Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kotwica do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 24 marzec 2013 - 15:16

.


Użytkownik pablo__20 edytował ten post 05 maj 2015 - 11:13


#42 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2013 - 15:21

Nawet jeśli by się coś takiego wydarzyło to oczywiście do czasu :P aż się o coś oprze :D a tak serio to sam używam 9kg gumowanej i nie widzę w niej wad...jeśli ciągnie mocniej daję dłuższą linkę i tyle.



#43 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 13:23

A ja widzę wadę tych gumowanych kotwic, a właściwie to widziałem raz i starczy.

W zeszłym roku gumowana 9tka zaklinowała się w kamieniach na dość szybkim wlewie przerwanej główki. Przy drugiej próbie szarpnięcia jej wyciągnąłem samą linę z karbińczykiem, który był w całości(nie rozgiął się ani nie otworzył).

Wniosek z tego jeden- pękło oczko kotwicy, do którego był przymocowany karabińczyk.

Jak mu się przyjrzeć to jest to jakiś stop, najwyraźniej niezbyt mocny.

Trochę słabo jak na około 150PLN.



#44 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 16:49

Witam

Planuję zakup kotwicy gumowanej do pontonu i mam pytanko jaką minimalnie wagę muszę mieć na Bug.

Z racji że i tak już z klamotami ledwo wchodzę w ślizg zależy mi na tym aby była jak najmniejsza.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

pzdr

lokoko



#45 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 08 listopad 2014 - 11:08

Witaj
Wszystko zależy w jakich miejscach będziesz się ustawial.
Ale myślę że 9 kg to minimum.

#46 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 08 listopad 2014 - 23:27

Kombinował ktoś z zalaniem aluminiowego kubka roztopionym ołowiem z jednoczesnym zatopieniu w tym "ucha" ? Ucho mogłoby być od dołu w kształcie korkociągu, a od góry "oczko". Kubek oczywiście taki bliżej 0,8 litra, co dałoby prawie 9kg wagi przy niewielkich wymiarach. Zabezpieczenie bloku ołowiu w kubku np. poprzez kilka nitów wpakowanych po bokach.

 

Nie wiem jednak skąd zdobyć potrzebny ołów w ludzkiej cenie. Gąski ołowiu zwykle są znacznie większe, zaś cena jest na tyle duża, że przekracza ceny gotowych kotwic. Z drugiej strony bardzo zależy mi na minimalizacji rozmiaru, dlatego też rozważam 2x6kg. Obecnie latam z hantelkami 5kg, ale to takie plastiki z piachem czy innym diabelstwem, więc objętościowo spore. Chciałbym coś takiego, co z powodzeniem wrzucę w plecak (około 40 litrów), w którym mam dodatkowo żarełko, napój, kurtkę przeciwdeszczową i takie tam.



#47 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 listopad 2014 - 09:18

Kombinował ktoś z zalaniem aluminiowego kubka roztopionym ołowiem z jednoczesnym zatopieniu w tym "ucha" ? Ucho mogłoby być od dołu w kształcie korkociągu, a od góry "oczko". Kubek oczywiście taki bliżej 0,8 litra, co dałoby prawie 9kg wagi przy niewielkich wymiarach. Zabezpieczenie bloku ołowiu w kubku np. poprzez kilka nitów wpakowanych po bokach.
 
Nie wiem jednak skąd zdobyć potrzebny ołów w ludzkiej cenie. Gąski ołowiu zwykle są znacznie większe, zaś cena jest na tyle duża, że przekracza ceny gotowych kotwic. Z drugiej strony bardzo zależy mi na minimalizacji rozmiaru, dlatego też rozważam 2x6kg. Obecnie latam z hantelkami 5kg, ale to takie plastiki z piachem czy innym diabelstwem, więc objętościowo spore. Chciałbym coś takiego, co z powodzeniem wrzucę w plecak (około 40 litrów), w którym mam dodatkowo żarełko, napój, kurtkę przeciwdeszczową i takie tam.

Ołów kupuję w serwisie oponiarskim, raczej nie robią problemów ze sprzedażą używanych ciężarków.

#48 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 09 listopad 2014 - 21:08

Obecnie ciężarki do kół robione są z cynku (ekologia). Prócz mniejszej masy nie odlewa się zbyt dobrze, ma sporo osadu, który przy roztapianiu trzeba zbierać z powierzchni 



#49 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 21:11

Ołów kupuję w serwisie oponiarskim, raczej nie robią problemów ze sprzedażą używanych ciężarków.

Ile Cię kasują od kg ?

Obecnie ciężarki do kół robione są z cynku (ekologia). Prócz mniejszej masy nie odlewa się zbyt dobrze, ma sporo osadu, który przy roztapianiu trzeba zbierać z powierzchni

Dużo z tym roboty ? Owego osadu nie można zwyczajne "olać" ? Posiadam palnik turystyczny, więc robiłbym to rzecz jasna na zewnątrz z dala od ludzi. O ile mniejsza jest masa tak uzyskanego ołowiu ?

Użytkownik darks86 edytował ten post 09 listopad 2014 - 21:14


#50 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 listopad 2014 - 21:29

Obecnie ciężarki do kół robione są z cynku (ekologia). Prócz mniejszej masy nie odlewa się zbyt dobrze, ma sporo osadu, który przy roztapianiu trzeba zbierać z powierzchni

Widać ekologia nie dotarła do mojej wichury.Kupuję ołów leje z tego kule do czarnoprochowca.Za kilogram płacę od 3 do 4 złotych zależy od serwisu.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 09 listopad 2014 - 21:30

  • tatula lubi to

#51 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 10 listopad 2014 - 08:50

Welpa, z tego co czytałem to ołów z ciężarków jest za twardy do czarnoprochowca. Lepiej stosować go jako dodatek.
Ołów można kupić na złomie. Mam trochę z obudowy kabli, ale wysyłka chyba nie ma sensu.
Kształt kubka nie będzie dobrze trzymać dna. Raczej wybrałbym patelnie.

#52 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 listopad 2014 - 10:07

Welpa, z tego co czytałem to ołów z ciężarków jest za twardy do czarnoprochowca. Lepiej stosować go jako dodatek.
Ołów można kupić na złomie. Mam trochę z obudowy kabli, ale wysyłka chyba nie ma sensu.
Kształt kubka nie będzie dobrze trzymać dna. Raczej wybrałbym patelnie.

Twardy czy nie strzelam już 5 sezon i mój gallagher nie narzeka.A na formę to lepiej forma do babki (ciasta) ładny stożek wychodzi.

#53 ONLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 listopad 2014 - 17:52

Witam , ja używam kotwicy gumowanej 5kg na Narwi i Bugu i jak na razie daje radę...nie miałem problemu ze znoszeniem , ale pływam sam , nie wiem jak by było w dwie osoby...



#54 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 20:36

Ktoś używa kotwicy gumowanej od tego sprzedawcy? http://allegro.pl/ko...5417429502.html

 

Wygląda dobrze. Lepszej ceny nie znalazłem.



#55 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 06:38

Ja do pontonu 4m odlałem dwa ciężarki po 7kg. Przy słabym wietrze używam jednego jak mocniej wieje podczepiam drugi. Rzeka Odra Szczecin. 



#56 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 14 listopad 2015 - 17:08

Ponton Kolibri KM 330 Bug dwie osoby około 220 kg plus silnik 27 kg i szpeje mamy kotwice 10 kg placki z hantli lub gumowa kotwica 9 kg. To wystarczy nawet przy wietrze 8/9 m/s.

Użytkownik BOSMAN 76 edytował ten post 14 listopad 2015 - 17:10


#57 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2015 - 19:30

Ktoś używa kotwicy gumowanej od tego sprzedawcy? http://allegro.pl/ko...5417429502.html

Wygląda dobrze. Lepszej ceny nie znalazłem.

Ja używam. Działa.

#58 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 19:39

O_O

 

odpowiedź na moje pytanie! :)

 

Jedyne co mnie zastanawia to to, czy się syf nie robi w pływadle bo patrząc jak ta guma jest wycięta to mam wrażenie że tam zbiera się sporo brudy w tych szczelinach.

 

Dzięki Łukasz.



#59 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 14 listopad 2015 - 20:17

Na tej nic nie zostaje, nie robi syfu , ale i cena inna

http://allegro.pl/ci...5785807525.html



#60 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2015 - 21:23

Nie zauważyłem żeby się nadmiernie syfiło. Jak kotwiczysz się na miękkim mulistym dnie to z każdej kotwy się nasyfi. Ciekawa sprawa, mam wrażenie że ta kotwa jest sporo cięższa od 9tki z Trąbek Wielkich którą miałem wczesniej. Aż z ciekawości zważę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych