Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance - geofence i language pack DOBRE WIEŚCI! ;)

geofence language pack język polski j.polski

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 18 kwiecień 2020 - 10:36

Cześć!
 
w ramach walki z korporacjami, które łupią nas niemiłosiernie oraz zmowami cenowymi (lokalnymi i globalnymi) mam dla wszystkich zainteresowanych zdjęciem blokady geofence oraz uruchomieniem dodatkowego language pack'a bardzo dobrą wiadomość :)
 
Ceny bardzo mocno spadły  :)  :)  :) 
 
Ostatnio, z powodu zarówno wysokich cen za usunięcie geofence, jak i średnio sympatycznej rodzimej obsługi, zmuszony byłem do poświęcenia pewnej ilości czasu aby poszukać alternatywnych rozwiązań. Poświęciłem na to pół dnia poszukiwań, oraz dwa dni na negocjacje ;) i tak:
 
usunięcie geofence - 75EUR lub w moim przypadku (drugi kontakt znaleziony w Internecie) 50$
language pack - 100$ lub 50$ w zależności od wykonawcy.
 
Reasumując, są dostępne przynajmniej 2 źródła w Sieci i w oparciu o nie, bez łaski można za 75EUR zdjąć geofence i za 50$ odblokować j.polski
Usługa realizowana jest w opcji najpierw odblokowanie, potem płatność (najczęściej via PayPal) czyli opiera się na zaufaniu obu stron.
 
Nie podaję kontaktów celowo ponieważ można znaleźć je w Internecie, zainteresowani na pewno dadzą sobie radę  ;)
 
Pozdrawiam
Sławek

Użytkownik rybacz edytował ten post 18 kwiecień 2020 - 11:00


#2 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 21:33

Cześć. Nareszcie dobra wiadomość. A może zlikwidują kiedyś te blokady , jak zrozumieją , że tracą z tego powodu klientów.



#3 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 21 kwiecień 2020 - 08:31

Nie zanosi się, odbyłem "ciekawe" rozmowy z Lowrance USA/EU, Navico itd. dłuuuuga historia, i można by książkę napisać :)

Natomiast wspólnym mianownikiem jest pazerność. Echa Lowrance dostępne w PL są absurdalnie drogie. W USA HDS-7 Live w detalu kosztuje 1150$

Bez wysiłku można kupić za 1000$, doliczając podatki i tak wyjdzie dużo taniej niż od Parkerów :) a przecież oni nie kupują w detalu od producenta.

Rżną aż boli. 



#4 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 kwiecień 2020 - 09:33

Nie zanosi się, odbyłem "ciekawe" rozmowy z Lowrance USA/EU, Navico itd. dłuuuuga historia, i można by książkę napisać :)

Natomiast wspólnym mianownikiem jest pazerność. Echa Lowrance dostępne w PL są absurdalnie drogie. W USA HDS-7 Live w detalu kosztuje 1150$

Bez wysiłku można kupić za 1000$, doliczając podatki i tak wyjdzie dużo taniej niż od Parkerów :) a przecież oni nie kupują w detalu od producenta.

Rżną aż boli. 

Jest jeden problem w tym wszystkim- waluta droga. Ceny nieco się zrównoważyły na tle europejskim, choć już chyba nowe cenniki obowiązują u nas. Poza tym wysokie ceny głównie dotyczą flagowców, Hooki te 'nowe" nie odstawały cenami za bardzo od sąsiednich państw. ...Obecnie najtańszą opcją według mnie jest kierunek szwedzki. Nie ma róży bez kolców- zazwyczaj potrzeba pośrednika miejscowego, jeden sklep namierzyłem , co wysyła do nas. Z USA też nie jest tak różowo, bo np. basspro, cabelas liczą sobie słono za przesyłkę- 25, 28% wartości zamówienia, co w połączeniu z opłatami vatowsko-celnymi znacznie odbiera blasku takiej cenie sklepowej. Te okazyjne sklepy potrzebują również obsługi pośrednika, by zakup był faktycznie okazyjny. 



#5 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 21 kwiecień 2020 - 12:10

Racja, ale dalej podtrzymuję, że warto się wysilić, nawet przy obecnym poziomie dolara. Oczywiście, jak zauważyłeś, istnieje prosta zależność, im wyższy model tym starania są bardziej uzasadnione ;)



#6 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 21 kwiecień 2020 - 15:35

Za 300 zl to oplaca sie założyć na jeden miesiąc lub pół działalność gospodarczą, gdy ma sie etat. Echo kupić na fakturę vat w Polsce. Odliczasz 23% vat i podatek dochodowy 17% lub jesli liniowo 19%. Echo które kosztuje 10.000 zl wyjdzie 6700 i będzie z językiem polskim i w cenie tego z zagranicy lub taniej. Minus taki ze przez 5 lat nie sprzedasz, bo jak sprzedasz to od wartości sprzedaży zapłacisz podatek, ale może warto np od 1000 zł

Użytkownik wuran edytował ten post 21 kwiecień 2020 - 15:48


#7 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 21 kwiecień 2020 - 18:36

Za 300 zl to oplaca sie założyć na jeden miesiąc lub pół działalność gospodarczą, gdy ma sie etat. Echo kupić na fakturę vat w Polsce. Odliczasz 23% vat i podatek dochodowy 17% lub jesli liniowo 19%. Echo które kosztuje 10.000 zl wyjdzie 6700 i będzie z językiem polskim i w cenie tego z zagranicy lub taniej. Minus taki ze przez 5 lat nie sprzedasz, bo jak sprzedasz to od wartości sprzedaży zapłacisz podatek, ale może warto np od 1000 zł

Ciekawe. Z tego co mi wiadomo, aby coś wliczyć w koszty i odliczyć VAT musisz umieć udowodnić, że zakup służył do uzyskania/powiększenia przychodu. Wg opisanej przez Ciebie filozofii w jaki sposób uzasadnić zakup echa na firmę? Podatek dochodowy jak sama nazwa wskazuje jest podatkiem od dochodu. Nie ma dochodu, nie ma odliczeń. Przychód jako lewe faktury? Masz działalność, że takie ciekawostki wypisujesz?

Na koniec jeszcze trzeba jeszcze firmę zlikwidować. Myślisz, że majątek przeniesiesz na siebie jako osobę prywatną bez opodatkowania majątku firmy?


Użytkownik radeqs edytował ten post 21 kwiecień 2020 - 18:40


#8 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 21 kwiecień 2020 - 19:30

Ciekawe. Z tego co mi wiadomo, aby coś wliczyć w koszty i odliczyć VAT musisz umieć udowodnić, że zakup służył do uzyskania/powiększenia przychodu. Wg opisanej przez Ciebie filozofii w jaki sposób uzasadnić zakup echa na firmę? Podatek dochodowy jak sama nazwa wskazuje jest podatkiem od dochodu. Nie ma dochodu, nie ma odliczeń. Przychód jako lewe faktury? Masz działalność, że takie ciekawostki wypisujesz?

Na koniec jeszcze trzeba jeszcze firmę zlikwidować. Myślisz, że majątek przeniesiesz na siebie jako osobę prywatną bez opodatkowania majątku firmy?

jak przedmiot działalności możesz mieć np PKD 77.21.Z lub 93.19.Z, 

pierwszy z nich to wypożyczalnia sprzętu, skoro można mieć wypożyczalnię łódek, silników jachtów to możesz i wypożyczać echosondy

drugi to pozostała działalność związana ze sportem, są też pewnie inne., jakoś tzw. przewodnicy wędkarscy działają na rynku,

Tak, podatek dochodowy jest od dochodu, więc trzeba fakturę sprzedaży wystawić, ale nigdzie nie napisałem, że ma to być jak to nazwałeś "lewa faktura", stąd proszę nie imputuj mi takich rzeczy.

Majątek bez problemu przenosisz na siebie z zastrzeżeniem, że przez 5 lat nie możesz go sprzedać, bo jak sprzedasz zapłacisz od kwoty sprzedaży - podatek to napisałem (dotyczy jednoosobowej działalności)


Użytkownik wuran edytował ten post 21 kwiecień 2020 - 19:32


#9 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 21 kwiecień 2020 - 22:31

I to wszystko w ciagu miesiąca lub 2 tygodni, jak napisałeś? Jak znajdziesz chętnych na wynajem echa za takie pieniądze żeby echo się spłaciło choćby w pół roku, to pełen szacunek. Przewodnicy nie działają przez miesiąc, a przynajmniej tak mi się wydaje. Nawet na jednoosobowej działalności przy likwidacji firmy przeniesienie na użytek prywatny, o ile mnie pamięć nie myli, wiąże się z zaplata vatu od aktualnej rynkowej wartości sprzętu. Po miesiącu obniżysz wartość echa o 90% ?

https://poradnikprze...nty-przygotowac


Użytkownik radeqs edytował ten post 21 kwiecień 2020 - 22:41


#10 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 kwiecień 2020 - 22:44

Marcin ja znałem takich magików którzy kupowali na dziłalność echo 12 cali jako nawigacja do auta .

#11 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 kwiecień 2020 - 17:54

@wuran - przecież jak zmieniasz przeznaczenie przedmiotu, np wykorzystujesz na cele osobiste lub likwidujesz działalność, to musisz wykonać korektę odliczonego VAT. I później przez pięć lat przychód ze sprzedaży tej rzeczy jest opodatkowany jako przychód z działalności. Więc gdzie te korzyści po miesiącu? Działalności raczej nie prowadzisz, a na pewno nie masz do czynienia z VAT.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Maciek_7 lubi to

#12 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 22 kwiecień 2020 - 18:57

@psulek
Jeśli odliczysz Vat i wyzerujesz go np z fakturą sprzedaży to nie oddajesz Vatu przy likwidacji firmy. A o zakazie sprzedaży przez 5 lat przecież napisałem. Jak dla mnie EOT, nie namawiam do zakładania firmy bez rozsądnego planu i zgodnego z prawem.

#13 ONLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 19:16

@psulek
Jeśli odliczysz Vat i wyzerujesz go np z fakturą sprzedaży to nie oddajesz Vatu przy likwidacji firmy. A o zakazie sprzedaży przez 5 lat przecież napisałem. Jak dla mnie EOT, nie namawiam do zakładania firmy bez rozsądnego planu i zgodnego z prawem.

 

A składki przez 5 lat? :)

 

Wszystko wygląda tylko ładnie na papierze...



#14 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 kwiecień 2020 - 19:45

@psulek
Jeśli odliczysz Vat i wyzerujesz go np z fakturą sprzedaży to nie oddajesz Vatu przy likwidacji firmy. A o zakazie sprzedaży przez 5 lat przecież napisałem. Jak dla mnie EOT, nie namawiam do zakładania firmy bez rozsądnego planu i zgodnego z prawem.

Tak, jeżeli sprzedasz to echo z firmy to wyzerujesz. Natomiast jak zostawisz na stanie, to przy likwidacji sporzadzasz spis z natury i oddajesz vat który wcześniej odliczyłeś. Np. kupisz echo za 8000, sprzedasz usługi za 8000 i tymczaaowo masz VAT wyzerowany. Ale jak kończysz działalność ze spisu wychodzi że wycofujesz echo za 6504 netto i od tej kwoty masz zapłacić VAT. Tak to działa niestety. Wyprzedaże na likwidacjach są nie bez powodu - czasem lepiej mieć gotówkę niż towar i podatek do zapłacenia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 22 kwiecień 2020 - 19:50


#15 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 kwiecień 2020 - 18:34

Albo robisz protokół zniszczenia/uszkodzenia i tyle. Poza tym, uzależnione od formy opodatkowania, zasady ogólne czy ryczałt, można zaliczyć do użytku osobistego i firmowego 1/2 kosztów... kreatywna księgowość czyni cuda. Różnie kombinuja, bądź kilka paragonów na rok... Ale nie o tym watek , aby namawiać do niepłacenia podatków w takich czasach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych