Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z zamiarem „bardzo lekko na pstrąga” czy ma to sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MateuszLazi92

MateuszLazi92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:22

W budżetowej opcji może jakiś solid krótki(@mekamil) bo markowe tubulary poza zasięgiem.Mikado czas zweryfikuje,wnioski naprowadzą na właściwy tor.



Przepraszam, że zapytam ;) ale w jakim narzeczu się porozumiewasz, bo brzmi to jak szyfr 🤗
  • Biesan lubi to

#22 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 15:06

Kolega zbiku dobrze prawi wódki mu dac.Wszystko na temat a łowisko zweryfikuje wszystko i ryby sie znajdujace w niej.
  • Mateo1989 i Alexspin lubią to

#23 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 22 kwiecień 2020 - 21:45

Jeśli już musicie łowić ultralekko, to proponuje pozaginajcie chociaż groty przy hakach. Gdy już się okaże, że wasze umiejętności i sprzęt zawiodą, ryba miała szanse się wyczepić z przynęty i nie musiała pływać z kilkoma metrami żyłki.

#24 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 22 kwiecień 2020 - 22:18

Przepraszam, że zapytam ;) ale w jakim narzeczu się porozumiewasz, bo brzmi to jak szyfr

… to jest slang ,,jerkbaitowy", jeśli Kolega pojętny i skory do nauki to szybko przyswoi. Solid blank z pełnego węgla. Tubular ,, klasyczna " konstrukcja.


  • Alexspin lubi to

#25 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 kwiecień 2020 - 04:53

Jeśli już musicie łowić ultralekko, to proponuje pozaginajcie chociaż groty przy hakach. Gdy już się okaże, że wasze umiejętności i sprzęt zawiodą, ryba miała szanse się wyczepić z przynęty i nie musiała pływać z kilkoma metrami żyłki.

Moim zdaniem to powinien być standardowy obowiązek przy łowieniu pstrągów (uważam, że nie tylko) niezależnie od tego czy łowimy ciężko, czy lekko :excl:


  • popper i Zybi81 lubią to

#26 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 06:10

Obecnie łowie tylko i wyłacznie łowie na pojedynczym bezzadziorze i niezauwazyłem wiekszej ilosci spadow,ale plusy przy wypinaniu ryby czesto sama w podbieraku i wiem ze wraca w dobrej kondycji do wody,a to najwazniejsze skoro juz swiadomie w jakis sposób ja kaleczymy łowiac dla przyjemnosci.Wiec starajmy sie to ograniczyc do minimum.A dobrze dobrany sprzet ograniczy ilosc spadów do minimum,a niezauwazyłem róznicy.Dlatego tez nawawiam do haków .Lub minimum jednej kotwicy.
  • Alexspin lubi to

#27 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 23 kwiecień 2020 - 10:41

@MateuszLazi92 ... nie idź tą drogą.

Rady w stylu... woda i ryby zweryfikują... są o kant dupy rozbić, bo tu nie ma co weryfikować. Dopóki będziesz łowił pstrążki - wszystko będzie grało - ale pierwsza porządna ryba, czy nawet pierwsza "zwykła" ryba w miejscu trochę mniej sprzyjającym terenowo wyjaśni wszystko. Jest sens odgórnie i jeszcze przed łowieniem ograniczać - czy wręcz odbierać sobie szanse na fajne ryby?

Druga strona tego medalu to C&R. Każdy większy pstrąg którego uda Ci się wyjąć - po ciągnącym się w nieskończoność "delikatnym holu" - będzie się nadawał do... wędzenia, bo do wypuszczenia to już raczej średnio.

Nie strzela się do wróbli z armaty, a do słonia z procy...


  • chulo lubi to

#28 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 11:52

Kolego sayonara niewiem czy sie zrozumielismy,ale pisałem by sprzed powinien byc dobrany do danego łowiska i ryb przypuszczalnie tam zamieszkujacych by w razie szansy wycholowac bez obaw,,króla danego cieku"Niejestem zwolennikiem delikatniusich wrdek,ale co kto lubi a propo haków to wole spiac 10pstragów ładnych na bezzadziorze niz wyjac jednego na trzy na kotwicach który po holu bedzie juz na drugim swiecie bo wiem jakie okaleczenia potrafi zrobic druga kotwica,a pstrag jest dosc energiczna ryba,i niejeden juz był widziany z ranami badz bez oka.Na moja wode 10lb wystarczy spokojnie a na inna np 6lb jak u niektórych.
  • Alexspin lubi to

#29 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 23 kwiecień 2020 - 14:09

Każdy większy pstrąg którego uda Ci się wyjąć - po ciągnącym się w nieskończoność "delikatnym holu" - będzie się nadawał do... wędzenia, bo do wypuszczenia to już raczej średnio.

 

Niech pierwszy "blachą" rzuci ten kto nie lubi wędzonego pstrąga !  :D


  • Sayonara lubi to

#30 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 23 kwiecień 2020 - 16:24

Kolego sayonara niewiem czy sie zrozumielismy,ale pisałem by sprzed powinien byc dobrany do danego łowiska i ryb przypuszczalnie tam zamieszkujacych by w razie szansy wycholowac bez obaw,,króla danego cieku"Niejestem zwolennikiem delikatniusich wrdek,ale co kto lubi a propo haków to wole spiac 10pstragów ładnych na bezzadziorze niz wyjac jednego na trzy na kotwicach który po holu bedzie juz na drugim swiecie bo wiem jakie okaleczenia potrafi zrobic druga kotwica,a pstrag jest dosc energiczna ryba,i niejeden juz był widziany z ranami badz bez oka.Na moja wode 10lb wystarczy spokojnie a na inna np 6lb jak u niektórych.

 

Wszystko było już jasne po poście otwierającym ten wątek. Pstrąg potokowy. Półmetrowy okaz w polskich warunkach w każdej rzece z pstrągami jak najbardziej prawdopodobny. Bywają i większe. Jakich jeszcze danych potrzebujesz, żeby lajtowy zestaw zostawić na okonki?

 

Wątek nie jest o zadziorach.

 

Zrób coś z pisownią... proszę.


  • Biesan i S.N. lubią to

#31 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 23 kwiecień 2020 - 17:49

Kolega jest z Czarnej Białystockiej. Z opisu wynika, że łowi na Czarnej na odcinku leśnym. Gro ryb na tej wodzie mieści się w przedziale 20-40 cm. Większe zdarzają się, ale niezbyt często. Ryb większych można szukać w dole na odcinku łąkowym. Niedaleko ma też Sokołdę... I tam to już bym z tą wykałaczką nie chodził.
  • Alexspin lubi to

#32 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 19:29

Pisownia sorki ale niesiedze przed kompem całymi dniami a tez nieuzywam słownika.I niełowie pstragów zestawem na okonki,jesli to do mnie.

#33 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 kwiecień 2020 - 06:55

Mateusz, poczytaj temat http://jerkbait.pl/t...o-wybrać/page-1. Powinno Ci to pomóc, choć troszkę odbiega od Twojego tematu.



#34 OFFLINE   MateuszLazi92

MateuszLazi92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 25 kwiecień 2020 - 18:00

Kolega jest z Czarnej Białystockiej. Z opisu wynika, że łowi na Czarnej na odcinku leśnym. Gro ryb na tej wodzie mieści się w przedziale 20-40 cm. Większe zdarzają się, ale niezbyt często. Ryb większych można szukać w dole na odcinku łąkowym. Niedaleko ma też Sokołdę... I tam to już bym z tą wykałaczką nie chodził.



Dokładnie :) akurat na Sokołdzie ją testowałem ostatnio, ale w okolicach miejscowości Straż, tam jest prawie jak na Czarnej-mały ciek ;) p.s wczoraj tym sprzętem złapałem kilka okoni, płoci, wzdręgę i szczuapaka 55 cm :) bardzo fajnie chodzi ten kijek, myśle ze z takim pstrągiem 50 cm też bym sobie poradził, oczywiście jakby mi nie pojechał w korzenie albo krzaki :P
  • Alexspin lubi to

#35 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 25 kwiecień 2020 - 19:11

Koło Straży to jest całkiem spora rzeka, jak na wodę pstrągową. Na pewno dość głęboka. W krzaki to Ci tam pstrąg nie pójdzie. Za to za 2-3 tygodnie będzie tam sporo zielska 😁. I pstrągi nieco większe niż w Czarnej. Szczupaka 55 cm to porównałbym do pstrąga 40 cm i to w niespecjalnie dobrej kondycji 😊.
  • Alexspin lubi to

#36 ONLINE   MateuszLazi92

MateuszLazi92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 26 kwiecień 2020 - 13:27

Koło Straży to jest całkiem spora rzeka, jak na wodę pstrągową. Na pewno dość głęboka. W krzaki to Ci tam pstrąg nie pójdzie. Za to za 2-3 tygodnie będzie tam sporo zielska 😁. I pstrągi nieco większe niż w Czarnej. Szczupaka 55 cm to porównałbym do pstrąga 40 cm i to w niespecjalnie dobrej kondycji 😊.



Dzisiaj chyba spróbuje obłowić tantami Sokołde ok 2-2,5 cm tą rzeke, zobaczymy czy jakiś kropas na to podejdzie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych