Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

uwaga OSZUST ze Szczecina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 10:46

stan na teraz: paczka wróciła do mnie ;-)

oszust jej nie odebrał ze swojego paczkomatu, potem paczka poszła do Magazynu Przesyłek Niedoręczalnych (z nowym już numerem przesyłki - uwaga! adresowanym na adres oszusta!)

również z tego Magazynu jej nie odebrał, bo  - nastraszony Policją przeze mnie (przez olx jeszcze [przeczytał wiadomość]) bał się chyba

tak jak mi polecano przez infolinię złożyłem reklamację i... po dłuuuugim oczekiwaniu paczka wróciła do mnie ;-)

musiałem na @ Inpostu podać swoje dane, dostałem kod weryfikacyjny i kurier doręczył mi dziś paczkę

takie sprawy...

aha - Policja na razie milczy, po otrzymaniu ode mnie szczegółów w drodze zawiadomienia mailowego

 

PS przestrzegam zatem: niech nikt nigdy za Was nie generuje etykiety nadawczej Inpostu, najlepiej samemu - dziś to wiem


Użytkownik Konstanty edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 10:57

  • fish28, malinabar i Pescador de caña lubią to

#82 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 01 kwiecień 2020 - 10:55

Zmień kolor czcionki bo ten jest zarezerwowany dla admina 🙂

#83 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 10:58

Zmień kolor czcionki bo ten jest zarezerwowany dla admina

proszszsz ;-)


  • fish28 lubi to

#84 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 01 kwiecień 2020 - 11:35

Pewnie był na kwarantannie to nie odebrał 😁😁😁 A tak poważnie to jako rodowity Szczeciniak na emigracji cieszę się że tak się skończyło.

#85 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2020 - 11:50

A co ma do tego miasto. Chwasty powinno się wyrywać.
Mi swego czasu w dość skomplikowanych okolicznościach skradziono praktycznie cały sprzęt. Po szybkim (nie minął miesiąc) umorzeniu sprawy przez policję która totalnie olewała temat a nawet bardziej dosadnie bym to określił, bo nie próbowali przeglądać zapisów z kamer monitoringu osiedlowego ani z autobusu którym złodziej odjechał a świadka, starszą panią, znajomą mojej mamy straszono więzieniem za składanie fałszywych zeznań (szło czy facet wynoszący sprzęt z bloku miał jeden pasek na czapce czy może jednak dwa), koleś włamał się raz jeszcze - procedura działania ta sama i identyczne ślady użytych narzędzi. Tym razem po czasie został złapany i postawiono mu zarzuty - to nie był jednorazowy wyczyn. Matka w sądzie ponoć próbowała coś wskórać ale pani sędzia stwierdziła że tamta sprawa jest umożona więc nie ma związku.

Od tego czasu nie ufam policji. Sądownictwu zresztą też.
  • chlodnica lubi to

#86 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 14:13

No i dlatego nie nalezy sie poddawac. Ja w takich sprawach stalem sie z grzecznego obywatela wrednym skurczybykiem i "organy" przestaly mnie olewac bo woleli zrobic co w ich mocy by sprawe zalatwic i miec mnie juz z glowy niz wpadac dalej w dywagacje i probowac mnie zbyć. Kulturą się nie udawało. Wkurwem , japą i patrzeniem na ręce zaczęło działać.
Gratuluje odzyskania sprzętu 😁
Do mnie dziś przyszedł wyrok nakazowy w którym mam nawet adres delikwenta. Najpierw znajde komornika z Rzeszowa ktory sie zajmie egzekucja. W przypadku nieskuteczności...lubię podróże🤔
  • Jozi lubi to

#87 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 14:18

A co ma do tego miasto. Chwasty powinno się wyrywać.
Mi swego czasu w dość skomplikowanych okolicznościach skradziono praktycznie cały sprzęt. Po szybkim (nie minął miesiąc) umorzeniu sprawy przez policję która totalnie olewała temat a nawet bardziej dosadnie bym to określił, bo nie próbowali przeglądać zapisów z kamer monitoringu osiedlowego ani z autobusu którym złodziej odjechał a świadka, starszą panią, znajomą mojej mamy straszono więzieniem za składanie fałszywych zeznań (szło czy facet wynoszący sprzęt z bloku miał jeden pasek na czapce czy może jednak dwa), koleś włamał się raz jeszcze - procedura działania ta sama i identyczne ślady użytych narzędzi. Tym razem po czasie został złapany i postawiono mu zarzuty - to nie był jednorazowy wyczyn. Matka w sądzie ponoć próbowała coś wskórać ale pani sędzia stwierdziła że tamta sprawa jest umożona więc nie ma związku.

Od tego czasu nie ufam policji. Sądownictwu zresztą też.

ale korzystałeś ze środków odwoławczych? 



#88 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 14:21

No i dlatego nie nalezy sie poddawac. Ja w takich sprawach stalem sie z grzecznego obywatela wrednym skurczybykiem i "organy" przestaly mnie olewac bo woleli zrobic co w ich mocy by sprawe zalatwic i miec mnie juz z glowy niz wpadac dalej w dywagacje i probowac mnie zbyć. Kulturą się nie udawało. Wkurwem , japą i patrzeniem na ręce zaczęło działać.
Gratuluje odzyskania sprzętu
Do mnie dziś przyszedł wyrok nakazowy w którym mam nawet adres delikwenta. Najpierw znajde komornika z Rzeszowa ktory sie zajmie egzekucja. W przypadku nieskuteczności...lubię podróże

;-), weź kilku Kolegów i w drodze na San zajrzycie do delikwenta z niespodziewaną wizytą ;-)

w imię zasad... ;-)



#89 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2020 - 15:17

ale korzystałeś ze środków odwoławczych?

Nie. To właśnie całe skomplikowanie sytuacji mnie blokowało.
Było minęło. Wolę nie wiedzieć kto to zrobił.

#90 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 15:27

Nie. To właśnie całe skomplikowanie sytuacji mnie blokowało.
Było minęło. Wolę nie wiedzieć kto to zrobił.

ja nie odpuściłbym

nawet bez prawnika, samemu można walczyć do skutku



#91 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 20 kwiecień 2020 - 13:47

niestety i ja padłem ofiara chyba tego samego gościa,facet zakupił na aukcji olx wobki,takie tam mi zalegały....mówi ze chętnie kupi czy wyśle za pobraniem (  że na jego koszt,mam mu podać dane paczkomatu numer konta do pobrania,on przygotuje etykiete itd) wydrukował dla mnie etykietę inpostu, widzę że jest ubezpieczenie paczki,kwota pobrania 230zl,mój numer konta(wszystko wygląda legal!)...paczka wysłana on ja odebrał,ale żadnego pobrania nie było! Okazuje się że wysłał mi podrobiona etykietę a InPost przyjął podrobiony list,wziął paczkę i pięknie dostarczył na kwotę pobrania 0.00zl bo to już zdążyłem ustalić w inpost...zostały tylko numer telefonu i adres email podam go tutaj ku przestrodze krzysieksieradzki@wp.pl 794536215,myślę ze nie robił tego pierwszy raz,to jest nagminny proceder,zgłaszać sprawę na policje? kit z kasa ale takich oszukanych było i pewnie będzie więcej 



#92 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 20 kwiecień 2020 - 13:52

na olx jestem zablokowany,nr tez dla mnie zablokowany,numer musi być na kogoś zarejestrowany,już skończyły się czasy telefonów na kartę przecież



#93 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 20 kwiecień 2020 - 14:04

Jasny gwint. Dobrze, że od jakiegoś czasu z zasady unikam portali aukcyjnych. Wolę sprzedać coś, puścić na aukcję lub kupić - częściej kupić- na naszej giełdzie. Czasem ktoś zatai jakieś wady sprzedawanych fantów lub nie może się trzeci miesiąc zebrać z wysyłką (pozdrawiam 😄), ale to pikuś, na który można przymknąć oko, szczególnie przy coraz liczniejszych oszustwach w sieci.

Zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać i nagłaśniać - może dzięki temu przy kolejnej próbie oszustwa i kradzieży ktoś kolejny nie da się okraść a może nawet uda się typa namierzyć.

Użytkownik morrum edytował ten post 20 kwiecień 2020 - 14:05

  • BOB lubi to

#94 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 14:13

skąd gnój był?

Szczecin?



#95 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 20 kwiecień 2020 - 14:26

Tak na to wychodzi bo moja paczka tam pojechała,taka etykietę dostałem,to wersja podrobiona,na oryginalnej była kwota pobrania 0.00zl

Załączone pliki



#96 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 14:30

ten sam gnój

Załączone pliki


Użytkownik Konstanty edytował ten post 20 kwiecień 2020 - 14:30


#97 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 14:31

trzeba to nagłośnić na forach wędkarskich, ludzie

fejsach, srejsach, JB, FFF, itd



#98 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 kwiecień 2020 - 15:39

Gnojek znalazł metodę na kompletowanie sprzętu.Nagłaśniać jak się da i podawać dane do inposta i olx.

#99 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2020 - 15:41

niestety i ja padłem ofiara chyba tego samego gościa,facet zakupił na aukcji olx wobki,takie tam mi zalegały....mówi ze chętnie kupi czy wyśle za pobraniem (  że na jego koszt,mam mu podać dane paczkomatu numer konta do pobrania,on przygotuje etykiete itd) wydrukował dla mnie etykietę inpostu, widzę że jest ubezpieczenie paczki,kwota pobrania 230zl,mój numer konta(wszystko wygląda legal!)...paczka wysłana on ja odebrał,ale żadnego pobrania nie było! Okazuje się że wysłał mi podrobiona etykietę a InPost przyjął podrobiony list,wziął paczkę i pięknie dostarczył na kwotę pobrania 0.00zl bo to już zdążyłem ustalić w inpost...zostały tylko numer telefonu i adres email podam go tutaj ku przestrodze krzysieksieradzki@wp.pl 794536215,myślę ze nie robił tego pierwszy raz,to jest nagminny proceder,zgłaszać sprawę na policje? kit z kasa ale takich oszukanych było i pewnie będzie więcej 

ZGŁASZAĆ!!!

Ja kiedyś zgłosiłem na policji oszustwo na 50pln. (pewnie takich było kilku) Po 1 1/2 roku dostałem info z prokuratury , że sprawa jest w sądzie. Co dalej to nie wiem, nie wzywali mnie , ale działania wobec skurwiela/ki musieli podjąć.


  • Jozi, pawelHERP i Konstanty lubią to

#100 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 15:41

macie konta na Fejsie - to dajcie jakieś posty!

 

ja nie mam...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych