Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chińskie BFS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   deridun

deridun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 09:30

Jaxon nie jest żadną konkurencją dla aliexpress. Chyba, że biorąc pod uwagę no wędzisko Jaxona za 200zl z wędziskiem na aliexoress za 70zl. Wtedy jakość jest porównywalna.
A jeśli chciałbyś zestawić ta wędkę Jaxona za 200 z wędka na aliexpress za 200 to zobaczyłbyś przepaść.

Jak do ceny ali dodasz transport, cło i vat z marżami wyjdzie cena jaxona.
Powstał oddział celny do obsługi ali, mogą sięgać 5 lat wstecz i domierzyć-wcale się nie zdziwię jak wartość zakupu nawet zbytego wzrośnie w nieatrakcyjny poziom . Chińczyk kasę wykorzysta na zakupy i pewnego dnia zorientujes się , że na niego robisz - a potem co zwykle drenaż (ostatni gasi światło).
Obym się mylił.

#322 OFFLINE   rakso147

rakso147

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 28 marzec 2020 - 09:49

Jak do ceny ali dodasz transport, cło i vat z marżami wyjdzie cena jaxona.
Powstał oddział celny do obsługi ali, mogą sięgać 5 lat wstecz i domierzyć-wcale się nie zdziwię jak wartość zakupu nawet zbytego wzrośnie w nieatrakcyjny poziom . Chińczyk kasę wykorzysta na zakupy i pewnego dnia zorientujes się , że na niego robisz - a potem co zwykle drenaż (ostatni gasi światło).
Obym się mylił.

Kupowałem wędkę za 250zl, miltilipator za 150, gumy po 100zl i jakoś nigdy na dodatkowe opłaty nie natrafiłem.
Za przesyłkę również nigdy nie płaciłem, bo zazwyczaj są darmowe i szybkie.
Co do opłat to trafiają się one w przypadku kuriera fedex lub innych, wtedy opłaty w 90% są, ale wtedy po prostu trzeba wybrać darmowa wysyłkę i opłat na 90% nie będzie.
Ludzie z grupy kupowali Daiwy Tatule po 350zl (Oczywiście oryginalne) i też jakoś opłat nie było.

#323 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 marzec 2020 - 12:04

Jak do ceny ali dodasz transport, cło i vat z marżami wyjdzie cena jaxona.
Powstał oddział celny do obsługi ali, mogą sięgać 5 lat wstecz i domierzyć-wcale się nie zdziwię jak wartość zakupu nawet zbytego wzrośnie w nieatrakcyjny poziom . Chińczyk kasę wykorzysta na zakupy i pewnego dnia zorientujes się , że na niego robisz - a potem co zwykle drenaż (ostatni gasi światło).
Obym się mylił.

 

Tak powstają mity.

Jaxon nie kupuje w detalu. Baaa... Jaxon zarabia na tym co sprzedaje. I płaci VAT, cło i za transport pewnie też... Zarabia sprzedawca z Alii... Skoro mają porównywalne ceny, to skąd w takim razie ceny innych importerów takie wyśrubowane?

Chińczyk tak naprawdę dostaje zapis na dysku komputerowym. Coś całkiem niematerialnego....



#324 OFFLINE   deridun

deridun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 13:15

Kupowałem wędkę za 250zl, miltilipator za 150, gumy po 100zl i jakoś nigdy na dodatkowe opłaty nie natrafiłem.
Za przesyłkę również nigdy nie płaciłem, bo zazwyczaj są darmowe i szybkie.
Co do opłat to trafiają się one w przypadku kuriera fedex lub innych, wtedy opłaty w 90% są, ale wtedy po prostu trzeba wybrać darmowa wysyłkę i opłat na 90% nie będzie.
Ludzie z grupy kupowali Daiwy Tatule po 350zl (Oczywiście oryginalne) i też jakoś opłat nie było.

5 lat, cierpliwości.
Przecież to proste wyborcy trzeba dać x, a potem wyjąć 2x.
Kogo nie wybierzesz to efekt ten sam-mit,
co nie?
Lekkie i multik trochę fanaberia,ale satysfakcję sprawia
-tylko rzeczywiście wartość wywindowana nieadekwatnie do zaawansowania.
  • eRKa lubi to

#325 OFFLINE   rakso147

rakso147

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 28 marzec 2020 - 13:38

Lekkie i multik trochę fanaberia,ale satysfakcję sprawia
-tylko rzeczywiście wartość wywindowana nieadekwatnie do zaawansowania.


A do w tym dziwnego? Za casting UL dałem tyle samo co ty byś zapłacił za zwykły spinning UL w Polsce, dlatego właśnie kupiłem na aliexpress.
A różnica między spinemb, a castem przy UL uwierz, że jest duża ;)

#326 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 28 marzec 2020 - 16:28

Zabrałem spiryta i talule+ray's nad wode. Próbowałem 2,26gr( czeburacha + robal). Ze spiryta leci dalej i niej trzeba się pilnować przy rzucie. Mam wrażenie że do 4gr (łącznie) spiryt jest mniej problemowy. Potem na małego wobka (3,5cm) był za duży pasiasty. Odpuściłem bycie twardym bo 7 złamana  wędka w ciągu jednego roku to jednak przesada. Pasiasty nie był wcięty, dostał luzu, wobka wypluł. Takie self kacz ent relis. Spiryt przeżył, się nie rozpadł.  Potem było jeszcze coś, i jeszcze coś. wszystko spadło. Dalej mnie to małe przełożenie wq....., Do dużego kotleta to jest ok,(nawet musi takie być) ale do małego dziga + zwrotna ryba to już tak fajnie nie jest. Może za dużo curado  8,1:1 łowiłem, albo się zbyt do długich kiji przyzwyczaiłem a na 2,13 trzeba multikiem podgonić. Tatule mam 7,3:1 i jakoś tak lepiej nad holem zapanować. Dalej twierdze że na małą wodę spiryt będzie ok, na dużą z dużymi rybami  które biorą kiedy one chcą, chyba dam sobie spokój z UL i wrócę do mocniejszych zabawek. pz 


  • deridun lubi to

#327 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 27 kwiecień 2020 - 20:06

Odświeżę trochę stary już temat .

Wymieniłem ostatnio łożyska w Fishbandzie i uważam ze teraz jego praca poprawiła się znacznie . Zaczyna trochę przypominać multiki z wyższej półki ale wiadomo nigdy nim nie będzie . 2 g + kaitek 2" lata całkiem przyzwoicie .Jak by ktoś chciał zrobić mały tuning i potrzebował wymiary łożysk to mam z wymiarowane wszystkie poza knobami i worm shaftem bo uważałem że te akurat były ok.


  • Xiaou i rakso147 lubią to

#328 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 24 maj 2020 - 11:32

Wszyscy już chyba ciężkie zestawy powyciągali, to emocje z UL chińskim torchę opadły;). Ale jak się pojawi narybek to się pewnie znowu zacznie. Coby być przygotowanym, dokręciłem tatule tr + ray's do avc 9"6 do 21gr.. Tonące Dorado alaska 2,5cm lata na tym zestawie dlalej niż na chińczyku + UL 2,13 0,8-5,4gr., pomimo  2x grubszej plecionki. Na serynej szpuli już tak dobrze nie jest.  Wisła ma swoje prawa i chyba na lekko ( 3gr+) trza będzie tak zostawić bo wiadomo: jak nie za duży pasiasty, to wąsaty lub centkowany się przypląta. Na bajorach, stawkach, małych rzeczkach katuję chińczyka i daje rade, ale nic więcej niż 70 cm na tym nie wisiało. Puki co jeszce kręci. 

Revo SX + Momo pracuje na kiju do 40 gr, wytargał już torchę ryb  powyżej 80cm i daje rade. Szula nie wylazła z ramy pomimo kilku brań które prawie mnie położyły, a to jest dość trudne bo jestem typem krasnoluda (100kg, niski środek ciężkości). Całość startuje od 6gr( wobler), na seryjnej szpuli 9-10  gr. Niby niewiele ale czasem robi różnicę. Generalnie, chińszczyzna na plus,  głównie ze względu na fakt że można zwiąkszyć zakres posiadanego już sprzetu za niewielkie pienądze.  Do poziomu omc master w ul. nigdy nie dojdę to spiryt mi wystarczy na małą wodę, dużą z ul. odpuszczam zupełnie. pz      


  • teo i MietekK lubią to

#329 OFFLINE   kzkzg

kzkzg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 luty 2021 - 19:17

Tsurinoya dark wolf 50
https://pl.aliexpres...1130458850.html

Ktoś posiada, testował?

Albo ktoś sie może podzielic wrażeniami z użytkowania Fishbanda PW100 ?



#330 OFFLINE   rakso147

rakso147

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 27 luty 2021 - 19:26

Posiadam PW100 upgraded na łożyskach ceramicznych RORO. Wcześniej miałem GH100 na hybrydach. Co do jakości to przeskoku nie ma, mniej więcej to samo. Na pewno PW100 dużo lepiej rzuca dzięki lżejszej szpuli i łożyskom. Dark wolf pewnie ma jakość lepszą, możesz tez się rozejrzeć za nowym czarnym Tsurinoya spirit fox
  • kzkzg lubi to

#331 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 01 marzec 2021 - 12:54

Zastanawiałem się nad Dark wolfem 50 ale doczytałem że to ma przełożenie 5,3 albo coś takiego. Mam spiryt foxa 6.6... i tak czegoś mi brakuje, dlatego zamówiłem jakiegoś ciemnego czy czarnego rycerza KR 50 czy jakoś tak. Taka kopia fishbanda GH 100 z wysokim przełożeniem.  Przyszło to w piątek, nawinołem to fluorocarbonem.  Jak myślice że curado 71 jest niestabilny przy robocie to przy tym curado to oaza spokoju. Hamulec na max, docisk na całkiem sporo a i tak zap........... Może trzeba było tego Dark Wolfa jednak zamówić. Spiryt jest dużo bardziej kontrolowalny, to pewnie wolf też by był.  Ale przynajmniej  lata z tego knighta zajebiście daleko...;)pz



#332 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 796 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 01 marzec 2021 - 13:25

Wyszedł już szybszy dark wolf z przełożeniem 7,1:1 148g szpulka lżejsza od poprzedniej wersji bo ma 8,5g
https://m.pl.aliexpr...40Q90.jpg_.webp

#333 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 01 marzec 2021 - 18:23

te multiki na moje oko wyglądają praktycznie identycznie, BK ma łożyska hybrydowe na szpuli, mocniejszy hamulec( nie wiem po co) i przekładnie z brązu albo czegoś brązowego,  a tak to chyba tylko lakier inny. Nie ma jak standaryzacja;)  A i tak curado jest wygodniejsze w łapie chociaż cięższe. Położyłem BK koło curdo i już wiem co było inspiracją. Testów nad wodą nie było bo Wisła u mnie we Wsi wysoka i szybka akurat, a bajora jeszcze nie odmarzły. Ile można po ogródku kota jigem testowym wkurzać;) pz



#334 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 11 marzec 2021 - 21:03

PHANTOM TBS .
Aktualnie go testuję i mogę powiedzieć że jest całkiem fajny. Brakowało mu przesmarowania . Trochę smaru , kilka kropel oliwki i kołowrotek ożył .Może służyć nawet do ultralighta 3 g można rzucić na całkiem fajną odległość.
Odnoszę wrażenie że jest lepiej spasowany niż Fishband Gh 100 a miałem ich 2 .1c931013aaacf6e3654f5192ad711e03.jpg282b9e2da91a6c23db2fcf91b7f06798.jpga997b76fcc8d414c75b6228d82a005b4.jpgc8b6687a724e6b8704fe8df228cd53c2.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MietekK edytował ten post 11 marzec 2021 - 21:05

  • BOB lubi to

#335 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 marzec 2021 - 21:47

Biorąc pod uwagę fakt, że kijki ze stajni kyorim są na naprawdę dobrym poziomie nie dziwi mnie fakt, iż ten multiplikator sprawia lepsze wrażenie, aniżeli gh 100.

#336 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 12 marzec 2021 - 13:34

Mam wersję 150 takiego KR jak wyżej. Nie jest to BFS bo wiadomo 150 i normalny magnetyk, ale zaskakująco daje rade  do normalnego łowienia.  Wersja BFS, z lepszym hamulcem lekką szpulą też pewnie będzie robote haratać..... ale knoby to bym wymienił. U mnie poszły do wymiany po jednym dniu łowienia;) pz 



#337 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 marzec 2021 - 13:37

Od ile daje radę taki 150 KR?



#338 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 12 marzec 2021 - 13:50

Na poziomie abu revo x po transplantacji łożysk.  Wymiana knobów na 120mm  dodała wiele do zajebistości. Dobre na jesień bo plastik w łapy nie parzy;). Cudów nie będzie ale do kija "jakbyco" wożonego na stałe w samochodzie wystarcza. pz



#339 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 marzec 2021 - 14:19

Od ilu daje radę abu revo x po transplantacji łożysk?



#340 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 12 marzec 2021 - 14:37

5-7 gr dla gumy, jakieś 9 gr dla woblera. Wersja 150 to nie BFS. pz


  • WalterW lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych