Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Złoto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 30 marzec 2020 - 12:05

Panowie mam takie pytanie wiadomo co się dzieje do okoła , mam pytanko co sądzicie na temat trzymania oszczędności w złotówkach, ewentualnie czy jest ktoś kto orientuje się bardziej w inwestycjach , wiadomo teraz złoto jest bardzo drogie czy sądzicie jest sens lokowania oszczędności w tym kruszcu, dzięki wielkie za poważne odpowiedzi , pozdrawiam serdecznie !

#2 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 30 marzec 2020 - 12:25

Jaki jest sens inwestowania w aktywa które są na górce? Nie chcę być uznany za hienę ale jak to potrwa jeszcze z pół roku to zacznie się fala bankructw, zwolnień a nawet samobójstw. Niespłacone kredyty, obciążone hipoteki. Wydaje się że nieruchomości znacznie dostaną. Oszczędności w walutach? Też słaby pomysł - zaraz wszelkie banki narodowe rozgrzeją drukarki do czerwoności by dodrukować kasy na ratowanie zgliszczy. 


Użytkownik Pawgas edytował ten post 30 marzec 2020 - 12:25

  • Krzysiek P, Bułka i S.N. lubią to

#3 OFFLINE   karoleq007

karoleq007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 12:48

A skąd to złoto chcesz wziąć? Kopalnie otwierasz? sory że tak ostro, ale nie wiesz o czym piszesz, jedyna opcja to monety kolekcjonerskie, których już praktycznie nie ma lub ich cena jest astronomiczna, chyba że masz kolekcjonera Jelenia, który Ci odsprzeda za sensowną cenę. Na zakup złota było za późno sporo przed epidemią.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
  • Friko, Jar1808 i Krzysiek P lubią to

#4 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 30 marzec 2020 - 12:52

Teraz czas na wyszukiwanie mocnych fundamentalnie i mocno przecenionych spółek dywidendowych i spokojną/stopniową akumulacje przez najbliższe 2-3 lata (bo może być jeszcze taniej).

  Patrze też na ropę (niestety nie da się jej zakupić na long long time) i jak spadnie w okolice 15$-18$ to dokonam zakupów w celu odsprzedaży za ok 1-1,5 roku. Niestety dłużej nie opłaca się trzymać bo koszty rolowania kontraktów za bardzo zjadają zyski.


Użytkownik szkutnik edytował ten post 30 marzec 2020 - 12:57

  • Friko i S.N. lubią to

#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 marzec 2020 - 12:57

Ja mam trochę "złota" , tylko jakoś inaczej na nie wołają ...chyba TOMBAK czy cuś ... ??? 

 

 

... a najlepiej będzie jak zainwestujesz Twoją nadwyżkę kasy w coś pewniejszego  :rolleyes:  ;) .... np. "bitcointy"  :D  :lol:  :D  B)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 30 marzec 2020 - 13:11

  • Jozi i S.N. lubią to

#6 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 30 marzec 2020 - 13:09

A skąd to złoto chcesz wziąć? Kopalnie otwierasz? sory że tak ostro, ale nie wiesz o czym piszesz, jedyna opcja to monety kolekcjonerskie, których już praktycznie nie ma lub ich cena jest astronomiczna, chyba że masz kolekcjonera Jelenia, który Ci odsprzeda za sensowną cenę. Na zakup złota było za późno sporo przed epidemią.
Np z Mennicy nie ma problemu . Wiem doskonale że jest bardzo drogie ale z drugiej strony jeśli dojdzie do całkowitej recesji to będzie coś warte w odróżnieniu od gotówki, dlatego moje dylematy ! Jeśli ktoś ma odpowiadać że ma tombak to niech się powstrzyma , rozumiem że kwarantana niektórym nie służy ale jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia to niech się nie udziela naprawdę to nie takie trudne ! Pozdrawiam tych normalnych dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



#7 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 marzec 2020 - 13:21

Ja mam 2 obrączki ( moja i żony).
Ze 4 pierścionki żony.
Ze 3 złote łańcuszki i ze 20 gram co mi zostało po przetopieniu babcinych staroci gdy robiłem obrączki ślubne i wh...j kolczyków żony.
Sprzedawać teraz czy poczekać ?
Skoro zwiastujecie armagedon to może poczekam a później będę milionerem?
  • Jozi i Rampampam lubią to

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 marzec 2020 - 13:26

Panowie mam takie pytanie wiadomo co się dzieje do okoła , mam pytanko co sądzicie na temat trzymania oszczędności w złotówkach, ewentualnie czy jest ktoś kto orientuje się bardziej w inwestycjach , wiadomo teraz złoto jest bardzo drogie czy sądzicie jest sens lokowania oszczędności w tym kruszcu, dzięki wielkie za poważne odpowiedzi , pozdrawiam serdecznie !

Na obecny czas proponowałbym się głęboko zastanowić jak się uchronić przed niebezpiecznym wirusem a nie w co inwestować.

Koledzy proponuję się zastanowić co obecnie jest większym priorytetem, życie czy złoto :D .



#9 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 30 marzec 2020 - 13:30

Tak...., będziemy myśleć co kupować jak wszystko będzie drogie.

PS Na dzień dzisiejszy mam statystycznie większe szanse popełnić samobójstwo niż umrzeć na tego wirusa



#10 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 30 marzec 2020 - 13:33

Ja jeśli chodzi o sprawy zabezpieczenia zdrowia bardzo poważnie podchodzę i stosuje się do wytycznych , z drugiej strony znając historię i to co się zapowiada (obym się mylił) nie wróży nic dobrego , wolałbym bym być w jakiś sposób zabezpieczony na wypadek wielkiego krachu! Wystarczy wyciągnąć wnioski z historii dlatego moje obawy ! Nie twierdzę że to dobryn pomysl , nie chce zostać ani milonerem poprostu myślę o czarnym scenaruiszu jaki może być , widząc jak ludzie podchodzą i lekceważą zalecenia do okoła a już to wszystko wymyka się spod kontroli !

#11 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 marzec 2020 - 13:36

Ja mam 2 obrączki ( moja i żony).
Ze 4 pierścionki żony.
Ze 3 złote łańcuszki i ze 20 gram co mi zostało po przetopieniu babcinych staroci gdy robiłem obrączki ślubne i wh...j kolczyków żony.
Sprzedawać teraz czy poczekać ?
Skoro zwiastujecie armagedon to może poczekam a później będę milionerem?

Przemek , Ty mi tu nie mów o "tanich świecidełkach" żony ;) , tylko powiedz szczerze kiedy będziesz wymieniał Swoje "bezcenne świecidełka" ... :D  :rolleyes:


  • Jozi i przemo_w lubią to

#12 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 marzec 2020 - 13:58

Jeszcze nie tak dawno to była moja ulubiona odpowiedź...7c4442c9148a74a64226029f034b0b4c.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
  • miramar69 i godski lubią to

#13 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 marzec 2020 - 13:58

Przemek , Ty mi tu nie mów o "tanich świecidełkach" żony ;) , tylko powiedz szczerze kiedy będziesz wymieniał Swoje "bezcenne świecidełka" ... :D  :rolleyes:

Zaraz po tym jak Ty zaczniesz wyprzedawać cuda ze skrzyni :-)
Mam nadzieję że jakoś kryzys przetrwam i zawinę tą gwiazdę 08 SW od Ciebie :-)
  • miramar69 lubi to

#14 ONLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 30 marzec 2020 - 14:04

Ja jeśli chodzi o sprawy zabezpieczenia zdrowia bardzo poważnie podchodzę i stosuje się do wytycznych , z drugiej strony znając historię i to co się zapowiada (obym się mylił) nie wróży nic dobrego , wolałbym bym być w jakiś sposób zabezpieczony na wypadek wielkiego krachu! Wystarczy wyciągnąć wnioski z historii dlatego moje obawy ! Nie twierdzę że to dobryn pomysl , nie chce zostać ani milonerem poprostu myślę o czarnym scenaruiszu jaki może być , widząc jak ludzie podchodzą i lekceważą zalecenia do okoła a już to wszystko wymyka się spod kontroli !


Ja Ci serdecznie życzę dużo zdrowia i żeby Cię to gowno nie dopadło.Bo jak by nie daj Boże coś to ch..Ci z tego złota I całej reszty

Pozdrawiam
  • Jozi i przemo_w lubią to

#15 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 marzec 2020 - 14:43

Teraz najlepiej inwestować w hektary. Kupisz kilka i odsprzedaż z zyskiem pod cmętarze.



#16 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 30 marzec 2020 - 14:56

Przeca łatwiej w naszym kraju złoto kupić niż ziemię. No chyba żeś ksiądz lub krusowy.

#17 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 30 marzec 2020 - 18:33

Ostatnio słuchałem mądrego wywiadu. Jezeli nie kupiłeś przed panika, to teraz najlepsza opcja dla Ciebie to nie panikować w trakcie paniki.

Użytkownik dekosz edytował ten post 30 marzec 2020 - 18:34


#18 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 30 marzec 2020 - 18:40

Ja mam trochę "złota" , tylko jakoś inaczej na nie wołają ...chyba TOMBAK czy cuś ... ??? 

 

 

... a najlepiej będzie jak zainwestujesz Twoją nadwyżkę kasy w coś pewniejszego  :rolleyes:  ;) .... np. "bitcointy"  :D  :lol:  :D  B)

 

Przecież kolega chciał poważne rady, a nie takie  :huh:



#19 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 30 marzec 2020 - 19:00

Jak masz kasę to kup złoto. Waluta powinna być oparta na czymś wartościowym. Dodruk pieniądza to tylko sztuczny twór. Wyobraź sobie takie coś... Nagle wszyscy co mająoszczędności w bankach wypłacają pieniądze na raz. I co? Nie ma tej kasy? Dług jest mocą banków. Zadłużanie społeczeñstwa jest ich filarem. Namów z 15 osób tak dla hecy i idźcie wybrać na raz oszczędności. Zobaczysz jaka panika będzie w banku... Ale co ja tam wiem...

#20 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 marzec 2020 - 20:17

Duże spółki dywidendowe.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych