Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chińskie BFS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Imię:K

Napisano 30 styczeń 2020 - 14:24

Jak wiadomo, nasi bracia skośni dość intensywnie walczą w temacie multików do finezyjnego łowienia.
Może ktoś używa, może ktoś chciałby się podzielić wrażeniami z niedrogich, a znośnych multików do obsługi najlżejszych przynęt?

#2 OFFLINE   krakersik

krakersik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 02:27

póki co walczę z zestawem abu black max  + "lekka szpula" z ali za jakieś 30 parę złotych kijek dagger spiriet 703UL 2-8 g póki co pierwsze testy to startuje od 2,5 g + guma ale walka o metry ciężko powiedzieć co jest przyczyną czy multik czy pelcionka czy umiejętności. czasem odległości zadowalające ale czasem odstrzał czy plątanina. pierwsze kroki i dość ciężki temat do ugryzienia. przypuszczam że z mulitkiem dedykowanym do lekkiego UL było by łatwiej no ale zawsze jest ta kasa. walczę dalej i się nie zrażam

 

pd. plecionka intech 0,8


Użytkownik krakersik edytował ten post 31 styczeń 2020 - 02:30

  • Tomke lubi to

#3 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 31 styczeń 2020 - 10:17

Przyczyną może być magnetyk black maxa. Wymiana i odpowiednia ilość magnesów mogła by pomóc. Chyba że szpula jest w jakiś sposób nie dopracowana.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#4 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 31 styczeń 2020 - 10:19

W wątku ul cast temat był poruszany.

W kwestii walki o metry jeśli odległości są istotne to zacząłbym od wymiany kija.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 31 styczeń 2020 - 10:28

  • Xiaou i Przemek_M lubią to

#5 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 styczeń 2020 - 10:36

póki co walczę z zestawem abu black max + "lekka szpula" z ali za jakieś 30 parę złotych kijek dagger spiriet 703UL 2-8 g póki co pierwsze testy to startuje od 2,5 g + guma ale walka o metry ciężko powiedzieć co jest przyczyną czy multik czy pelcionka czy umiejętności. czasem odległości zadowalające ale czasem odstrzał czy plątanina. pierwsze kroki i dość ciężki temat do ugryzienia. przypuszczam że z mulitkiem dedykowanym do lekkiego UL było by łatwiej no ale zawsze jest ta kasa. walczę dalej i się nie zrażam

pd. plecionka intech 0,8

Co do tej plecionki to ja omal nie powyrywalem sobie przez nią wszystkich włosów z głowy z wkurwienia.. przeszedłem na 5 krotnie drozszego Varivasa i od tamtej pory zero problemów z linką, doszedłem to tego że lepiej wydać raz a porządnie i oszczędzić sobie nerwów nad wodą.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik lukaszkosciukiewicz edytował ten post 31 styczeń 2020 - 10:47

  • Przemek_M lubi to

#6 OFFLINE   krakersik

krakersik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 14:11

Co do tej plecionki to ja omal nie powyrywalem sobie przez nią wszystkich włosów z głowy z wkurwienia.. przeszedłem na 5 krotnie drozszego Varivasa i od tamtej pory zero problemów z linką, doszedłem to tego że lepiej wydać raz a porządnie i oszczędzić sobie nerwów nad wodą.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

tak słyszałem też i takie opinie. był to test nowej szpulki i kijka więc liczyłem się ze stratami i brodami. myślę że w dużej mierze dobry multik pomaga i daje przyjemność z łowienia a nie myślenie ciągle o plecionce o kciuku i takie tam. póki co bez sukcesów ale dalej walczę choć kasa poszła właśnie na auto po ostatniej wyprawie na pstrągi :angry:



#7 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 styczeń 2020 - 14:26

Warto zainwestować w dobra linkę, przekonałem się do Varivasa mimo jego ceny i trzeba przyznać że za ta cena idzie adekwatną jakość.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#8 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 31 styczeń 2020 - 14:34

W poniższym wątku jest masa informacji. Warto przeczytać.

http://jerkbait.pl/t...-light/page-120
  • Xiaou i lukaszkosciukiewicz lubią to

#9 OFFLINE   kzkzg

kzkzg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 luty 2020 - 17:00

Fishband PW100 

https://pl.aliexpres...earchweb201603_

 

138gr robi wrażenie. Ma ktoś, testował?



#10 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 13 luty 2020 - 17:27

Mnie kusi gh100 za sprawą kolegi Sławka😎👍.
  • piotrekp lubi to

#11 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 luty 2020 - 18:21

A mnie kusi PM100 + szpula pro 8,3g za 60 zł.Oglądałem na You Tube,gościu śmigał na orginale(9,3g) całkiem nieźle 2gramami.Też bym wysłuchał opini.

#12 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 13 luty 2020 - 18:36

Tylko ile te zabawki wytrzymają... Oglądałem na YT filmiki jak sobie radzi i wygląda na to że idealnie wpasował by się do mojego zastosowania, no i fishband gh100 to "kopia" aldka😎👍 co daje +10 do lansu nad wodą.
  • S.N. lubi to

#13 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 luty 2020 - 21:04

W gramąturze w której by chodził (umnie głównie okoń max 10gr.)i ponoć japońskich łożyskach to"śmierć" raczej mu nie grozi.Ale czekam dalej na opinie kolegów.

#14 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 13 luty 2020 - 21:33

Mam Fishband gh100 i tsurinoya xf50 o ile gh chodzi gładko wręcz maślanie w stosunku do xf to za Chiny Ludowe nie mogę z nich wycisnąć takich gramatur jak na Youtube . 3g to minimum przy moich umiejętnościach . Gh 100 nad wodą daje+20 do lansu bo jest 2x większy od Aldebarana😜

#15 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 luty 2020 - 23:40

3gramy za 200 a nie 1800 to chyba niezły wynik?.Chyba nie warto dopłacać1600 za 2gramy(chyba,że się myle)żeby rzucić 1gramem,bo czymś trzeba rzucić.Dalej czekam na użytkownika PM100.
  • BartasL2 lubi to

#16 ONLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 14 luty 2020 - 00:24

Miałem 2 fishbandy jeden sprzedałem a drugi używam. Mój wynik jako początkującego w castingu i w UL to 3 gramy. Nie jest to Aldek ale po dobrym przesmarowaniu całkiem fajnie z niego lata. Pewnie przydaly by się lepsze łożyska to by śmigał jeszcze lepiej. Za taką kasę uważam że warto.
  • teo i S.N. lubią to

#17 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 14 luty 2020 - 13:29

Miałem 2 fishbandy jeden sprzedałem a drugi używam. Mój wynik jako początkującego w castingu i w UL to 3 gramy. Nie jest to Aldek ale po dobrym przesmarowaniu całkiem fajnie z niego lata. Pewnie przydaly by się lepsze łożyska to by śmi
gał jeszcze lepiej. Za taką kasę uważam że warto.

N
Na filmach na YT,testerzy używają głównie żyłki lub fluorocarbonu nie plecionki(żyłka-fluorocarbon ma mniejsze tarcie na przelotkach,których jest całkiem sporo)i może to jest powód dalszych rzutów.Trzeba kombinować,bo wędkarstwo nie lubi marazmu(nie obrażając nikogo)to jedna wielka improwizacja.
  • Xiaou lubi to

#18 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 14 luty 2020 - 14:33

Ale są cięższe od paletki przynajmniej tak mi się wydaję. Więc rośnie waga szpuli i potrzeba większej masy żeby bujnac szpule.

#19 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2020 - 15:29

Panowie

Nawzajem przekonujecie się, że chiński "UL" (ten cudzysłów w pełni zamierzony) jest fajny bo za 200. I OK, jest fajny, ale to nie jest UL i jeszcze długo nie będzie. Pewnych kultur technologicznych się nie przeskoczy. Fajnie się rzuca 3gr jednak to nie UL. Multik renomowanej firmy, klasy lekkiej rzuca 3gr ot tak po prostu. Prawdziwy multik UL, sparowany z dobrym kijem i obsługiwany przez sprawnego castingowca daje radę 1gr (sam nie rzuci, trzeba się tego nauczyć) i nie jest to 20-30m. Natomiast 3gr lata z niego z taką swobodą jak z chińczyka 6gr. Co do kasy. Kto chce to kupuje nówki za 1800 czy za 2300. Ale można się trochę wysilić poszukać, poczekać i kupić Aldebarane BFS za 1000 z małym plusem a CC BFS  za ok 1500. To też dużo kasy i niestety dla niektórych wydatek przekraczający granice możliwości i rozsądku, w pełni rozumiem. Jednak jak dane by było wziąć do łapy taki zestaw, chwilkę porzucać to zapewne przyszła by refleksja: może faktycznie warto spokojnie oszczędzić kasę, kupić co należy i przestać się oszukiwać? 

Mam cztery różne multiki UL, do j. Czerniakowskiego niedaleko na testy. Zapraszam :)



#20 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 luty 2020 - 16:16

Robert czas zweryfikuje te młynki.

Ale jest coś w nas że człowiek chce kupić coś taniego co doruwnuje wartością użytkową droższemu sprzętowi i tak jest w każdej dziedzinie.
  • maxtip i BOB lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych