Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OBROTÓWKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 02:22

- MieczyslawS !

Wszystkie są tak robione.

I te korpusy w ksztalcie "toporkow" z firmy Manyfik tez luzno obracaja sie na drucie.

Calkiem podone do Manyfik'a sa obrotowki SPRO AXE SPINNER.

Wedlug ich wzorow frezuje sam takie korpusiki i moge smialo powiedziec, ze to dziala.

Tzn. kotwiczka nie obraca sie w czasie sciagania.



#122 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 04 wrzesień 2021 - 19:50

hej, czy ktoś robi, sprzedaje małe 1-2 obrotówki wolframowe? Kupiłbym chętnie :)



#123 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 05 wrzesień 2021 - 14:01

Zapytaj się @mandulachelm mają 0i 00 ale może i większe też robią
  • delux64 lubi to

#124 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 05 wrzesień 2021 - 14:04

Albo @eluska

#125 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 10 wrzesień 2021 - 19:02

Ja nigdy nie spotkałem lepiej kręcących niż Mosca. Chodzi tu głównie o ich długowieczność. One pracują zawsze tak samo. Gdy kupisz i są nowe kręcą pięknie. Poleżą rok w pudełku wyciągasz, rzucasz i nadal tak samo pracują. Z mepps mam wrażenie że jak polezy rok,dwa to już nie kreci jak gdy był nowy. A te Mosca bez żadnego serwisu, wymiany rozrządu, DPF działa idealnie. Kiedyś kupiłem jedna w sklepie stacjonarnym przez przypadek. Ciężko je kupić, mam jeszcze z 3-4. Oszczędzam jak Jarek na służbie zdrowia. Do innych jakie w życiu przerobiłem zawsze po czasie coś miałem. U Piotr Lipca po jakimś czasie skrzydełko z srebrnego mi się zrobiło niemal czarne, ciul wie jakby jakiejś reakcji dostał metal. ABC te po roku zmatowiały, jakby gorzej kręciły. Jak pisałem ja nie serwisuje, wrzucam w pudełko i wyciągam za rok. Jak nowe to niemal wszystkie kręcą pięknie, ale jak woda wejdzie w tryby robi się selekcja dobrych i słabych. Eluski tez miałem, reklamowlem, słaba praca mi się trafiła.

Użytkownik Gnat edytował ten post 10 wrzesień 2021 - 19:04

  • Bobby0404 i M a r a s lubią to

#126 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:29

Ja nigdy nie spotkałem lepiej kręcących niż Mosca. Chodzi tu głównie o ich długowieczność. One pracują zawsze tak samo. Gdy kupisz i są nowe kręcą pięknie. Poleżą rok w pudełku wyciągasz, rzucasz i nadal tak samo pracują. Z mepps mam wrażenie że jak polezy rok,dwa to już nie kreci jak gdy był nowy. A te Mosca bez żadnego serwisu, wymiany rozrządu, DPF działa idealnie. Kiedyś kupiłem jedna w sklepie stacjonarnym przez przypadek. Ciężko je kupić, mam jeszcze z 3-4. Oszczędzam jak Jarek na służbie zdrowia. Do innych jakie w życiu przerobiłem zawsze po czasie coś miałem. U Piotr Lipca po jakimś czasie skrzydełko z srebrnego mi się zrobiło niemal czarne, ciul wie jakby jakiejś reakcji dostał metal. ABC te po roku zmatowiały, jakby gorzej kręciły. Jak pisałem ja nie serwisuje, wrzucam w pudełko i wyciągam za rok. Jak nowe to niemal wszystkie kręcą pięknie, ale jak woda wejdzie w tryby robi się selekcja dobrych i słabych. Eluski tez miałem, reklamowlem, słaba praca mi się trafiła.

Mnie nie chodzi jedynie o kręcenie, ale też o jego charakter.

Kiedyś (głównie na początku tego tysiąclecia) na szwajcarskim odpowiedniku naszego Allegro, ale także we Francji i Niemczech, kupowałem dużo obrotówek różnych producentów głównie francuskich, ale także włoskich.

Z Włoskich, do gustu przypadły mi jedynie obrotówki Panther Martin. Z produktów innego włoskiego producenta nie byłem zadowolony.

Jeśli chodzi o Mosco, to również zamierzałem je kupić, bo miały przystępne ceny, ale zniechęcił mnie artykuł w rosyjskiej prasie na temat poprawiania "chorych" błystek. Jako negatywny przykład, została podana błystka Mosca (prawdopodobnie model Spanto) i dokładnie opisano co należy zrobić aby poprawić charakter jej pracy.

Po przeczytaniu tego artykułu odpuściłem zakupy produktów tego wytwórcy.

Obecnie jeśli chodzi o obrotówki, to posiadam głównie produkty francuskie i szwedzkie (prawie wyłącznie różne modele firmy Myran).

Błystki kupowane w tamtym okresie, mimo, że w większości mają po kilkadziesiąt lat - nadal pracują znakomicie.



#127 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 19:25

Albo @eluska

Nie polecam. Ładnie wyglądają, ale większość słabo pracuje.


  • Gnat i Kozi81 lubią to

#128 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 17 wrzesień 2021 - 10:42

Nie polecam. Ładnie wyglądają, ale większość słabo pracuje.

Ja kupiłem kilka na próbę w tym roku 000, 00 i 0. W jeziorze faktycznie może być z nimi ciężko, ale prowadzone wzdłuż brzegu małej rzeczki kuszą okonki. :)



#129 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 17 wrzesień 2021 - 12:32

Ja kupiłem kilka na próbę w tym roku 000, 00 i 0. W jeziorze faktycznie może być z nimi ciężko, ale prowadzone wzdłuż brzegu małej rzeczki kuszą okonki. :)

 

Dobra obrotówka pracuje prowadzona z prądem...



#130 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 17 wrzesień 2021 - 13:53

Dobra obrotówka pracuje prowadzona z prądem...

No to oczywiste :)

Nie widziałem wcześniej obrotówek w rozmiarach które podałem. 

A tych kilka mam, łowią. Ktoś może inne zdanie, jeszcze wolny kraj.  :lol:


Użytkownik JimbeamPK edytował ten post 17 wrzesień 2021 - 13:53


#131 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 17 wrzesień 2021 - 16:35

Szukam malych ale ciezkich obrotowek na pstragi i trotki. Nie musze dodawac ze musza pracowac od samego startu prowadzone z pradem a to jak sie okazuje jest pieta Achillesa wielu obrotowek.

 

A odnosnie pytania zalozyciela watku. Do tej pory najbardziej cenie sobie:

-  DAM Effzett No 2 ale tylko te ktorych skrzydelka nie sa pokryte ciezka farba.

-  Mepps Aglia Long 1-3 Najlepsze chyba orginaly bo drut jest twardszy i nie krzywi sie zaraz na pierwszej rybie.

-  Mam tez garsc obrotowek vintage firmy Shakespeare. Rozne dziwne ksztalty i kolory. Na pstragi rewelacja.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 17 wrzesień 2021 - 16:37


#132 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 17 wrzesień 2021 - 17:32

Szukam malych ale ciezkich obrotowek na pstragi i trotki. Nie musze dodawac ze musza pracowac od samego startu prowadzone z pradem a to jak sie okazuje jest pieta Achillesa wielu obrotowek.

 

A odnosnie pytania zalozyciela watku. Do tej pory najbardziej cenie sobie:

-  DAM Effzett No 2 ale tylko te ktorych skrzydelka nie sa pokryte ciezka farba.

-  Mepps Aglia Long 1-3 Najlepsze chyba orginaly bo drut jest twardszy i nie krzywi sie zaraz na pierwszej rybie.

-  Mam tez garsc obrotowek vintage firmy Shakespeare. Rozne dziwne ksztalty i kolory. Na pstragi rewelacja.

Miałem kiedyś (w drugiej połowie lat 70-tych) maleńką 2g obrotówkę Shakespeare Jet Spinner.

Wielkością niemal identyczna jak współczesna rublexowska Celta 1, ale miała czarną holograficzną naklejkę, i mimo to znakomicie wirowała.

W tamtych czasach łowiła nie tylko masę okoni, ale również masę wzdręg. 


  • Luckyguliver lubi to

#133 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 wrzesień 2021 - 12:00

Szukam malych ale ciezkich obrotowek na pstragi i trotki. Nie musze dodawac ze musza pracowac od samego startu prowadzone z pradem a to jak sie okazuje jest pieta Achillesa wielu obrotowek.

Polecę obrotki od kolegów @Ubik i @chulo . W UK robiły jako podstawa , bardzo skuteczne . Jeśli będziesz zamawiał to weź także od kolegi @chulo kilka wahadełek  B)  


  • wojti80 i cristovo lubią to

#134 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisano 20 wrzesień 2021 - 06:41

Potwierdzam.

Chulo robi zajebiste obrotówki. NIe trafiłem na egzemplarz który by nie pracował. Niesamowita powtarzalność


  • gulf, Okonhel i scOOtt lubią to

#135 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 wrzesień 2021 - 06:44

Paweł @chulo i tylko tam się zaopatruje.

Największa zaleta - pracują tak, że nie skręcają linki. Są po prostu świetne.


  • wojti80 i gulf lubią to

#136 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 20 wrzesień 2021 - 08:39

I ja potwierdzę że obrotówki Pawła są rewelacyjne materiały mocne i praca nienaganna i możliwość zbrojenia wedle upodobania kupujacego a to duuzy plus.Produkt👍

#137 OFFLINE   watykanczyk

watykanczyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie
  • Imię:Radoslaw

Napisano 20 wrzesień 2021 - 08:48

msg-46416-0-89719100-1629406062_thumb.jpPolecam.@chulo. Niedawno kupione i już sprawdzone.



#138 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2022 - 12:18

Orientuje się ktoś z Kolegów, do kiedy na meppsach (konkretnie aglia 1) znajdowała się sygnatura"British Patent Brevete France" ?


  • Sylwek1981 lubi to

#139 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 luty 2022 - 16:21

Orientuje się ktoś z Kolegów, do kiedy na meppsach (konkretnie aglia 1) znajdowała się sygnatura"British Patent Brevete France" ?

Andre Meulnart uzyskał patenty francuski i angielski jesienią 1938r.

Tak więc teoretycznie od 1938r mogła legalnie taka sygnatura pojawić się na błystce.



#140 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 21 luty 2022 - 07:43

Chyba już nie do kupienia amury z suma . Co prawda drut był cienki i bez przerwy się wyginał ale pracowały ok i miały ołowiany korpus .Są meppsy ale cena ..


  • Marcin Rafalski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych