Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3799 odpowiedzi w tym temacie

#1681 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2018 - 11:28

Do niedawna w USA (a nawet teraz) za przynętę typu finesse uważano 5 calowy robal senko na haczyku offset, który waży około 11gr...  cast UL w USA to jest taka sama nisza jak u nas, a czytając TT to większość posługuje się sprzętem z Japonii. Tak uwielbiany przez Sławka producrent St Croix nie oferuje obecnie żadnego casta UL z prawdziewgo zdarzenia. 


  • drag i HaDe lubią to

#1682 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 grudzień 2018 - 12:50

Pojęcie ultraligth jest pojęciem szerokim i jednoznacznie niezdefiniowanym. Mikroskopijne i małe przynęty można podawać na wiele różnych sposobów. Nawet niezideologizowanych..   

Ultralight w wersji castingowej moim zdaniem formą przejściową, niszą sytuującą się pomiędzy możliwościami lekkiego spinningu, a castingiem. Oczywiście te kilkadziesiąt milionów ludzi w USA,  uprawiających regularny baitcasting, też jest niszą.. :)



#1683 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 grudzień 2018 - 13:59

To ja może z innej beczki.

Dość ciekawy filmik "stolikowy" znalazłem.Może trochę rzucić swiatła na niuanse różniące multiki Shimano dedykowane do BFS,prosto z pudełka czyli nie poddane żadnemu tunningowi.

Może komuś sie przyda jak będzie sie zastanawiał nad zakupem i przy decyzji ile kasy widać(i czy w ogóle :D ).

Uważam tego typu produkcje za o tyle fajne że pozwalają na pewne podstawowe porównania.Chciałbym mieć Scorpiona BFS,Aldka BFS i CC BFS.Sądzę że nie jestem jedynym którego nie stać na takie rozpasanie ;),tak więc filmik może być w pewnym sensie przydatny.


  • BOB i SID lubią to

#1684 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 grudzień 2018 - 14:21

Do niedawna w USA (a nawet teraz) za przynętę typu finesse uważano 5 calowy robal senko na haczyku offset, który waży około 11gr...  cast UL w USA to jest taka sama nisza jak u nas, a czytając TT to większość posługuje się sprzętem z Japonii. Tak uwielbiany przez Sławka producrent St Croix nie oferuje obecnie żadnego casta UL z prawdziewgo zdarzenia. 

Może inaczej bym powiedział.Nie oferuje casta UL  w naszym rozumieniu.Dla mnie też jeszcze trzy lata temu z hakiem UL. to był Talon VI+ 8lb do łowienia kleni i jazi,który bolenia ok.70cm.w nurcie sie nie bał.Fakt jest taki że jak robiłem pod casta Suzuki 4lb.to w ofercie ST.Croix chyba nic porównywalnego nie byłoby sensu szukać.Nie sprawdzałem,i dobrze bo Suzi uwielbiam.

Jednakże,dla każdego UL jest czymś troche innym.Niech każdy robi jak potrzebuje i lubi...


Użytkownik drag edytował ten post 10 grudzień 2018 - 14:22

  • Novis i HaDe lubią to

#1685 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 grudzień 2018 - 15:59

Bo nie znajdziesz w tej długości i o porównywalnej akcji i możliwościach rzutowych. Od paru dobrych lat eksperymentuję z blankami dostępnymi na naszym rynku i gotowymi kijami w zakresie 0,8 do 5 gram i mocowo max 6 lb. Opisy na większości są mocno z doopy, cw. to można między bajki włożyć. Jak na razie suzuki jest najbliższa ideału. Ideałem by był blank w zakresie 0,7 do 5 gram ,mocowo 5 lb i długości 2,03 do 2,05 metra w jednym kawałku i akcji suzuki. Oczywiście szczyt by musiał być max 1,05 mm dół 6 mm z malutkim haczykiem.
Suzuki RXF-4LB-681-PRO jest na razie moim faworytem, brakuje mi takiego blanku o mocy 5 lb.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 10 grudzień 2018 - 16:03

  • ManieQ, drag i HaDe lubią to

#1686 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:03

Bo nie znajdziesz w tej długości i o porównywalnej akcji i możliwościach rzutowych. Od paru dobrych lat eksperymentuję z blankami dostępnymi na naszym rynku i gotowymi kijami w zakresie 0,8 do 5 gram i mocowo max 6 lb. Opisy na większości są mocno z doopy, cw. to można między bajki włożyć. Jak na razie suzuki jest najbliższa ideału. Ideałem by był blank w zakresie 0,7 do 5 gram ,mocowo 5 lb i długości 2,03 do 2,05 metra w jednym kawałku. Oczywiście w jednym kawałku i akcji suzuki. Oczywiście szczyt by musiał być max 1,05 mm dół 6 mm z malutkim haczykiem.
Suzuki RXF-4LB-681-PRO jest na razie moim faworytem, brakuje mi takiego blanku o mocy 5 lb.


A ta lekka auriga XUL do 5gr z dopałką nie spełnia tych wymagań? 😉

#1687 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:04

No ja właśnie dokładnie o tym blanku pisałem.Powiedziałbym nawet że jeśli chodzi o kij w tych parametrach to na 681 Pro zakończyłem poszukiwania:-)

#1688 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:05

Mam na celowniku ten blank ale czekam jeszcze na nowszy projekt o troszkę większej mocy. Chodziło oczywiście o matagi.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 10 grudzień 2018 - 16:06


#1689 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:14

No ja właśnie dokładnie o tym blanku pisałem.Powiedziałbym nawet że jeśli chodzi o kij w tych parametrach to na 681 Pro zakończyłem poszukiwania:-)


Ja zdecydowanie nie bo o ile bogata oferta zaczyna się od mocy około 6 lb i realnym cw 2,5 do 7 gram i nawet troszkę więcej to mam niedosyt w przedziale 4 do 5 lb i cw 0,7 do 5 gram. Zgodzę się nawet na brak możliwości przeciążenia kija . Po prostu zdarzyło się parę razy że pasiak na 4 lb robił sobie wycieczki i nie miałem go czym zatrzymać. 5 czyli oczko więcej dała by radę przytrzymać dziadka . Z kolei blanki opisane już jak 6 lb bardzo źle posyłają przynęty o masie całkowitej 2 gramy.
  • kondzio 77 i bartuch5473 lubią to

#1690 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:25

Rozumiem.Jak regularnie zacznę łowić oko nie z którymi 681PRO będzie miał problem to może też zacznę myśleć:-)).Obym miał tylko takie problemy.
  • Paweł J, maykel i pikeft lubią to

#1691 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 grudzień 2018 - 17:00

Rozumiem.Jak regularnie zacznę łowić oko nie z którymi 681PRO będzie miał problem to może też zacznę myśleć:-)).Obym miał tylko takie problemy.


Okonie są moim głównym celem wypraw ,takich jak na foto trafiam w sezonie kilkanaście a zapewniam Ciebie że tam gdzie łowię są większe. Po to potrzebuję kija o realnej mocy 5 lb . Na 4 lb robią sobie za długie wycieczki 😉. I takich ryb życzę Tobie i wszystkim innym użytkownikom ul cast . Wrażenia z holu na ul sprzęcie bezcenne a resztę to można sobie kupić .

Załączone pliki



#1692 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 grudzień 2018 - 17:11

Piękniś :good: .Rozmawialiśmy o tym przez telefon :) .Coraz większy sens widzę w nastawianiu się na konkretny gatunek.Kolega mój też tak zrobił.Zawziął się na sumy i ...łowi.

Problemem jest tylko brak czasu na wytypowanie i regularne eksplorowanie konkretnych łowisk.Gdyby tego nie brakło tak bardzo, to w Wielkopolsce jest gdzie łowić...



#1693 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 grudzień 2018 - 19:26

Teraz to jest fajny czas na uzupełnienie braków w sprzęcie i realizację nowych projektów. Zapas fc na cały sezon (mam nadzieję ) 😉. Parę rzeczy w sumie zostało do dokupienia ale już teraz bez większych ekstrawagancji.

Załączone pliki



#1694 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:59

Bo nie znajdziesz w tej długości i o porównywalnej akcji i możliwościach rzutowych. Od paru dobrych lat eksperymentuję z blankami dostępnymi na naszym rynku i gotowymi kijami w zakresie 0,8 do 5 gram i mocowo max 6 lb. Opisy na większości są mocno z doopy, cw. to można między bajki włożyć. Jak na razie suzuki jest najbliższa ideału. Ideałem by był blank w zakresie 0,7 do 5 gram ,mocowo 5 lb i długości 2,03 do 2,05 metra w jednym kawałku i akcji suzuki. Oczywiście szczyt by musiał być max 1,05 mm dół 6 mm z malutkim haczykiem.
Suzuki RXF-4LB-681-PRO jest na razie moim faworytem, brakuje mi takiego blanku o mocy 5 lb.

 

Paweł, a próbowałeś może uzbroić pod casta coś takiego:

Matagi TR60 Super Trout 2...

https://sklep.brc.co...i,-1,5-3,5g/776

Czy ze względu na dwa kawałki i akcję regular odpadł w przedbiegach?


Użytkownik bartolo edytował ten post 11 grudzień 2018 - 18:59


#1695 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 grudzień 2018 - 20:21

Dwa kawałki to pierwsze ,druga sprawa to długość, miałem kijek na blanku suzuki 3 lb pro i takie coś było by super ale długość zdyskwalifikowała temat. Parę postów wyżej padła propozycja https://sklep.brc.co...elny-carbon/856 i tu po konsultacji z wędkorobami widzę szansę na zrobienie kija z lekką dopałką do długości finalnej 2,03 m. Aczkolwiek mocowo wyjdzie w praniu co będzie.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 11 grudzień 2018 - 20:23


#1696 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 11 grudzień 2018 - 20:30

Paweł to kolejny kijek z dopałem ten batson RCLB to mistrzostwo świarta to i UL się da ;)



#1697 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 grudzień 2018 - 20:42

Krzysztof batson nie służy do rzucania i dopałka nie zmieni charakterystyki blanku w tym momencie,przy holu jest wykorzystywana pełna elastyczność blanku. Suzuki ma dół blanku bez zbieżności i nie wiem jak mocno zmieni się dynamika tak lekkiej konstrukcji z dopałką o długości ok 25 cm. Z kolei w matagi taka sztuczka się udaje bo znam takie konstrukcje w spinie. Na dwa dość drogie eksperymenty mnie nie stać ,ale jeden dla dobra ogółu wykonam.

#1698 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2018 - 21:33

Krzysztof batson nie służy do rzucania i dopałka nie zmieni charakterystyki blanku w tym momencie,przy holu jest wykorzystywana pełna elastyczność blanku. Suzuki ma dół blanku bez zbieżności i nie wiem jak mocno zmieni się dynamika tak lekkiej konstrukcji z dopałką o długości ok 25 cm. Z kolei w matagi taka sztuczka się udaje bo znam takie konstrukcje w spinie. Na dwa dość drogie eksperymenty mnie nie stać ,ale jeden dla dobra ogółu wykonam.

 

Właśnie tak mam dopalonego TR60 Super Trout 2, razem wyszło 2,05m.

Tyle tylko, że to spinn...

Dlatego pytałem czy może ktoś już ten patent zrobił z przelotkami do góry na tym blanku.



#1699 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 13 grudzień 2018 - 20:59

A co to tylko ja robię jakieś ruchy w sprzęcie ? Nowy kręciołek do bait finesse się już pojawił , czekam na kijek i aby do wiosny .
  • ManieQ i Xiaou lubią to

#1700 ONLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 13 grudzień 2018 - 21:33

Nie tylko ty, nowy multiplikator już kupiony, czekam na blank z pełnego carbonu. Prawdopodobnie będzie dostępny dopiero luty - marzec. Niestety nie można mieć wszystkiego od ręki.


  • Paweł J i ManieQ lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    skius