Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

uwaga OSZUST ze Szczecina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 19:52

Chciałem Koleżanki i Kolegów przestrzec przed sytuacją, w jakiej postawił mnie OSZUST ze Szczecina.

 

Zamieszczę i w części „Sprzedam”, jak i „Kupię” (jeżeli jest jakieś dedykowane miejsce, to proszę o przeniesienie postu)

 

Oto cała historia – ku przestrodze.

  1. wystawiłem na sprzedaż kołowrotek Penn 360 z plecionką + parę gum w gratisie (nie, nie na JB, na jednym z portali)
  2. ktoś o nicku „marcinpac123” napisał mi wiadomość: „Witam, czy jest możliwość wysyłki paczkomatem?”
  3. odpisałem, że jeszcze nie praktykowałem takiej formy, ale mogę spróbować
  4. kolejna wiadomość: „Chciałbym paczkomatem za pobraniem. Zamawiamy paczkomat, a ja przy odbiorze płace kartą na wskazane konto”; dostałem też link na www Inpostu, że jest taka opcja

https://inpost.pl/ak...rawnie-z-inpost

  1. zapytałem: a jest opcja, że odbiorca paczki płaci za wysyłkę? I dostałem odpowiedź: „Płaci zamawiający i w tym przypadku bym zamówił ze swojego konta”; zostałem poproszony o: adres paczkomatu nadania, maila, nr tel i konto
  2. podałem dane i dostałem gotową, opłaconą etykietę, na której było zaznaczona kwota pobrania, mój adres @ jako nadawcy oraz adres majlowy i telefon odbiorcy (marcinpac@wp.pl; 794 879458)
  3. wysyłka do paczkomatu Inpostu: SZC01A, Mieszka I 29, 71-007 Szczecin
  4. nadałem przesyłkę i czekam, sprawdzając status przesyłki na www Inpostu (po numerze przesyłki, opcja śledzenia)
  5. odbiorca nie odbiera przesyłki z paczkomatu – czekam
  6. paczka wraca do oddziału Inpostu w Szczecinie, w mieście odbiorcy – czekam
  7. piszę przez portal wiadomość do odbiorcy; odpisuje, że nie mógł odebrać i będzie trzeba jeszcze raz nadać do paczkomatu U MNIE
  8. ale jak? Skoro paczka jest w Szczecie, mieście odbiorcy!
  9. I TERAZ NAJLEPSZE: dzwonię na infolinię Inpostu, pytam o status przesyłki; miła pani mówi, że etykieta, którą ja nakleiłem na paczkę nie ma u nich w systemie kwoty pobrania, są inne dane odbiorcy oraz że paczka wraca do nadawcy, czyli do Szczecina!!!
  10. Pytam: jak to możliwe, skoro ja jestem nadawcą z Krakowa!!!
  11. Otóż: gdy paczka nie jest odbierana z paczkomatu i potem też nie jest odbierana z oddziału Inpostu – wraca do nadawcy – a OSZUST na etykiecie podał swoje dane jako nadawcy tej zwrotnej paczki!!!
  12. Czyli: ja nie mam paczki, nie mam kasy, OSZUST fałszując etykietę Inpostu zrobił mnie jak leszcza…
  13. Zgłosiłem reklamację i czekam, Inpost ma 30 dni
  14. Szukam OSZUSTA jeszcze dwoma prywatnymi kanałami, bo nie lubię być robiony w konia
  15. Aha, z etykiety, tej lewej: Inne najbliższe paczkomaty: SZC15L, SZC26N, SZC05N
  16. Oczywiście telefon OSZUSTA nie odpowiada, brak odpowiedzi na @@@...

także trzeba uważać, i na pewno nie pozwalać komuś na generowanie etykiet, tylko robić to samemu...



#2 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 21 marzec 2020 - 19:57

Warto nagłaśniać. Szacun. 


  • Jozi i z@nder lubią to

#3 OFFLINE   z@nder

z@nder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:04

Daj to jeszcze na FB we wszystkich grupach wędkarskich

#4 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Napisano 21 marzec 2020 - 20:07

Cwaniaków nie brakuje, pozdrawiam pana gracek z Sandomierza, od 2018 r nie zwrócił 50zl za woblery, które nigdy nie dojechały - grot ci w ......

#5 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 marzec 2020 - 20:10

Właśnie zrobiłem czarną listę (w końcu...). Tylko znając życie to cwaniacy będą wypływać pod nowym nickiem...niestety 😫

#6 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 21 marzec 2020 - 20:15

Życzę mu połamania wszytskich wędek i żeby każda życiówka spięła się przy samym podbieraku  :D  :D  :D


  • Sławek.Sobolewski i Maweric88 lubią to

#7 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:18

A to nie da się sprawy zgłosić na policję by jakoś przesyłkę wstrzymać, zablokować i by wróciła do Ciebie?



#8 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 21 marzec 2020 - 20:29

Policją postraszyc , w większości przypadkow dziala

#9 OFFLINE   franco10

franco10

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 21 marzec 2020 - 20:30

Puszczaj na FB ktoś go może zna



#10 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 21 marzec 2020 - 20:33

Dobrze rozumiem że etykietę do wysłania zamówił oszst i podesłał ją Tobie a na etykiecie zarówno nadawcą jak i odbiorcą był ten oszust?

Dobrze ze sa takie tematy, zawsze przy okazji pada pare nicków z tego forum ktorych mozna wrzucic na czarna liste.

Wysłane z Nokia 3310

#11 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:34

A to nie da się sprawy zgłosić na policję by jakoś przesyłkę wstrzymać, zablokować i by wróciła do Ciebie?

pytałem infolinię, najpierw muszą moją reklamacją zająć się

potem będę działał



#12 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:37

Dobrze rozumiem że etykietę do wysłania zamówił oszst i podesłał ją Tobie a na etykiecie zarówno nadawcą jak i odbiorcą był ten oszust?

Dobrze ze sa takie tematy, zawsze przy okazji pada pare nicków z tego forum ktorych mozna wrzucic na czarna liste.

Wysłane z Nokia 3310

otóż nie!

nadawcą na sfałszowanej etykiecie byłem ja!

a na tej w systemie Inpostu - oszust

musiał przerobić pdf, który mi wysłał (etykitę w pdf dostałem, wydrukowałem i wysłałem paczkę przez paczkomat

 

aha: kod otwierania nie działał w paczkomacie, ale przyłożyłem kod kreskowy i otworzył się

nie mam doświadczeń z paczkomatami - tylko to jedno ...



#13 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:39

Puszczaj na FB ktoś go może zna

jeżeli mogę Kolegę prosić o podlinkowanie mojego postu na FB - będę wdzięczny

nie mam tam konta...



#14 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 marzec 2020 - 20:39

racja, nie wpadłem na to, żeby zadzwonić
ale zawsze można kupić kartę na chwilę i...


Ale kartę musisz teraz rejestrować.

#15 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:40

Ale kartę musisz teraz rejestrować.

aha

to może po nr tel kom go znajdą



#16 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:42

Policją postraszyc , w większości przypadkow dziala

to było przez olx

napisałem, że zawiadamiać Policję

i będę szukał gnoja jeszcze na dwa inne sposoby



#17 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:43

Infolinię inpostu?

Dzwoń na policję, przekażesz im dane które masz i dla wykrywalności sprawę załatwią, nie trudno im bedzie z inpostem się dogadać i uzyskać z jakiej skrytki oszust bedzie miał do odebrania paczke. Postawią czujkę albo monitoring miejski i złapią na gorącym.

Nie ważna kwota. Teraz po zmianie prawa jest to traktowane jako oszustwo internetowe i już nie ma mowy o małej szkodliwości czynu itd.

A jeszcze jak mogą złapać gościa na gorącym uczynku bez wielomiesięcznego namierzania ( u mnie tak było ) to się ucieszą.

Mnie oszukano na 200zł. Tyle że byłem głupi i przesłałem kase. ( nigdy więcej) ale policja się zajęła sprawą i mimo że trwało to ponad rok (identyfikacja kont / właścicieli/ adresów pobytu ) to jest już wyrok prawomocny, czekam na pismo z sądu o egzekucji i do oszusta zgłosi się komornik.

Pierwszy i ostatni raz dałem się nabrać ale powiedziałem że nie oleje, nie odpuszczę , dla zasady.

Nie czekaj na nic bo jak już oszust odbierze paczke to bedzie się ciągnęło miesiące.


  • Voldemort lubi to

#18 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 21 marzec 2020 - 20:44

Ja bym zgłosił sprawę na policję, szybko go znajdą.

#19 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:44

Infolinię inpostu?

Dzwoń na policję, przekażesz im dane które masz i dla wykrywalności sprawę załatwią, nie trudno im bedzie z inpostem się dogadać i uzyskać z jakiej skrytki oszust bedzie miał do odebrania paczke. Postawią czujkę albo monitoring miejski i złapią na gorącym.

Nie ważna kwota. Teraz po zmianie prawa jest to traktowane jako oszustwo internetowe i już nie ma mowy o małej szkodliwości czynu itd.

A jeszcze jak mogą złapać gościa na gorącym uczynku bez wielomiesięcznego namierzania ( u mnie tak było ) to się ucieszą.

Mnie oszukano na 200zł. Tyle że byłem głupi i przesłałem kase. ( nigdy więcej) ale policja się zajęła sprawą i mimo że trwało to ponad rok (identyfikacja kont / właścicieli/ adresów pobytu ) to jest już wyrok prawomocny, czekam na pismo z sądu o egzekucji i do oszusta zgłosi się komornik.

Pierwszy i ostatni raz dałem się nabrać ale powiedziałem że nie oleje, nie odpuszczę , dla zasady.

Nie czekaj na nic bo jak już oszust odbierze paczke to bedzie się ciągnęło miesiące.

ok, tak zrobię

tylko jak teraz złożyć zeznania?

zdalnie?



#20 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:46

Ja bym zgłosił sprawę na policję, szybko go znajdą.

ok, tak zrobię

pytanie, czy na siebie brał nr telefonu i czy nie wysłał koleżanki po odbiór paczki...

ale może nagrali na kamerę, o ile nie była w peruce....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych