Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opłaty PZW online w zw. z obecną sytuacją


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 marzec 2020 - 23:19

Piotrek, zadzwoń do skarbnika, dopytaj o szczegóły, jedź, zapłać i na ryby. Szkoda siedzieć w domu i słuchać o tych wszystkich nieszczęściach na świecie. 


  • Mysha i Alexspin lubią to

#22 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 marzec 2020 - 00:32

Z przesunięciem terminu opłacania składek problem polega na zapisach w statucie:

§ 12 1. Członkostwo w Związku ustaje wskutek:

1) zgonu;

2) rezygnacji zgłoszonej na piśmie zarządowi macierzystego koła;

3) nieopłacenia składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku;

4) wykluczenia na mocy prawomocnego orzeczenia sądu koleżeńskiego.

 

Zmiany w statucie może uchwalić wyłącznie Krajowy Zjazd Delegatów Okręgów.

Tu nie chodzi o zmianę statutu, tylko o nie pobieranie wpisowego (lub jego zaniechanie w 2020) do konkretnego terminu z uzasadnionego ważnego powodu. O składce członkowskiej wspomina jeszcze  § 14 pkt.1 ust 8. Natomiast ustalenie wysokości wpisowego na dany rok to kompetencja  ZG PZW § 30 pkt.8.
 



#23 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 18 marzec 2020 - 00:45

Jak w przypadku składki online weryfikować ulgi? Wiek, niepełnosprawność, uczeń, małżonek, wieńce... Nie mam pojęcia jak to chcą ogarnąć.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka


To sam płacący musiałby to ogarnąć...w przepisach jest podane komu przysługują. A tak jak pisałem później gdy przyjdziesz po znaczki itp to koła powinny to zweryfikować...Cały czas mówimy o obecnej zaistniałej sytuacji żeby to robić online...

#24 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 18 marzec 2020 - 08:10

Piotrek, zadzwoń do skarbnika, dopytaj o szczegóły, jedź, zapłać i na ryby. Szkoda siedzieć w domu i słuchać o tych wszystkich nieszczęściach na świecie.


Ot mądrego to i dobrze posłuchać... Przewijam sznur i jadę na Podlasie ze streamerem.

#25 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 18 marzec 2020 - 08:21

http://www.pzw.org.p..._przez_internet
Wrocław wprowadził możliwość ominięcia skarbnika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik pawelHERP edytował ten post 18 marzec 2020 - 08:45

  • elpojo lubi to

#26 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 13:44

To sam płacący musiałby to ogarnąć...w przepisach jest podane komu przysługują. A tak jak pisałem później gdy przyjdziesz po znaczki itp to koła powinny to zweryfikować...Cały czas mówimy o obecnej zaistniałej sytuacji żeby to robić online...

Super pomysł, ale oni mają tyle ukrytych przywilejów, które musieli by ujawnić budując formularz opłat!! Wyobrażacie sobie taki formularz:

 

1. dla zwykłych członków (frajerów którzy płacą)  --

2. renta

3.emerytura

4.wieńce, laury

5.koronki

6.z stopień pokrewieństwa z prezesem

7. staż

8. zasługi

9.paszport polsatu

10. za stołek w PZW

11. ...

wybierz właściwe*

 

Za te wszystkie zniżki i przywileje płacą frajerzy z pkt 1. Co roku okręgi przyznają sobie wieńce i laury tylko po to żeby mogli mniej płacić, bo przecież reszta zapłaci. A później brakuje kasy!!!!

 

Może to moment żeby to wyrównać. Łowimy te same ryby w tych samych wodach a inaczej za to płacimy.... przecież to grabież w biały dzień.

 

Ach....szkoda gadać, znów początek dyskusji o schemat organizacji, celowo nie piszę struktury bo przez PZW nie nawidzę tego słowa.


Użytkownik mercoss edytował ten post 18 marzec 2020 - 13:54


#27 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 13:58

UWAGA WAŻNE !!!! KOMUNIKAT DZIAŁALNOŚCI SKARBNIKÓW KÓŁ

 

              

W uzupełnieniu do wydanego w dniu 12 marca 2020r. komunikatu dotyczącego funkcjonowania biura Okręgu wydanego z uwagi na zagrożenie koronawirusem COVID-19, informujemy że decyzje dotyczące działań zapobiegawczych w stosunku do zabezpieczeń rozprowadzania znaków przez skarbników kół podejmują zarządy poszczególnych kół PZW, adekwatnie do specyfiki i warunków w swoich rejonach działania.   

 

 

a takim komunikatem pochwalił się PZW Okręg w Piotrkowie Trybunalskim. Czytaj: odp...cie się od nas, załatwcie to w kołach sami, kasa ma być na koncie w okręgu
 


  • nalewator lubi to

#28 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 18 marzec 2020 - 15:04

Super pomysł, ale oni mają tyle ukrytych przywilejów, które musieli by ujawnić budując formularz opłat!! Wyobrażacie sobie taki formularz:

1. dla zwykłych członków (frajerów którzy płacą) --
2. renta
3.emerytura
4.wieńce, laury
5.koronki
6.z stopień pokrewieństwa z prezesem
7. staż
8. zasługi
9.paszport polsatu
10. za stołek w PZW
11. ...
wybierz właściwe*

Za te wszystkie zniżki i przywileje płacą frajerzy z pkt 1. Co roku okręgi przyznają sobie wieńce i laury tylko po to żeby mogli mniej płacić, bo przecież reszta zapłaci. A później brakuje kasy!!!!

Może to moment żeby to wyrównać. Łowimy te same ryby w tych samych wodach a inaczej za to płacimy.... przecież to grabież w biały dzień.

Ach....szkoda gadać, znów początek dyskusji o schemat organizacji, celowo nie piszę struktury bo przez PZW nie nawidzę tego słowa.

Weź nie siej fermentu jak nie masz pojęcia o czym piszesz. W moim okręgu każdy wie za co przysługuje ulga i to jawne jest. Skoro uważasz że dzieciak 14/ dziadek 70lat ma płacić tyle co dorosły normalnie zarabiający to gratuluję. W okręgu mazowieckim niektóre koła podjęły już decyzję o zaprzestaniu rozprowadzania znaków do odwołania- więc też nie masz racji że kasa na konto okręgu choćby nie wiem co. Błyśnij czymś innym.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin i morrum lubią to

#29 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 16:26

 dzieciak 14/ dziadek 70lat

tu się zgadzam z Tobą w 100%, bo młodzi to przyszłość a starsi też powinni mieć łatwiej, to bez względnie,    ale nie zgadzam się na laury, wieńce w kolorach medali sportowych za zasługi

 

"W okręgu mazowieckim niektóre koła podjęły już decyzję o zaprzestaniu rozprowadzania znaków do odwołania"

 

Widocznie dostrzegli że jest taka potrzeba. U mnie się pozamykali i koniec, chyba ze nie doczytałeś że idzie o konkretny Okręg.


Użytkownik mercoss edytował ten post 18 marzec 2020 - 16:29


#30 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 marzec 2020 - 16:45

tu się zgadzam z Tobą w 100%, bo młodzi to przyszłość a starsi też powinni mieć łatwiej, to bez względnie,    ale nie zgadzam się na laury, wieńce w kolorach medali sportowych za zasługi

 

"W okręgu mazowieckim niektóre koła podjęły już decyzję o zaprzestaniu rozprowadzania znaków do odwołania"

 

Widocznie dostrzegli że jest taka potrzeba. U mnie się pozamykali i koniec, chyba ze nie doczytałeś że idzie o konkretny Okręg.

Mam dla Ciebie propozycję. Zgłoś swój akces do zarzadu koła. pomóż poswięcając swój wolny czas na ogarnainie roszczeniowych członków/klientów. Po jakichś 15-20 latach działalności dostaniesz znaczek/medal uprawniający do znizki (o ile zasłuzysz, bo nie kazdy działacz dostaje z automatu za lata  swojej działalności). Potem policz sobie ile Ci to czasu zajęło, przelicz na jakąś średnia stawkę godzinową. Zobaczysz ile "zarobiłeś", czyli ile kosztowała włozona przez Ciebie darmowa praca dla innych. Później przelicz to przez ulgi za te odznaczenia. Założe się że wtedy stwierdzisz "p...lę, taniej byloby zapłacić składkę pełną, a ten czas poświęcić na zarobek lub przyjemności".



#31 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 marzec 2020 - 17:19

Panowie,

 

jeśli czegoś nie doczytałem to przepraszam,  ale co jeśli nie jestem zrzeszony w PZW i dopiero 1 raz w życiu chce opłacić składki + składkę członkowską ( wcześniej łowiłem na łowiskach nie należących do PZW)

Czy tą ich legitymacje będzie też można pobrać przez neta czy to  trzeba stacjonarnie zapłacić i odebrać ?


Użytkownik Mateo90 edytował ten post 18 marzec 2020 - 17:20


#32 OFFLINE   Irek_D

Irek_D

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:D

Napisano 18 marzec 2020 - 17:20

Białystok https://zezwolenia.p...zwbialystok.pl 



#33 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 18 marzec 2020 - 17:41

http://www.pzw.org.p...orski_polow_ryb



#34 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 marzec 2020 - 19:29

1000 zł za pozwolenie na rok jako niezrzeszony.. chyba ich poje.... 

 

Jak to jest, że nie mogę kupić członkostwa + zezwoleń na rok w normalnej cenie (ok 320 zł w Poznaniu) ?


  • szczupak1 lubi to

#35 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 20:01



Mam dla Ciebie propozycję. Zgłoś swój akces do zarzadu koła. pomóż poswięcając swój wolny czas na ogarnainie roszczeniowych członków/klientów. Po jakichś 15-20 latach działalności dostaniesz znaczek/medal uprawniający do znizki (o ile zasłuzysz, bo nie kazdy działacz dostaje z automatu za lata swojej działalności). Potem policz sobie ile Ci to czasu zajęło, przelicz na jakąś średnia stawkę godzinową. Zobaczysz ile "zarobiłeś", czyli ile kosztowała włozona przez Ciebie darmowa praca dla innych. Później przelicz to przez ulgi za te odznaczenia. Założe się że wtedy stwierdzisz "p...lę, taniej byloby zapłacić składkę pełną, a ten czas poświęcić na zarobek lub przyjemności".


1. Nie jeden próbował. Beton nie do rozbicia. Uśmiechają się pod nosem na takie próby, jakiekolwiek propozycje. Zarząd koła, a co oni mogą, nie żartuj sobie, nie wiesz jak się to odbywa....??
2. Nie proponuj mi pracy za którą ktoś bierze pieniądze. Ok, płaćmy pensje ludziom za ochronę wód, bo tylko ochrona jest potrzebna, zarybiania to czarny rynek. Przyroda sobie poradzi, na dowód warto popatrzeć na kraje do których lubimy jeździć na ryby, to głównie naturalne, chronione łowiska, a nie zarybiane. Płaćmy tym którzy mają wyniki. Płaćmy więcej strażnikom i innym w terenie, a nie tworzącym struktury. Nie chcę społeczników tylko zawodowców.
3. Mam nadzieję że nie jesteśmy skazani na Pzw. Na pewno są koła i okręgi w Polsce które robią dużo dla ochrony łowisk, ale to margines. Dla nich szacunek.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#36 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 marzec 2020 - 22:02

1000 zł za pozwolenie na rok jako niezrzeszony.. chyba ich poje.... 

 

Jak to jest, że nie mogę kupić członkostwa + zezwoleń na rok w normalnej cenie (ok 320 zł w Poznaniu) ?

A masz Kartę Wędkarską?



#37 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 marzec 2020 - 22:07

A masz Kartę Wędkarską?

Tak, mam;)



#38 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 marzec 2020 - 22:13

To jak masz Kartę Wędkarską udajesz się do najbliższego miejscu zamieszkania koła(lub ulubionego). Deklarujesz chęć wstąpienia w szeregi PZW i wyrabiasz legitymację członkowską(1 zdjęcie do dowodu + sam dowód lub paszport). Trwa to ok 10 minut. Następnie płacisz wpisowe 25pln + składka członkowska 100pln + składka na ochronę i zagospodarowanie wód, która Cie interesuje. W zamian otrzymujesz zezwolenie połowowe i wklejone w legitymację znaczki. I po sprawie - załatwione.

 

PS. W dzisiejszych realiach może nie być to takie łatwe, z powodu virusa.


Użytkownik vako edytował ten post 18 marzec 2020 - 22:25


#39 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 marzec 2020 - 23:11

Co zrobic w kole to wiem:) dziwi mnie tylko różnica w cenie przez www a stacjonarnie

#40 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 19 marzec 2020 - 20:47

Wrocław i Poznań opłacony bezproblemowo przez internet i mam nadzieję, że również bezproblemowo będzie przy kontroli nad wodą.  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych