Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3780 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 07 listopad 2017 - 22:46

.

Użytkownik darek1 edytował ten post 07 listopad 2017 - 23:04

  • BOB lubi to

#162 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6251 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 listopad 2017 - 21:33

Na prośbę Roberta zakładam wątek i przenoszę część postów dotyczącą tytułowego spotkania - http://jerkbait.pl/t...zakręconych-ul/


  • BOB lubi to

#163 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 listopad 2017 - 12:09



Omówienie różnic między scorpionem a aldkiem od 14:00

Użytkownik erqgth edytował ten post 10 listopad 2017 - 12:10

  • drag, BOT i SID lubią to

#164 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 12:23

[quote name="erqgth" post="2256339"

Omówienie różnic między scorpionem a aldkiem od 14:00[/quote]

Bardzo dobry materiał

#165 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 listopad 2017 - 01:56



Omówienie różnic między scorpionem a aldkiem od 14:00

Opracowanie dla nie anglojęzycznych:

W skrócie: różnica ~80$(około 320zł)

Aldek(1) Wykończenie na połysk, Scorpion(2) na mat.

1 Made in Japan | 2 Malaysia

1 body magnez | 2 body aluminium

Różnica w wadze około 28-30g na korzyść Aldka(1)

1 waga szpuli o 1,6g mniej niż w 2(no meeegaaa różnica, wynikająca ze sposobu wiercenia/frezowania kształtu ulżeń w szpuli, jak widać na fimliku: 17'13")

1 oczko wodzika w stożek | 2 klasyczne, proste

1 pokrętło hamulca z 6 ramionami | 2 z 5 ramionami

 

Moim zdaniem, ciut mało przewagi jak na równowartość giełdowej Daiwy Tatuli. Ale ja taki trochę cebulowy jestem ;)

Ponadto, Pan analizujący te kołowrotki łowi wędką która ma ciągle folię na korku - traktuję więc jego wypowiedź więc jak człowieka permanentnie noszącego ochronną folijkę na Samsungu 8 lub nowym telefonie z jabłkiem w logotypie (jakkolwiek teraz się on nazywa). ;)


Użytkownik ~30 edytował ten post 11 listopad 2017 - 02:12


#166 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 listopad 2017 - 14:00

Tylko dzieciaki ogarnę i będę oglądał, dzięki za linka.Z tą folią na korku coś jest na rzeczy,sporo takich filmików już widziałem różnych autorów.Może to kwestia tego że dostają kije tylko do "potestowania"?


  • Friko lubi to

#167 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 listopad 2017 - 14:37

Na tym kanale są tez fajne nagrania gdzie autor porównuje scorpiona bfs ze zwykłym.
  • drag lubi to

#168 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 listopad 2017 - 15:14

Na tym kanale są tez fajne nagrania gdzie autor porównuje scorpiona bfs ze zwykłym.

Ten widziałem(też jeśli dobrze pamiętam z foliami na korkach :D ).

Wygląda na to że użytkowo różnice faktycznie niewielkie mimo stosunkowo sporo lżejszej szpuli w Aldku.Różnica w cenie-zależnie od tego gdzie kupimy.Zerknąłem do Mefisto-w tej chwili różnica między Scorpionem BFS a Aldebaranem BFS XG to raptem 80 PLN,czyli przy ogólnej sporej kwocie którą trzeba wydac tyle co nic.

Tyle że ja bym osobiście celował w tego Scorpiona z niższym przełożeniem a nie XG-do małych crankbaitów w nurcie czy ślamazarnego grania jakimś robactwem będzie lepszy.Coraz bardziej mnie Scorpion przekonuje,bo te 30g.w wadze nie robi mi różnicy.I wolę mat niż połysk :) .



#169 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 listopad 2017 - 16:04

...tyle, że Skorpion to nie tak do końca   UL  B)



#170 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 listopad 2017 - 16:20

...tyle, że Skorpion to nie tak do końca   UL  B)

Robert,rozwiniesz?Bo nie rozumiem.



#171 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 listopad 2017 - 16:25

Nie znam Skorpiona, ale skoro sami piszecie, że śmiga od 4gr to dla mnie nie jest UL. 

Aledbaran daje radę od 1gr a to zasadnicza różnica...(dla mnie)

Nie twierdzę, że Skorpion jest zły/słaby tylko wygląda na to, że do troszkę innych zastosowań


Użytkownik BOB1 edytował ten post 11 listopad 2017 - 16:25

  • S.N. lubi to

#172 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 listopad 2017 - 16:33

Ja nie twierdzę bo jeszcze go nie mam.Jest to jednak wersja BFS,czyli jak najbardziej do UL.Gdzieś tam wcześniej już pisałem że 4g+mała gumka to na pewno nie wszystko co jest w stanie osiągnąc bo to faktycznie żaden szał.Zresztą( o ile można ufać innym),gość na filmie powyżej twierdzi że użytkowo Aldebaran BFS i Scorpion BFS mają w zasadzie te same osiągi.Różnice tkwią w szczegółach,wadze multika,materiale budy.Trzeba się przekonać samemu,zresztą mam nadzieje że podczas planowanego spotkania bedziecie mieli szanse to porównać bo i Aldek i Scorpion chyba tam się znajdzie.


  • BOB lubi to

#173 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 listopad 2017 - 19:50

Nie znam Skorpiona, ale skoro sami piszecie, że śmiga od 4gr to dla mnie nie jest UL. 

Aledbaran daje radę od 1gr a to zasadnicza różnica...(dla mnie)

Nie twierdzę, że Skorpion jest zły/słaby tylko wygląda na to, że do troszkę innych zastosowań

 

W takim razie jak komuś zalega aldebaran w hmm rozsądnej cenie to pewnikiem jestem zainteresowany  :D


  • BOB lubi to

#174 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 11 listopad 2017 - 22:39

Może warto byłoby usystematyzować pewne kwestie i trzymać się jakiegoś schematu. Łatwiej będzie komuś, kto zechce zacząć przygodę z UL castem znaleźć multiplikator, który będzie spełniał jego oczekiwania. Ja niestety nie mam porównania "w boju" swoich wyczynów z mistrzami fachu i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy ktoś z Was mierzył ile faktycznie nawija multiplikator cm/obrót w stosunku do tego co podaje producent? Ja się trochę zdziwiłem. Długość rzutów trochę mi się zweryfikowała.

2. Czy mówiąc o komfortowym łowieniu macie na myśli tylko gumki na ołowianych główkach, czy również mało lotne woblerki.

3. Co rozumiecie przez "da się", "na luzie" itp. Ja sobie przyjąłem założenie, że "na luzie" to tak, żebym nie musiał non stop kontrolować szpulki i dało się posłać wabik na ok 30 obrotów korbką. W zależności od multiplikatora ok 20-22 m. Znów przy założeniu, że żadne przeszkody mnie nie ograniczają i pogoda jest bezwietrzna.

4. Czy podajecie wagę samej główki, czy łącznie z gumką? I czy te np. 3 g to jest rzeczywista waga, czy około 3. Ameryki nie odkryłem, ale różnica między przynętami ważącymi np. 2.8, a 3.2 g. jest ogromna jeżeli chodzi o komfort łowienia.

 

Zdaję sobie sprawę, że dla doświadczonych użytkowników moje przemyślenia w kwestii UL mogą wydawać się śmieszne, ale przy opisie możliwości multiplikatora może warto bardziej uszczegółowić swoje wrażenia z użytkowania sprzętu. :) Tak sobie przeleciałem na szybko ostatnie dwie strony i znalazłem jedynie wpis Roberta o konkretnej odległości.

Jeżeli mam być szczery, to osobiście wolałbym usłyszeć odpowiedź "4-ro g. przynętą rzucisz na 25 m bez problemu" niż "od 4 g startuje".


  • Little Wing i Luckyguliver lubią to

#175 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 12 listopad 2017 - 10:14

IMO komfortowe rzucanie a rzucanie na odległość to dwie kwestie. ABU C3 rzucałem na 15m 2g jigiem ale komfortu nie było natomiast 4g leci na 25 i mam tutaj pełen komfort mimo, że odległość nie powala.

Myślę Hubert, że spotkania z UL face to face rozwieje wiele wątpliwości i forumowe 30m w rzeczywistości kurczy się do realnych odległości.

Od siebie jeszcze dodam, że wszystko do 1,5g to waga czysto  testowa i przez zdecydowaną większość nieogarnięta w pryzmacie użytkowości nad wodą. 

<1.5g w komforcie to nie tylko sprzęt ale przede wszystkim mega umiejętności. 



#176 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 12 listopad 2017 - 15:54

 

Myślę Hubert, że spotkania z UL face to face rozwieje wiele wątpliwości i forumowe 30m w rzeczywistości kurczy się do realnych odległości.

Od siebie jeszcze dodam, że wszystko do 1,5g to waga czysto  testowa i przez zdecydowaną większość nieogarnięta w pryzmacie użytkowości nad wodą. 

<1.5g w komforcie to nie tylko sprzęt ale przede wszystkim mega umiejętności. 

Zgadzam się Tomek z Tobą w stu% :)


  • dreadknight lubi to

#177 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 17:01

powtórzę to co miliony razy było tu pisane.... multik sam sprawy nie załatwi.... musi być sparowany z odpowiednim kijem....bez tego ani rusz. mówienie o samych kręciołach czy da radę od ilu startuje itp ma sens kiedy porównuje się te same kije. kijek ogarniający spokojnie 4 gramy nie koniecznie może się nadawać do łowienia czymś poniżej 1.5 grama.... w przypadku UL powinno się raczej mówić o zestawach... albo podawać parametry wędziska i multika razem... 



#178 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 12 listopad 2017 - 18:42

powtórzę to co miliony razy było tu pisane.... multik sam sprawy nie załatwi.... musi być sparowany z odpowiednim kijem....bez tego ani rusz. mówienie o samych kręciołach czy da radę od ilu startuje itp ma sens kiedy porównuje się te same kije. kijek ogarniający spokojnie 4 gramy nie koniecznie może się nadawać do łowienia czymś poniżej 1.5 grama.... w przypadku UL powinno się raczej mówić o zestawach... albo podawać parametry wędziska i multika razem... 

Moje zestawy z Curado 51 e z avail i Daiwa SS air zgrane były z kijkami na blankach muchowych kl #2 i #4 .Woblerki 1,7 gr latały na zadowalające odległości, co opisałem na tutejszym forum.



#179 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2017 - 19:36

ABU C3 rzucałem na 15m 2g jigiem ale komfortu nie było natomiast 4g leci na 25 i mam tutaj pełen komfort mimo, że odległość nie powala.


ABU C3 i rzucanie 4g wabikami ?

Albo to jakies inne ABU C3 niz te o ktorym mysle (a mysle o roundzie C3 4601)

Albo jest tu omylka pisarska i chodzi o 14g a nie o 4

Albo sa to kompletne bajki

#180 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 12 listopad 2017 - 19:39

Dobrze myslisz bo to wlasnie ten.
Inni maja Availe w swoich Curado to i ja mam. Dopisz jeszcze jedna ewentualność ☺
  • Friko, minecjusz i rothen lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych