Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3728 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 16 maj 2018 - 07:13

Garść informacji o budżetowych chińczykach dla zainteresowanych ;)

  • KrzyObr lubi to

#1082 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 maj 2018 - 08:54

Przydałby się dubbing, jestem z pokolenia które uczyło się języków wrogów (rosyjskiego i niemieckiego), angielski znam na tyle, że potrafię rozróżnić poszczególne słowa, ale ich znaczenie jest mi obce... ;)  :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 16 maj 2018 - 08:54

  • Bułka lubi to

#1083 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 maj 2018 - 14:44

Naszło mnie jeszcze takie pytanie czy curado 51e lub scorpion 1001 (bo rozumiem że to jest to samo) z availem obsłuży komfortowo woblery kleniowe powiedzmy 2 gr wzwyż?



#1084 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 maj 2018 - 15:01

Nie
  • KrzyObr i rothen lubią to

#1085 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 maj 2018 - 15:19

Ok, dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1086 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 maj 2018 - 16:12

Dobra rozwinę swoją odpowiedź, da się przy odpowiednim kiju. Komfortu przy woblerkach nie będzie, skupiona masa dwóch gram typu jig ,wachadełko,obrotówka czy gumka na gramowej główce będzie latać. Woblerki jajko 2 gramy i troszkę powyżej jako tako,scorpionek pokaże swoje możliwości przy woblerkach od około 3,5 grama. Niezależnie czy będzie założony hamulec magnetyczny ,tuningowy odśrodkowy czy oryginalna rozetka hamulcowa. Miałem wszyskie trzy rozwiązania i osobiście najlepiej sprawdzało mi się rozwiązanie availowska szpulka plus tuningowa rozetka i ceramiczne łożyska hedgehogstudio. Niestety musisz poszukać innej konstrukcji .

Użytkownik Paweł J edytował ten post 16 maj 2018 - 16:12

  • KrzyObr lubi to

#1087 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 16 maj 2018 - 16:35

Naszło mnie jeszcze takie pytanie czy curado 51e lub scorpion 1001 (bo rozumiem że to jest to samo) z availem obsłuży komfortowo woblery kleniowe powiedzmy 2 gr wzwyż?

Ciebe Krzysiu też wzięło na UL? Paweł dobrze prawi.Przypominam jeszcze o takiej drobnostce,jak spasowany dobrze kij do tego zestawu. Ja rzucałem takim zestawem, to był zestaw @Poola. Takimi właśnie woblerkami. Scorpion 1001 z availem i łożyskami Bocca oraz świetnie spasowana Elitka do tego.

Jest jedno ale. Nie było wiatru, krzaków i pełne skupienie przy wyrzucie, a więc określenie "z komfortem" nie bardzo tu pasuje.



#1088 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 maj 2018 - 20:21

Ciebe Krzysiu też wzięło na UL? Paweł dobrze prawi.Przypominam jeszcze o takiej drobnostce,jak spasowany dobrze kij do tego zestawu. Ja rzucałem takim zestawem, to był zestaw @Poola. Takimi właśnie woblerkami. Scorpion 1001 z availem i łożyskami Bocca oraz świetnie spasowana Elitka do tego.

Jest jedno ale. Nie było wiatru, krzaków i pełne skupienie przy wyrzucie, a więc określenie "z komfortem" nie bardzo tu pasuje.

Dziękuję Wam za odpowiedzi i uwagi. Rozumiem kij i multik muszą współgrać inaczej wyjedzie kaszana.

Czy wzięło jeszcze nie wiem, ale coraz bardziej kieruję się ku temu rozwiązaniu tylko czy nie skończy się na spróbowaniu i szybkiej odsprzedaży tych cudów. :) Chociaż rozważam  czy aby czasem jednak nie zostać przy zwykłej korbie przy takiej masie przynęt. Jednak korci mnie żeby spróbować :P Może warto byłoby najpierw spróbować kogoś zestawem rzucić parę razy i zobaczyć czy w ogóle mi to podejdzie



#1089 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 maj 2018 - 21:01

Dziękuję Wam za odpowiedzi i uwagi. Rozumiem kij i multik muszą współgrać inaczej wyjedzie kaszana.
Czy wzięło jeszcze nie wiem, ale coraz bardziej kieruję się ku temu rozwiązaniu tylko czy nie skończy się na spróbowaniu i szybkiej odsprzedaży tych cudów. :) Chociaż rozważam  czy aby czasem jednak nie zostać przy zwykłej korbie przy takiej masie przynęt. Jednak korci mnie żeby spróbować :P Może warto byłoby najpierw spróbować kogoś zestawem rzucić parę razy i zobaczyć czy w ogóle mi to podejdzie

Pewnie że warto spróbować, dobrze spasowany zestaw daje wielką radochę przy łowieniu. Wcale nie muszą brać ,frajda jest z samego sposobu podawania przynęty i praktycznie zaczynasz odkrywać nowy wymiar wędkarstwa. Nie łowię celowo kleni i jazi bo po prostu mam inne priorytety połowowe,aczkolwiek nie stronię od wzdręg i innego białorybu i czynię to zestawem castingowym. Namawiam ,spróbuj warunek to dobrze spasowany zestaw i ktoś na początek kto ma pojęcie o castingu (tych w Łodzi pod dostatkiem) i udzieli paru rad na początek. Można samemu ,zbierając wiedzę z netu i youtube tylka wiem że nie jest to najlepsza droga ,wygodniej jak doświadczony kolega wytłumaczy i pomoże chociaż po raz pierwszy. Patrząc z boku na ludzi pierwszy raz biorących zestaw z pazurem ,widzę że największym problemem jest brak ładowania kija i tajmingu przy rzucie. Samemu to tak trochę jak korespondencyjny kurs żonglowania.

#1090 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 16 maj 2018 - 22:04

Właśnie brak ładowania kija w UL jest problemem .Wg. Mnie 70% kij reszta multik i plecionka .

Pewnie że warto spróbować, dobrze spasowany zestaw daje wielką radochę przy łowieniu. Wcale nie muszą brać ,frajda jest z samego sposobu podawania przynęty i praktycznie zaczynasz odkrywać nowy wymiar wędkarstwa. Nie łowię celowo kleni i jazi bo po prostu mam inne priorytety połowowe,aczkolwiek nie stronię od wzdręg i innego białorybu i czynię to zestawem castingowym. Namawiam ,spróbuj warunek to dobrze spasowany zestaw i ktoś na początek kto ma pojęcie o castingu (tych w Łodzi pod dostatkiem) i udzieli paru rad na początek. Można samemu ,zbierając wiedzę z netu i youtube tylka wiem że nie jest to najlepsza droga ,wygodniej jak doświadczony kolega wytłumaczy i pomoże chociaż po raz pierwszy. Patrząc z boku na ludzi pierwszy raz biorących zestaw z pazurem ,widzę że największym problemem jest brak ładowania kija i tajmingu przy rzucie. Samemu to tak trochę jak korespondencyjny kurs żonglowania.



#1091 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 16 maj 2018 - 22:05

Naszło mnie jeszcze takie pytanie czy curado 51e lub scorpion 1001 (bo rozumiem że to jest to samo) z availem obsłuży komfortowo woblery kleniowe powiedzmy 2 gr wzwyż?

3g obsluguje juž kilko lat nawet bez availa... ;)


  • mifek, KrzyObr i rothen lubią to

#1092 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 maj 2018 - 22:08

Pewnie że warto spróbować, dobrze spasowany zestaw daje wielką radochę przy łowieniu. Wcale nie muszą brać ,frajda jest z samego sposobu podawania przynęty i praktycznie zaczynasz odkrywać nowy wymiar wędkarstwa. Nie łowię celowo kleni i jazi bo po prostu mam inne priorytety połowowe,aczkolwiek nie stronię od wzdręg i innego białorybu i czynię to zestawem castingowym. Namawiam ,spróbuj warunek to dobrze spasowany zestaw i ktoś na początek kto ma pojęcie o castingu (tych w Łodzi pod dostatkiem) i udzieli paru rad na początek. Można samemu ,zbierając wiedzę z netu i youtube tylka wiem że nie jest to najlepsza droga ,wygodniej jak doświadczony kolega wytłumaczy i pomoże chociaż po raz pierwszy. Patrząc z boku na ludzi pierwszy raz biorących zestaw z pazurem ,widzę że największym problemem jest brak ładowania kija i tajmingu przy rzucie. Samemu to tak trochę jak korespondencyjny kurs żonglowania.

No właśnie sposób podawania przynęty jest taki jakby trochę magiczny wręcz jest wirtuozyjny :P strasznie mi się to podoba. Skoro nawet i wzdręgi można poławiać castem to będę się jednak w to ładować. Chyba wędkarstwo to jednak choroba :P ale za to jaka piękna :)


  • Paweł Bugajski, Alexspin i Xiaou lubią to

#1093 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 maj 2018 - 04:50

Pewnie że warto spróbować, dobrze spasowany zestaw daje wielką radochę przy łowieniu. Wcale nie muszą brać ,frajda jest z samego sposobu podawania przynęty i praktycznie zaczynasz odkrywać nowy wymiar wędkarstwa.(...)

Nic dodać, nic ująć. Paweł ujął to w sposób najbardziej obrazujący przygodę z castingiem. 

Zacząłem w ubiegłym roku latem z pewną dozą wątpliwości. W krótkim czasie wpadłem jak śliwka w kompot. Nadal kombinuję, eksperymentuję, zmieniam sprzęt. Mam nadzieję, że wreszcie trafię i będę miał "to co tygrysy lubią najbardziej".

Krzysztofie, nie zniechęcaj się, pamiętaj że pierwsze koty za płoty, ale w końcu znajdziesz swoje miejsce w tej odmianie spinningu.


  • KrzyObr i pikeft lubią to

#1094 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 18 maj 2018 - 19:34

Przeglądając Ali natknąłem się na taki kijek pod klenio jazie. Katalogowo cw. 0,8-15, dlugość 2,58, akcja med fast, cena też niewysoka aż korci żeby kupić i przetestować 😁😁
http://s.aliexpress....r6?fromSns=Copy

Użytkownik rimi edytował ten post 18 maj 2018 - 19:38

  • Alexspin lubi to

#1095 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 maj 2018 - 19:55

Zatem kup, przetestuj i opisz wrażenia.



#1096 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 19 maj 2018 - 11:03

Jedyne co udało mi sie znaleść na temat ww kijka.

  • BOB lubi to

#1097 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 maj 2018 - 00:27

Ile waży szpulka do Abu Garcia Revo MGXtreme2 ?



#1098 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 22 maj 2018 - 06:41

nie wiem ile waży od mgextreeme ale właśnie dotarł mój avail do cc bfs i waży 5.1g!

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka
  • BOB, drag i Xiaou lubią to

#1099 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 maj 2018 - 07:02

nie wiem ile waży od mgextreeme ale właśnie dotarł mój avail do cc bfs i waży 5.1g!

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Leciutko :o .Jaką ta szpulka ma pojemnośc?I czy można na to nawijać plecionkę?



#1100 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 22 maj 2018 - 14:54

nie wiem ile waży od mgextreeme ale właśnie dotarł mój avail do cc bfs i waży 5.1g!

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

dasz linka do szpulki ? :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych