Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chińskie BFS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
325 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   deridun

deridun

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 09:30

Jaxon nie jest żadną konkurencją dla aliexpress. Chyba, że biorąc pod uwagę no wędzisko Jaxona za 200zl z wędziskiem na aliexoress za 70zl. Wtedy jakość jest porównywalna.
A jeśli chciałbyś zestawić ta wędkę Jaxona za 200 z wędka na aliexpress za 200 to zobaczyłbyś przepaść.

Jak do ceny ali dodasz transport, cło i vat z marżami wyjdzie cena jaxona.
Powstał oddział celny do obsługi ali, mogą sięgać 5 lat wstecz i domierzyć-wcale się nie zdziwię jak wartość zakupu nawet zbytego wzrośnie w nieatrakcyjny poziom . Chińczyk kasę wykorzysta na zakupy i pewnego dnia zorientujes się , że na niego robisz - a potem co zwykle drenaż (ostatni gasi światło).
Obym się mylił.

#322 ONLINE   rakso147

rakso147

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Oskar

Napisano 28 marzec 2020 - 09:49

Powstał oddział celny do obsługi ali, mogą sięgać 5 lat wstecz i domierzyć-wcale się nie zdziwię jak wartość zakupu nawet zbytego wzrośnie w nieatrakcyjny poziom . Chińczyk kasę wykorzysta na zakupy i pewnego dnia zorientujes się , że na niego robisz - a potem co zwykle drenaż (ostatni gasi światło).
Obym się mylił.

Kupowałem wędkę za 250zl, miltilipator za 150, gumy po 100zl i jakoś nigdy na dodatkowe opłaty nie natrafiłem.
Za przesyłkę również nigdy nie płaciłem, bo zazwyczaj są darmowe i szybkie.
Co do opłat to trafiają się one w przypadku kuriera fedex lub innych, wtedy opłaty w 90% są, ale wtedy po prostu trzeba wybrać darmowa wysyłkę i opłat na 90% nie będzie.
Ludzie z grupy kupowali Daiwy Tatule po 350zl (Oczywiście oryginalne) i też jakoś opłat nie było.

#323 OFFLINE   eRKa

eRKa

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1995 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 marzec 2020 - 12:04

Obym się mylił.

Tak powstają mity.

Jaxon nie kupuje w detalu. Baaa... Jaxon zarabia na tym co sprzedaje. I płaci VAT, cło i za transport pewnie też... Zarabia sprzedawca z Alii... Skoro mają porównywalne ceny, to skąd w takim razie ceny innych importerów takie wyśrubowane?

Chińczyk tak naprawdę dostaje zapis na dysku komputerowym. Coś całkiem niematerialnego....

#324 OFFLINE   deridun

deridun

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 13:15

Kupowałem wędkę za 250zl, miltilipator za 150, gumy po 100zl i jakoś nigdy na dodatkowe opłaty nie natrafiłem.
Za przesyłkę również nigdy nie płaciłem, bo zazwyczaj są darmowe i szybkie.
Co do opłat to trafiają się one w przypadku kuriera fedex lub innych, wtedy opłaty w 90% są, ale wtedy po prostu trzeba wybrać darmowa wysyłkę i opłat na 90% nie będzie.
Ludzie z grupy kupowali Daiwy Tatule po 350zl (Oczywiście oryginalne) i też jakoś opłat nie było.

5 lat, cierpliwości.
Przecież to proste wyborcy trzeba dać x, a potem wyjąć 2x.
Kogo nie wybierzesz to efekt ten sam-mit,
co nie?
Lekkie i multik trochę fanaberia,ale satysfakcję sprawia
-tylko rzeczywiście wartość wywindowana nieadekwatnie do zaawansowania.
  • eRKa lubi to

#325 ONLINE   rakso147

rakso147

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Oskar

Napisano 28 marzec 2020 - 13:38

Lekkie i multik trochę fanaberia,ale satysfakcję sprawia
-tylko rzeczywiście wartość wywindowana nieadekwatnie do zaawansowania.

A do w tym dziwnego? Za casting UL dałem tyle samo co ty byś zapłacił za zwykły spinning UL w Polsce, dlatego właśnie kupiłem na aliexpress.
A różnica między spinemb, a castem przy UL uwierz, że jest duża ;)

#326 OFFLINE   mayou

mayou

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 28 marzec 2020 - 16:28

Zabrałem spiryta i talule+ray's nad wode. Próbowałem 2,26gr( czeburacha + robal). Ze spiryta leci dalej i niej trzeba się pilnować przy rzucie. Mam wrażenie że do 4gr (łącznie) spiryt jest mniej problemowy. Potem na małego wobka (3,5cm) był za duży pasiasty. Odpuściłem bycie twardym bo 7 złamana  wędka w ciągu jednego roku to jednak przesada. Pasiasty nie był wcięty, dostał luzu, wobka wypluł. Takie self kacz ent relis. Spiryt przeżył, się nie rozpadł.  Potem było jeszcze coś, i jeszcze coś. wszystko spadło. Dalej mnie to małe przełożenie wq....., Do dużego kotleta to jest ok,(nawet musi takie być) ale do małego dziga + zwrotna ryba to już tak fajnie nie jest. Może za dużo curado  8,1:1 łowiłem, albo się zbyt do długich kiji przyzwyczaiłem a na 2,13 trzeba multikiem podgonić. Tatule mam 7,3:1 i jakoś tak lepiej nad holem zapanować. Dalej twierdze że na małą wodę spiryt będzie ok, na dużą z dużymi rybami  które biorą kiedy one chcą, chyba dam sobie spokój z UL i wrócę do mocniejszych zabawek. pz 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

rakso147