Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jitai - problem z nawojem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 12 maj 2020 - 01:10

Kupiłem na ali kołowrotek Jitai 2000.

Mam problem z nawojem.

Najpierw dałem podkład 0.30 i plecionkę 0,06.

Potem zmieniłem podkład na 0.20 ale nic nie pomogło.

Problem w tym, że nawój nie pokrywa dna szpuli po bokach. Zostaje około 1,5mm na brzegach i w efekcie na środku jest garb a po bokach mniej przez co potrafią się zrobić pętle przy wyrzucie.

Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł o co chodzi? Jakby był za mały posuw szpuli mi to wygląda.

Gdyby to było z jednej strony to wiadomo, zabawa podkładką...ale problem jest z dwóch stron.

https://pl.aliexpres...earchweb201603_

6197e9816c13.jpg

c46bb42d017a.jpg

949318d11924.jpg

b930fc8fff36.jpg



#2 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 maj 2020 - 07:45

       Wada techniczna. Nawiń podkład z żyłki do wymaganej wysokości w środku szpuli i ręcznie dowiń brzegi wyżej niż środek. Po nawinięciu plecionki będzie w miarę równo. Nawój plecionki też na początku nawijania możesz skorygować ręcznie, żeby nie wystawał podkład po bokach szpuli. Kołowrotek do zastosowań raczej nie spinningowych.



#3 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 12 maj 2020 - 12:57

Myślałem raczej by ręcznie więcej nawinąć najpierw na bokach podkład a plecionkę już na ten "ukształtowany" podkład.... Bo jeśli zrobię odwrotnie to po kilku użyciach nawój już nie wróci na boki bo kręcioł nawinie go znowu 1-2mm od brzegów szpuli.



#4 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 12 maj 2020 - 18:07

Cześć
Ten kołowrotek(taka konstrukcja nic nie zrobisz) nie do takich "pajęczyn", trzeba było postawić na Japonie a nie na Chiny.

#5 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 12 maj 2020 - 22:24

Nie bardzo rozumiem o tych pajęczynach... Chodzi o grubość plecionki?



#6 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 maj 2020 - 06:40

Dokładnie,przy takim nawoju będziesz Miał brode za brodą,czy jak ktoś woli supeł za supłem.
Można już kupić za małe pieniądze kołowrotek z nawojem krzyżowym i problem zginie.
Ten kołowrotek pewnie ma korpus od 1000 z niższą szpulą,Chinole idą na łatwiznę.

#7 OFFLINE   deridun

deridun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 13 maj 2020 - 08:18

Porzucaj nad wodą tanim obciążnikiem .Zorientuj się czy wymiar wysokości szpuli 1000 jest mniejszy.

Użytkownik deridun edytował ten post 13 maj 2020 - 08:20


#8 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 13 maj 2020 - 12:49

Wymiar szpuli od wersji 1000 się różni zgodnie z wymiarami podanymi na stronie producenta.

Wczoraj parę godzin porzucałem i jeśli pilnuję przy rzutach co się dzieje na szpuli to jest ok, nie pojawiły się brody...

Jedzie do mnie już Ryobi Ecusima więc zapewne tu nie będzie problemów z nawojem a Jitai pójdzie do innych zastosowań niż spin.

Zauważyłem też, że przy przynętach lżejszych brody występowały częściej. Wczoraj rzucałem cannibalem 8cm+5g i problemu nie było poza kilkoma odgłosami jakby przez przelotki przelatywał supełek ale się nie utworzył...



#9 OFFLINE   deridun

deridun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 13 maj 2020 - 14:13

Zgłoś na ali zapotrzebowanie na wymianę szpulki.

#10 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 maj 2020 - 17:41

Wymiar szpuli od wersji 1000 się różni zgodnie z wymiarami podanymi na stronie producenta.
Wczoraj parę godzin porzucałem i jeśli pilnuję przy rzutach co się dzieje na szpuli to jest ok, nie pojawiły się brody...
Jedzie do mnie już Ryobi Ecusima więc zapewne tu nie będzie problemów z nawojem a Jitai pójdzie do innych zastosowań niż spin.
Zauważyłem też, że przy przynętach lżejszych brody występowały częściej. Wczoraj rzucałem cannibalem 8cm+5g i problemu nie było poza kilkoma odgłosami jakby przez przelotki przelatywał supełek ale się nie utworzył...

Jak zauważyłeś przy lekkich przynętach broda za brodą,bo kołowrotek nawija zwój za zwojem,który podczas schodzenia zachacza o następny i tzw.broda gotowa,i dlatego niezbędny jest kręcioł z nawojem krzyżowym(worm-shaft).

#11 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 13 maj 2020 - 22:58

Zgłoś na ali zapotrzebowanie na wymianę szpulki.

Sprzedawcy?

Problem w tym, że sporu założyć nie mogę bo kręcioł dotarł jakoś w styczniu a dopiero teraz go pierwszy raz nawijałem do użytkowania, w związku z tym ani sporu ani komentarza już nie mogę w jego sprawie zrobić.



#12 OFFLINE   deridun

deridun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 14 maj 2020 - 02:18

Wyślij zdjęcie z prośbą-zadowolony klient to nailepsza reklama.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych