Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Andamany 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 24 marzec 2020 - 11:27

Daiwa BG przeżyła?



#22 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 11:30

Daiwa BG przeżyła?

Daiwa BG była używana do speed jiggingu, nic jej nie dolega. Bardzo dobry kręcioł. Na pewnie wejdzie na stałe do wyprawowego wyposażenia, a jak padnie kupię nową bo za ta kasę to chyba nic lepszego sie nie znajdzie. Do popperów używałem Stelli 18000 a żona 14000, ale możliwe że największa BG też by dała radę.


  • Guzu lubi to

#23 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 marzec 2020 - 11:31

Hej Guzu

Wszystkie GT które złowiłem, złowiłem na moje poppery, najwieksze padły na jeden model, następnym razem już będę wiedział co mniej więcej robić :). Bardzo się podobały przewodnikom, jednego im zostawiłem, jak coś złowią dużego mają dać znać. Myślę że to kwestia czasu :). Monia naparzała rapalą x-plode i też miała dużo brań, do burty wyszła jej ryba z 30kg, niestety była za blisko żeby wzięła. Sporo ryb nie trafiało w poppery i dużo spadło, niestety taki urok powierzchniowego łowienia, ale ryby petarda. Brania i walka jak to mówią epicka :D

Będzie jeszcze film, ale to już wymaga dużej ilości czasu, więc dłużej potrwa, w sam raz na kwarantannę :P

 

Gratulacje.

GT na wlasne przynety. 

To juz mozna w CV wpisywac sobie :)

 

Czekam na video material zatem.

Trzymajcie sie i DUZO zdrowia !


  • wujek i thug lubią to

#24 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 11:37

Gratulacje.

GT na wlasne przynety. 

To juz mozna w CV wpisywac sobie :)

 

Czekam na video material zatem.

Trzymajcie sie i DUZO zdrowia !

Dzięki, przy pierwszym była spora radość :). To ten gdzie na zdjęciu w tle widać mój różowy popper. Puszczę fotę jak wygląda po łowieniu ten który złowiłł najwiecej ryb. Teraz trzeba siedzieć na dupie i czekać aż szczepionę wymyślą.


Użytkownik wujek edytował ten post 24 marzec 2020 - 11:38

  • Guzu lubi to

#25 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 24 marzec 2020 - 11:38

Piękne te karanksy!!! Pewnie dają popalić na kiju,ponoć nawet te małe mają taką parę że łapa puchnie. Często mieliście zrywki(przetarcia) na rafach?


  • wujek lubi to

#26 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 11:46

Piękne te karanksy!!! Pewnie dają popalić na kiju,ponoć nawet te małe mają taką parę że łapa puchnie. Często mieliście zrywki(przetarcia) na rafach?

Bardzo silne ryby, szkoda że nie udało się złowić takiego z 25-30kg, ale może kiedyś. Nawet małe gięły nasze kije po 200g, z tym że morskie 200g to też inne 200 niż np. w kijach szczupakowych. Przy moim największym tak raz pociągnął że straciłem równowagę. Bałem się tych przetarć, ale mieliśmy zbetonowany hamulec i łowiliśmy przeważnie głęboko na 15-20m, więc nic nie przetarło, ale jak by ryba 30kg wzięła na wodzie 5m to mogło by być różnie. Niestety na płytkim dużych ryb nie było, wszystko spieprzyło na głębokie. Kolega 30stkę złowił na jiga na dokładnie 82m głebokości.


Użytkownik wujek edytował ten post 24 marzec 2020 - 11:47

  • Piastun i woblery L.E. lubią to

#27 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 11:49

Popper po przejsciach, ale pójdzie do renowacji bo mimo ze byl odrapany to i tak łowił . Na ten popper miałem jeszcze branie makreli królewskiej. Na zawsze będę miał przed oczami jak ponadmetrowa ryba wystrzeliła w powietrze na 5 metrów wybijając popera w drugą stronę. Niestety nie zapięła sie ale emocje bezcenne. To ugryzienie na łbie to po tej rybie. Też mieliśmy brania dużych wahoo na jigi, ale wszystkie asist hooki były po nich poobcinane jak żyletką, mi ścięła jiga  z leadera że nawet jej nie poczułem. U Moniczki tylko zobaczyłem błysk dużej ryby bo wzięła pod powierzchnią i po hakach.

Załączone pliki


Użytkownik wujek edytował ten post 24 marzec 2020 - 11:55


#28 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 24 marzec 2020 - 11:55

Ładnie zdewastowany:D:D


  • wujek lubi to

#29 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 11:58

Ładnie zdewastowany:D:D

Następnym razem jednak pójdą trzy warstwy grubej żywicy. Ten miał dwie i szybko poległ, te z trzema dłużej żyły.



#30 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2020 - 12:00

Dogtooth tuna dojeżdżały wam do łodzi? Nie było rekinów? Na morzu czerwonym rzadko się zdarza doholować w całości  ;)

 

Ps piękny popper :D chyba jednak zabezpieczenie, o którym pisałeś w wątku technicznym nie do końca wytrzymało :D

 

Gratuluję pięknej wyprawy :) 


  • wujek lubi to

#31 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 12:10

Dogtooth tuna dojeżdżały wam do łodzi? Nie było rekinów? Na morzu czerwonym rzadko się zdarza doholować w całości  ;)

 

Ps piękny popper :D chyba jednak zabezpieczenie, o którym pisałeś w wątku technicznym nie do końca wytrzymało :D

 

Gratuluję pięknej wyprawy :)

Rekinów nie było, pewnie gdzieś były ale my nie mieliśmy z nimi przygód :).

Przypomnisz o jakim zabezpieczeniu pisałem bo nie pamietam?

Wszystkiego trzeba się nauczyć, wnioski wyciągnięte. To był mój pierwszy saltwater.

Poza tym te przynęty bez względu na zabezpieczenie mają krótki żywot, choć te rapale xplody mimo że plastikowe dawały radę. Nawet farba niewiele z nich zeszła.


Użytkownik wujek edytował ten post 24 marzec 2020 - 12:10

  • Guzu i Goliat lubią to

#32 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2020 - 12:25

Rekinów nie było, pewnie gdzieś były ale my nie mieliśmy z nimi przygód :).

Przypomnisz o jakim zabezpieczeniu pisałem bo nie pamietam?

Wszystkiego trzeba się nauczyć, wnioski wyciągnięte. To był mój pierwszy saltwater.

Poza tym te przynęty bez względu na zabezpieczenie mają krótki żywot, choć te rapale xplody mimo że plastikowe dawały radę. Nawet farba niewiele z nich zeszła.

 

Zastanawiałeś się jak pokryć poppery na GT. Po załączonym zdjęciu zakładam, że żywica się średnio sprawdziła :) tak jak piszesz, są ryby przy których trzeba zakładać żywotność przynęt na kilka brań :) A rapalki malowane czy foliowane? Nie często się zdarza, że masówka jest lepiej zabezpieczona niż HM.



#33 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 13:16

Tyle że nic innego lepszego nie ma. Możliwe że na woblery kryte folią po prostu trzeba kłaść więcej warstw. Te co były kryte samą farbą lepiej sobie radziły. Rapala jest malowana, ale farbą która odpryskuje w miejscu ugryzienia a nie schodzi płatami. Mam nadzieję że będą kontynuować serię x-plode bo dają radę, tylko brakuje mi większego takiego z 20-23cm przy wadze 150g.


  • Guzu lubi to

#34 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2020 - 13:55

Na gołe drewno oklejane niektórzy dają nawet 2-3 warstwy na surowo, potem 2 na folię i dopiero farby i zewnętrzna warstwa. Myślę o jerkach szczupakowych, tu jest troszkę inny kaliber zębów :D Z moich odlewanych jerków dokładnie tak schodziła farba jak z tych rapali, tam gdzie się szczupak przebił były odpryski, ale tylko w miejscu zębów. Robiłeś popki na druto-wkrętkach czy ze stelażem przez całość? Sorki że tak dopytuję ale interesuje się przynętami na ekstremalnie silne ryby, a GT to top topów :) 


  • wujek lubi to

#35 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 14:17

Nie ma problemu, pytaj :). Robiłem metodą którą wykonują te przynęty inni, czyli przewiercałem się wzdłuż wiertłem i przewlekałem drut 1,8mm, przez krętlik 300kg który trzyma dolną kotwicę. Drut na obu końcach był skręcony.


Użytkownik wujek edytował ten post 24 marzec 2020 - 14:17

  • Guzu, Muskie i Piastun lubią to

#36 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 marzec 2020 - 15:48

Janek, pochwal się, jakimi kijami łowiłeś?



#37 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 15:59

Monia Shimano Kaibutsu 250cm do 200g, ja Daiwa Saltiga GT86. Shimano kosztowal 600zl wiec jak na kij poppingowy smieszne pieniadze, ale sparowany z Stella SW14000 tworzyl bardzo poreczny zestaw. Balem sie czy Moniczka da rade poppingowac, ale bezpodstawnie, cisnela praktycznie bez przerw. Od razu zlapala swoja technike i miała chyba najwiecej brań :).
Do jiga wzialem sumego Black Cata 220cm do 300g i wyjalem sporego doggtootha, a Monia lowila SG Salt do 350g. Bardzo fajny kijek tez za smieszne 300zl :). Monia holowala duzego doogtootha, niestety przeze mnie go nie wyjela. Wezel laczacy lider z kretlikiem okazal sie zle zawiazany i puscił. Bolesna lekcja, niestety nie na mojej rybie :(.

Użytkownik wujek edytował ten post 24 marzec 2020 - 16:05

  • Guzu, Piastun i bartsiedlce lubią to

#38 OFFLINE   Przeman

Przeman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2020 - 16:54

Wujek, super zdjęcia, gratuluje wyprawy i jeszcze raz dzięki za patagońskie wskazówki!
  • wujek lubi to

#39 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2020 - 19:20

Wujek, super zdjęcia, gratuluje wyprawy i jeszcze raz dzięki za patagońskie wskazówki!


Dzieki :). Slyszalem od Rafała ze polowiłeś i wyjazd był udany :).

#40 OFFLINE   Przeman

Przeman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2020 - 19:42

Wyjazd mega udany! Ilościowo nie poszalałem ale kilka ładnych dzikusów udało się wyholować :)
  • hardy50 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych