Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamera do monitoringu mieszkania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 marzec 2020 - 10:17

Panowie jest tu wielu specjalistów. Sądzę, że i w tej dziedzinie również. Może ktoś doradzi co jest praktyczniejsze czy wygodniejsze aby ochronić mieszkanie podczas nieobecności i w rozsądnej cenie powiedzmy do 200 zł.

 

Z mojego punktu widzenia rozwiązania widzę dwa. Pierwsze. Kupuję kamerkę "online" i leci w eter wszystko co się nagra, ale mogę sobie w komórze sprawdzać co i jak. Wygodne, ale nie chodzi o monitoring 24 godziny na dobę.

Drugie. Nieduża kamerka, coś w rodzaju małej kamerki samochodowej zainstalowanej w "ciekawym" miejscu i uruchamiającej się tylko podczas ruchu. Może i mało wygodne, ale chyba praktyczniejsze bo jeśli kamera ruchu nie wykryje to się nie włączy.

 

Jakie są Wasze doświadczenia ? Może jakieś konkretne rozwiązania ktoś podrzuci z punktu widzenia praktyka ?



#2 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 22 marzec 2020 - 12:27

https://mdh-system.p...esna-s680m.html

Mam takich kilka sztuk. W nocy bez problemu łapią do 20 metrów. W dzień 30 albo i dalej. 

Cena wysoka ale jakość dobra. Mogę pożyczyć na wypróbowanie.


  • S.N. lubi to

#3 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 marzec 2020 - 12:33

yi home camera 1080p - poszukaj w google, zobacz filmiki. Powinno spełnić Twoje wymagania no i kilkanaście razy tańsze niz propozycja kolegi powyżej :)

 

Mam 1 sztukę, włączam na wyjazdach, zupełnie bez zastrzeżeń. Są wersje obrotowe itd. 


  • malinabar, Dano. i S.N. lubią to

#4 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 marzec 2020 - 18:37

yi home camera 1080p - poszukaj w google, zobacz filmiki. Powinno spełnić Twoje wymagania no i kilkanaście razy tańsze niz propozycja kolegi powyżej :)

 

Mam 1 sztukę, włączam na wyjazdach, zupełnie bez zastrzeżeń. Są wersje obrotowe itd. 

 

Czy ta kamerka posiada wbudowany jakiś akumulatorek ? Bo na szybko informacji na ten temat nie znalazłem.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 22 marzec 2020 - 18:37


#5 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 marzec 2020 - 18:53

Czy ta kamerka posiada wbudowany jakiś akumulatorek ? Bo na szybko informacji na ten temat nie znalazłem.


Nie, jest pod USB, ale możesz podpiąć power bank oczywiście.
  • fonix i S.N. lubią to

#6 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 marzec 2020 - 19:07

Poszukaj kamer IMOU, seria Ranger. Producentem jest DAHUA czyli nr2 na świecie. Możesz nimi sterować, mają slot na microSD 64GB i są alerty typu push. Do tego możesz zdalnie obserwować przez GDMSS.

W sieci eltrox.pl za około 159 zł

Użytkownik Kamil_Olsztyn edytował ten post 22 marzec 2020 - 19:07

  • S.N. lubi to

#7 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 22 marzec 2020 - 19:50

Wielu z nas posiada w domu nieużywane już smartfony z androidem.

 

1. Stary smartfon odpalamy bez karty sim, podłączamy się przez WI-FI pod domowy internet, konfigurujemy konto google (jakiś nowy e-mail który będzie używany pod kamery).

2. Na starym smartfonie instalujemy darmową aplikację ze sklepu google play IP Webcam. Odpalamy ją na telefonie. Rejestrujemy się używając powyżej założonego konta e-mail i ustalamy hasło. 

3. Po rejestracji konta w aplikacji IP Webcam szukamy opcji "strumieniowanie w chmurze" i ją uruchamiamy (oczywiście telefon musi być połączony cały czas z naszym domowym internetem przez WI-FI).

4. Wieszamy sobie gdzie chcemy czy to w domu czy np. na uchwycie, żeby telefon patrzył przez szybę na podwórko. Telefon musi być podłączony ciągle do zasilania bo inaczej jak bateria padnie to i kamera zdycha.

5. Można tak skonfigurować kilka smartfonów jako kamery tylko 2, 3 i następny już nie rejestrujemy tylko logujemy e-mailem i ustalonym hasłem z pierwszego. 

6. Przy każdej kamerze programie IP Webcam można ustawić także detekcje ruchu lub dźwięku i wtedy będzie nam przysyłała powiadomienia.

 

5. W swoim smartfonie, który obecnie używamy instalujemy sobie ze sklepu google play darmową aplikację Ivideon. Odpalamy ją. Klikamy "Sign in". Podajemy e-mail i hasło, który użyliśmy do rejestracji starego smartfona w IP Webcam.

6. Po zalogowaniu widzimy obraz ze starego smartfona niezależnie gdzie jesteśmy.

7. Jeżeli dodamy kilka smartfonów to wszystkie obrazy z ich kamer widzimy w tej jednej aplikacji. Każdą kamerę można ponazywać, ustawić powiadomienia.

8. Oczywiście obraz z kamer można oglądać z każdego miejsca na świecie także z komputera wchodząc na stronę www.ivideon.com i logując się powyższymi danymi. 

 

Po co to opisałem. Ponieważ prawie każdy z nas posiada stary smartfon z androidem. Chcemy być eko ??? No to możemy. Jest to półśrodek i nie ma nic wspólnego z profesjonalnymi kamerami ale jest praktycznie darmowy. Od dwóch lat używam tej opcji monitorując wyświetlacz pieca i nasłuchując czy ślimak się nie zaciął podczas dłuższej nieobecności. Dodatkowo monitoruje psa na ganku i wiem kiedy go miły sąsiad wypuszcza i wpuszcza na podwórko podczas wyjazdów. 



#8 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 22 marzec 2020 - 20:02

Tu masz dobre rozwiązanie. :D  :lol:

 

14703267260077.jpg


  • woblerwz, Bartek MIKAS i Krzysiek P lubią to

#9 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 marzec 2020 - 20:07

Ja widać po powyższych wpisach są o wieeele ciekawsze. Czy podłączacie pałerbanki do tych kamerek w razie gdyby zasilania zabrakło ?



#10 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 22 marzec 2020 - 20:29

Ja widać po powyższych wpisach są o wieeele ciekawsze. Czy podłączacie pałerbanki do tych kamerek w razie gdyby zasilania zabrakło ?

Na jednych bateriach (8 sztuk AA) działa mi 2 miechy i robi ponad 1000 zdjęć w tym czasie. Tankowałem konto za 100 zł to ze 2000 zdjęć przesłała. Są dwie opcje. Zapisuje na kamerze i jak nie wysyła to pewnie mniej pobiera ale ustawiłem na mmsy na tel. 

Ciągłości nie nagrywałem to nie wiem ile da radę. 

Jak tylko dom do kamerowania  to pewnie coś tańszego poszukaj.  Ja mam 3 ha do pilnowania więc kupiłem droższe a czy lepsze nie wiem bo innych nie używałem.


  • S.N. lubi to

#11 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 marzec 2020 - 20:50

Te podane przez Ciebie są świetne bo i na paluszkach pojadą jak trzeba tylko koszt jest dość duży. Mi wystarczy taka co na aku czy tam bateryjkach pociągnie ze 2 czy 3 godzinki w razie zaniku prądu, dlatego poważnie się zastanawiam czy nie wykorzystać rejestratora samochodowego za 180 zł.



#12 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 marzec 2020 - 21:27

Podłączając się do tematu pytanie pokrewne . Jest garaż , zamontowanie kamerki wewnątrz plus dołączenie do tego alarmu . Głośnego , błyskającego , z czujnikiem ruchu i zasilaniem awaryjnym w razie odcięcia prądu i oczywiście powiadomieniem i obrazem na telefonie. Wszystko nastawione na działanie w środku garażu , bez epatowania zabezpieczeniami na zewnątrz z racji tego , że mowa o ciągach garażowych . Jest jakieś rozwiązanie w budżecie sensownym i niewielkim ? Głównie chodziłoby o czujnik ruchu i głośną syrenę .


Użytkownik malinabar edytował ten post 22 marzec 2020 - 21:29

  • S.N. lubi to

#13 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 22 marzec 2020 - 21:40

Podłączając się do tematu pytanie pokrewne . Jest garaż , zamontowanie kamerki wewnątrz plus dołączenie do tego alarmu . Głośnego , błyskającego , z czujnikiem ruchu i zasilaniem awaryjnym w razie odcięcia prądu i oczywiście powiadomieniem i obrazem na telefonie. Wszystko nastawione na działanie w środku garażu , bez epatowania zabezpieczeniami na zewnątrz z racji tego , że mowa o ciągach garażowych . Jest jakieś rozwiązanie w budżecie sensownym i niewielkim ? Głównie chodziłoby o czujnik ruchu i głośną syrenę .

https://mdh-system.p...-or-ma-703.html Takie coś?

Zadzwoń na ten sklep. Więcej tego mają. 


  • malinabar i S.N. lubią to

#14 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 marzec 2020 - 21:57

Fajne rzeczy mają w dziale "Mini alarmy i sygnalizatory". Właśnie o czymś takim myślałem-dzięki  :) . Ktoś może zdecydował się na podobne rozwiązania w przypadku zbliżonym do tego , który opisałem ? Biorąc pod uwagę , że najtańsze rozwiązania niekoniecznie są najlepsze , to takie coś mi się spodobało https://mdh-system.p...ab-mh-3005.html .



#15 OFFLINE   Rodzynek

Rodzynek

    Nowy

  • PATRON
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Jarosław

Napisano 22 marzec 2020 - 23:28


Fajne rzeczy mają w dziale "Mini alarmy i sygnalizatory". Właśnie o czymś takim myślałem-dzięki :) . Ktoś może zdecydował się na podobne rozwiązania w przypadku zbliżonym do tego , który opisałem ? Biorąc pod uwagę , że najtańsze rozwiązania niekoniecznie są najlepsze , to takie coś mi się spodobało https://mdh-system.p...ab-mh-3005.html .[/quote]

Rok temu zabrałem się za uzbrajanie domu i garażu w system powiadamiania i skończyłem na zestawie Satel. Myślę że w okolicach 500-600 zł powinno Ci się udać znaleźć podstawowy zestaw z manipulatorem, czujką, kontaktronem na bramę + akumulator do podtrzymania. Wszystko z powiadomieniami na telefon. Ja po roku jestem zadowolony.
A monitoring skompletowałem z HikVision i też wszystko dobrze działa i możesz oglądać przez telefon. Najtańsze zestawy bez dysku coś koło 400 zł.
  • malinabar lubi to

#16 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 marzec 2020 - 08:28

Fajne rzeczy mają w dziale "Mini alarmy i sygnalizatory". Właśnie o czymś takim myślałem-dzięki  :) . Ktoś może zdecydował się na podobne rozwiązania w przypadku zbliżonym do tego , który opisałem ? Biorąc pod uwagę , że najtańsze rozwiązania niekoniecznie są najlepsze , to takie coś mi się spodobało https://mdh-system.p...ab-mh-3005.html .


Czy to rozwiązanie sprawdzi się na łodzi stojącej w porcie?

#17 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 marzec 2020 - 09:24

Trzeba pamiętać że żeby skorzystać z wyjściem z obrazem na zewnątrz i mieć podgląd w tel. trzeba mieć internet ze stałym ip. Założyłem hik vision a internet ma mobilny od "pomaranczy" operator nie przydziela stałego ip. czekam na światłowód.


  • S.N. lubi to

#18 OFFLINE   jasku10

jasku10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 437 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2020 - 17:45

Trzeba pamiętać że żeby skorzystać z wyjściem z obrazem na zewnątrz i mieć podgląd w tel. trzeba mieć internet ze stałym ip. Założyłem hik vision a internet ma mobilny od "pomaranczy" operator nie przydziela stałego ip. czekam na światłowód.


Już nie trzeba, tak było kilka lat temu.

#19 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 marzec 2020 - 17:49

Krzysiek. Marcin ma rację o czym się dziś przypadkiem dowiedziałem w sklepie. Nie mam pojęcia od kiedy problem rozwiązanym jest, ale na chwilę obecną ponoć nie występuje.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 23 marzec 2020 - 17:58


#20 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 marzec 2020 - 19:57

Panowie tak na szybko bez szczególnego rozeznania w temacie na placu boju zostały IMOU Ranger 2 i XIAOMI Imilab. Kupiłem IMILAB.


  • malinabar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych