Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Steve Petri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 21 styczeń 2007 - 18:30

http://video.google.com/videoplay?docid=939863337142753030&a mp;a mp;q=fishing

wiem że to powinno znalezć się w innym temacie, ale film jest związany ze zbrojeniem wędek, więc panowie fachowcy, pare słów komentarza. A może ktoś ma pełną wersje.

#2 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:22

Witam,
Urywek filmu zawiera podstawowe informacje, dla początkujących cenne. Zauważyłem dwie kwestje,które robię nieco inaczej. Przed przystąpieniem do montażu blank sprawdzam bardziej drastycznie. W przypadku, gdy zakładam przelotki na podkładzie, przed założeniem przelotki podkład wstępnie lakieruję.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#3 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:32

Kiedy się kładzie podkład pod przelotki? maży mi się własnoręczne zbudowanie wędki, więc przy zamówieniu kolejnego kijka pomęcze was troche :lol: .

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2007 - 20:26

przy ciezkich kijach, np. morskich - tak jak byc moze ten na urywku filmu.
Samodzielne zrobienie wedki to nie taka prosta sprawa, zwlaszcza jezeli chodzi o omotki. Wszyscy przyznaja ze trzeba ok. kilkanascie wedke zrobic zeby omotki jako-tako wygladaly

#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 styczeń 2007 - 09:40

ja wiem że mi to zajmie troche czasu, w tym czasie troche was popytam, poprzerabiam moje stare kije. nie mam zamiaru kupować blanku i bez praktyki odrazu na wejściu wszystko popsuć, więc moje stare mikado i kongery powinny zacząć drżeć :lol: a za jakiś roczek -półtora kto wie

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2007 - 09:53

Rzeczywiscie, przeróbki to dobry pomysł na początek. W kąciku rodbuildera możesz odgrzebać posty @Tarlosa który też stawiał pierwsze kroki w rodbuildingu i dzielił się swoimi dosiadczeniami - pamiętam że zrobił... z pudła kartonowego pomysłowy stelaż pod kij do lakierowania.

#7 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 styczeń 2007 - 09:57

pamiętam, powiedz mi jeszcze w jaki sposób usnąć stay lakier z omotek i jak wentualnie zdjąć rękojeść :huh: ?

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 styczeń 2007 - 10:13

Ja stare omotki ścinam skalpelem, delikatnie, tak aby nie uszkodzić nawet lakieru na blanku; tnę po stopce przelotki, więc uszkodzenie jest mało prawdopodobne. Potem stram się rozwinąć nić z pozostałej części omotki.

Z korkiem z rękojeści raczej możesz się pożegnać, z reguły jest dość solidnie przyklejony. Uchwyt natomiast jest do odzyskania. Najwłaściwszy do demontażu byłby ściągacz (typu ściskacz - np wykonany z deseczek i długich gwintowanych prętów z nakrętkami). Tu też należy zachować ostrożność i umiar, aby nie uszkodzić blanku dolnika.

#9 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 styczeń 2007 - 14:46

Chyba na wykonanie pirwszego kija poczekam kilkanaście lat :( moje zdolności manualne są delkiatnie mówiąc do D..PY. Ale się nie poddaje, jeszcze tylko jakieś tysiąc przelotek zamontuje i będe gotowy :mellow: , co prawda co prawda troche to potrwa. :lol: :lol: :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych