący? Jesli tak to jaki? Myślę o kupnie jakiegoś Kerszera za około 1000 zł, kiedyś się z jednym jegomosciem zgadalem i zarekomendował mi wlaśnie taki sprzęt. A zawsze miałem przekonanie że sensowny zaczyna się przynajmniej od 2 tysi.
Mamy w domu dwa samochody to raz w roku zdalo by się przeprać. Do tego jakieś dywany, łóżka, kurteczka przydał by sie.

 

Swojego nie mam ale mam możliwość skorzystania praktycznie kiedy potrzebuje. Używałem Kerchera  Puzzi . I ten naprawdę radzi sobie doskonale z tapicerką , podsufitką ,wykładziną podłogową w aucie jak i w domu. Do prania używam to co wyżej napisałem. Raz kupiłem jakiś duuużo droższy płyn i różnicy nie zauważyłem.  Rozrabiam płyn z wodą w wiaderku lub małej misce namaczam konkretnie powierzchnie  do mycia  ,odczekam jakiś czas   i  ręcznie miękką szczotką  "szoruję" do wytworzenia piany po czym wspomnianą ssawką wyciągam ten cały brud i ewentualnie spryskuje czystą wodą i znów wysysam. Na mniej zabrudzone powierzchnie lub często myte nie ma potrzeby używania miękkiej szczotki ,wszystko ogarniasz końcówką . Im więcej wyciągniesz wody z brudem to szybciej Ci wyschnie.Wielkiej filozofii z tym nie ma i każdy sobie z tym poradzi.Ale żeby to porządnie wykonać to musimy poświęcić trochę czasu .

 

Jakiś czas temu ,nie wiem jak jest teraz to można było wypożyczyć odkurzacz  piorący w sieci Komfort .Płaciłeś tylko za płyn który musiałeś kupić przy wypożyczeniu. 



#13 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 styczeń 2020 - 23:28

U mnie jeden tak namaczał że auto za 300tysiączków pojechało na lawecie do serwisu a w drugim podsufitka spadła. Taki specjalista był.
Pranie całego auta za 200zł to taka sama usługa jak i polerka za 200zł :-)

#14 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 styczeń 2020 - 23:39

Masz dużo racji ale dokładnie do tego zmierzam . Żeby porządnie umyć tapicerkę to trzeba by było mieć najlepiej myjkę parową ,odkurzacz piorący i kupę różnorakiej chemii . Mało kto ma taki zestaw . Dlatego lepiej zostawić to na kilka godzin profesjonaliście i pójść na ryby ;)

 

Nie ukrywajmy ,że to wszystko trochę kosztuje a do okazjonalnego używania w domu nie każdemu opłaca się  kupić cały sprzęt. Inaczej to wygląda jak tym sprzętem zarabiamy to w tym przypadku kupujemy bardziej profesjonalny i z większymi możliwościami . Kilka godzin bo tyle to zajmie ,takie porządne umycie całego auta a kilka godzin na rybach to wiadomo ,że lepiej na rybki wyskoczyć :)



#15 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 24 styczeń 2020 - 08:29

No ten Puzzi 2 tysie. Ja myslalem o takim Kercher SE4002 albo 5.001. Można ponizej tysiaka kupić i chyba na taki się zdecyduje.

#16 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 24 styczeń 2020 - 10:18

Tak 2 tysie ten Puzzi kosztuje w podstawowej wersji  . A te o których wspominasz to są odkurzacze z funkcją prania a Puzzi typowo piorącym jest. I nie wiem jakiej wielkości jest ta mniejsza ssawka i czy jest przeźroczysta bo moim zdaniem jest jak najbardziej wskazana.Tak naprawdę to taka ssawka  bardzo wąska jako druga dodatkowa do ciasnych zakamarków też by się przydała.

Może masz w okolicy punkt Kerchera to podjedź i zobacz sobie różne modele aby wiedzieć co którym możesz zrobić.



#17 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 styczeń 2020 - 10:23

Pranie całego auta za 200zł to taka sama usługa jak i polerka za 200zł :-)

 

Partacz to partacz, spieprzy każdą robotę, za 200 i za 1000 zł  :wacko:



#18 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 styczeń 2020 - 10:38

To fakt.
Teraz są te suche piany po których brud się krystalizuje i wystarczy go zwykłym odkurzaczem zebrać.. Tyle że to kosztuje.
Ale auto gotowe do jazdy po godzinie.

#19 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 24 styczeń 2020 - 11:11

Sam sobie czyściłem tapicerkę drogim Karcherem...Wszystko pięknie,cacy,parę godzin w plecy.Fakt,efekt był...

Ale najgorsze było to,żeby tapicerka była sucha...Prałem późną jesienią w garażu...Musiałem przez całą noc suszyć olejakiem przy uchylonych oknach...



#20 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 24 styczeń 2020 - 12:09

Tak 2 tysie ten Puzzi kosztuje w podstawowej wersji . A te o których wspominasz to są odkurzacze z funkcją prania a Puzzi typowo piorącym jest. I nie wiem jakiej wielkości jest ta mniejsza ssawka i czy jest przeźroczysta bo moim zdaniem jest jak najbardziej wskazana.Tak naprawdę to taka ssawka bardzo wąska jako druga dodatkowa do ciasnych zakamarków też by się przydała.
Może masz w okolicy punkt Kerchera to podjedź i zobacz sobie różne modele aby wiedzieć co którym możesz zrobić.


Dzięki za cenne wskazówki. Niedaleko mam punkt żeby podjechać i zobaczyć. Na co jeszcze zwrócic uwagę prócz ssawki przeźroczystej i dodatkowej wąskiej? Pewnie to da się dokupić dodatkowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych