Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka do dużych gum i jerków.

spinning gumy jerk wędka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   godski

godski

SUM

• +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 14667 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 18:29

Panowie, ten "długi" kij nie jest tak długi jak się wydaje Ma długą rękojeść przydatną przy dalekich rzutach i holu, a część robocza blanku zbytnio nie odbiega od jerkówki z krótką rękojeścią. Stojąc w pływadle wygodnie szarpie się w dół, pod siebie,brodząc w trzcinowisku i tak trzeba szarpać w bok. Dlatego ten dolnik nie jest przeszkodą

Uwierz, dużo osób to wszystko co napisałeś wie i nie musisz nas przekonywać. Przerobiłem ze 20 jerkówek i z 10 długich kijów 2,20-2,74 i to co pisze staram się popierać doświadczeniem.

Podkreślam że to co ja piszę i o co pyta kolega dotyczy łowienia z łódki . Dlugi dolnik przy klasycznym jerkowaniu z nadgarstka w dół strasznie przeszkadza i obciąża go poprzez swoja wagę co  może prowadzić do kontuzji.

Czasami ryby biorą tylko przy ekspresowym prowadzeniu jerka a na bank tego nie zrobisz kijem 2,50.

Generalnie mało jest ludzi którzy potrafią całe dnie tylko jerkować , guma jest łatwiejsza w obsłudze i nie wymaga tyle mocy.   

Użytkownik godski edytował ten post 03 czerwiec 2020 - 18:37

#22 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 19:07

Ok, rzeczywiście jerkowanie wędka powyżej 2.2 jest bez sensu, przekonaliście mnie. Natomiast czy w takim razie nie szukać czegoś z ciężarem do 50? Może bez sensu wędka do 100g?

#23 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 03 czerwiec 2020 - 20:02

Mpp2 259 do 70g zlamalem na 1 wyjezdzie przyneta 65g widac bylo ze kleka pod takim ciezarem bez problemu savage wymienil mi na wersje 100g bardzo fajny kijek . Polowisz nim od 25-100g mialem tez 221 100g palka straszna nie polecam ludzie lowia tym sumy .moze 221 20-60 bedzie fajna podobno mozna ja przeciazyc do tych 80g .lub black savage ladnie pracuje pod ryba szybki blank a mimo to miota ladnie przynety nawet delikatnie ponad cw .
Co prawda mowie o wersji cast ale nie powinny sie bardzo roznic .

#24 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 03 czerwiec 2020 - 20:36

Jest wędka, która od biedy obsłuży i jerki i gumy - Westin w4 218 cm powershad, tylko nie pamiętam dokładnej nazwy, bo mam na działce i nie mam jak sprawdzić teraz. Jest opisany do 150 g, ale realnie to raczej do 130 g.

• godski lubi to

#25 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 czerwiec 2020 - 23:57

Mpp2 259 do 70g zlamalem na 1 wyjezdzie przyneta 65g widac bylo ze kleka pod takim ciezarem bez problemu savage wymienil mi na wersje 100g bardzo fajny kijek . Polowisz nim od 25-100g mialem tez 221 100g palka straszna nie polecam ludzie lowia tym sumy .moze 221 20-60 bedzie fajna podobno mozna ja przeciazyc do tych 80g .lub black savage ladnie pracuje pod ryba szybki blank a mimo to miota ladnie przynety nawet delikatnie ponad cw .
Co prawda mowie o wersji cast ale nie powinny sie bardzo roznic .

Słyszałem dobre rzeczy o serii black savage. Jaki cw?

#26 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 04 czerwiec 2020 - 18:01

221 30-70
W wersji spin jest chyba 20-60 .
Blank bardzo czuly na twistera 3 cale plus glowka 10g dalo sie wyczuc skubanie okoni .wiec jak na szczupakowke jestem mile zaskoczony co prawda w wersji cast trzymasz palec na blanku jest wyciecie na uchwycie .od biedy tym kijem mysle ze oblecisz tez sandacze na ciezko wisla oraz jakies glebokie zwirownie i zaporowki .

#27 OFFLINE   jaceen

jaceen

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 448 postów

Napisano 04 czerwiec 2020 - 19:01

Ok, rzeczywiście jerkowanie wędka powyżej 2.2 jest bez sensu, przekonaliście mnie. Natomiast czy w takim razie nie szukać czegoś z ciężarem do 50? Może bez sensu wędka do 100g?

Masz jeszcze dwie wersje w travelu SG MPP2 213/20-60g i 243/40-80g. Od kilku dni łowię tą 243cm. Nie mam doświadczenia z wędkami o większym cw, ale jak dla mnie, dla nowicjusza, chyba trafiłem w dychę z dopasowaniem. W komplecie Ryobi Arctica 6000. Jeżeli ta 213cm ma krótszy dolnik, to mogłaby spełnić wymagania przy jerkowaniu.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spinning, gumy, jerk, wędka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych