Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OBROTÓWKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 08 maj 2020 - 14:27

Nie ma znowu tak wiele obrotówek, nawet uznanych twórców - rękodzielników w małych i bardzo małych rozmiarach które dobrze pracują, już od wpadnięcia do wody. Kupiłem kiedyś dwie "zerówki" znanego twórcy, i nie pracowały jak trzeba. Jedynka czy dwójka od niego jest świetna, natomiast zerówka pozostawiała wiele do życzenia jeżeli chodzi o pracę.

Przy małych rozmiarach obrotówek nie jest łatwo uzyskać idealną pracę, i wszystko składa się na poprawną pracę blaszki, grubość drutu, wielkość strzemiączka, wielkość koralika na korpusie i jego waga, czy też koralik zamiast beczułki nad stożkiem lub odwrotnie.

Sam robię obrotówki, i poskładać coś co połowi i będzie dobrze pracować w każdych warunkach nie jest tak znowu łatwo jak pokazują nieraz na youtubie  ;) , ale się udaje. 

Fajnymi obrotówkami jakie spotkałem w sklepie są przeciążone obrotówki Water King'a. Świetnie pracują, i co najważniejsze łowią ryby, choć zazwyczaj matowię skrzydełka bo nie lubię takich mocno błyszczących. Te błyszczące na mocno trąconej wodzie robią robotę.

 

Załączony plik  17021493_1105671202894430_5267012002481342464_n.jpg   30,83 KB   17 Ilość pobrań


Użytkownik rally edytował ten post 08 maj 2020 - 14:30

  • Woytec lubi to

#102 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 maj 2020 - 14:58

Ja od siebie polecę takie cuś https://wedkarskifart.pl/47_glan-gliwa, nie skręca jakoś drastycznie żyłki, dobrze lata no i łowi, głownie szczupaki i okonie (okonie tylko na trójkę). Minusem zabawa z wymianą kotwicy, ja ucinam oczko i drugą wstawiam na kółko. 


  • Alexspin lubi to

#103 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 08 maj 2020 - 16:21

Potwierdzam, że te przeciążone water kingi fajnie łowią! Używam jedynek z matową paletką i są super, mam też większe 3 lub 4 , ale praca już mi tak nie odpowiada(może wadliwy eglemplarz, bo tylko 1 sztuka)



#104 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 08 maj 2020 - 16:27

Ja od siebie polecę takie cuś https://wedkarskifart.pl/47_glan-gliwa, nie skręca jakoś drastycznie żyłki, dobrze lata no i łowi, głownie szczupaki i okonie (okonie tylko na trójkę). Minusem zabawa z wymianą kotwicy, ja ucinam oczko i drugą wstawiam na kółko. 

Ja szczupaki 5-tkami glan gliwa kiedyś łowiłem i fajnie kręciły. Które modele trójek konkretnie ci się sprawdzają?(rodzaj paletki i kolor)



#105 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 08 maj 2020 - 18:58

Ja pozostaję przy Meppsach i Rublexach.

A jeśli chodzi o obrotówki z przeciążonym korpusem, to mam jeszcze trochę modeli Panter i Wipp szwedzkiej firmy Myran.

Chodzą znakomicie także na wodach stojących, mimo swoich ok. 40 lat.

Załączony plik  DSC09006.JPG   85,3 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  DSC09011.JPG   86,8 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC09018.JPG   85,02 KB   19 Ilość pobrań



#106 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 maj 2020 - 17:09

Od lat używam Droppenów, bardo je lubię i uważam je za jedne z najlepszych. W słoneczne dni, zwłaszcza z czarną paletką robią niezłe zamieszanie. ;)



#107 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2020 - 18:30

Ja szczupaki 5-tkami glan gliwa kiedyś łowiłem i fajnie kręciły. Które modele trójek konkretnie ci się sprawdzają?(rodzaj paletki i kolor)

Glownie aglo ćma i jętka, jakoś na longi mi nic nie pyknęło, kolor oczywiście biała paletka z czerwonymi paskami to obowiązkowo must have😎 później biala paletka i kropy czerwone i niebieskie, z odblasków tylko żółta paleta i czarne kropki ale to pewnie zalezne od łowiska wszystko. U mnie okonie walą w 3 chętniej niż 2 nie wiem czemu 😃 szczupaki po sam krętlik połykały może z racji rozmiaru... Kurde aż mnie teraz naszło żeby kupić kilka sztuk 😁

#108 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 10 maj 2020 - 20:23

A ja powiem, że mam z 8 obrotówek od Eluśki w różnych rozmiarach i pięknie wyglądają...ale z pracą to tak różnie... kilka mniejszych okoniowych ma duży problem ze startem... a te większe mocno 'biją' na kiju.


U mnie podobnie. Ładne sa, kotwice ostre, ale z praca tak sobie- niektóre super, inne słabiutko.

#109 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 12 maj 2020 - 00:12

Koledzy, czy obrotówki Manyfika - z tym skrzydełkiem obciążającym skręcają plecionkę tak jak te zwykłe, klasyczne...?



#110 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 12 maj 2020 - 06:52

Miałem parę i powiem, że różnie to bywa. Myślę, że jest trochę mniej, ale nie jest tak jak w reklamie :). Druga sprawa to Aglia 1 zdarza się, że ma problemy ze startem. Nr 2 działa już ok.



#111 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 26 sierpień 2020 - 22:49

Panowie lato w pełni, dobry czas na obrotówy. Co tam się u was sprawdza w tym sezonie? 
Mi najwięcej okoni z twardych przynet we tym sezonie dała ABC Cobra 2 w kolorze srebro oxyde  :)



#112 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 01 wrzesień 2020 - 15:39

Jak dla mnie Mepps Aglia Decoree 3 srebny to nr 1. 

Szczupaki, okonie, trafił się też jaź.  :D



#113 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 02 wrzesień 2020 - 19:33

Mi o dziwo biorą na obrotówki własnej roboty, nic specjalnego a mam w tym roku na rozkładzie 5 okoni powyżej 40cm, sporo też trzydziestek. Sam się dziwię dlaczego biorą na obrotówki a gumy olewają.



#114 ONLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2020 - 19:57

Dostałem kiedyś od znajomego dwie obrotówki którym złowiłem sporo okonia - twierdził że to obrotówki Fox-a. Dziś aż z ciekawości sprawdziłem i faktycznie Fox ale robiony przez Ulara. Bardzo łowne, przynajmniej u mnie

#115 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 wrzesień 2020 - 11:32

Używam obrotówki wielu firm. Z wyrobów o rozsądnej cenie polecam ofertę firmy "Riomes". Jednak najbardziej cenie rękodzieło Roberta Taszarka (tego Roberta ;)

Głównie nastawiam się na okonie i te cudeńka robią robotę (szczególnie model z matową srebrną paletką) :) Nie są tanie, ale skorzystałem ze spotkania z Robertem na tegorocznym zlocie na Żarnowcu i musiałem dokupić kilka na zapas :D



#116 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 04 wrzesień 2020 - 11:41

Bluefoxy fajnie chodzą, fajnie się tym rzuca i okonie też nie protestują



#117 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 19:11

Ciekawy korpus ma obrotowka  Vibric Rooster Tail.

Jest to ksztalt stozka asymetrycznego, tzw. "kopnietego".

To powoduje nie skrecanie linki podobnie jak w obrotowkach  Manyfik. 

 

s-l640.jpg   


Użytkownik leslaw edytował ten post 06 wrzesień 2020 - 19:12

  • Karpiu95 lubi to

#118 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 06 wrzesień 2020 - 22:08

Używam obrotówki wielu firm. Z wyrobów o rozsądnej cenie polecam ofertę firmy "Riomes". Jednak najbardziej cenie rękodzieło Roberta Taszarka (tego Roberta ;)

Głównie nastawiam się na okonie i te cudeńka robią robotę (szczególnie model z matową srebrną paletką) :) Nie są tanie, ale skorzystałem ze spotkania z Robertem na tegorocznym zlocie na Żarnowcu i musiałem dokupić kilka na zapas :D

Też taszarkowych używam - świetne rękodzieło :)



#119 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 07 wrzesień 2020 - 11:13

Zdecydowanie mepps aglia 3/4 i mosca rastel mają cięższe korpusy ale jest problem z dostępnością.

#120 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 wrzesień 2020 - 16:44

Ciekawy korpus ma obrotowka  Vibric Rooster Tail.

Jest to ksztalt stozka asymetrycznego, tzw. "kopnietego".

To powoduje nie skrecanie linki podobnie jak w obrotowkach  Manyfik. 

 

s-l640.jpg   

Mam też taką obrotówkę, ale nigdy nią nie łoiłem.

Korpus jest asymetryczny, ale nie przyklejony do drucianej osi obrotówki, czy to taki jest mój egzemplarz, czy też wszystkie są tak robione?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych