Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Mikado Bixlite 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 00:43

Nie znalazłem wątku o tych wędziskach więc pozwalam sobie go założyć by nie trzeba było szukać wpisów o nich w temacie o Grey Stream.

Jeśli taki wątek jest a mi umknął proszę o przeniesienie moich zapytań.


Na rynku mamy już odpowiedź Mikado względem kijów Jaxon Grey Stream.

Niestety wiadomości, porównań ( choćby z Graey Stream od Jaxona), opinii jak na lekarstwo.

Na dodatek wkradają się nieścisłości w tym co przedstawia katalog a co opisy w sklepach.

Może macie, używacie i podzielicie się spostrzeżeniami z użytkowania.

 

Mnie przykładowo zastanawia czym różni się wersja:

- Fast Spin WAA860-240cm 7-28g którą po wpisaniu w googla WAA860 z kolei sklepy opisują jako 5-25g ....

od

- Medium Jig WAA711-240cm ≤ 28g

 

Pierwsza ma podany zakres od do.

Druga tylko "do" co wiele sklepów w specyfikacji podaje 1-28g.

 

Czym się ona tak na prawdę różnią?

Które gramatury nadają się do połowu jakich ryb? ( to tak dla laików jak ja)

Bo że kolorem wedle katalogu (czerń kontra czerń z pomarańczem) bo już w fotkach sklepów również brednie pokazują (lub to katalog jest niedopracowany) to wiem.

Ale co poza tym?

Nie znalazłem wątku o tych wędziskach więc pozwalam sobie go założyć by nie trzeba było szukać wpisów o nich w temacie o Grey Stream.

Jeśli taki wątek jest a mi umknął proszę o przeniesienie moich zapytań.



#2 OFFLINE   Luksu

Luksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 01:38

Przede wszystkim w katalogu są błędnie opisane wędziska,każdy sklep towarując się leci po fakturach więc pewnie tam teź są źle opisane i dlatego jest taki zamęt

Co do samych kijów to seria Fast Spin jak sama nazwa wskazuje to szybkie kije w dodatku całkiem czułe.Light Spinny to bardziej kije na okonia,klenia czy pstrąga,na sucho bardz fajnie się tym macha,są lekkie i dobrze mi leżą w dłoni,jeśli chodzi o ugięcie to pod rybą raczej idą w parabole/pół-parabole. Te Jiggowe kijki są już bardziej sztywne ale też lekkie i poręczne. Mi najbardziej podoba się wersja light spinn 244cm 3-12g.


Użytkownik Luksu edytował ten post 22 kwiecień 2020 - 01:39


#3 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 22 kwiecień 2020 - 01:43

Miałem okazję chwilę porzucać u znajomego wersją do 7g 198cm i szczerze powiem, że jak na tą cenę to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Ja sobie raczej nie kupie.... ale jakbym miał polecać wędkę komuś początkującemu to jak najbardziej pozycja godna uwagi. Względem grey streama jest troche szybszy i o dziwo dosyć czuły :)



#4 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 02:10

Przyznam, że zakupiłem GS 1-7g 228cm na okonia zimą.

Łowisko na które aktualnie uczęszczam okazało się w okonia nie za bogate, ale sporo jest pistoletów które od 2 dni potrafią łyknąć czerwonego robaka na spławik, a i pogonić za płotką czy jaziem lub małym okonkiem 10cm które są już holowane. Dziś miałem taki przypadek i zacząłem się obawiać czy 1-7g od maja na to łowisko to dobry pomysł. Na okonku zawisł szczupaczek i odpuścił po chwili szamotaniny dopiero.

Czy nie lepiej biorąc pod uwagę ilość szczupaka kupić coś mocniejszego. Zacząłem przeglądać katalog Mikado i ich BixLite i po prostu się pogubiłem.

Który z Bixlite według Was spełni się w roli maszynki na szczupaki? Te dwa dzisiejsze miały około 30-35cm ale pływają tam zapewne i większe osobniki.

Nastawiałem się na okonie, ale z racji dysproporcji ilościowej pewnie częściej na kiju uwiesi się szczupak...

Co prawda mam też kij Dragon Black Rock 2  5-25g. ale nie mam do niego teraz dostępu więc na najbliższe kilka miesięcy muszę coś nabyć. Tylko co bo w spinningu jeszcze zielony jestem a katalog Mikado i opisy w sklepach jeszcze wiekszy mętlik w głowie mi zrobiły.

Łowię z brzegu. Głębokość łowiska do 3m. Na początek gumy, małe woblerki , z czasem może jakaś obrotóweczka wejdzie do gry.

Czy kierowanie się w stronę Medium Jig WAA711-240cm ≤ 28g  lub  Fast Spin WAA860-240cm 7-28g  jest słuszne? Czy na takim kiju będę miał jakieś czucie i przyjemność z holu okonia jak się trafi?

Czy może skoro posiadam wspomniane wyżej kije powinienem je "uzupełnić" jakimś pośrednim? Tylko biorąc po uwagę by nie miał problemu ze szczupakami...

Z góry dzięki za podpowiedzi. Raptem tydzień mi został na zakup a jestem w ... kropce :-)



#5 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 22 kwiecień 2020 - 02:40

zadaj sobie pytanie jakimi przynętami chcesz łowic, a nie czy jak ci się uwiesi okonek to będziesz miał radość z holu :D 

jak chcesz łowić gumami powiedzmy 16-18cm... to nie, nie da ci frajdy z holu okonek nawet jak wędke która obsluzy ci takie przynęty dasz 2000zł :)


  • eRKa lubi to

#6 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 03:03

Przynęty jakie sobie powoli zimą nakupowałem to głównie gumy 6-8cm tzw kopyta. 

Oczywiście mam też paprochy, małe gumki na czeburaszkę itp ale to z zamysłem na GS 1-7g.

Myślę, że przez najbliższe dwa sezony nie zacznę łowić na gumy wieksze niż 10cm.



#7 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 22 kwiecień 2020 - 06:58

Pewnie wielu z Was widziało poniższe filmiki dystrybutorów Mikado, 

 

https://www.youtube....h?v=rXkm4orVNag

 

https://www.youtube....h?v=zprYt_FBUfQ

 

ale w takim temacie warto je pokazać / zobaczyć, bo bardzo dobrze oddają cechy wędzisk Bixlite :



#8 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 22 kwiecień 2020 - 07:18

Jest już wątek o kijach spinningowych Mikado. Może warto by tam dyskusję prowadzić co by wszystko w jednym miejscu było?

 

http://jerkbait.pl/t...73#entry2733300



#9 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 10:44

Tam jest o wszystkich mikado i znaleść coś o konkretnym trudno. O grey streaam wątek istnieje. Dlaczego wiec nie moze byc o bixlite dla przejżystości?

#10 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 kwiecień 2020 - 07:22

No to jest wątek. Ale Jaxony są już na rynku 2 lata, a Mikado dopiero kilka miesięcy - w dodatku zima i zakaz łowienia. Więc nie oczekuj, że będzie tyle samo informacji. A w katalogach Mikado są błędy(w innych zresztą też).

Kolego - jeśli jesteś dość początkującym wędkarzem - to każdy kijek spełni Twoje potrzeby( z tych co wymieniłeś) Ludzie łowiący po kilkadziesiąt lat zauważą niuanse, Ty - nie.

 

A jako ciekawostka -

 

 

 

I zobacz czym oni tam łowią szczupaki...



#11 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 22:01

Ja sobie zdaję sprawę , że jako początkujący niuansów nie wyczuję.

Pytania dla starych wyjadaczy proste dla nowicjusza urastają do sporych rozmiarów by po prostu nowicjusz się nie zna.

Przykładowo z nastawieniem na szczupaki na lekko i okonie można przeczytać w sieci że kijki 3-12 lub 3-14g będą dobre. A ja jako początkujący w głowie mam już pytanie "ok, ale jaka będzie między nimi różnica w użytkowaniu" przy tych mniejszych szczupakach i okoniach. A jak zachowają się kiedy uderzy duży szczupak?

I w głowie doświadczonego wędkarza się takie pytania nie pojawiają, bo on już jest obeznany i wie co i jak.

Początkujący ma wir myśli w głowie i szuka odpowiedzi :-)

A jak jeszcze do tego dochodzi dezinformacja katalog-sklepy , błędy w opisach że już człowiek nie wie co prawda co fałsz to kompletny chaos się wkrada.


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 23 kwiecień 2020 - 22:03


#12 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 kwiecień 2020 - 23:26

Widzisz Kolego - z braku ryb w Polsce ludzie bawią się sprzętem. Wymyślają i tak w żaden sposób niemożliwe do zweryfikowania teorie. A gdyby pozbawić sprzęt nalepek identyfikacyjnych a w wodzie było dużo ryb, to i tak każdemu prawie( z naciskiem na prawie) wszystko by pasowało.

 

"Przykładowo z nastawieniem na szczupaki na lekko i okonie można przeczytać w sieci że kijki 3-12 lub 3-14g będą dobre."

 

Ponieważ wędkarstwo - sprzęt wędkarski nie podlega w żaden sposób jakimkolwiek normom te podane przez Ciebie przykłady wędzisk mogą się w praktyce diametralnie różnić. Mamy podobny ciężar wyrzutu -  czyli przynęty o takiej masie możemy używać bez obawy o uszkodzenie kija. I tyle można powiedzieć na pewno. Natomiast zostają inne właściwości. Ot - jeden z nich może mieć akcję szczytowa, a drugi paraboliczną. jeden zrobiony z wysoko modułowego grafitu będzie szybko "gasł" - tzn po wyrzucie szybko przestanie się wyginać. inny - z domieszką włókna szklanego będzie się wyginał dłużej...itd itp.

 

Kup to co będzie Ci pasowało jak weźmiesz w rękę ...

A zamiast czytać katalogi postaraj się jak najwięcej czasu spędzać nad wodą. Nawet nie łowiąc, a obserwując co się w niej dzieje.


Użytkownik eRKa edytował ten post 23 kwiecień 2020 - 23:30

  • trex lubi to

#13 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 23:44

Ok, ale jak weźmiemy dwa konkretne kije BixLite bo o nich wątek i o nich mowa:

- 244cm 3-12g

- 260cm 3-14g

to co możemy wywnioskować na ich temat?

A może ktoś miał okazję pomacać, pomachać i byłby skory podzielić się wiedzą?

Ja niestety nie mam gdzie pomacać tych kijków by były obydwa w jednym sklepie.

Tak jak pisałem, kijek ma być do szczupaka na lekko i okonia.

Jako laik mogę jedynie domniemywać że wersja dłuższa będzie miększa....ale tu nasuwa się czy w związku z ciut większym górnym CW aby blank nie jest ciut grubszy ( i tu wali się teoria o większej miękkości jak myślę )...

 

Od czasu zawieszenia obostrzeń siedzę nad wodą po 6-7 godzin dziennie. Łowiąc na spławik. Woda mnie zaskakuje, ryby też. Trzy dni z rzędu po kilkanaście jazi i kilka szczupaków, okonków (na spławik) w tym dwa szczupłe które próbowały zjeść małe okonki które holowałem do brzegu....a dziś tylko jedno branie i to przez szczupaka....potem totalna cisza i ani skubnięcia ( u innych kolegów znad wody również cisza ).... i bądź tu mądry...:-)


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 23 kwiecień 2020 - 23:45


#14 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 maj 2020 - 09:50

Zakazy nam znieśli już jakiś czas temu, Bixlite patrząc po sklepach się sprzedaje, może ktoś już zdążył nimi połowić i podzieli się spostrzeżeniami :-)



#15 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 11 maj 2020 - 10:35

Hej, ja mam Bixlite 235 2-11gr. i powiem ze takie pieniadze to kijek daje tyle frajdy z lowienia ze naprawde warto! Ja pokazalem go kolega z ktorymi wedkuje to odrazu tez sobie kupili. Kijek Delikatny i bardzo czuly o akcji bardziej szczytowej niz parabolicznej. Zalozylem na niego daiwe ninje 2000 i plecionka 0,06 i zestaw miota przynety tak daleko ze prawie kazdy kto weznie go do reki mowi łał. Super wedeczka za smieszne pieniadze.  Wychodzi 1 zl za 1 gram wedki :P Moja wazy 99g i na pewno bym kupil drugi raz


  • eRKa lubi to

#16 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 maj 2020 - 10:50

Nie przechodzi w parabolę przy większej rybie?

Blank jest lakierowany?

Jest jakiś zapas mocy czy raczej sztywno z podanym cw?



#17 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 11 maj 2020 - 12:05

Przechodzi, blank nie jest lakierowany. Mysle ze kijek poprawnie opisany. Za 100 zl to sie nie ma co zastanawiac, warto sie wybrac  do wedkarskiego i sobie wedke przymierzyc i pomachac i powyginac i wybrac, bedzie latwiej i szybciej i lepiej(dla Ciebie) niz walkowanie forum ;)



#18 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 maj 2020 - 12:32

Widzisz jeśli ktoś przykładowo ma dylemat między 4 różnymi kijami i by je pomacać musiałby odwiedzić cztery sklepy i wykręcić łącznie 130km to po to mamy forum by móc jak najbardziej zawęzić pole poszukiwań. A jak się ma do tego pecha i jedzie obejrzeć kijek, dzwoni się czy jest, a na miejscu się okazuje że 10 minut temu się sprzedał i sytuacja się powtarza dwa razy to ...

Wątek o grey stream mamy na forum bardzo obszerny i wiele wniosków można wyciągnąć bez macania po opiniach.

Od Bixlite mamy ten jeszcze raczkujący wątek :-) który mam nadzieję że się w miarę czasu rozrośnie dla wygody forumowiczów.


  • marten lubi to

#19 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisano 16 maj 2020 - 12:40

Hej, ja mam Bixlite 235 2-11gr. i powiem ze takie pieniadze to kijek daje tyle frajdy z lowienia ze naprawde warto! 

Miałem okazję na sucho pomachać kilkoma z tej serii w sklepie.

Najbardziej przypadł mi do gustu podobnie jak u kolegi 2-11g tylko w wersji 214cm. Nie było tego 235cm.

Po pierwszej wyprawie i kilku rybach mogę potwierdzić, że przynęty zadziwiająco dobrze się rzuca i wędka pod rybą ładnie pracuje.

Dołożyłem do niego kołowrotek w rozmiarze 1000 z plecionką 0,08mm.

 

 


  • eRKa lubi to

#20 OFFLINE   marten

marten

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 18 maj 2020 - 10:38

Miałem okazję na sucho pomachać kilkoma z tej serii w sklepie.
Najbardziej przypadł mi do gustu podobnie jak u kolegi 2-11g tylko w wersji 214cm. Nie było tego 235cm.
Po pierwszej wyprawie i kilku rybach mogę potwierdzić, że przynęty zadziwiająco dobrze się rzuca i wędka pod rybą ładnie pracuje.
Dołożyłem do niego kołowrotek w rozmiarze 1000 z plecionką 0,08mm.

Kolego możesz napisać jaka jest praca tego kija 214? Chodzi mi o to czy szczytówka jest taka kluchowata czy sztywniejsza a nastepnie po zacieciu przechodzi w parabole?

Wysłane z mojego SM-N935K przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych