Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotografia wędkarska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 15:03

trout, jak sadze mówisz o aparacie cyfrowym nikona, tak? bo w cyfrach jeste jeszce problem tzw back i fron focusa, czasami obiektywy nawet rewelacyjne żle wypadają z cyfrakiem. ale to matryca jest powodem problemów a nie szklo.

ta tokina owina być dobra.

jeszcz trochę a dostaniemy bana za ten temat na otwrtym forum
:o :o

#22 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 styczeń 2007 - 15:28

Tak Jerzy mam Nikona D70 i wiem ten FF/BF to cholerstwo,ale niekoniecznie to wina body bo mam N 50f/1.8 , S 100-300f/4 , Tokina 12-24f/4 i one ostrzą mi w prawie w punkt a z kitowym N 18-70 zaliczam 10 centymetrowy BF.Więc czego tu jest wina body czy szkla.

Przecież można ustawic szklo pod body i na odwrót,naprzyklad oddając do serwisu sigmy szklo i puszke to ingerowac będą w obiektyw i to raczej tylko softem.

A ta tokina choć używana to o niebo lepsza od kita inna liga choc na 2.8 to żadna rewelacja niejest po przymknięciu do 4 znika mydlo i juz jest dobrze a od 5.6 jak dlamnie żyleta tylko ta waga boli :D

Remek sooorry troszke się zagalopowalem :D

#23 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 28 styczeń 2007 - 16:06

Panowie, tego normalny wędkarz w walonkach już nie przełknie.

Dajcie sobie na luz i odpuście już pstrągom...

:huh: :lol: <_< :unsure:

już dawno nie wiem o czym wogóle piszecie...

#24 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 28 styczeń 2007 - 16:43

Też tak myślę. Remku, chyba czas pozamiatać niektóre rzeczy do offtopic. :mellow:

#25 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:00

no i pozamiatane :mellow:

#26 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:05

dzieki Remek,
mamy swój maly kącik, teraz z Troutem damy czadu!!
pozd JW :huh:

P.S mogłbyc=ś tez zmienic tytuł watku, np. watek dla fotografujących, albo cos w tym rodzaju

#27 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:27

Wielkie dzięki Remek :D

#28 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:31

Fotografią zainteresowałem się niedawno, nie włączam się w dyskusję, ale śledzę z przyjemnością. Proszę o więcej. :mellow:

#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:52

hehehe... zaraz wyjdzie ze jak juz chlopcy dostali wlasny watek to im sie gadka urwie :mellow:

#30 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:55

Fotografią zainteresowałem się niedawno, nie włączam się w dyskusję, ale śledzę z przyjemnością. Proszę o więcej. :mellow:



ale czego??
pozd JW
p.s Mifek proponuję, żebyś wywołal jakiś interesujacy temat np. problem z przyciemnionymi brzegami na zdjeciach, co ty na to??? :lol: :lol: :lol: :lol:

a tak by the way to w profilach wielu użytkownikow, fotografia to zainteresowania zaraz po wedkarstwie, jestem ciekawy ile w tym prawdy. kto sie fotografią zajmuje powazniej a kto tak napisal w danych o sibie bo to dziś jest trendy :lol: :lol:

#31 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:04

jak juz mowilem nie raz i nie dwa ja to cienkki bolo jestem. mam na koncie kilka fotek mniej lub bardziej udanych, sprzecik tez nie wygorowany... ale jakos sobie radze...

teraz suzkam jakiegos dodatku do mojego s 5000 do robienia makro - nie wiem jakies soczewki czy cos takiego...

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:06

[quote title=jerzy napisał(a) dnia Sun, 28 January 2007 08:55][quote]

p.s Mifek proponuję, żebyś wywołal jakiś interesujacy temat np. problem z przyciemnionymi brzegami na zdjeciach, co ty na to??? :lol: :lol: :lol: :lol:

[/quote]



A CHCESZ W UCHO ?? ;)

#33 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:07

hehehe... zaraz wyjdzie ze jak juz chlopcy dostali wlasny watek to im sie gadka urwie :mellow:


Dobra Mifek żeby niebylo że się gadka urwala :D
Jak Jerzy napial w następnej odpowiedzi co chodzi z przyciemnionymi brzegami kadru.Nazywa się to winietowanie a dochodzi do tego gdy np.oprawka lub oslona przeciwsloneczna wchodzi w narożnikach w kąt widzenia obiektywu.
Ale niezawsze bo często jest to wadą konstrukcyjną obiektywów mimo że nic nieprzyslania obiektywu to i tak narożniki są lekko ciemniejsze.
Tak na prosty rozum :D Chyba nic niepoknocilem.

#34 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:08

soczewka makro nakręcana na gwint filta. jest takie coś, ale sprawdz w praktyce jak to działa, bo taka soczewka psuje korekcje obiektywu. Jak sie zdecydujesz to proponuje szukać
wśrod produktów markowych żadnych ruskich denek od butelek, bo otrzymasz efekt mocno artystyczny!!

#35 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:09

[quote]
hehehe... zaraz wyjdzie ze jak juz chlopcy dostali wlasny watek to im sie gadka urwie :mellow:
[/quote]

Dobra Mifek żeby niebylo że się gadka urwala :D
Jak Jerzy napial w następnej odpowiedzi co chodzi z przyciemnionymi brzegami kadru.Nazywa się to winietowanie a dochodzi do tego gdy np.oprawka lub oslona przeciwsloneczna wchodzi w narożnikach w kąt widzenia obiektywu.
Ale niezawsze bo często jest to wadą konstrukcyjną obiektywów mimo że nic nieprzyslania obiektywu to i tak narożniki są lekko ciemniejsze.
Tak na prosty rozum :D Chyba nic niepoknocilem.
[/quote]
nie nie poknociles, w przypadku 99 % obiektywów winietowanie znika po zaslonięciu o dwie działki przyslony. ja lubie winietowanie, obraz jest bardziej plastyczny

#36 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:12

@Mifek jeśli można powiedz mi jaką ma srednice gwint wenętrzny na obiektywie w s5000.Z góry dzięki.


#37 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:17

@Jerzy.A mam teraz maly problem odnośnie winietowania z tokiną 12-24,z normalnym filtrem polaryzacyjnym winietuje i muszę rozglądać sie za wersją slimowa.A to cholerstwo troszke kosztuje.Tak z drógiej manki mialeś może styczność z filtrami Maruni i Cokinem UV ale nakręcanym a nie tym z systemu.

#38 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:23

Trout, przy ogniskowej 12 ,prawie kazdy filtr będzie winietował, zostaw cokina, w swiatku mówimy na te filtry Cokin/Koszmar. Rozejrzyj się za cienkimi filtrami Hoya, B+W, Rodenstock, ewentualnie tiffen. O marumi nic niewiem.
J



#39 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:29


p.s Mifek proponuję, żebyś wywołal jakiś interesujacy temat np. problem z przyciemnionymi brzegami na zdjeciach, co ty na to??? :lol: :lol: :lol: :lol:




A CHCESZ W UCHO ?? ;)


:lol: :lol: :lol: to nie ja napisałem tylko @jerzy

@jerzy
Przecież wyraźnie zaznaczyłem, że zainteresowałem się fotografią niedawno :o
Naprawdę nie znam się na fotografi. Mam w rodzinie takiego gościa, który chwalony jest jako talent w światku fotograficznym. Zapytałem go kiedyś by mi coś doradził ze sprzętu, a on mi odpowiedział, że się na tym nie zna ?!?! Powiedział, że jego intresuje fotografia nie sprzęt. B)
Czasami myślę,że coś w tym jest. Jakość zdjęcia nie oznacza, że samo zdjęcie jest ciekawe. Kiedy te dwie rzeczy idą w parze, można powiedzieć, że ten kto wykonał to zdjęcie, jest profesjonalistą, nie amatorem. Ale jak już wspomniałem, ja się na tym nie znam. ;)

P.S.
O kleniach i jaziach z małych rzek, to ja mogę dyskutować.

#40 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:34

Ciekawe tego nieslyszalem Cokin/Koszmar,te szklane nakręcane też.To wiem że te mocowane w holderze to są filtry żywiczne czy z jakiegś innego syntetyku i cholernie trzeba uważać by nieporysowac a tanie też niesą.mi wlaśnie chodzilo ojakość optyczną tych szklanych.Wiem że B+W czy HOYA to już klasa,ale podobno z HOYA są problemy z czyszczeniem. :( O rodenstocku nieslyszalem musze pogrzebac w necie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych