Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Mikado Bixlite 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 18 maj 2020 - 12:35

Kolego możesz napisać jaka jest praca tego kija 214? Chodzi mi o to czy szczytówka jest taka kluchowata czy sztywniejsza a nastepnie po zacieciu przechodzi w parabole?

Wysłane z mojego SM-N935K przy użyciu Tapatalka

 

Szczytówka jest sztywniejsza i pod większym obciążeniem przechodzi w parabolę. Sprężystość w środkowej części zdecydowanie wpływa na dalekie rzuty bez zbędnego wysiłku. Byłem kilka razy z nim nad wodą. Łowiłem na jigi 2-3,5g z gumkami 2-3", na małe kleniowe woblery i wirujące ogonki do 6g. Dodatkowo próbowałem niewielkie popperki i powierzchniowe "pieski"/wtd. Tutaj wędka lepiej pracuje, gdy powierzchniowe mają większą gramaturę, powiedzmy od 6g w górę.
Złowiłem kilka okoni i ich charakterystyczne szarpanie jest mocno wyczuwalne i nie sposób pomylić z inną rybą. Tę wędkę polecam raczej tym, co lubią czuć branie w łapce, a nie obserwować opad na szczytówce. Chyba że będzie łowione na większej gramaturze, ale jeszcze nie próbowałem.
Kilka ryb powyżej 50 cm dało obraz, jak się zachowuje pod słusznym ciężarem. W każdym razie nie giął się po sam uchwyt. Praca na długości 2/3 wędki. W tamtym sezonie połamałem trzy okoniówki do 7g. Łowię bardzo często, sporo czasu spędzam nad wodą i wędki nie mają ze mną lekko. Ciekawe, ile ta ze mną wytrzyma? ;)

Wędka wzięta typowo pod okonie i klenie.

Załączony plik  WP_20200515_21_55_51_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   56,76 KB   19 Ilość pobrań


  • marten i Lenio lubią to

#22 OFFLINE   marten

marten

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 18 maj 2020 - 14:32

Dzięki, właśnie pod okonie na gumki 3" chce ja kupić. Nie liczyłem na tak obszerną odpowiedź - tym bardziej dzięki.

Wysłane z mojego SM-N935K przy użyciu Tapatalka

#23 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 20 maj 2020 - 07:17

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tą przelotką szczytową w Bixlite ? Piszecie że jest jakaś trefna ? Może ktoś rozwinąć wątek.


  • sero1975 lubi to

#24 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 20 maj 2020 - 20:12

Ja nie patrząc na gwarancję wymieniłem przelotkę szczytową na bardziej topową, bo jest niestety tak jakby z przypadku.



#25 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 20 maj 2020 - 20:14

Poza tym kijek pracuje wzorowo. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych