Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Sandaczowa wklejka - jak zbudować?

sandacz wklejka tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 11 luty 2020 - 15:16

Od dłuższego czasu chodzi mi o zbudowanie(przerobienie) blanku sandaczowego. Przeróbka miała by na celu skróceniu górnej części blanku i wklejenie "protezy", oczywiście mam na myśli wklejenie pełnej szczytówki węglowej. Szczytówka miała by pokazywać już opad bardzo dobrze od 5g + guma 7cm do 15-17g + guma 10cm. Blank na którym miała by być cała operacja to myślę, że MHX MB842-2 byłby odpowiedni. Cała zabawa miała by mi dać typowo wędkę sandaczową, która pokaże każdy opad i branie na szczytówce. Teraz kilka pytań technicznych, czym uciąć blank tak, żeby go nie uszkodzić oraz czym połączyć trwałe oba elementy? Ostatnie pytanie, gdzie można kupić bardzo dobrej jakości szczytówki węglowe?



#2 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 11 luty 2020 - 15:23

Pogadaj z kolegą @filser 



#3 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 11 luty 2020 - 16:27

robisz poppinga mhx.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mercoss edytował ten post 11 luty 2020 - 16:27

  • WojtekCIN lubi to

#4 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 luty 2020 - 16:46

W linku poniżej jest sporo informacji. Różnica jest tylko taka ;) , że złamiesz sobie wędkę z premedytacją :P

 

jerkbait.pl-jak-zrobić-wklejkę-ze-złamanej-wędki



#5 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2020 - 19:29

Od dłuższego czasu chodzi mi o zbudowanie(przerobienie) blanku sandaczowego. Przeróbka miała by na celu skróceniu górnej części blanku i wklejenie "protezy", oczywiście mam na myśli wklejenie pełnej szczytówki węglowej. Szczytówka miała by pokazywać już opad bardzo dobrze od 5g + guma 7cm do 15-17g + guma 10cm. Blank na którym miała by być cała operacja to myślę, że MHX MB842-2 byłby odpowiedni. Cała zabawa miała by mi dać typowo wędkę sandaczową, która pokaże każdy opad i branie na szczytówce. Teraz kilka pytań technicznych, czym uciąć blank tak, żeby go nie uszkodzić oraz czym połączyć trwałe oba elementy? Ostatnie pytanie, gdzie można kupić bardzo dobrej jakości szczytówki węglowe?

Kup ode mnie wklejkę Kongera World Champion Zander 255 do 28 ... i masz problem z głowy ;)  :P  :D


  • cyprys19 i S.N. lubią to

#6 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 11 luty 2020 - 19:34

Ale czułość wklejki na MHX będzie kosmiczna w porównaniu do Kongera więc lepiej tnij tego MB...



#7 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2020 - 19:51

Miałeś w łapie/łowiłeś na tego Kongera oceniając/porównując? ;)


  • fox mulder lubi to

#8 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 442 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 luty 2020 - 20:03

Popsujesz kij, a byłoby szkoda bo to świetny kij, warto nim łowić i obserwować plecionkę. Nie zrobisz jednej wędki, która skutecznie pokaże opad w założonym przez Ciebie zakresie. Sandaczowe wklejki jak wymieniony Konger czy też wzorcowy Team Dragon, opisane do 28g, pokazywały opad dla 5g+10 cm guma, wyłącznie przy flaucie. Jak powieje opadu nie zobaczysz.

Masz dwie możliwości:

1) kilka wędek do przynęt o różnej gramaturze,

2) jedna wędka, łowisz tylko za jej pomocą, jest jak przedłużenie Twojego ramienia, nawet jak czegoś nie zobaczysz to poczujesz bo ją znasz.


  • volfi lubi to

#9 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2020 - 20:11

Dla mnie Dragon nie był wzorcowy bo "odbijały" mi się na szybkiej wklejce okonie. Konger był moim podstawowym kijem na opadowe/ciągane sandacze. Nie bał się zaliczonych metrowych szczupaków a kiedy ustawiałem się na okoniowej miejscówce zakładałem szpulkę z żyłka 0,18 i widziałem każde ciamkanie okoni i okonków ... nawet podczas wietrznej pogody ;)



#10 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 442 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 luty 2020 - 20:30

Bob, bo on był na sandacze nie okonie. ;)



#11 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2020 - 20:40

A na Szwecję miałem Kongera ...dwa w jednym ;)



#12 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 11 luty 2020 - 20:46

Popsujesz kij, a byłoby szkoda bo to świetny kij, warto nim łowić i obserwować plecionkę. Nie zrobisz jednej wędki, która skutecznie pokaże opad w założonym przez Ciebie zakresie. Sandaczowe wklejki jak wymieniony Konger czy też wzorcowy Team Dragon, opisane do 28g, pokazywały opad dla 5g+10 cm guma, wyłącznie przy flaucie. Jak powieje opadu nie zobaczysz.
Masz dwie możliwości:
1) kilka wędek do przynęt o różnej gramaturze,
2) jedna wędka, łowisz tylko za jej pomocą, jest jak przedłużenie Twojego ramienia, nawet jak czegoś nie zobaczysz to poczujesz bo ją znasz.

Miałem kije na blankach MHX MB842-2, P904-2, nawet seryjnego St.Croix Legend Extreme LXS70MF(super zajeb$# kijek) plus kilka budżetówek np. Kamisori, czy Inazuma. I tylko lxs w jakimś stopniu był ideałem. Mega czuły kijek czuć na nim praktycznie wszystko. Niestety nie pokazuje szczytówka opadu.. drugi problem jest taki, że mój refleks jest wolniejszy niż sandacza. Bardzo dużo brań, z czego 1 na 5 było zacięte lub wcale. Dlatego chcę zrobić sobie kijek, który na szczytówce pokaże mi wszystko, a dolnik będzie betonowy do wcięcia. I może te zaznaczenie szczytówki brania da mi 0.5sek, czy sekunde przewagi. Dlatego myślę o tym Mega Bassie MHX'a z wklejką. Jedyną alternatywę jaką widzę w seryjnych wędkach to tą którą używa Seba Kowalczyk, niestety jest 3 częściowa, ale ma wymienię szczytówki.

#13 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 11 luty 2020 - 22:13

Miałeś w łapie/łowiłeś na tego Kongera oceniając/porównując? ;)

Oczywiście że miałem i łowiłem.

Mam wklejkę na MHX P844/2 bo połamałem oryginał i jest kijem do wszystkiego, łowię okonie i sandacze a i szczupak na lekko jak najbardziej :)

Ogólnie kij na duże ryby na małe przynęty. Czułość znana z MHX.



#14 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 11 luty 2020 - 22:28

wystawiłem taki kijek na giełde co ci by obsluzył spokojnie te przynęty, ale troche mamony trzeba położyć :D



#15 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 luty 2020 - 01:52

SP722L - nie wklejka ale każdy pstryk poczujesz w łapie lub łokciu. Nie jest betonowy, ma fajne ugięcie i ładnie wcina sandacze oraz ich nie gubi



#16 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 luty 2020 - 02:00

Jest jest opcja idź na całość w dwóch wariantach. Pierwszy po względnej taniości 😉 to blank kraag elite. Sądzę, że mógłby być całkiem niezłym pomysłem. Wariant drugi to telefon do FA i być może pan Krzysztof coś poradzi.

#17 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2020 - 11:10

Ostatnio robiłem wklejkę z Mikado Inazumy 228cm/22g. Trochę dziabnąłem ją od dołu (jakieś 30cm), wklejkę kupiłem "zwykłą", natomiast wybrałem najbardziej symetryczną z kilku. Wyszło kapitalnie. Jak chcesz jakieś info - prv.


  • strary i zandermafija*SpinnigistaWT lubią to

#18 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 12 luty 2020 - 11:18

Ostatnio robiłem wklejkę z Mikado Inazumy 228cm/22g. Trochę dziabnąłem ją od dołu (jakieś 30cm), wklejkę kupiłem "zwykłą", natomiast wybrałem najbardziej symetryczną z kilku. Wyszło kapitalnie. Jak chcesz jakieś info - prv.

O! własnie myślę nad taką inazumą, żeby  z niej zrobić prototyp :) Już uderzam na pw!


Użytkownik zandermafija*SpinnigistaWT edytował ten post 12 luty 2020 - 11:23


#19 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 13 luty 2020 - 21:03

Rzuć okiem na blanki Matagi Auriga Costa. Grubość szczytu wszystko Ci powie. Nie patrz na wartości CW,bo są z d... i nijak się mają do rzeczywistości. Skałek ma oba blanki u siebie. Jeden nawet mi robi ;)

#20 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 13 luty 2020 - 22:03

Chyba będzie trzeba poczekać na rybomanie i pomacać kije morskie z oferty St.Croix. Z wstępnych ustaleń to może być to czego szukam, czyli finezyjna szczytówka z mocnym dolnikiem. Pierwszy model, który mnie interesuje to Avid Inshore VIS70MLF.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, sandacz, wklejka, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych