Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Srebrniaki 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2020 - 11:31

*
Popularny

Miło mi otworzyć wątek samcem troci wędrownej złowionym w dniu 17.05.2020r. w Parsęcie na wysokości Karlina na wahadłówkę Pawła Nadrowskiego.

Pozdro A. 

Załączone pliki


Użytkownik spinnerman edytował ten post 18 maj 2020 - 12:27


#2 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2020 - 13:22

Ryba w niesamowitym zwrocie zgarnęła wahadło wychodzące wachlarzem z głębokiej rynny. Całą akcję widziałem bo branie nastąpiło już na tym piachu który widać na zdjęciu. Przez kilkanaście sekund ryba częściej była w powietrzy jak w wodzie. W trakcie tych salt przecięła sobie plecionką płetwę ogonową. Nigdy czegoś podobnego nie widziałem. No ciężko to opisać słowami. Piękna ryba, piękne branie, niesamowita walka.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 08 czerwiec 2020 - 10:19


#3 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 18 maj 2020 - 13:39

Też mi się trafił tydzień temu na małe wahadełko.. plecionka 0.06 i batsonik do 14gr..
Ok 25minut zabawy.

Załączone pliki



#4 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 18 maj 2020 - 15:34

Miesiąc temu
Tu było lepiej,talonik zmęczył rybkę,i z 10 minut poodjeżdżał ..także wahadełko, plecionka 8lb

Załączone pliki



#5 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2020 - 17:01

Miesiąc temu
Tu było lepiej,talonik zmęczył rybkę,i z 10 minut poodjeżdżał ..także wahadełko, plecionka 8lb


Te trotki przylowiłeś przy pstrągowaniu, bo z tą grubością plecionki to chyba za trocią nie chodzisz??? Podaj parametry tego Talona.
  • far8 lubi to

#6 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 18 maj 2020 - 17:42

Te trotki przylowiłeś przy pstrągowaniu, bo z tą grubością plecionki to chyba za trocią nie chodzisz??? Podaj parametry tego Talona.


Z talonikiem( 2,6 m 10-20gr)szykowałem się konkretnie na troć,a z tym batsonem liczyłem na jazio klenia...
  • popper lubi to

#7 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 maj 2020 - 08:59

Bardzo proszę nie prowadzić prywatnych dochodzeń i publicznie nie poddawać w wątpliwość uczciwości innych użytkowników. Wszelkie propozycje zmian regulaminowych można zgłaszać w odpowiednim wątkuhttp://jerkbait.pl/t...3-nowe-pomysły/



#8 ONLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 06 czerwiec 2020 - 17:39

82cm
Załączony plik  received_1181710825513201.jpeg   129,44 KB   57 Ilość pobrań

#9 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 09 lipiec 2020 - 21:50

60 i 70 z urlopowego pobytu nad morzem ,rybki z rzeki , zdjęcia na szybko wiec wyszło tak se ,Załączony plik  P1100455.JPG   94,92 KB   61 Ilość pobrań

]Załączony plik  P1100460.JPG   89,35 KB   62 Ilość pobrań

 

kijek elitka 2,9m 17lb plecionka i wobler



#10 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:48

Dzisiaj też miałem przygodę. W zeszłym tygodniu pierwszy wyjazd na letnie trocie i taka ok 3kg spadła po krótkiej walce a dzisiaj było tak:
https://m.youtube.co...oCKEn3ALA&t=34s

 

Mała rzeka to i kij ani mocny ani słaby. Daiwa do 40g. Wyciągnęłem na nią kilka 5kg i ogólnie sporo troci z małych rzek, ale to była ryba nie do zatrzymania.



#11 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2020 - 19:42

Mała rzeka to i kij ani mocny ani słaby. Daiwa do 40g. Wyciągnęłem na nią kilka 5kg i ogólnie sporo troci z małych rzek, ale to była ryba nie do zatrzymania.


5 kg ok. ale jak siądzie Ci taka od 8 w górę, to zaczyna się zabawa, nie mówiąc o Prawdziwym który tez lubi w takie „małe rzeczki” wchodzić hehe No cóż dobór sprzętu to indywidualna sprawa każdego wędkarza i nue mnie to oceniać ;)
A tak summa summarum, to spadła czy rozgiela kotwy?
  • Guzu lubi to

#12 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 15 lipiec 2020 - 19:59

Kotwiczki całe. Podejrzewam że zamknęła pysk i nie było szansy zacięcia. Takie kluchy to już siła. Trzeba mieć jedno szczęście żeby wzięła i drugie żeby wyholować. Wierz mi że z parsęcką armatą na takich rzekach nie ma czego szukać, chyba że bardzo duża woda. Szła w górę i biła pyskiem w burty. Można sobie gdybać, ale to ryba nie do zatrzymania.

Użytkownik pawlik832 edytował ten post 15 lipiec 2020 - 20:02

  • spinnerman lubi to

#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 lipiec 2020 - 20:23

Całe szczęście że się nie da wszystkich wyjąć
Jest po co wracać
:)

Powodzenia następnym razem

P.s. nie szukalbym akurat remedium w wędce, ta na filmie mogłaby jeszcze zdecydowanie głębiej pracować, gdyby reszta zestawu umożliwila pracę pod większym obciążeniem.
Najsłabszy element decyduje o mocy zestawu.

P.s.2. zacięcie tego brania takie ... Ja klenie tnę konkretniej, nie mówiąc o pstragach ;) ale to może kwestia zestawu

Użytkownik Guzu edytował ten post 15 lipiec 2020 - 20:27

  • Rheinangler i Krzysiek P lubią to

#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 lipiec 2020 - 06:34

Całe szczęście że się nie da wszystkich wyjąć
Jest po co wracać
:)

Powodzenia następnym razem

P.s. nie szukalbym akurat remedium w wędce, ta na filmie mogłaby jeszcze zdecydowanie głębiej pracować, gdyby reszta zestawu umożliwila pracę pod większym obciążeniem.
Najsłabszy element decyduje o mocy zestawu.

P.s.2. zacięcie tego brania takie ... Ja klenie tnę konkretniej, nie mówiąc o pstragach ;) ale to może kwestia zestawu

Moim zdaniem Daniel podal dobry trop.

Nie ma sposobu by ustrzedz sie od podobnych sytuacji, gdy ryba spadnie....

Tylko swiadomosc, ze zrobilo sie wszystko by te czy inna  walke wygrac potrafi przywrocic usmiech na twarzy i powiedzeic dzis Ty byles/bylas sprytniejsza.

Mnie osobiscie, choc nie mam bardzo wielu doswiadczen nad malymi trociowymi rzeczkami sprawdzily sie dwa rodzaje wedek.

Pierwsza to taka ktora ma kolkowaty szczyt (20-30cm) i mega "chetnie" lecz nie za gleboko amortyzujacy srodek, ktory chetnie odaje prace nizej,- do donika i potem ten sie gnie rownie chetnie pod odpowiednim obciazeniem. Takie kije pod twarde przynety przy salmonidach wszelkiej masci sprawdzaja mi sie najlepiej. 

Charakterystyka ugiecia wedki, ktora widac na filmie jest zawsze kuszaca bo latwo podaje sie nia przynety nawet lekkie, bezproblemowo czuc co sie dzieje z przyneta. Jednak czesta wada takich konstrukcji jest taki "przeskok mocy", ktorego akurat nie widac na zalinkowanym filmie bo kij jest juz za bardzo uniesiony... 

Polega to na tym ze stosunkowo "wiotka" szczytowka na dosc dlugim odcinku absorbuje cala swa moc jednoczesnie w nieznaczyny sposob oddzialowujac na rybe, co jednak w znaczacym stopniu skraca dzwignie dzialajaca na rybe. W efekcie czego mamy sytuacje gdy krotki odcinek srodka wedki na mocno skroconym ramieniu sily amortyzuje wszystkie poczynania ryby, a dolnik jeszcze "milczy". W uproszczeniu mozna by powiedziec ze szczytowka juz nie dziala a dolnik jeszcze nie dziala i mamy tylko nieznaczna amortyzacje na ramieniu o dlugosci ok polowy dlugosci wedki...

W przypaku zapiecia zewntrznego, ktore jak sadze kolega slusznie przypuszcza doprowadza to zawsze do rozerwania kawalka skory i ....uwolnienia sie ryby. W przypadku "prawidlowego" zaciecia latwo jest rybie sie wyszarpac wykorzystujac wlasnie teo sztywne polaczenie z wedkarzem i chwilowy brak amortyzacji zestawu.

Ja w takich warunkach siegalem po 25lb-2,6m szklaka, ktory gial sie po uchwyt kolowrotka. Ale nie jest prawda ze w ciasnych trociowych warunkach szklak jest czyms nieodzownym, wiekszosc kompozytow sprawdzi sie takze znakomicie. Warunkiem jest plynny przyrost mocy dzialajacej na rybe. Mowiac calkiem prosto, kazda wedke ze zbyt silnym/sztywnym dolnikiem zostawilbym do .... innego lowienia.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 lipiec 2020 - 06:47


#15 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 17 lipiec 2020 - 18:37

Cześć.
Nie ma takiej obcji żeby pękła skóra u troci(jest pancerna).Oglądając film łowiący nastawił się na pstrągi,rzeka to prawdopodobnie Grabowa.Troci trzeba woblera przesunąć w pysku żeby wbić kotwice,troć ma scisk jak imadło i zestawem pstrągowo-kleniowym się tego nie zrobi.Ryba poprostu otworzyła pysk i wobler wystrzelił bez uszczerbku i konsekwencji dla ryby .Ja mam twardy kij i tnę na maxa.
  • Guzu i chulo lubią to

#16 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 lipiec 2020 - 06:37

W czasach spinningowych sporo troci złowiłem Byronem TwistCast. Miękka klucha i prawie bez zacinania... Da się bez cięcia które małe rybie łeb by urwało...

#17 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 18 lipiec 2020 - 06:44

Moja Urlopowa na swojej produkcji Obrotóweczkę

 

Załączony plik  107081985_2458263831131695_6665117950076144012_n.jpg   70,3 KB   42 Ilość pobrań



#18 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 22 lipiec 2020 - 09:10

Załączony plik  troc01.jpg   84,28 KB   50 Ilość pobrań

Ostatnio mało czasu na lowienie, ale w końcu udało się wyrwać. Po dwóch niezaciętych puknięciach myślałem że nic z tego nie będzie bo trącają tylko nosem, ale po godzinie miałem już pewne branie. Srebrniaczek skusił się na wirówkę Primanki Long. Link do filmu z holu ryby:


Użytkownik pawlik832 edytował ten post 22 lipiec 2020 - 09:11


#19 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 23 lipiec 2020 - 14:32

Kolejny wyjazd na 3 godzinki i udało się wyholować kolejną letnią troć. Wzięła na niedużego woblera mojej roboty. Sukces byłby pełny, gdyby nie to że tego dnia straciłem rybę, taką ok 7-8kg😮 druga ryba w krótkim czasie, która zrobiła ze mną co chciała. Tylko tym razem widziałem ją doskonale.
Załączony plik  troc.jpg   101,51 KB   44 Ilość pobrań

#20 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 25 lipiec 2020 - 10:15

Nie gniewaj się ale wolałbym nie poruszać szczegółów łowiska, bo koledzy mnie zjedzą że za dużo gadam ;) W zamian wstawię kolejny film.

 


Użytkownik pawlik832 edytował ten post 25 lipiec 2020 - 10:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych