Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kotwica do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 maj 2012 - 16:29

jak dla mnie mozesz miec nawet reklamowke z woblerami
Ps w sumie to za Ot trzeba przeprosic.

#22 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 17 maj 2012 - 20:38

a co powiecie o tzw samoróbkach np z tarcz hamulcowych ?? Z tego co słysze duzo ludzi takich wlasnie wynalaków uzywa ?

Jest sens sie bawić w takie czy lepiej gumowa kupowac ?

#23 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 17 maj 2012 - 21:32

dzieki za pomoc. wydaje mi sie ze b.dobrym rozwiazaniem dla pontonu jest kotwica gumowana. mialem pozyczona przez chwile taka 9 kg i byla ok. Fajnie jednak gdyby byla mozliwosc regulacji obciazenia do panujacych warunkow. Gumowana dziewiatka kosztuje 120zl, a za pol tej ceny mozna zmajstrowac kotwice z systemem gotski`ego. Jeden ciezarek podstawowy 5kg i dwa opcjonalne po 2,5kg w cenie ok 60zl.
Mowie o ciezarkach kompozytowych z tej aukcji:
http://allegro.pl/obciazenie-kompozytowe-na-wage-1kg-3-50-pl n-i2323376172.html

Oczywiscie taka kotwica skladana z kilku obciazen bardziej zbierac bedzie mul ale cos za cos:) jeszcze nie wiem ktora opcje wybiore


#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2012 - 22:05

Cos tu chyba nie tak, dryfkotwa nie sluzy do unieruchomienia pontonu/lodki, w tym watku wiec nie ma co o tym gadac...

Co do typow kotwic mozliwych (znaczy bedac po rozsadnej stronie) do uzycia na pontonie to ..sporo zalezy od typu dna i warunkow.

Na Wisle jest duzo piachu - ta rozkladana na fotce nie zaczepi sie....albo sa drzewa, kamieniska, prety zbrojeniowe - ta ze zdjecia utknie i trzeba bedzie rżnąć linke.
Na Turawie albo jest karczowisko - wspolczuje tym z kotwica omowiona wyzej albo spady zatopionego koryta rzeki - nie zaczepi sie bo za lekka.

Natomiast a propos kotwicy oblanej guma..nie wiem, moze i nietypowo rozumuje ale...co to daje? przerżnie sie komore jak bedzie bez gumy?
Jak dla mnie to zwiekszaja sie tylko gabaryty, co wcale nie poprawia sprawy a wrecz ja pogarsza...

Jak kto ma zmysl estety to mozna taki odwaznik pierdyknac (po potraktowaniu pap. sciernym) np. farba w sprayu...

Jedyny problem to mozliwosc regulacji wagi, niestety trzeba miec kilka ciezarow, jezeli sie chce lowic w roznych warunkach.

Gumo

#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 maj 2012 - 22:09

dokladnie wpisz w google kotwiczenie a bedzie 100 linkow w zaleznosci od sily wiatru/pradu wielkosci lodki/etc milion sposobow.

#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2012 - 23:18

@Termin, jak ciężarki ściśle przylegają to między nie muł praktycznie się nie dostaje. A jaka wygoda. Niewielki wiaterek i 1-2 kg trzyma nas na uwięzi. A jak powieje to dokładamy po troszku.

#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2012 - 21:25

Dokladnie tak...miljon sposobow a jak sie pojedzie w jakies miejsce to z tego mln zrobi sie jeden sposob.

Ot, ulomnosc internetu. Nie wystarczy wklepac i wszystko jest git. Źle?
No coż, zyjemy w epoce seriali, gdzie lansowany jest stereotyp zycia zyciem innych...

Gumo

#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2012 - 21:47

Jeśli to było o mnie to pomysł nie był u nikogo podpatrzony tylko narodził się w mojej głowie. I to było wiele lat temu - przynajmniej 5. Facebook i inne był wtedy w powijakach.

#29 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 czerwiec 2012 - 18:00

kotwic o jakich wagach uzywacie w pontonach? Chodzi mi o kotwice dziobowa na jeziorach.


Moje rozwiązanie na wodę stojącą.
Sprawdza się od lat, na mniejszych pływadłach. Nie tylko przy pontonie ale i mniejszej łodzi (do 3,3m)
Na fotce w zestawieniu z pojemnikiem na płyn do spryskiwacza 5,0l
.

Załączone pliki



#30 OFFLINE   Michalcc

Michalcc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2012 - 18:57

dzieki za pomoc. wydaje mi sie ze b.dobrym rozwiazaniem dla pontonu jest kotwica gumowana. mialem pozyczona przez chwile taka 9 kg i byla ok. Fajnie jednak gdyby byla mozliwosc regulacji obciazenia do panujacych warunkow. Gumowana dziewiatka kosztuje 120zl, a za pol tej ceny mozna zmajstrowac kotwice z systemem gotski`ego. Jeden ciezarek podstawowy 5kg i dwa opcjonalne po 2,5kg w cenie ok 60zl.
Mowie o ciezarkach kompozytowych z tej aukcji:
http://allegro.pl/obciazenie-kompozytowe-na-wage-1kg-3-50-pl n-i2323376172.html

Oczywiscie taka kotwica skladana z kilku obciazen bardziej zbierac bedzie mul ale cos za cos:) jeszcze nie wiem ktora opcje wybiore


Co to jest kotwica z systemem gotski'ego????

Ps.: Dzięki za link do aukcji!!!! Cena spadłą już do 2,99pln/gk. Miałem kupić gumowaną, ale chyba już jej nie chcę.... :D





#31 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 13 czerwiec 2012 - 19:22

[quote]
dzieki za pomoc. wydaje mi sie ze b.dobrym rozwiazaniem dla pontonu jest kotwica gumowana. mialem pozyczona przez chwile taka 9 kg i byla ok. Fajnie jednak gdyby byla mozliwosc regulacji obciazenia do panujacych warunkow. Gumowana dziewiatka kosztuje 120zl, a za pol tej ceny mozna zmajstrowac kotwice z systemem gotski`ego. Jeden ciezarek podstawowy 5kg i dwa opcjonalne po 2,5kg w cenie ok 60zl.
Mowie o ciezarkach kompozytowych z tej aukcji:
http://allegro.pl/obciazenie-kompozytowe-na-wage-1kg-3-50-pl n-i2323376172.html

Oczywiscie taka kotwica skladana z kilku obciazen bardziej zbierac bedzie mul ale cos za cos:) jeszcze nie wiem ktora opcje wybiore

[/quote]

Co to jest kotwica z systemem gotski'ego????

Ps.: Dzięki za link do aukcji!!!! Cena spadłą już do 2,99pln/gk. Miałem kupić gumowaną, ale chyba już jej nie chcę.... :D




[/quote]

to rozwiazanie konstrukcji kotwicy naszego kolegi o nicku `gotski`, link: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=322853 &&srch=regulowana+kotwica#msg_322853

Zmajstrowalem sobie taka lecz z ciezarkami pokrytymi plastikiem kupionymi na allegro. Kilka razy plywalem z ta kotwica i jest b.dobra. Odpusc sobie gumowana, wykonaj sam kotwice i zmieniaj wage w razie potrzeby :D

#32 OFFLINE   ahacia

ahacia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWieruszów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Hącia

Napisano 07 marzec 2013 - 21:47

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś z Was doświadczenia z kotwicą Danfortha?



#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2013 - 22:28

Co to jest kotwica z systemem gotski'ego????

Ps.: Dzięki za link do aukcji!!!! Cena spadłą już do 2,99pln/gk. Miałem kupić gumowaną, ale chyba już jej nie chcę.... biggrin.png




[/quote]

to rozwiazanie konstrukcji kotwicy naszego kolegi o nicku `gotski`, link: http://www.jerkbait....msg&goto=322853 &&srch=regulowana+kotwica#msg_322853

Zmajstrowalem sobie taka lecz z ciezarkami pokrytymi plastikiem kupionymi na allegro. Kilka razy plywalem z ta kotwica i jest b.dobra. Odpusc sobie gumowana, wykonaj sam kotwice i zmieniaj wage w razie potrzeby biggrin.png

Widzę , że patent już służy nie tylko mnie. To dobrze. Tylko prawidłowo powinno być " kotwica Godskiego"

;)

 

Ja też uzywam ogumowanych obciażeń.



#34 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 08 marzec 2013 - 10:26

Tylko prawidłowo powinno być " kotwica Godskiego"

Godskiego jest tylko jedna- oryginalna, wszystkie inne to juz podrobki wiec nazwa inna :D

 

Polecam kazdemu, ``wyciaganie kotwicy z wody nigdy wczesniej nie bylo tak przyjemne`` hehe :D



#35 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2013 - 10:35

Tak, szczególnie gdy prawie nie wieje a my sobie kilogramową kotwicę chlup - do wody.



#36 OFFLINE   nemo

nemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2013 - 20:35

hej,

kolego Godski, nie działają już te odnośniki do Twojego patentu na kotwicę. Wrzuciłbyś jakąś fotkę?

 

pozdrawiam

Piotrek



#37 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2013 - 20:46

http://jerkbait.pl/t...wica-by-godski/



#38 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 23 marzec 2013 - 23:25

.


Użytkownik pablo__20 edytował ten post 05 maj 2015 - 11:13

  • jasiu225 lubi to

#39 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 24 marzec 2013 - 01:56

Na łódce używałem dwóch zespawanych tarcz hamulcowych sprawdzały się teraz do pontonu kupiłem 9kg gumowaną zobaczymy czy się będzie sprawdzać ale dowiem się dopiero jak się sezon zacznie :)



#40 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 24 marzec 2013 - 11:25

Proponował bym Tobie do kotwiczenia na napływach główek Odrzańskich wyposażenie pontonu w dwie kotwice.

Jedna na rufe o masie ok 9 kg a druga mniejsza na tył o masie ok 5 kg.

Kształt i masa raczej skupione.

Ja tak stosuje i praktycznie stajesz w mocnym nurcie i nic się nie dzieje. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych