Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie natury budowlanej/technicznej - montaż hamaka brazylisjkiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 kwiecień 2020 - 15:58

Nie wiecz czy ten wurth taki dobry. Nie mam zbyt wielu rzeczy do porównań, ale polecam hilti.
  • jacekp29 lubi to

#22 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 kwiecień 2020 - 16:01

Czy ktoś z Was wie gdzie mogę w detalu kupić śrubę gwintowaną zakończoną uchem/oczkiem, o długości 15/16cm, gwincie M12 (przez całą śrubę)?

 

Jestem najbliższy rozwiązania z kotwą chemiczną.

 

@Pawgas

 

Czytałem też o kotwach stalowych sporo, ale potrzebny jest podobno bardziej specjalistyczny sprzęt do jej montażu? Czy długość po jakiej "się zapiera" będzie wystarczająca?



#23 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 01 kwiecień 2020 - 16:50

Nie wiecz czy ten wurth taki dobry. Nie mam zbyt wielu rzeczy do porównań, ale polecam hilti.

Sławku Hilti do mocowania hamaka ,no można ale bez przesady Fischer czy Wurth aż nadto .
Troszkę chyba polecieliśmy z tymi poradami dla kolegi nie w temacie a chcącego tylko hamak przymocować .
Ja bym zaproponował jeszcze do wiercenia dwóch otworów Metabo kha 18 ltx i jakiś odkurzacz budowlany. Przepraszam za off top

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jacekp29 edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 17:02

  • Guzu, Pawgas i S.N. lubią to

#24 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 kwiecień 2020 - 17:03

Jacek jak robić to raz, a dobrze 😀 A ltx mam, ale od abu.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 17:04

  • jacekp29 lubi to

#25 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 kwiecień 2020 - 18:13

Panowie, a jak się ma kotwa chemiczna do stosowania na zewnątrz (temperatura, wilgoć) oraz do podłoża, które będzie pracować (u mnie strop, u sąsiada posadzka) :)?

#26 ONLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 01 kwiecień 2020 - 18:37

Masz opisane na kotwie wszystko dokładnie czas temperaturę i podłoże w jakim może być stosowana . Montowałem dużo na kotwach Fischer hilti ( robiłem otwory w murach stropach kręgach betonowych , montowałem markizy) Ale jak robiłem prywatnie to kupiłem polskie kotwy po 18 zł i śmiem twierdzić że są równie skuteczne. Nie ma sensu przepłacać . ( Kolega pisał o oczyszczaniu otworu, nawet szczoteczka do zębów zamiast wyciora się sprawdzi możesz też zwykła pompką z wężykiem dmuchać to wersje ekonomiczne. Ale te wyciory też grosze kosztują.)

A co do Twojego zapytania to pręt gwintowany i takie oczko chyba o to ci chodziło tylko inna średnica.
https://allegro.pl/o...czko-7357727990
Tylko trzeba to skontrować żeby się nie obracało.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 18:45

  • Guzu i jacekp29 lubią to

#27 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 kwiecień 2020 - 18:44

Kotwy chemiczne które używałem Hilti i Fisher działają w ujemnych, chyba do -10. W trakcie wiązania wydziela się dostatecznie dużo ciepła aby odmrozić i odparować wilgoć.



#28 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 01 kwiecień 2020 - 18:55

Kotwy chemiczne które używałem Hilti i Fisher działają w ujemnych, chyba do -10. W trakcie wiązania wydziela się dostatecznie dużo ciepła aby odmrozić i odparować wilgoć.

Würth ma za to specjalny klej na zimę Nordic Fix. W takich temperaturach jak teraz każdy będzie ok. Kto montował markizy w pełnym lipcowym słońcu ten wie że trzeba mieć naprawdę dobry pistolet do kartuszy bo składniki w wysokiej temperaturze potrafią stężeć już w mieszalniku 😁😁😁

A żeby jeszcze bardziej namieszać koledze w wyborze to wspomnę jeszcze o kotwach w ampułkach szklanych 😁😁😁

Użytkownik Pawgas edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 18:57


#29 ONLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 01 kwiecień 2020 - 19:30

Na suficie się nie bardzo sprawdzą te ampułki. Składnik nie stężeje bo to są kotwy dwuskładnikowe i mieszaja sie dopiero w dozowniku i wtedy trzeba się dopiero uwijać. Lub zostawić po aplikacji i nowy dozownik założyć na następny raz

Użytkownik Robert.B edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 19:33


#30 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 01 kwiecień 2020 - 19:37

Würth ma za to specjalny klej na zimę Nordic Fix. W takich temperaturach jak teraz każdy będzie ok. Kto montował markizy w pełnym lipcowym słońcu ten wie że trzeba mieć naprawdę dobry pistolet do kartuszy bo składniki w wysokiej temperaturze potrafią stężeć już w mieszalniku

A żeby jeszcze bardziej namieszać koledze w wyborze to wspomnę jeszcze o kotwach w ampułkach szklanych

Po prostu trzeba mieć kilka mieszalników .Trzy razy mi się to zdarzyło , bo poszło coś nie tak. Zaznaczasz otwory przy niwelatorze laserowym ? Aplikacja w 10 otworów po ich wyczyszczeniu to 3 minuty . A kotwy chemicznej używam od 2006 roku , oczywiście na początku pamiętam tylko Hilti w cenie masakrycznej , a teraz dobra kotwa to 30 zł .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jacekp29 edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 19:56


#31 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 01 kwiecień 2020 - 20:05

Po prostu trzeba mieć kilka mieszalników .Trzy razy mi się to zdarzyło , bo poszło coś nie tak. Zaznaczasz otwory przy niwelatorze laserowym ? Aplikacja w 10 otworów po ich wyczyszczeniu to 3 minuty . A kotwy chemicznej używam od 2006 roku , oczywiście na początku pamiętam tylko Hilti w cenie masakrycznej , a teraz dobra kotwa to 30 zł .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Jacku oczywiście zawsze kilka mieszalników a nawet czasem na dwa pistolety jedziemy. Wszystko jest spoko póki nie występują problemy - np tu w Niemczech montujemy często w starych domach. Otwory odkurzone wszystko pasuje, pakujesz klej chcesz włożyć szpilkę i bum - jakiś gruz spadł znów w otwór i go zablokował. Ja robię na Wuerth z czystego pragmatyzmu i bezpieczeństwa. Najłatwiej dostępne w salonach których w Berlinie mam kilka a poza tym mam certyfikat na produkt oraz szkolenie z technik montażowych u nich. Jak markiza spadnie na łeb to jakoś się będzie można bronić. Na tutejszym rynku naprawdę nie warto robić w myśl polskiej zasady jakoś to będzie bo można bardzo szybko się zdziwić.

 

Zawodowcom polecam ten pistolet - pieruńsko drogi ale przełożenie daje radę i nie męczy tak ręki:

 

https://eshop.wuerth...Attribut=%5B%5D


Użytkownik Pawgas edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 20:06

  • jacekp29 lubi to

#32 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 01 kwiecień 2020 - 20:17

Jacku oczywiście zawsze kilka mieszalników a nawet czasem na dwa pistolety jedziemy. Wszystko jest spoko póki nie występują problemy - np tu w Niemczech montujemy często w starych domach. Otwory odkurzone wszystko pasuje, pakujesz klej chcesz włożyć szpilkę i bum - jakiś gruz spadł znów w otwór i go zablokował. Ja robię na Wuerth z czystego pragmatyzmu i bezpieczeństwa. Najłatwiej dostępne w salonach których w Berlinie mam kilka a poza tym mam certyfikat na produkt oraz szkolenie z technik montażowych u nich. Jak markiza spadnie na łeb to jakoś się będzie można bronić. Na tutejszym rynku naprawdę nie warto robić w myśl polskiej zasady jakoś to będzie bo można bardzo szybko się zdziwić.

Zawodowcom polecam ten pistolet - pieruńsko drogi ale przełożenie daje radę i nie męczy tak ręki:

https://eshop.wuerth...Attribut=%5B%5D

Oczywiście masz rację , ale ja pisząc o dobrej kotwie za 30 zł mam na myśli Fischer tylko trzeba kupić karton 12 sztuk .
Jak mam coś zrobić to ma być zrobione tak że ja jestem przekonany że jest dobrze zrobione i nie raz koledzy którzy zemną montują są wk.... bo zauważyłem że coś trzeba poprawić , oczywiście mówię o rzeczy której klient nawet nie zauważy ale mnie wkurza, tak nie może zostać

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • Pawgas lubi to

#33 ONLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 02 kwiecień 2020 - 05:52

Kolego zacznij używać kołków siatkowych i przestaną ci gruzy być straszne. Piszesz że masz certyfikat na montaż , może lepiej się zastosuj do zaleceń producenta i będzie dobrze.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 02 kwiecień 2020 - 06:06


#34 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 02 kwiecień 2020 - 06:58

Kolego zacznij używać kołków siatkowych i przestaną ci gruzy być straszne. Piszesz że masz certyfikat na montaż , może lepiej się zastosuj do zaleceń producenta i będzie dobrze.


Masz rację skapitulowałem. Zamykam firmę i idę na bezrobocie.
  • jacekp29 lubi to

#35 ONLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 02 kwiecień 2020 - 07:03

Idź

#36 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 kwiecień 2020 - 09:15

Wojtek, pamiętaj, że płyta balkonowa jest cienka, nie przewierć na wylot, bo sąsiad nie będzie zachwycony  :P

Mocowanie w niej jednym kołkiem to ryzykowna zabawa



#37 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 kwiecień 2020 - 09:24

Wojtek, pamiętaj, że płyta balkonowa jest cienka, nie przewierć na wylot, bo sąsiad nie będzie zachwycony :P
Mocowanie w niej jednym kołkiem to ryzykowna zabawa


Ewentualnie mogę wyciąć ocieplenie pod płytkę z oczkiem na 4 kołki rozporowe w rozmiarze 5cm na 5cm :)

Pojawia się jednak kwestia z wyglądem elewacji po operacji oraz wiercenia 4 dziur, gdzie każda może wypaść na zbrojeniu...:)

#38 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 02 kwiecień 2020 - 10:06

Wojtek, pamiętaj, że płyta balkonowa jest cienka, nie przewierć na wylot, bo sąsiad nie będzie zachwycony :P
Mocowanie w niej jednym kołkiem to ryzykowna zabawa


Jakby już doszło do przewiercenia na wylot to wystarczy nakrętka z dużą podkładką od strony sąsiada i będzie trzymać jak łysego za włosy. Pytanie tylko co na to sąsiad 😁

#39 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 kwiecień 2020 - 10:42

Jakby już doszło do przewiercenia na wylot to wystarczy nakrętka z dużą podkładką od strony sąsiada i będzie trzymać jak łysego za włosy. Pytanie tylko co na to sąsiad 😁



😁😁😁

Raczej nie byłby zachwycony 🤐

#40 OFFLINE   deridun

deridun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 02 kwiecień 2020 - 11:38

Chyba ,że ma córkę i wykorzysta do mocowania drążka do 'pole dance' podobno dyscyplina olimpijska -tylko co na to następny sąsiad?!
Może taniej wyjdzie kupić hamak ze stojakiem...

Użytkownik deridun edytował ten post 02 kwiecień 2020 - 11:39

  • Wojtek B. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych