Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mistrzostwa Swiata w Fly Casting 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 26 styczeń 2020 - 00:07

Siemandero
  Napisalem, tu,i Strefie Muchowej na Fejsie i na FF pl.
  
   Czy ostatnimi czasy wychowal sie jakis dystansowiec, lub wzroslo zainteresowanie w dystansie?
   Jesli tak, to pytanko, czy ktos sie wybiera do Szwecji na Mistrzostwa Swiata?

   pozdrawiam
Michal Duzynski

Załączone pliki


  • Paweł Bugajski i Wobi lubią to

#2 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 27 styczeń 2020 - 06:16

Przyjechałbym bardziej jako widz niż zawodnik. Z moimi 30 kilkoma metrami to bym nic nie zwojował :). Z Norwegii daleko nie mam to się zobaczy bliżej tego terminu.

#3 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 27 styczeń 2020 - 06:26

O, super. to juz lepiej niz nic.
Pogadamy blizej terminu.
pozdrawiam
  • Jack__Daniels i Wobi lubią to

#4 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 27 styczeń 2020 - 19:53

Michał,a powiedz mi proszę jakie Ty osiągasz odległości podczas rzucania? Pytam o takie powtarzalne rzuty, a nie najlepszy wynik, bo jak w każdym sporcie te najlepsze zdarzają się raz na milion :). Kiedyś czytalem, że jeden z Rajefow rzucił 240 stop czyli z 70m. Najpierw myślałem, że to błąd w druku, a później trafiłem na info w innym miejscu. Dla mnie niewiarygodne!!! Jakie odległości liczą się już na zawodach? Pytam o rzucanie jednoręczna.
  • Paweł Bugajski i Wobi lubią to

#5 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 27 styczeń 2020 - 23:00

Czesc
Powiem tak
Sa rozne dzyscypliny i zestawy odleglosciowe. to 70m Rajefa to przypuszczam ze bylo z glowica rzutowa T38, cienka, ciezka, pelna wolframu glowica, wtedy tak.
Mistrzosta o ktorych pisze ja nazywaja sie World Championship in Fly Casting with Fishing Tackle, czyli nie wazny jaki kij( chodzi o klase) ale wazna lika jaka rzucasz.Najbardziej popularna dyscyplina to Trout Distance, gdzie rzucamy linka o dlugiej glowicy, plywajaca w klasie 5( i to jest rowniez moja specjalnosc). Startuje rowniez w Trout Accuracy i Seatrout Distance( plywajaca glowica rzutowa nie ciezsza niz 27gram).
to tak na szybko.
Wiem, ze nie pytasz o ten jeden na 1000 rzut, ale tu musze sie pochwalic.Mowimy o lince w klasie 5 i wietrze, ktory DOBRZE wieje w plecy ha ha
W 2018 wygral Szwed dystansem 44m, ja sie uklasowalem na 14 miejscu z rzutami 39.5m i 40m. Steve Rajeff tuz nademna z rzutami 38m i 40.5m
Ostatnio w domu wialo jak cholera i mialem wlasnie ten jeden na tysiac o odleglosci 45.10m- to tylko udowadnia, ZE JEST TO WYKONALNE i nie trzeba sie bac tych najlepszych jak sie 8ch widzi z kijem. trzeba trenowac, wierzyc w siebie, dozyc po zloto- w czasie zawodow tylko to sie liczy.

Jesli chodzi o czesc pytania i odlegosci srednie.
- pogoda bezwietrzna miedzy 35-38m
- lekki wiaterek w plecy ok 40m
- jak wieje dobrze to rzuty powyzej 41m to juz jest super cool.
pozdrawiam
michal
  • Sławek Oppeln Bronikowski, SzymusS, Janusz Wałaszewski i 3 innych osób lubią to

#6 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 27 styczeń 2020 - 23:05

... a tu jest powod dlaczego pytam...

Czesc 
napisalem z takim wyprzedzeniem, poniewaz w 2012 i 2018 
reprezentowalem Polske sam i sam sie mianowalem "kapitanem" 
Teraz robie to oficjalnie przez Polski Zwiazek Castingu( dzisiaj bede 
rozmawial z przewodniczacym zwiazku) i chcialbym wiedziec, czy ktos 
sie wybiera, czy powstal ostatnimi czasy jakis klub dystansowy itp itp. 
Jako, ze jeden kraj moze wystawic max 8 zawodnilow do jednej 
dyscypliny, to lepiej zapytac teraz, zeby potem nie bylo burdelu. 
pozdro 
michal
  • Jack__Daniels, Wobi i ezehiel lubią to

#7 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 styczeń 2020 - 06:16

Część Michale.
Wybacz, że tak drążę temat ale na muchę łowię w morzu, a tu liczy się tylko dystans. Jaki sprzęt zabierasz na takie zawody - wędka , linka? Zakładam, że kołowrotek nie odgrywa wielkiego znaczenia. Czego używasz do Trout Distance, a czego do Seatrout Distance?
  • Wobi lubi to

#8 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 28 styczeń 2020 - 06:29

Czesc, draz, draz temat- dla mnie bomba😁.
Do trout distance uzywam kija w klasie 10- Sexyloops HT10 i linke SA Master Expert Distance o glowicy 21m. Linka nadaje sie do lekkiego lowienia, ale juz w tym zestawie z 10tka to juz nie bardzo.
Do Seatrout distance mam 2 skladowego, 10 stopowego Loomisa o nazwie Tournament distanse T38( czy cos takiego), jest to kij typowo rzutowy i nierekomendowany na ryby. Linka/glowica( ta ktora mi najbardziej pasuje) to stara glowica,Barrio plywajaca o dl 17.5m doczepiona do mono o srednicy 0.37mm.
Pamietaj, ze my tylko walimy na odleglosc i nie lowimy ryb.
Jak lowie w morzu to kij w kkasie 8 lub 10 9stopowy i linki OBS( mi pasuja). jak musze szybko zejsc gleboko to do 8ki Rio Leviathan 350 grains, a do 10 400grains.
czasami bawie sie z glowicami T14- do T20, ale kontrola shooting line jest troche do dupy. Leviathan jest super.
pozdrawiam
michal
  • SzymusS, Jack__Daniels i Wobi lubią to

#9 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 29 styczeń 2020 - 20:22

   Dlaczego nie szukasz zawodników poprzez sekcje rzutowców przy PZW ? Przecież,chyba nawet są mistrzowstwa Polski w tej dyscypline.(Kiedyś zbroiłem kilka muchówek dla bydgoskich rzutowców,Niewiele miało to wspólnego z klasyczną muchówką)

  Ile jesteś w stanie "wyciągnąć" z zestawu  np #5 2,90m linka DT lub WF, taki zestaw do łowienia ?



#10 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:39

Sekcje rzutowe? A co to kur.a jest?
"Przecież chyba nawet są..."? Chyba sam nie wierzysz, że są???
W mało którym kole są jakieś sekcje/kluby czy inne muchowe wynalazki...
Spotkałeś kogoś kto, chciał coś zrobić i dlatego zbroiłeś 'wędki dla Bydgoszczy' poza tym przypadkiem, ilu znasz "RZUTOWCÓW"?

#11 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 29 styczeń 2020 - 22:15

Witam.

Taps ... ja też z zaciekawieniem wielkim czytam michałowy wątek i trochę Mrożkiem zaczął on jechać gdy padły słowa "sekcje rzutowców przy PZW"... 

Zapodam cytat ze strony organizacji, o której Michał wspomina. Dużo to wyjaśni o obecnych związkach naszyego stowarzyszenia (zakładam że należysz) i zawodach, w których Michał startuje ...  :rolleyes:

A w SŁ dopiero co można było poczytać o całkiem sporym kawałku historii sportu rzutowego w naszym kraju.

 

"W związku z uprawomocnienia się decyzji Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 grudnia 2016 r. stwierdzającej, że Polski Związek Wędkarski, będący wcześniej podmiotem o statusie polskiego związku sportowego, nie dostosował swojej działalności do wymagań ustawy o sporcie oraz w związku z dokonaniem w dniu 31 sierpnia 2017 r. wpisu do KRS nr 0000108423 uchwalonej w dniu 15 marca 2017 r. na nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów PZW zmiany Statutu PZW, który stał się stowarzyszeniem zwykłym działającym na podstawie prawa o stowarzyszeniach, a nie na podstawie ustawy o sporcie, Polski Związek Wędkarski utracił posiadany wcześniej statusu polskiego związku sportowego działającego w wędkarstwie rzutowym. Takiego statusu nie posiada obecnie żadna organizacja.
W związku z tymi ostatnimi wydarzeniami, w październiku 2017 r. został powołany Polski Związek Castingsportu z siedzibą w Krakowie, który zrzesza większość czołowych obecnie zawodników i zawodniczek uprawiających castingsport. PZC będący związkiem sportowym w rozumieniu przepisów ustawy o sporcie został wpisany do KRS, a na Kongresie ICSF w Polsce w listopadzie 2017 r. został przyjęty w poczet członków ICSF.
Kontakty polskich zawodników i działaczy z władzami ICSF pozwoliły reprezentantom Polski na starty w organizowanych co 4 lata Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich; w 1993 r. w Hadze (Holandia), w 1997 r. w Lahti (Finlandia), w 2001 r. w Akicie (Japonia) i w 2005 r. w Duisburgu (Niemcy)."

 

Pozdrawiam

PS. W związku z powyższym, aż strach pomyśleć czy zasadnym jest używanie przez PZW określenia "sport" w temacie każdego innego naszego sportu wędkarskiego ...  :D


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 29 styczeń 2020 - 22:20

  • Pluszszcz lubi to

#12 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 29 styczeń 2020 - 22:21

Czesc
Sa, rzutowcy w kraju, ale to sa kompletnie inne dyscypliny niz te, w ktorych biore udzial. Tak jak mowisz kije do tych dyscyplin nie( o ktorych mowisz) nie wiele z muszkarstwem maja wspolnego.
Nie lubie polityki i nie bede wchodzil w jakies metne tematy na temat organizacji.
Mam wiadomosci z pierwszej reki, jestem czlonkiem innego klubu w kraju, ktory jest pod parasolem ICSF i moge reprezentowac Polske bez zbednych duskusji i papierowej roboty.
pozdrawiam

#13 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 29 styczeń 2020 - 22:46

Czesc Forest
Wkleiles swoj post, kiedy pisalem moj.

Dokladnie tak jak w tekscie.
Ja jestem czlonkiem PZC, ktory jak sie nie myle zalozyl Wlodek Targosz aby odbiec od PZW.
Ja z Wlodkiem czesto rozmawiam i mam troche informacji.
Podobno w 2018 reprezentowalem Polske nielegalnie????
Z PZW podobno jest tak, ze musialbym sie ich zapytac czy moge startowac w MS i przejsc klasyfikacje- jakie k... klasyfikacjie skoro jestem jedynym Polakiem( ale na obczyzie), ktory uprawia ten sport.Teraz nalezac do PZC moge spokojnie i legalnie reprezentowac Polske. Dzis bede rozmawial z przewodniczacym PZC w Krakowie, to jutro bede mial wiecej info.

p.s ciekawostka
Gdybym nalezal do PZW ale chcial reprezentowac Australie, to musialbym napisac podanie do PZW, oni wtedy napisaliby do ISCF i wtedy musialbym czekac 2 lata na decyzje i podczas tych 2 lat niemoglbym startowac w zadnych zawodach- ale jaja.
Tak to z grubsza wyglada.
pozdrawiam
  • Forest-Natura lubi to

#14 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 29 styczeń 2020 - 22:58

No właśnie o tym pisałem, że w pzw nie ma czegoś takiego jak flycasting i inne tego typu głupoty, po co to komu?. Karp ma pływać i karp ma brać.
Michał odnośnie Twojej ciekawostki...
W wielu dyscyplinach sportowych, nawet nie igrzyskowych jest czas karencji przy zmianie barw, więc Ameryki, czy innej Australii tutaj nie odkryli.

#15 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 30 styczeń 2020 - 01:07

O karencji nie wiedzialem, ale mniejsza z tym,nie zmieniam barw. No chyba ze ACF Australian Casting Federation dolozyloby sie troche z jakims sponsoringiem. Dokladka do biletow, czy oplaty startowe.
Jak narazie to wszystko na moj koszt, a nawet w momencie zostania MS to i tak jest tylko medal i uscisk dloni prezesa. Nie ma nagrod, ktore pylyby przydatne, lub moznaby bylo je sprzedac aby uzyskac srodki na nastepne zawody( ale to temat wrazliwy i juz go nie ruszam- jest jak jest).
pozdrawiam
  • Janusz Wałaszewski i albercik2 lubią to

#16 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 30 styczeń 2020 - 07:56

Ile jesteś w stanie "wyciągnąć" z zestawu np #5 2,90m linka DT lub WF, taki zestaw do łowienia ?

Dołączam się do pytania Tapsa. Michale, odpowiesz?
Pytam nie dlatego, żeby sprawdzić jak Ci idzie, ale pytam, żeby sprawdzić ile mi brakuje do najlepszych.

#17 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 30 styczeń 2020 - 08:32

Spoko
Tak jak pisalem wczesniej kijem 10 i linka 5( ale linka o dlugiej glowicy, plywajaca)
- bez wiatru ok 38m
- przy wietrze 41+
, aby takie dystanse uzyskac utrzymuje w powietrzu 26m linki bez przyponu( mierzone od reki ktora robi haul).
Maksymalnie przy sprzyjajacych warunkach robilem miedzywymachy z 28.5m linki w powietrzu bez przyponu, ale to juz bylo za duzo do wystrzelenia bo petla zaczela sie robic niestabilna.
Kiedys Z-Axis w klasie 5 i ta sama linka 5 polecialo 41m.
Mowimy tu o kijach 9stopowych.
Jesli mowimy o rzutach dystansowych z linka w klasie 5 to wszystko powyzej 35m to juz jest super rzut.
Kilka dni temu kijem 7'8" w klasie 3 i linka w klasie 3( zwykla WFka) bez wiatru polecialo na 28m.

Linka OBS ma glowice 30stop ( 9m), przy dobrej technice mozna robic wymachy tym OBS nawet z 70stop(21.5m) linki w powietrzu.
Tu mowie o rzutach z kawalkiem welny na koncu przyponu.
Dystanse beda zalezaly od jak duzego i ciezkiego muchozona zalozycie.
pozdrawiam
  • Jack__Daniels, Forest-Natura i tzienkiewicz lubią to

#18 OFFLINE   Zbigart

Zbigart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 13:35

Od 1.50' minuty , rzuty na odległość 70 m są na prządku dziennym .

Z.

 

https://www.youtube....eature=youtu.be


Użytkownik Zbigart edytował ten post 30 styczeń 2020 - 13:41


#19 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 30 styczeń 2020 - 14:04

No,ale to jest wlasnie ciezkie machanie ( dla niektorych) T38, T120
I to od zawodow z tzw Fishing Tackle, o ktorych tu pisze duzo sie rozni.

#20 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 30 styczeń 2020 - 22:29

Kiedys Z-Axis w klasie 5 i ta sama linka 5 polecialo 41m



To te Z-axisy to takie dobre kije czy miałeś jednego pod ręką? Pytam bo szukam czegoś w klasie #8 i 9' do łowienia w ciepłej solance i jak najdalsze rzuty się liczą.Takiego kija w klasie, która mnie interesuje widziałem gdzieś w necie za ok 1399zl i się zastanawiam....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych