Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Złoto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 01 kwiecień 2020 - 11:15

"posiadać troszke wiedzy" - to jest dla mnie kluczowe :) Zawsze można ją zdobyć ale ...

Ale ta wiedza dużo kosztuje,najlepiej podzielić swoj kapitał na trzy cześci,jeżeli stracisz jedna zostaje jeszcze druga i trzecia,nigdy nie kupuj za wszystko jednej spółki,najlepiej mieć w portfelu około 5,fachowo to nazywa się dywersyfikacja  portfela



#82 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 01 kwiecień 2020 - 11:20

Polecam inwestycję w książkę  "Inteligentny inwestor" Benjamin Graham.


  • chlodnica lubi to

#83 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 kwiecień 2020 - 11:48

..."Bo srebro i złoto to nic, chodzi o to

by zdrowym być i więcej nic"...

Czego Wam i sobie życzę :)



#84 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 01 kwiecień 2020 - 11:53

zgadzam się, ale jeszcze lepiej być zdrowym i zamożnym ;)


  • kruz i S.N. lubią to

#85 ONLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 kwiecień 2020 - 15:30

Ale ta wiedza dużo kosztuje,najlepiej podzielić swoj kapitał na trzy cześci,jeżeli stracisz jedna zostaje jeszcze druga i trzecia,nigdy nie kupuj za wszystko jednej spółki,najlepiej mieć w portfelu około 5,fachowo to nazywa się dywersyfikacja  portfela

Ja zarabiam na czymś innym a zabawy w giełdę pozostawię tym, którzy mają chęci się w to bawić. Wiedzy "tajemnej" tez nie mam zamiaru zdobywać. :)

 

A wracajając do naszych postów z dzisiejszego poranka odnośnie cen walut . Rano dolara można było kupić za 4,15 teraz jest po 4,21 ....


Użytkownik kruz edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 15:34


#86 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 kwiecień 2020 - 17:28

Jest Graham, ale jeszcze Hull, Haugen, Fabozzi, Damodaran, Brigham, Aczel - taka klasyka.



#87 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 kwiecień 2020 - 23:08

Usa,Chiny,oraz Opec,Arabia saudyjska 9 marca przeceniła baryłkę ropy z około 48 na 32usd,9marca na wszystkich giełdach światowych rozpoczęła się gwałtowna przecena walorów,aktualnie mamy około 26usd za baryłkę,ostatnio taki kurs był w 2016,


https://edition.cnn....pace/index.html

#88 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 02 kwiecień 2020 - 09:28

Bardzo ciekawy artykuł,dający do myślenia


  • Guzu lubi to

#89 ONLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 kwiecień 2020 - 15:49

A wiecie, 2 lata zawodowo handlowałem/spekulowałem walutowymi kontraktami różnicowymi.
Głównie EUR/USD, ale też AUD/USD, NZD/USD, CHF/PLN, EUR/PLN.
Najlepszy zarobek na CHF i EUR. Bardzo długo chodziły w prostym kanale cenowym.

Stresujące zajęcie. Trzeba pilnować wystąpień. Długoterminowo nie polecam.


Jakie są rzeczywiste koszty takiej zabawy aktualnie ? I nie chodzi mi o tematy krótkie, ale o te trochę dłuższe też.

#90 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 03 kwiecień 2020 - 19:19

bywa że ponad 100% kapitału :D



#91 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 kwiecień 2020 - 19:36

Nie ma sensu. Osoba prywatna nie ma szans. Tutaj trzeba w pełni się oddać oraz mieć mocne nerwy. Pomijając wiedzę.
Długoterminowo pewnie stracisz. No chyba, że zostaniesz dużym brokerem :)


Użytkownik korol edytował ten post 03 kwiecień 2020 - 19:37

  • Guzu lubi to

#92 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 kwiecień 2020 - 19:46

Ja pytam o aktualne koszty obsługi takiej zabawy czyli opłaty, prowizje i podatki, a nie o to ile można stracić lub zyskać bo wyobraźcie sobie, że doskonale sobie zdaję sprawę ile można wtopić albo, że można troszkę zarobić.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 03 kwiecień 2020 - 19:49


#93 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 03 kwiecień 2020 - 19:49

Wystarczy sprawdzić prowizje u brokera, doliczyć spread, a o podatek (19%) się nie musisz martwić bo jak będzie tzn że zarobiłeś.



#94 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 03 kwiecień 2020 - 23:58

Inwestycja w ziemię najlepsza. Najlepiej hektary pola uprawnego a potem za x lat na działki budowlane przekształcić . Po za tym jak ktoś ma 30 arów i chce mu się tyrać to 50-100 kółek po sezonie zostanie. Trzeba chcieć a dużej ilości się nie chce. Domy na wsiach jak na Ukrainie ale 2 anteny cyfrowego albo innego  tv muszą wisieć. Echh


Użytkownik biturbo edytował ten post 03 kwiecień 2020 - 23:58


#95 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 04 kwiecień 2020 - 08:17

Inwestycja w ziemię najlepsza. Najlepiej hektary pola uprawnego a potem za x lat na działki budowlane przekształcić . Po za tym jak ktoś ma 30 arów i chce mu się tyrać to 50-100 kółek po sezonie zostanie. Trzeba chcieć a dużej ilości się nie chce. Domy na wsiach jak na Ukrainie ale 2 anteny cyfrowego albo innego  tv muszą wisieć. Echh

 

A co to za kólka?


  • Krzysiek P lubi to

#96 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 kwiecień 2020 - 10:24

Inwestycja w ziemię najlepsza. Najlepiej hektary pola uprawnego a potem za x lat na działki budowlane przekształcić . Po za tym jak ktoś ma 30 arów i chce mu się tyrać to 50-100 kółek po sezonie zostanie. Trzeba chcieć a dużej ilości się nie chce. Domy na wsiach jak na Ukrainie ale 2 anteny cyfrowego albo innego  tv muszą wisieć. Echh

Najpierw sprawdź jakie są aktualne warunki kupna tych hektarów a później dopiero pisz. Tzn jakie warunki musi kupujący spełniać.
Od kilku lat nie jest to takie proste.
  • Guzu, pawelHERP i Luckyguliver lubią to

#97 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 04 kwiecień 2020 - 10:51

Panowie mam takie pytanie wiadomo co się dzieje do okoła , mam pytanko co sądzicie na temat trzymania oszczędności w złotówkach, ewentualnie czy jest ktoś kto orientuje się bardziej w inwestycjach , wiadomo teraz złoto jest bardzo drogie czy sądzicie jest sens lokowania oszczędności w tym kruszcu, dzięki wielkie za poważne odpowiedzi , pozdrawiam serdecznie !

Temat troche zlozony i odpowiedz zalezy od wielu, wielu czynnikow. Ja postaram sie napisac kilka zdan na podstawie moich skromych doswiadczen z ostatnich kilkunastu tygodni. Dodam, ze dopiero od niedawna zajalem sie tematem z tej bardziej praktycznej strony.

 

Pierwsza kwestia. Kupowanie zlota na gorce. Pamietam kiedy ok roku temu zaczlalem przygladac sie zlotu jako inwestycji. Kosztowalo wtedy ok £1000 za uncje. Int trabil ze jest drogo. Spasowalem. Wrocielm do tematu kilkanascie tyg temu. Jest za £1300. No coz kupilem za £1300 wierzac, ze zloto uchroni moje oszczednosci przed zjadajaca je inflacja. Nie mysle tu o jakims zysku. Chce uchronic swoje oszczednosci. Przygladam sie rowniez zlotu jako lokacie majatku na czas "zlotej jesieni" ale to osobny temat :)

 

PS Kupujemy tylko zlote monety. Sztabkom i papierowemu zlotu mowimy nie. 

 

Na you tubie jest wiele fajnych materialow ktore warto obejrzec zanim zaczniemy zamieniac nasze ciezko zarobione pieniazki na aktywa. Czasy ktore mamy przed soba beda trudne i dla swiezo upieczonego inwestora wieksza szansa na popelnienie bolesnego i kosztownego bledu. Nie wyobrazam sobie wydania pieniedzy na cos ot tak bo ktos powiedzial. Ja juz w pierwszych dwoch tygodniach nauczylem sie zeby nie kupowac jednego aktywa za wszystko co mam. Kawalek po kawalku wydaje sie lepsza metoda. Nie sposob wstrzelic sie w dolek. Wydajac cala gotowke tracimy szanse ze upolujemy cos lepszego. 

 

Oprocz zlota zainwestowalem w Bitcoina jako alternatywe dla gotowki. Wg niektorych papierowy pieniadz sie konczy i do kryptowaluty nalezy przyszlosc. Mozna sie oczywiscie spierac czy to sensowny ruch ale ja po zrobieniu sondy wsrod przyjaciol i obejrzeniu wielu materialow na you tube itd zdecydowalem ze czesc pieniedzy poplynie w tym kierunku.

 

Kwestia gieldy. Niestety to grubsza akcja. Nie czuje sie na silach w tym momencie azeby "zadebiutowac" na gieldzie bo wydaje mi sie ze to bardziej zlozona kwestia. Wymagajaca czasu i pozadnej edukacji. Poza tym wielu z moich znajomych poplynelo na gieldzie pomimo tego ze spedzili inwestujac na niej wiele lat.

 

Nieruchomosci. Na razie odpuszczam. 

 

Grunty. Podrozaly w ostatnich latach. Niestety trzeba sie doktoryzowac zeby nie wpasc na mine. Uklady, ukladziki odgrywaja tu role. Na razie odpuszczam. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 04 kwiecień 2020 - 10:54


#98 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 kwiecień 2020 - 11:03

Z gruntów doktoryzujesz się w kilka godzin. I raczej trzeba się spieszyć z zakupem. Z giełdy o wieeele dłużej.

#99 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 04 kwiecień 2020 - 11:09

Najpierw sprawdź jakie są aktualne warunki kupna tych hektarów a później dopiero pisz. Tzn jakie warunki musi kupujący spełniać.
Od kilku lat nie jest to takie proste.

Pisałem w co zainwestować a nie jakie warunki musisz spełniać. Czytaj ze zrozumieniem a dopiero później pisz.

A warunek jest taki że trzeba przeskoczyć na krus.



#100 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 kwiecień 2020 - 11:45

Pisałem w co zainwestować a nie jakie warunki musisz spełniać. Czytaj ze zrozumieniem a dopiero później pisz.
A warunek jest taki że trzeba przeskoczyć na krus.

Jak Kowalski ma zainwestować w ziemię skoro prawo zabrania mu kupna?
Samo przejście na Krus nie wystarczy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych