Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza danych na temat woblerów z pianki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2014 - 00:41

Podaje link do dobrej taniej piany sam z niej korzystam odlew surówka jest niesamowicie mocny i trwały

http://www.progmar.w...-4090-p-72.html

Jakich jeszcze używałeś pianek pisząc ze ta jest taka dobra? Bo rozumiem ze jakies porównanie musisz miec. Moim zdaniem jest dośc średnia, jej podstawowa wada

to bardzo szybki start. Jak sobie radzisz z tą pianą i formami 6 gniazdowymi ? Przeciez przy zalewniu 3-4 gniazda z pierwszeego piana juz Ci sie "wylewa na boki" chyba że masz 

jakis patent. Tez z niej robiłem ale uwazam ze szału nie ma, są lepsze.


Użytkownik robimax edytował ten post 01 styczeń 2014 - 14:06


#62 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 01 styczeń 2014 - 10:06

Jakich jeszcze używałeś pianek pisząc ze ta jest taka dobra? Bo rozumiem ze jakies porównanie musisz miec. Moim zdaniem jest dośc średnia, jej podstawowa wada

to bardzo szybki start. Jak sobie radzisz z tą pianą i formami 6 gniazdowymi ? Przeciez przy zalewniu 3-4 formy z pierwszej piana juz Ci sie "wylewa na boki" chyba że masz 

jakis patent. Tez z niej robiłem ale uwazam ze szału nie ma, są lepsze.

lepsze to znaczy jakie



#63 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 01 styczeń 2014 - 13:31

Np. Wobpianol200, Izopianol 30/60, Foam It 10, Foam It 15...

#64 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 01 styczeń 2014 - 13:53

Ten ostatni jest rewelacyjny.Ja na luzie mechanicznie mieszam w kubeczku 10ml piany,spokojniutko zalewam 10 gniazd.Potem bez szalonego pośpiechu zamykam formę,zakręcam i imadle i wsjo.Po 10 max 20 minutach rozformowanie.Takim sposobem robię nawet 500 korpusów na dzień.



#65 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2014 - 14:10

Też miałem własnie pisac o Foam It 15, uważam ze to jedna z lepszych pian na rynku, fakt nie jest tania ale coś za coś.



#66 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 02 styczeń 2014 - 08:42

Jakich jeszcze używałeś pianek pisząc ze ta jest taka dobra? Bo rozumiem ze jakies porównanie musisz miec. Moim zdaniem jest dośc średnia, jej podstawowa wada

to bardzo szybki start. Jak sobie radzisz z tą pianą i formami 6 gniazdowymi ? Przeciez przy zalewniu 3-4 gniazda z pierwszeego piana juz Ci sie "wylewa na boki" chyba że masz 

jakis patent. Tez z niej robiłem ale uwazam ze szału nie ma, są lepsze.

Moje formy mają jeden główny wlew z rozprowadzeniem kanalików wewnątrz formy,także zawsze zdąże zalać formę.



#67 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 styczeń 2014 - 13:29

Dobra chłopaki ;) a gdzie tego ostatniego (It 15) kupić ?



#68 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 02 styczeń 2014 - 13:41

Np. tu: http://www.kauposil....T-15-086-kg/394



#69 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 02 styczeń 2014 - 15:43

Ciekawe, tyle jest rodzai pianek, że trzeba byłoby każdej spróbować, by mieć swoje zdanie. Ja na naukę "bicia piany" kupiłem jakąś ? na allegro i wszystko jest niby dobrze, ale tak muszę się uwijać, jakbym miał ... :D ! Cholera wie co to jest, bo dosłownie kilka sekund podczas mieszania i już wchodzi do procesu zastygania !? Dzisiaj już nawet schłodziłem formę, myśląc, że spowolni to proces. Skąd !, ona twardnieje jak szalona :)

Dzisiaj miałem trzecią lekcję odlewania przynęt z pianki. Zrobiłem formę na cztery owady, które robię z drewna lipy. Postanowiłem pośrodku zrobić gniazdo do zgromadzenia nadmiaru pianki i gazów, odprowadzanych kanałami od każdego wzornika owada. 

 

 
 
Tę lekcję miałem udaną. Jak dla mnie sukces! Bo chciałem spróbować wykonac wylewki do 4 owadów i udało się!
 

 
 
Większe oszlifowanie papierem, potem podkład i farba zrobią swoje. Doszedłem do wniosku, że - bynajmniej do małych owadów lepszym jest wykonanie formy z silikonu, (twardszego). Nie będzie problemów z wyjmowaniem odlewów i obawy ich uszkodzenia, np pęknięcia korpusiku przy główce owada, która ma niecałe 3 mm średnicy ! (pierwszy od lewej u góry).
 

bqhy.jpg
 
Zachęcony sukcesem zrobiłem formę z żywicy do odlewu piankowego woblera okonia. Odlana pierwsza połowa formy.
 

z92q.jpg
 
Tak wygląda gotowa forma do odlewu z pianki i wzornik okonia po rozformowaniu.
 
Harjer

 


Użytkownik Harjer edytował ten post 09 sierpień 2015 - 15:16

  • thoffi lubi to

#70 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 02 styczeń 2014 - 18:56

Jakiego wypełniacza do żywicy dodajesz? :)



#71 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 02 styczeń 2014 - 22:19

Wypełniacz do żywicy z "Progmar" Jest to krzemionka zmniejszająca zużycie żywicy a jednocześnie wzmacniająca formę, (oczywiscie po całkowitym utwardzeniu się). Stosuję ją do wszystkich form, które wykonuję dla siebie.

Koledzy mam pytanie istotne dla mnie. Proszę o podanie przyczyny powstawania nierówności w postaci tzw. ubytków, niedolewek. Co jest tego przyczyną? Co robię źle? Nie mogę sobie z tym poradzić! :(

Fotki poniżej.

 

phks.jpg
 
 
 

iez4.jpg
 
 
 

uiwq.jpg
 
 

 



#72 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:01

Strzelałbym, że być może dajesz na woblerze zbyt dużo detali jak na używaną przez Ciebie piankę przy czym zaznaczam, że ja jestem "żywiczny", więc może strzelam kulą w płot.

Przypomniało mi się jeszcze, że Janusz (Woblery z Bielska) i Wędkarzyk1 w którymś temacie wspominali o zakraplaniu pianki wodą- spróbuj dodać 1-2 krople, może będzie lepiej rozchodziła się w formie. Ale w którym momencie dolewać to już musisz ich pytać.


Użytkownik Piotrek (sukingad) edytował ten post 03 styczeń 2014 - 00:08


#73 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:20

Są różne pianki.

Niektóre do prawidłowego rozprężenia potrzebują wilgoci, z powietrza lub dodanej bezpośrednio. 

Przy innych woda jest szkodliwa - osłabia wyrób, zmniejsza wzrost piany. Jeśli producent nic na ten temat nie pisze - można spróbować. Odrobinę piany z wodą, obok - bez. Eksperyment prawdę Ci powie :)

W przypadku pokazywanych na fotkach niedolewek, zgaduję, że problemem może być albo zbyt obficie nałożona pasta (rozdzielacz), albo też zbyt szczelna konstrukcja formy. Czasem jeden odpowietrzacz nie wystarcza ;)

No i sama piana, jak zwykle - im droższa, tym szansa na błędy mniejsza. Ale tutaj nie czuję się na siłach dawać rad. Za mało wiem :)



#74 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 styczeń 2014 - 07:30

Strzelałbym, że być może dajesz na woblerze zbyt dużo detali jak na używaną przez Ciebie piankę przy czym zaznaczam, że ja jestem "żywiczny", więc może strzelam kulą w płot.

Przypomniało mi się jeszcze, że Janusz (Woblery z Bielska) i Wędkarzyk1 w którymś temacie wspominali o zakraplaniu pianki wodą- spróbuj dodać 1-2 krople, może będzie lepiej rozchodziła się w formie. Ale w którym momencie dolewać to już musisz ich pytać.

Może faktycznie zbyt duża ilość detali, faktura łuski i pozostała rzeźba mogą być tego przyczyną. Jednak obstawałbym za radą i doświadczeniem Janusza i chyba trafnie zauważa przyczyny. Po pierwsze wykonałem formy do nauki odlewania pianki, które wyglądem nie zwracają spec. uwagi, jednak są one b.,bardzo szczelne. Tutaj porównuję formę ze zrobioną komorą na odprowadzenie nadmiaru pianki i gazów, (w przypadku wylewania owadów), To był pierwszy mój sukces w procesie piankowania. Spróbuję zrobić to tak jak sugeruje Janusz ! 

Dzięki, pozdrawiam



#75 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 styczeń 2014 - 07:55

1 fota ,jaki rozdzielacz stosujesz mi się wydaje, że on może robić takie kuku 



#76 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:18

1 fota ,jaki rozdzielacz stosujesz mi się wydaje, że on może robić takie kuku 

Przekonany jestem, że nie. Formy mam bardzo szczelne, natłuszczam je pastą do podłóg "Buwi" - luksusowa !, aż za dychę! :D

Dzisiaj miałem szkolenie od syna w zakresie poliuretanów, (jest szpecem z zakresu chemii) Dokonał kilku prób w zakresie: proporcji składników, sposobu ich mieszania. Polecił mi wykonać kanały w formach ! i kolejne próby ! Stwierdził, że zakupiona przeze mnie pianka posiada niesamowitą twardość po całkowitym utwardzeniu się, mega mocna i to - jedyna zaleta tej pianki. Wszystko inne do bani, gdyż w oka mgnieniu następuje reakcja chemiczna powodująca rozprężanie się pianki i natychmiastowe jej wiązanie. Materiał ten nie nadaje się do odlewania przynęt. I taki oto kit, (kosztujący sporo jak na 0,5 kg bo prawie 40 zł.) wciska nam jeden ze sklepów wędkarskich trudniący się także sprzedażą internetową. Nie chcę robić siary i nie będę podawał jego nazwy !!! W ten to oto sposób mógłbym brać lekcje do... nie skończę! :D


Użytkownik Harjer edytował ten post 03 styczeń 2014 - 22:22


#77 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:46

Hehe, Panie Jurku ja dałem sobie spokój z żywicą, za dużo rozkiminiania :D
Dziś zamówiłem silikon i bede robił formy pod owady i inne woblerki :) nie ma problemu z jakimiś niedolewkami, rozdzielaczami i innym pitu pitu. Co do wytrzymałości silikonu to ja jeszcze żadnej formy nie zniszczylem, a leje od roku prawie już ;)

#78 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 styczeń 2014 - 10:39

Ja mam podobnie z pianką są duże ubytki i nie ważne czy forma ma odpowietrzniki czy nie. Dodatkowo smaruję formę kremem jednakowo 2 połówki a piana się przylepia do formy tzn. jednej połówki tej na którą wlewam pianę. Nie wiem o co chodzi jak chce rozformować to jedna strona odchodzi super i prawie uzyskałem równą powierzchnię a z drugiej połówki jakaś masakra. Próbowałem dodać wody do pianki to nawet nie zdążyłem wlac piany do formy bo reakcja mega szybka była, jakieś pomysły bo mnie się już powoli kończą.



#79 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 04 styczeń 2014 - 11:48

Witam ziomka :) , miałem podobny problem pomogło dokładne wypolerowanie gniazda (forma z żywicy) takie rzeczy zdazają sie jesli sa jakies nawet delikatne 

zarysowania. Uzyłem jakiejs pasty ściernej Atomax czy cos takiego do powierzchni lakierowanych i problem zniknął. Niewiem jak jest z kremem ja stosuje

pastę do podłogi i tez po przesmarowaniu formy nigdy nie zalewam odrazu tylko czekam troszke jak przeschnie i przecieram szmatka dopiero zalewam.



#80 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 styczeń 2014 - 11:54

Na tygodniu zrobię nową formę postaram się aby była bardzo gładka i będę walczył dalej. Kupię też pastę i zobaczę czy się coś poprawi.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych