Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza danych na temat woblerów z pianki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 12:50

Piotrek...obiecane fotki moich form, wstawie tutaj może komuś się przydadzą, raczej nie zaszkodzą bo rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne.

 

Chodzi o same obudowy, jak widać formy są z silikonu, twarde rozbieralne obudowy ułatwiają robienie kolejnych form w bardzo prosty sposób,

warto też zwrócić uwagę na bolczyki które są w ramce ,a nie w formie sylikonowej.

 

W przypadku ,żywicy zalewane są zamknięte formy, pianką zalewam jedną z rozpołowionych form, zero problemów.

 

Załączony plik  formy 002.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg   54,79 KB   46 Ilość pobrań

 

Załączony plik  formy 003.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg   42,4 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  formy 005.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg   38,89 KB   21 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam

 

 


  • thoffi lubi to

#82 OFFLINE   pazurak

pazurak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 13:38

Witam
Używam pianki z allegro. Próbowałem różnych rozdzielaczy, ale najlepszy okazał się rozdzielacz od tego samego sprzedawcy. Nową formę smaruję dwa razy, przed każdym zalaniem pianką smaruję dokładnie, ale cienko miękkim pędzelkiem i czekam do całkowitego wyschnięcia rozdzielacza. Można położyć formą na grzejniku. Piankę mieszam wkrętarką ok. 10 sekund, zalewam jedną połówkę, trochę wlewam do drugiej połówki, zamykam i lekko ściskam imadłem. Mam formy z przezroczystej żywicy i widzę jak pianka rośnie wypychając powietrze. Gdy cała forma jest wypełniona zaciskam mocno imadło. Ważne żeby forma była prostopadle do ziemi, wtedy pianka rozprężając się wypycha powietrze na zewnątrz. Wyjmuję woblerka po ok 40 min. Podważony nożykiem lekko wyskakuje, a powierzchnia jest równa i bardzo gładka.



#83 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 styczeń 2014 - 14:30

Formy pełna profeska ;) Dzięki za fotki.

#84 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2014 - 10:13

Piotrek...obiecane fotki moich form.....

 

Mam prośbę możesz opisać jak wlewasz ten silikon i odciskasz wzór aby tak ładnie wyszło?



#85 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 styczeń 2014 - 10:24

Miras śliczne formy :) pełna profeska :)

Kiedyś może zrobię coś na podobieństwo Twoich bo naprawdę robią wrażenie :)



#86 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 12:08

Dzięki chłopaki.

 

Modele robię z dwóch połówek, tak w skrócie...połówkę przynęty naklejam na gładką zapastowaną powierzchnie, nakładam na to ramkę bez dekla i zalewam silikonem,

po wyschnięciu odklejam, przykręcam dekiel i mamy jedną część formy.

 

Nastepnie sklejam( delikatnie do rozklejenia)model przynęty w całość, wkładam w gniazdo zrobionej już połówki formy, zapastowuje, nakładam drugą ramkę , zalewam silikonem ,rozłączam formy ,przykręcam do drugiej formy dekiel i gotowe.

 

Pozdrawiam



#87 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2014 - 12:14

Dzięki za odpowiedź na tygodniu będę miał ramki i potestuje. Właśnie wróciłem z piwnicy. Zamiast kremu użyłem smaru jako rozdzielacza i już się nic nie klei. Jeszcze trochę zabawy z formami aby były dokładniejsze oraz odpowiednim doborem proporcji pianki i jej ilości i będę w domu. Muszę tylko zrobić małą formę na małego wobka bo testuję na formie do wobków sumowych więc za dużo idzie pianki na testy.


  • thoffi lubi to

#88 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 06 styczeń 2014 - 14:33

Witam obecnie posługuję się formami żywicznymi choć i posiadam 1 z aluminium ;)

 

Moje pytanie do was czy jest ktoś z was w stanie wykonać formę z alu ? Oczywiście odpłatnie 

 

Zapraszam na priv 



#89 OFFLINE   slawox

slawox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 18:27

Witam,

Ja się zajmuje projektowaniem i produkcją form z aluminium, tutaj są przykladowe formy 10 gniazdowe na wobki dł. 30mm.

Załączone pliki


  • Tomasz Kotarski, bertold12 i thoffi lubią to

#90 OFFLINE   slawox

slawox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 18:32

Załączony plik  2.png   143,46 KB   23 Ilość pobrań przykładowy projekt 3d jednej z ostatnich form.


Użytkownik slawox edytował ten post 06 styczeń 2014 - 18:33

  • bertold12 lubi to

#91 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 06 styczeń 2014 - 18:35

napisałem PW 



#92 OFFLINE   slawox

slawox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 19:51

Witam,

Aby wykonać formę potrzebne mi są zdjęcia z różnych stron oraz wymiary na szkicu modelu. Wtedy ja wykonuję model 3d woblera z wymiarami i na bazie tego modelu projekt formy 3d, następnie jeśli wszystko ok sprawa przechodzi na CNC.



#93 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:19

zadałem pytanie na priv. w sprawie kosztów ?

#94 OFFLINE   slawox

slawox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:26

zadałem pytanie na priv. w sprawie kosztów ?

Odpisane na PW. Pozdrawiam



#95 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2014 - 20:51

Wreszcie metodą prób i błędów udało sie coś odlać z piany

Załączone pliki


  • thoffi lubi to

#96 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 11 styczeń 2014 - 14:13

Witam, koledzy dlaczego powielacie ten sam blad. Nie robcie naciecia pod ster w formie. Robicie sobie utrudnienie przy malowaniu, lakierowaniu itd jak jasna chole....a. I tak farba czy lakier zaleje Ci naciecie i znowu bawisz sie z nacieciem. Poza tym dla mnie taka forma jest do niczego. Robisz jedna forme bez naciecia i otrzymujesz kilka mozliwosci, po pomalowaniu i lakierowaniu naciansz ster pod jakim katem chcesz. 



#97 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 13 styczeń 2014 - 22:30

Witam, koledzy dlaczego powielacie ten sam blad. Nie robcie naciecia pod ster w formie. Robicie sobie utrudnienie przy malowaniu, lakierowaniu itd jak jasna chole....a. I tak farba czy lakier zaleje Ci naciecie i znowu bawisz sie z nacieciem. Poza tym dla mnie taka forma jest do niczego. Robisz jedna forme bez naciecia i otrzymujesz kilka mozliwosci, po pomalowaniu i lakierowaniu naciansz ster pod jakim katem chcesz. 

Jak dla mnie to żaden problem, po co mam dodatkowo bawić się w nacięcia do sterów.  :) Robię woblery z drewna, surówki zawsze posiadają nacięcia na stery, te malutkie jak i duże. Cóż to za problem z malowaniem i lakierowaniem, poprzez to, że są nacięcia na ster ? Formy do woblerków z pianki robię sam i to także żaden problem określić w danym modelu formy żądany kąt osadzenia steru ;)



#98 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 13 styczeń 2014 - 23:08

Po wielu porażkach - teraz wiem, że z jednego powodu z mojej winy, (brak dokładnego wypolerowania formy) oraz z błędnego podania proporcji mieszania składników pianki - (przez sprzedającego ! ) nauka "piankowania" była dla mnie w pierwszej fazie nauki koszmarem :) Zastosowałem do polerowania formy płynny wosk i po wyschnięciu wypolerowałem na lustro, zmniejszyłem proporcję utwardzacza i spokojnie wykorzystuję spory zapas pianki z pierwszego zakupu, już nie mam żadnych problemów ;)

To efekt mojego pierwszego sukcesu ;)

 

Załączone pliki



#99 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 14 styczeń 2014 - 16:03

Jak dla mnie to żaden problem, po co mam dodatkowo bawić się w nacięcia do sterów.  :) Robię woblery z drewna, surówki zawsze posiadają nacięcia na stery, te malutkie jak i duże. Cóż to za problem z malowaniem i lakierowaniem, poprzez to, że są nacięcia na ster ? Formy do woblerków z pianki robię sam i to także żaden problem określić w danym modelu formy żądany kąt osadzenia steru ;)

Kolega Aspius83 moim zdaniem ma racje, takie formy z nacięciem na ster są poprostu mniej uniwersalne ja robiąc bez, mam mozliwości róznych wariantów umieszczenia steru a co za tym idzie uzyskania odmiennej pracy wobka, Robić nową formę tylko po to.. dla mnie bez sensu. Jeszcze zrozumiał bym ten zabieg gdyby dzięki temu juz nic nie trzeba robić zeby osadzic ster a przeciez i tak na końcu musisz piłowac rowek z zaschniętego lakieru co te nie jest wygodne.



#100 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 14 styczeń 2014 - 23:06

A to moje paskudne foremki, paskudne, ale nie muszą być piękne, ważne że spełniają swoje zadanie :)
Załączony plik  20140114_230012~2.jpg   31,86 KB   35 Ilość pobrań
Załączony plik  Messenger_5828903419929156625_13897188711276137~2.jpg   36,03 KB   29 Ilość pobrań
  • thoffi lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych