Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3805 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2018 - 10:25

Mógłbyś rozszerzyć? Opisać bardziej szczegółowo? :)


Sam siebie cytuję "Wypełniona szpula trudniej startuje,ale dłużej się kręci i oddaje więcej linki,której ma więcej na obrót co wynika z większego obwodu."
Do tego w ul masz płytkie i lekkie szpule typu bfs,aby ten start ułatwić. Przy gramaturze od 8g w zwyż bez problemu napędzisz głębszą szpulę,która jest niedowinięta do pełna. Schody się zaczną poniżej tej gramatury nie mówiąc już o zakresie 1-3g. Takie to moje subiektywne przemyślenia.
  • piatras i Alexspin lubią to

#582 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 marzec 2018 - 10:38

Dzięki, potwierdziły się moje przemyślenia w tym zakresie. :)



#583 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2018 - 11:01

Mógłbyś rozszerzyć? Opisać bardziej szczegółowo? :)

Będzie to pokażę  ;)  :)


  • marcin186, Alexspin i SID lubią to

#584 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 25 marzec 2018 - 13:16

Jestem po pierwszej wizycie nad woda z zestawem Teton 8lb+XF50,co moge powiedzieć to napewno to że muszę popracować nad technika w ul castingu bo w spinie dużo łatwiej
Ale co do sprzętu to jestem mile zaskoczony co prawda odciąłem ze 20m plecionki ale myślę że z moją techniką to nawet z aldka bym odcinał.
Zacząłem od woblerów ok 4-5g i bylo całkiem nieźle jak na mnie, myślę że te 15m osiągnąłem,po zejściu do +- 3-3,5g zeszo do ok 12m tak po ilości obrotów korbą twierdzę, następnie spróbowałem swoich sił z woblerkami ok 2g i tu zaczęło się odcinanie plecionki być może przy tetonie 6lb było by inaczej ale tego nie wiem,przy kaitechu 4'+5g to 20m już pewnie poleciało.Wyczuwalna różnica przy kręceniu magnetykiem, najniżej zszedlem do 4 ale już zaczynało sie plątać myślę ze 5-6 to optymalne ustawienie.
Podsumowując jestem mile zaskoczony pomijając moją technikę rzutów w której kilkukrotnie woblerek polecial prawie za moje plecy przy rzutach z backhandu

ps. Używałem plecionki nihonto 0,06mm
i narazie w droższą nie zainwestuję póki moja technika się nie poprawi c27bca8fd6840a47bd4c076129736d42.jpg9c9e4f9e786e521ef51fbaeb4d0e9562.jpg17f9fdbd985957e8e16b02c20bb69fbe.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 25 marzec 2018 - 13:18


#585 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 marzec 2018 - 15:21

Bardzo dobre wyniki, gratulacje :clappinghands:



#586 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 25 marzec 2018 - 15:32

Bardzo dobre wyniki, gratulacje :clappinghands:

Ta wyniki na tyle dobre że najbardziej lotny woblerek którym rzucałem i jest na pierwszy zdjęciu zawisł po dugiej stronie rzeczki na drzewie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#587 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2018 - 15:44

Pierwsze "koty za płoty" teraz może być już tylko lepiej ;)
  • Alexspin, pikeft i Xiaou lubią to

#588 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 25 marzec 2018 - 17:56

Piter 4" gumy + 5g to żadne wyzwanie.Nie lubię UL, ale swoim zestawem St.Croix do 10 lb i Scorpionem 1001 ciskam lżejsze przynęty. Spróbuj jeszcze obrotówki w rozmiarze 1.



#589 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 25 marzec 2018 - 18:15

Piter 4" gumy + 5g to żadne wyzwanie.Nie lubię UL, ale swoim zestawem St.Croix do 10 lb i Scorpionem 1001 ciskam lżejsze przynęty. Spróbuj jeszcze obrotówki w rozmiarze 1.

Rzucałem 1 3g leciała podobnie jak wobler ok 3g,ale i tak wydaje mi się że mogło by dalej gdyby była lepsza technika.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#590 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 25 marzec 2018 - 18:56

Jak Cię znam, to kwestia czasu.



#591 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 25 marzec 2018 - 19:09

Dopracowanie techniczne co za tym idzie dobranie parametrów szpulki i systemu hamulcowego to jest jeden z najistotniejszych elementów w ul castingu i nie sądzę żeby w produkcie prc było to zgrane. Jakoś działa ale to tylko jakoś przy gramaturze 2 czy 3 gramy,schody się zaczynają poniżej,przy nie lotnych woblerkach gdzie niestety precyzja hamulca musi być perfekcyjna. Ostatnio miałem przyjemność porzucać zestawem z daiwą i szpulką limited ,zejście do gramatury 0,9 grama nie było problem, wszystko płynnie i bezproblemowo. Mimo wiaterku z różnych kierunków brody nie udało się zrobić. Więc proszę nie piszcie że sprzęt nie jest ważny bo jest, a opanowanie technik rzutowych i ćwiczenia to osobna historia.

Doprecyzuj proszę, jakie wg Ciebie odległości, - przy wadze rzędu 0,9 - 1 g. - nie są dla Ciebie problemem. W szczerym polu, czy w zalesionym wąwozie? Cały czas próbuję przeanalizować jak długa droga jeszcze przede mną. :) :good: Dziś 2 g + najmniejszy Kajtek w totalnym wygwizdowie pod wiatr był do okiełznania na zadowalającym mnie poziomie. Ale miotanie 0,9 g jigiem nawet w sprzyjających warunkach było tylko sztuką dla sztuki. Fakt, że wędzisko kompletnie nie pomagało. Wobek z jajem 3 g fruwał fajnie, ale nielot 2,8 wymagał skupienia i odległości nie urywały d..y. Piszę o rzucaniu pod wiatr.

 

Temat raczej skręca w kierunku L, bo 4-5 g. dla mnie to już niekoniecznie UL. Miałem okazję rzucać chińskim POTM i wg mnie trudno go nazwać multiplikatorem do lekkich przynęt, jeżeli zaczął "gadać" od 5 g. z ustawionym na maksa hamulcem. Rzucanie 3 g nielotem jest (znów w mojej opinii) awykonalne. Tylko, że ja leń jestem. Komfort kończy się dla mnie w momencie, kiedy muszę zatrudniać kciuk do kontroli.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 25 marzec 2018 - 19:18

  • Novis i Alexspin lubią to

#592 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 26 marzec 2018 - 13:40

Dzisiaj przed pracą dwie godzinki treningu z tetonem do 10g+tsurinoya xf50. Początek trochę nerwowy,zanim ręka zaczęła łapać automatyzm,kilka niegroźnych splątań potem już ok. 2g+2"gumka już dobrze się rzuca,celnie choć nie starałem się rzucać po horyzont(nie było potrzeby),bardziej zależało mi na precyzji.4g czebu+5cm larwa ważki leci jak pocisk. Myślę,że te 2g+2" to będzie minimum w tym zestawie,teton 4lb może rzuci trochę lżej,woblerów nie miałem przy sobie,także nie sprawdziłem jak sobie zestaw poradzi.Następnym razem spróbuję killeregi od gajosika ;)

Załączone pliki


  • Alexspin, Bułka i pikeft lubią to

#593 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 marzec 2018 - 16:48

OMG a ja głupi inwestuje po 2k w multiki dokładam tuning za grube $ żeby 2g w komforcie rzucać a można było 50$ wydać . Chińczycy "oszukali przeznaczenie"

POZDRAWIAM T

#594 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 marzec 2018 - 16:57

Nie masz wyjścia, musisz zacząć wyprzedawać za pół ceny to co masz i za tę kasę kupić kilka zestawów z Chin ... daj znać na priv o tej wyprzedaży :P  :D


  • gaweł, m_ar i pikeft lubią to

#595 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 marzec 2018 - 17:06

OMG a ja głupi inwestuje po 2k w multiki dokładam tuning za grube $ żeby 2g w komforcie rzucać a można było 50$ wydać . Chińczycy "oszukali przeznaczenie"

POZDRAWIAM T

Chińczycy zrobili sprzęt do UL za Cenę UL :).



#596 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 26 marzec 2018 - 17:10

OMG a ja głupi inwestuje po 2k w multiki dokładam tuning za grube $ żeby 2g w komforcie rzucać a można było 50$ wydać . Chińczycy "oszukali przeznaczenie"

POZDRAWIAM T


Za komfort się płaci,a że można też za 50$,bez takiego komfortu jak za 500$ to jak kto woli. Po za tym nigdzie o komforcie nie pisałem bo to bardzo subiektywne odczucie.
Pozdrawiam
  • pikeft lubi to

#597 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 26 marzec 2018 - 17:20

Za komfort się płaci,a że można też za 50$,bez takiego komfortu jak za 500$ to jak kto woli. Po za tym nigdzie o komforcie nie pisałem bo to bardzo subiektywne odczucie.
Pozdrawiam

Komfort zależy tu od głębokości kieszeni

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • marcin186 lubi to

#598 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 26 marzec 2018 - 17:37

Komfort zależy tu od głębokości kieszeni

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie do końca tak jest, nie jestem bogaczem,nie mam własnej firmy,pracuje fizycznie i nie zarabiam 10 czy też 7Kpln-ów, ale lubię mieć sprzęt z najwyższej półki, więc jestem cierpliwy i..................zbieram............i..........zbieram...........i ciułam aż uciułam, lubię mieć rzeczy na których mogę polegać i wiem że są nie zawodne, a jednocześnie komfort łowienia i jeżeli zachce mi się rzucać z casta 1,5 czy 1 gram to ciułam dwa czy trzy koła i dzięki życzliwości i pomocy kolegów kupuję multik który mi to umożliwi w komforcie. Wychodzę z założenia,że biednego nie stać na tanie buty, ale to jest tylko moje skromne zdanie i nikt się nie musi ze mną zgadzać.

Pozdrawiam 



#599 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 26 marzec 2018 - 17:40

Dzisiaj przed pracą dwie godzinki treningu z tetonem do 10g+tsurinoya xf50. Początek trochę nerwowy,zanim ręka zaczęła łapać automatyzm,kilka niegroźnych splątań potem już ok. 2g+2"gumka już dobrze się rzuca,celnie choć nie starałem się rzucać po horyzont(nie było potrzeby),bardziej zależało mi na precyzji.4g czebu+5cm larwa ważki leci jak pocisk. Myślę,że te 2g+2" to będzie minimum w tym zestawie,teton 4lb może rzuci trochę lżej,woblerów nie miałem przy sobie,także nie sprawdziłem jak sobie zestaw poradzi.Następnym razem spróbuję killeregi od gajosika ;)

Killer egg napewno fajnie poleci to najlepsze małe pociski jakie wystrzelałem ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#600 OFFLINE   kzkzg

kzkzg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 marzec 2018 - 17:41

I ja mam swoją XF-50. Właśnie wróciłem z testów przed domem.

Woblerek na oko 3gr. Casting no-name made in china kupiony tu na forum, zyłka 0.23.

Pierwsze 3 rzuty i 2 brody. :| Potem bylo lepiej ale i tak czesto brodziło. Najgorsze ze czesto przy brodach, żyłka wcinała się miedzy szpule w pokrywe boczną. Może przy plecionce będzie inaczej, albo po prostu trzeba rzucać tak żeby nie brodzić.

Odległości pod koniec w granicach 16- 18 metrów, mierzone moim budowlanym krokiem.

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych