Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chińskie BFS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2020 - 16:17

Robert czas zweryfikuje te młynki.

Ale jest coś w nas że człowiek chce kupić coś taniego co doruwnuje wartością użytkową droższemu sprzętowi i tak jest w każdej dziedzinie.

Jak to mówią cudów ni ma..
Jak coś ma działać i nie wku*wiać w czasie łowienia to musi swoje kosztować

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#22 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 luty 2020 - 16:19

Panowie

Nawzajem przekonujecie się, że chiński "UL" (ten cudzysłów w pełni zamierzony) jest fajny bo za 200. I OK, jest fajny, ale to nie jest UL i jeszcze długo nie będzie. Pewnych kultur technologicznych się nie przeskoczy. Fajnie się rzuca 3gr jednak to nie UL. Multik renomowanej firmy, klasy lekkiej rzuca 3gr ot tak po prostu. Prawdziwy multik UL, sparowany z dobrym kijem i obsługiwany przez sprawnego castingowca daje radę 1gr (sam nie rzuci, trzeba się tego nauczyć) i nie jest to 20-30m. Natomiast 3gr lata z niego z taką swobodą jak z chińczyka 6gr. Co do kasy. Kto chce to kupuje nówki za 1800 czy za 2300. Ale można się trochę wysilić poszukać, poczekać i kupić Aldebarane BFS za 1000 z małym plusem a CC BFS  za ok 1500. To też dużo kasy i niestety dla niektórych wydatek przekraczający granice możliwości i rozsądku, w pełni rozumiem. Jednak jak dane by było wziąć do łapy taki zestaw, chwilkę porzucać to zapewne przyszła by refleksja: może faktycznie warto spokojnie oszczędzić kasę, kupić co należy i przestać się oszukiwać? 

Mam cztery różne multiki UL, do j. Czerniakowskiego niedaleko na testy. Zapraszam :)

Robert,się nie denerwuj ;) :) .Każdy musi swoja drogę przejść,pewnie że fajnie jest zacząć od topu,nawet z drugiej ręki ale...no właśnie.Są obawy,kasy trzeba sporo wysypać,nie wiadomo czy zauroczy a nad Czerniakowskie nie każdy ma blisko ;) .Jak najbardziej oczywiście rozumiem co chciałeś przekazać i  w zasadzie ze wszystkim się zgadzam oprócz jednego.Tez miałem kilka multików BFS i moim zdaniem żaden "prosto z pudełka",bez modyfikacji nie obsłuży tego magicznego jednego grama :)



#23 ONLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2020 - 16:22

Robert,się nie denerwuj ;) :) .Każdy musi swoja drogę przejść,pewnie że fajnie jest zacząć od topu,nawet z drugiej ręki ale...no właśnie.Są obawy,kasy trzeba sporo wysypać,nie wiadomo czy zauroczy a nad Czerniakowskie nie każdy ma blisko ;) .Jak najbardziej oczywiście rozumiem co chciałeś przekazać i w zasadzie ze wszystkim się zgadzam oprócz jednego.Tez miałem kilka multików BFS i moim zdaniem żaden "prosto z pudełka",bez modyfikacji nie obsłuży tego magicznego jednego grama :)

Racja jakas droge trzeba przejsc ale droższy sprzęt potem łatwiej sprzedać a i utrata wartości dużo mniejsza na przestrzeni lat.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • BOB i drag lubią to

#24 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 luty 2020 - 16:30

Racja jakas droge trzeba przejsc ale droższy sprzęt potem łatwiej sprzedać a i utrata wartości dużo mniejsza na przestrzeni lat.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

To także racja. :good:



#25 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 14 luty 2020 - 16:43

Dla Was magiczną granicą jest gram a dla mnie główka 2 g + guma 5 cm i to mi wystarczy lżej nie mam zamiaru łowić... Moja konkluzja jest taka, że sprzęt dobiera się do metod, przynęt i potrzeb. Jeden musi mieć Top, żeby łowienie przynosiło mu przyjemność a ja bardziej cenie czas nad wodą. Kontakt z przyrodą, a poza tym cast ma być tylko odskocznia od spina w okresie letnim 😁. A wy jesteście pochłonięci kijkami z pazurem i tą kręcąca się szpulką.

Użytkownik BartasL2 edytował ten post 14 luty 2020 - 16:57


#26 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2020 - 17:20

Robert,się nie denerwuj ;) :) .Każdy musi swoja drogę przejść,pewnie że fajnie jest zacząć od topu,nawet z drugiej ręki ale...no właśnie.Są obawy,kasy trzeba sporo wysypać,nie wiadomo czy zauroczy a nad Czerniakowskie nie każdy ma blisko ;) .Jak najbardziej oczywiście rozumiem co chciałeś przekazać i  w zasadzie ze wszystkim się zgadzam oprócz jednego.Tez miałem kilka multików BFS i moim zdaniem żaden "prosto z pudełka",bez modyfikacji nie obsłuży tego magicznego jednego grama :)

Nie denerwuję się. Jak się denerwuję to ... pokazuję palec ;)  :D


  • teo i drag lubią to

#27 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 14 luty 2020 - 17:53

Dla Was magiczną granicą jest gram a dla mnie główka 2 g + guma 5 cm i to mi wystarczy lżej nie mam zamiaru łowić... Moja konkluzja jest taka, że sprzęt dobiera się do metod, przynęt i potrzeb. Jeden musi mieć Top, żeby łowienie przynosiło mu przyjemność a ja bardziej cenie czas nad wodą. Kontakt z przyrodą, a poza tym cast ma być tylko odskocznia od spina w okresie letnim 😁. A wy jesteście pochłonięci kijkami z pazurem i tą kręcąca się szpulką.

Tylko nie próbujcie rzucać ... niczym  ;)

Załączony plik  broda.jpg   46,05 KB   33 Ilość pobrań



#28 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2020 - 18:09

Idzie wiosna. Ptoki gniazda wijo :D



#29 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 luty 2020 - 19:24

Hubercie, rzucanie castem , kiedy na szpuli  nie jest plecionka, wymaga pewnej wprawy. :P


  • HaDe lubi to

#30 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 14 luty 2020 - 19:39

:good:

temat był znacznie prostszy do momentu, kiedy nie rozwiązał się węzeł przy agrafce  i na końcu wisiała przynęta   ;)


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 14 luty 2020 - 19:42

  • teo i BartasL2 lubią to

#31 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 14 luty 2020 - 19:49

:good:
temat był znacznie prostszy do momentu, kiedy nie rozwiązał się węzeł przy agrafce i na końcu wisiała przynęta ;)



Chyba nikt jeszcze nie opanował techniki rzucania powietrzem😎👍.
  • BOB, teo i HaDe lubią to

#32 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 14 luty 2020 - 21:41

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. 🇵🇱😁👍🍻

#33 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 14 luty 2020 - 22:35

Czyli znowu jak zawsze.Z głównego tematu Chińskie BSF,koledzy zeszli do"stezów,aldebaranów...major craftów,st.croixów...varivasów itp.itd".A nam niedoświadczonym i początkującym(w większośći mniej majętnym)chodzi głównie o porady jak w nagłówku.Każdy rozsądny wie(a za takich uważam Panie i Panów wędkarzy),że na wypady wędkarskie lepszy nissan patrol niż fiat uno.Gdyby każdy miał nieograniczony budżet,nie byłoby co komentować.Człowiek chcący kupić S-kę nie pisze po forach,tylko idzie do salonu i kupuje.
  • eRKa i kzkzg lubią to

#34 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 14 luty 2020 - 22:56

Czyli znowu jak zawsze.Z głównego tematu Chińskie BSF,koledzy zeszli do"stezów,aldebaranów...major craftów,st.croixów...varivasów itp.itd".A nam niedoświadczonym i początkującym(w większośći mniej majętnym)chodzi głównie o porady jak w nagłówku.Każdy rozsądny wie(a za takich uważam Panie i Panów wędkarzy),że na wypady wędkarskie lepszy nissan patrol niż fiat uno.Gdyby każdy miał nieograniczony budżet,nie byłoby co komentować.Człowiek chcący kupić S-kę nie pisze po forach,tylko idzie do salonu i kupuje.


Kolego rozumiem Twoje rozgoryczenie ( czuję to samo)... Ale Bob i reszta chłopaków chce nam oszczędzić zmarnowanych pieniędzy i choć trochę "ułatwić" zdobywanie umiejętności i doświadczenia ( tak mi się wydaję)😁👍 w lekkim cascie. Jednak ja jako uparciuch ( i bieda😎) pójdę w chinole. Skoro w hameryce mogą to ja też, przynajmniej zacznę sam konserwować i smarować swój sprzęt 💪😙.
PS nie gniewajcie się za tych chłopaków 😎
  • eRKa lubi to

#35 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 14 luty 2020 - 23:10

Myślę że jest tu wielu którzy ciężką pracą mozolnie odkładali pieniądze na ten sprzęt i trochę niesprawiedliwe oceniłeś sprawę. Podobno biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy. Ale lepiej wrócić na chińskie tematy...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#36 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 14 luty 2020 - 23:32

No i nie wiem kogo mam bronić tych od stezów czy od chinskiego bfs. Gdybym chciał zjechać do xul na pewno nie brał bym chińczyka mimo zajebistości pokaxywanej na Youtube no nie ma bata żeby szpula pod 10g ogarnała taka gramature. Jeżeli chcesz ogarnać lajtowe przynęty od 3g w góre za niewielkie pieniądze i nie przeszkadza ci krecioł wielkości cegły przykręcony do kija gróbości ołówka bierz chinczyka. Idziesz po bandzie w xul wiesz że będziesz musiał tuningować żeby zejść do 1g bierzesz markowy krecioł stworzony do tego i zerujesz konto na tuningu.😒
  • drag i S.N. lubią to

#37 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 14 luty 2020 - 23:37

@Xiaou nie wyczułeś sarkazmu w mojej wypowiedzi. Doskonale wiem, że można spełniać swoje marzenia sprzętowe i to na różne sposoby.
  • S.N. i Xiaou lubią to

#38 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4546 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 luty 2020 - 08:25

Fishband PW100 

https://pl.aliexpres...earchweb201603_

 

138gr robi wrażenie. Ma ktoś, testował?

 

Jest na pewno jedna osoba na forum co go kupiła i może podzieli się doświadczeniami.

 

Tylko ile te zabawki wytrzymają... Oglądałem na YT filmiki jak sobie radzi i wygląda na to że idealnie wpasował by się do mojego zastosowania, no i fishband gh100 to "kopia" aldka co daje +10 do lansu nad wodą.

 

Wytrzymają dokładnie tyle ile kosztują o ile nie będziesz nimi orał dna :D

 

Mam Fishband gh100 i tsurinoya xf50 o ile gh chodzi gładko wręcz maślanie w stosunku do xf to za Chiny Ludowe nie mogę z nich wycisnąć takich gramatur jak na Youtube . 3g to minimum przy moich umiejętnościach . Gh 100 nad wodą daje+20 do lansu bo jest 2x większy od Aldebarana

 

Jaki masz kij ? Bo 2 gramy i poniżej to już i kij i multiplikator muszą jako tako albo tako jako ze sobą współgrać  ;) 
 


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 15 luty 2020 - 08:25

  • virtusan lubi to

#39 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 15 luty 2020 - 09:12

[quote name="Sławek Nikt


Jaki masz kij ? Bo 2 gramy i poniżej to już i kij i multiplikator muszą jako tako albo tako jako ze sobą współgrać ;)
[/quote]
Mam wklejke samoróbkę z moich obserwacje wynika że jest do 3.5g. Z aldkiem i tuningowana szpulą 0.9 , 1g nimfy potrafię jeszcze majtnąć w stronę wody. Na tym samym kiju testowałem gh100 i cykada 2.7g latała tak sobie.

#40 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 15 luty 2020 - 12:58

Myślę,że żakładającemu ten temat(tak mi się wydaje)nie chodziło o łowienie uklei czy wzdręg na przynęty 3g minus,tylko coś bardziej pod +- 5-7g,które to multiki tzw."szczupakowe"bez tuningu nie osiągną.Chodziło bardziej o drugi czy trzeci zestaw do"UL"(mam casta pod jerki i pod gumy)szukam coś lżejszego pod okonia głównie poto,żeby nie kombinować z przekładaniem multika na inny kij czy wymiane szpuli,coś w przedziale budżetowym.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych