Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cięższy uniwersalny spining (boleń, sandacz, szczupak, troć)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 25 styczeń 2020 - 20:49

Avida bym sobie darował

Miałem,lowilem, Ale szału nie ma jeżeli chodzi o czucie przynęty
Może jak by samemu pozbroił było by ok ale fabryczna to jest tragedia

Nie za te pieniążki

Zdecydowanie taiaha 20lb do 35 gram ewentualnie xls do 25 lub do 28 gram Ale tu może być problem z zakupem

#22 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 styczeń 2020 - 23:18

Sportex black arrow. Mam pierwsza serię. 10 lat gwarancji na blank. Świetny uniwersalny kij.
  • Krupin lubi to

#23 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 25 styczeń 2020 - 23:50

Sportex black arrow. Mam pierwsza serię. 10 lat gwarancji na blank. Świetny uniwersalny kij.

 Jakie C.W? Czy pierwsza seria miała niebieski blank?

Giąłem kiedyś niebieskiego sportexa u znajomego, kawał badyla zbrojony na ciężko ;)  bardziej na sumy niż bolenie i szczupaki.


  • Krupin lubi to

#24 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 styczeń 2020 - 01:34

Kij ma niebieskie wstawki ale blank jest czarny jak wskazuje jego nazwa. Kij jest długość 240 cm. Cw - 60g tolerancja 37-72g. Kij jest wyśmienity. Na główkach 10g a czasem lżejszych w połączeniu z 10 cm gumą czuje opad nawet używając grubych plecionek. Silny wislany nurt podczas podwyższonego stanu wody oraz główki 40g z gumami 15cm, żaden problem. Do tego waga kija ok 140g, świetnie wyważony. Uwielbiam ten kij. Używałem go kiedyś na małej rzeczce w Niemczech o dużej populacji leszcza , lowilem wahadłówka od czasu do czasu podczepiłem je za grzbiet (kij jest bardzo "czuły") myśląc że to branie. Leszcze 30-40cm podnosiłem na kiju bez gimnastyki w obawie o uszkodzenie blanku. Puknięcia małych okoni też czuć bardzo dobrze. Podczas kolejnej wizyty w Niemczech, chyba skusze się na ten model do lekkiego łowienia. 240cm 1-7g, wklejka, właśnie odgrzewam kotleta w postaci filmu na YouTube z kijem tym w roli głównej, prezentowynym przez wschodniego kolegę wędkarza.
  • Krupin i Luciano79 lubią to

#25 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 styczeń 2020 - 22:59

Konger Paladin Steel Arm 274 cm 7-28 g. Do czasu kiedy miałem okazję połowić tą wędka, traktowałem ją na podstawie internetowych opinii jako drogi chrust, a tymczasem to świetna, bardzo uniwersalna wędka. Lekka, bardzo dobrze przekazująca pracę przynęt np. 6-7 cm sandaczowe woblery i gumy na 10 g główkach w opadzie i oczywiście brania. Szczytówka w tej wędce naprawdę się udała Kongerowi. Moc też ma odpowiednia, kolega łowi na nią regularnie ryby 80-90+ w rzece, plus przyłowy typu tołpygi 100+ czy sum 180 cm  :)


  • Krupin lubi to

#26 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 09 lipiec 2020 - 15:33

Jak już mówimy o Sportexie to polecam jeszcze obejrzeć serię SportexCarat Special XT 2,7m 11-36g. Mam go do testów i sprawdza się i na opad i na woblery. Oznaczony jako seatrout i gnie się może troszeczke mniej niż Sportex Black Arrow. Używam go na rzekach i na jeziorze z brzegu.
  • popper lubi to

#27 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 10 lipiec 2020 - 06:39

W dobrych pieniążkach robotę robi dragon street fishing używam do ,21g , ogarnia znacznie więcej a i 7g ładuje. Szybki z płynnym ugięciem i mięsistym blankiem . Tnie grube zedy ogarnie bolenia i klenia o szczupaku nie wspominając nic nie trzeba przezbrajac w Łodzi uzbrojony w nie głupie ringi. Bałem się bo kupowałem w ciemno dziś nie wyjmuje z bagażnika polecam. Blanka po całości w oplocie z jakiejś siateczki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych