Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Bystrzyckie - Zagórze Śląskie, Dolny Śląsk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 03 styczeń 2013 - 16:37

Sam zbiornik najlepiej wychodzi tylko na zdjęciach. Gorzej jest w realu. Brud straszny, wisząca kładka wygląda jakby zaraz miała runąć w toń jeziora. Pewnie dlatego jest zakaz wstępu na nią. Brak miejsc do wodowania łodzi. Praktycznie 100% łowi z brzegu, a wiodący gatunek w zbiorniku do kleń !!! Co widać najlepiej z korony tamy. Sama tama jest imponująca. Pstrągi są w Bystrzycy ale ciężko jest złowić coś wymiarowego. Po za tym to woda wyłącznie muchowa. Lipień nie występuje, co nie przeszkadza łowić tam pstrągów jesienią. Czasem można złowić tęczaka lub źródlaka, ale bardzo rzadko. Koryto rzeczne w bardzo dużej częśći sztuczne. Po prostu obetonowane. Rzeczka płynie centralnie przez wsie. Taka forma ochrony przeciwpowodziowej, ale jak przychodzi duża woda wszystko dookoła pływa w najlepsze. Byłem, widziałem, łowiłem i więcej tam nigdy nie pojadę. I nie byłem tam tylko raz.


  • Kamil Z. lubi to

#22 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2013 - 20:01

Sam zbiornik jeśli zostanie zaatakowany od strony wody, też niestety dużo więcej, niż podczas łowienia z brzegu nie oferuje. Dno bardzo nudne, wręcz monotonne. Ot, miska ze stromo opadającymi brzegami, a przez środek koryto rzeczki....Generalnie dość miękko. Ciężko natrafić na jakąś twardą górkę, karcze, czy inne typowe miejsca sandaczowe(dno wyłożone kamieniami, gdzie trafiają się sandacze jest dostępne również z brzegu, więc nie trzeba pływać). Na rzeczce kropków sporo, choć malutkie(wymiar i tak tam ma 25cm), tęczaków też wiele nie ma, źródlaka nie trafiłem nigdy... Teraz i odcinek do zbiornika, jak i poniżej niego to tylko muchówka...A technicznie dość ciężko tam łowić tą metodą..

 

Co do klenia w zbiorniku, to szczerze powiem, że pierwsze słyszę.

 

 

Pozdrawiam

Kamil



#23 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 03 styczeń 2013 - 21:14

Jako Świdniczanin potwierdzę, to co napisał Erin: "Sam zbiornik najlepiej wychodzi tylko na zdjęciach. Gorzej jest w realu. Brud straszny, wisząca kładka wygląda jakby zaraz miała runąć w toń jeziora. Pewnie dlatego jest zakaz wstępu na nią. Praktycznie 100% łowi z brzegu. Sama tama jest imponująca. Koryto rzeczne w bardzo dużej części sztuczne. Po prostu obetonowane. Rzeczka płynie centralnie przez wsie."

 

A od siebie dodam, że w jeziorku pływa ładna płoć, okoń i szczupak, a w rzece powyżej zbiornika "kropeczki".

 

 



#24 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 styczeń 2013 - 12:08

Brud jest to fakt ale mają się tym zająć. A o kleniach pierwsze słyszę. 



#25 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 styczeń 2013 - 13:37

Witam,

Z tego co słyszałem to most ma być zdemontowany, odnowiony i zamontowany na nowo. Planują od strony wodniaka zrobić plażę, w tym celu dno ma zostać w tym miejscu oczyszczone i wysypane piachem.

Co do rybek to łowie tam bardzo sporadycznie jedyne co mi się udało zaobserwować to kilka większych sztuk karpi wygrzewających się na słońcu.

Miejsce urokliwe, szkoda tylko że w wielu miejscach zaśmiecone. Miejmy nadzieję że się to szybko zmieni.

Pozdrawiam



#26 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 styczeń 2013 - 11:01

Nie dość, że śmieci, to jeszcze miejsc do łowienia, jak na lekarstwo. Brzegi strome, trudno dostępne, ale to taki urok- nie ma co na to narzekać. Ale te pobudowane domki i grodzenie sobie działek do samej wody to już przegięcie....Kładka- też słyszałem, że ma być nowa. Ktoś ponoć też wykupił "Wodniaka" i zająć się tą ruiną. Szkoda, że zbiornikiem się aż tak bardzo nie przejmują...Kilka dni po zarybieniu(karpiem oczywiście, no bo czym innym) są tłumy, a potem wszystko wraca do "normy". Płotki, okonki, pojedyncze szczupaczki i sandaczyki. Czasem ktoś nastawiony na konkretne ryby trafi karpiszona +10kg, ale to nie to forum ;)

 

Szkoda zbiornika....



#27 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 kwiecień 2013 - 12:53

Mam pytanko do wędkujących w tej okolicy.Dotyczy ono ujciścia rzeki Bystrzycy do jeziora w Zagórzu Śląskim.Z tego co czytałem można spotkać tam pstrąga.Czy to rzeczywiście prawda i warto wybrać się na ten odcinek?I najważniejsze pytanie.Czy można tam spiningować?



#28 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 kwiecień 2013 - 13:12

Spiningować można na Bystrzycy od mostu nad ulicą w Lubachowie do zbiornika. Jest to w sumie bardzo krótki odcinek, bo im bliżej zbiornika, to rzeczka bardziej zwalnia, aż praktycznie przy wiszącej kładce rozlewa się w zbiornik. Tworzy się cofka, biała rybka wchodzi na tarło- tak mało pstrągowo ;) .  Odcinek do mostu, jak i poniżej zapory(ujście ze zbiornika) to już tylko "muchi". Kropków pływa całkiem sporo, jednak o okazy naprawdę trudno. Wymiar na tym odcinku to 25cm, a i czasem o wymiara ciężko... :( A ryby występują praktycznie na każdym odcinku, a podczas silnych mrozów, kiedy pod kładką wiszącą był gruby lód, podobno pstrążki się spod lodu niektórym trafiały...

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 13:13


#29 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:03

Kamil na tym odcinku można liczyć na klenia czy jazia, bolki pływają ?

Użytkownik duzers edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 20:04


#30 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:01

Żadnego z wymienionych przez Ciebie gatunków tam nie spotkałem, ani nie słyszałem, by kiedykolwiek występowały. Może pojedyncze jaziki, brane przez miejscowych za płotki, ale generalnie oprócz pstrążków, a w spokojniejszych miejscach- bliżej zbiornika, okonków i małych kaczodziobych. Urodzaju to tam nie ma....



#31 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:13

Dzięki wielkie za odpowiedz. Właśnie z Kolegą mam dylemat gdzie się wybrać  jutro na rybki. My poławiamy pstrążki na  Ściniawce k/ Tłumaczowa z tym, że ciężko ten ciurek  nazwać rzeką. Zazwyczaj były dobre wyniki na Nysie za Kozielnem jednek teraz rybki wogóle nie współpracują.

 

Napisz proszę jaki odcinek Nysy, czy Bystrzycy poleciłbyś na chwilę obecną.

 

 

Pozdrawiam, Tomek



#32 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:36

Nysy Ci nie polecę, bo tej rzeczki za bardzo nie znam, więc ściemniał nie będę ;)

Jeśli chodzi o Bystrzycę, to za wiele chodzenie nie ma, zwłaszcza na 2 osoby. Dla mnie to miejscówka na krótki relax po pracy z muchą lub spinem. W dolnośląskim jest jeszcze parę rzeczek(min. Kwisa), ale to już trzeba kawałek dalej jechać- choć nie wiem skąd startujecie...

 

 

Pozdrówka

Kamil



#33 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 kwiecień 2013 - 21:17

Nad Kwise kawałek jest, dwie godzinki dobrego tempa ;/

Dziś chłopaki z forum byli na Ściniawce od Czeskiej granicy i padło kilka ryb. Kropki do 35 cm, kilka spadło. Choć tam także za wiele chodzenia nie ma - typowa rzeczułka.

Jutro ponowanie startujemy.

Zagórze i ujście sobie za Twoją namową odpuszczamy :)

Pozdrawiam, Tomasz

#34 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 18 kwiecień 2013 - 09:21

Swego czasu na Ścinawce łowiłem spooore pstrągi... Trudna rzeczka do rozgryzienia czasami ryba jest i ją widać i bierze a czasami prze jakiś okres jest zupełna cisza i nic nie widać... W Mieroszowie zawsze się stawało i podglądało pewne odcinki tej rzeki i podziwiało się okazy 60/65cm i większe..! - całkowity zakaz łowienia jest tam ale tak okazałych pstrągów już nie widać... 


Użytkownik PILOT edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 09:27


#35 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 05 czerwiec 2013 - 20:26

Dzisiejszy wypad nad jeziorko Bystrzyckie. Kilku wędkarzy (spławikowcy i grunciarze), zero spinningistów. Pobyt 3 godzinny, połów z brzegu od Wodniaka do tamy. Cel - szczupak, wyniki - jeden krótki (+/- 35cm), zaatakował gumę Sebile'a pod nogami przy Wodniaku, spiął się tuż pod nogami. Aura - ciepło, pochmurno, deszczowo. Stoki strome oraz przybrzeżny drzewostan utrudnia dojście do wody i swobodne oddawanie rzutów. W miejscach, które są bardziej dostępne masa śmieci pozostawiona przez wędkarzy (ludzie sprzątajcie po sobie!). Ogólne odczucia - cisza, spokój, ptasi śpiew, piękny gorzysty krajobraz. Restauracja Fregata - jedzonko na plus! Jutro jadę poprawić.



#36 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 06 czerwiec 2013 - 19:10

... Restauracja Fregata - jedzonko na plus! Jutro jadę poprawić.

Tak robić kilometry dla żarcia !?  ;)



#37 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 06 czerwiec 2013 - 22:21

Tak robić kilometry dla żarcia !?  ;)

Człowieku, ponad dekada na obczyźnie! Miło wrócic na "stare śmieci" -  Zagórze, Mietków, Niesulice to wody na których się wychowałem. Kuchnia polska nie zastąpiona - gulaszowa w chlebku oraz pierogi z mięsem - bajka :D

 

Dziś w Zagórzu jedynie podbicie sandaczyka ale widoki niezapomniane. Po powrocie do NL wrzucę kilka fotek. Jutro Mietków :D


Użytkownik spiningista edytował ten post 06 czerwiec 2013 - 22:23


#38 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 06 czerwiec 2013 - 22:32

Co racja to racja , na obczyźnie tego brakuje , powodzenia na Mietkowie kupę lat tam nie byłem, dziś właśnie wyczytałem że od strony Borzygniewu ośrodek wybudowany i łódź można pożyczyć, czekam na relacje z Mietkowa z fotką sandacza w odpowiednim wątku ;-)

#39 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 18 czerwiec 2013 - 09:54

Tak jak obiecałem wrzucam kilka fotek

06062013372.jpg

06062013365.jpg06062013366.jpg06062013367.jpg06062013368.jpg06062013369.jpg


Użytkownik spiningista edytował ten post 18 czerwiec 2013 - 09:57

  • Kamil Z. i vince83 lubią to

#40 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 18 czerwiec 2013 - 17:51

witam, to teraz czekamy na zdjęcia z rybami :-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych