Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Widawa w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   przemozioom123

przemozioom123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 styczeń 2007 - 17:47

Witam. Mam takie pytanie do Szanownych Kolegów. Czy może ktoś z Was łowił w tej uroczej rzeczce ?? Chodzi mi głównie o łowienie kleni :D Pozdrawiam

#2 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 18:33

. Czy może ktoś z Was łowił w tej uroczej rzeczce ?? Chodzi mi głównie o łowienie kleni :D Pozdrawiam


Witam ... tak lowiłem w niej klenie :mellow:

#3 OFFLINE   przemozioom123

przemozioom123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 styczeń 2007 - 22:36

Ja własnie w tamtym roku próbowalem, ale w tak małej rzece trudno jest podejśc tak płochliwą rybe :D W tym roku mam zamiar solidnie sie za Klenie wziąsc, a że widawa płynie najbliżej mojego domu to sprobuje je podejśc. Mam do Ciebie Tomku pytanie :D czy łowiłeś na miejskim odcinku czy może poza miastem

#4 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2007 - 13:48

A na którym odcinku Ty łowiłeś?I jak?

#5 OFFLINE   przemozioom123

przemozioom123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2007 - 14:42

Głównie łowiłem na odcinku od mostu na Psim Polu. Uzywałem małych woblerków salmo tiny. Niestety nawet podkradając sie na kolanach trudno je tam podejść.

#6 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2007 - 15:33

Wspaniale!!!!:D że pojawił się ponownie temat który sam kiedys zainicjowałem:) Przemku Ta rzeczka ma tak naprawde tylko jednego pogromce:) jest nim nie Kto Inny jak Andrzej Lipiński:)Nikt lepiej nie zna tej rzeczki jak on:) JA równiezedkuje w tym strumykuL) odwiedziłem w tym roku odcinek na którym wędkujesz czyli od mostu przy koronie schodząc w dół:) połapałem troszke szczupaczków;) głównie pod mostem kolejowym:) rzeczka pierwsza klasa ale najpiekniejsza jest po za granicami wrocławia:) od świaniar do ujścia.... a Widok 40cm klenia w krsytalicznej wodzie który wygrzewa sie na słoneczku na długo zostaje w pamięci:) zajrzyj pare stron wcześniej na temat zalożony prze ze mnie:) są tam zdjecią Andrzeja i zapewniam że długo spokojnie nie posiedzisz:) Pozdrawiam i do zobaczenia nad widawą:)

#7 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 luty 2007 - 10:39

Przemozioom123-Cały odcinek poniżej Psiego Pola jest interesujący :D .Niestety RZGW zniszczyło 2 lata temu przepiekny odcinek koło Psar prostując rzekę :angry: .Ale poniżej Świniar ma ona jeszcze dość naturalny charakter.Niestety to trudna woda,lecz jeśli nauczysz się łowić klenie tam,to poradzisz sobie wszędzie :D .Te rybki nie wybaczają błędów.Wymagają od łowiącego dużo samozaparcia i myślenia.I pamiętaj KLEŃ z tamtąd to ryba powyżej 40cm :mellow: .Reszta to kleniki :mellow: .
A są i dużo większe.Niestety taki ma już duży asortyment sztuczek i szybko znajduje ratunek w gąszczu zaczepów :D .
Łów-wiosna już blisko... :mellow:

#8 OFFLINE   Assam

Assam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 luty 2007 - 15:33

Skoro w Widawie tyle kleni pływa to na pewno wiosną się tam wybiorę, tym bardziej, że w tym sezonie właśnie klenie mam głównie na celowniku :D W zeszłym sezonie było rozpoznanie teraz czas na ofensywę :D
  • bari lubi to

#9 OFFLINE   przemozioom123

przemozioom123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 luty 2007 - 16:52

Słyszałem Andrzeju, że widawa jest bardzo ciekawa na odcinku koło Szewc :D Jeszcze tam nie łowiłem, ale słyszałem o pięknych kleniach, które tam żyja :D

#10 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 czerwiec 2008 - 08:07

Ponawiam ten wątek,wiem że już w tym roczku padły tam ładne klenie i nie tylko, czy ktoś z kolegów po kiju próbował w tym roku swoich sił w tej magicznej rzeczce jaką jest Widawa pod Wrocławiem? Jakie efekty?


#11 OFFLINE   WuTomek

WuTomek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 25 czerwiec 2008 - 12:04

na poczatku maja lowilem na wysokosci psiego pola i zlowilem 2 szczupaczki. Rozdygotal mnie trzeci, ktory oberwal... mi wolfram i czwarty, ktory zostawil slady uzebienia na maluchu, ktorego zlowilem. Bylem tam jeszcze tydzien pozniej, ale juz bez wiekszych emocji

#12 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 czerwiec 2008 - 16:05

Walczyłem chyba 4 razy z Kleniami na odcinu od Świniar do ujścia - bez efektu,

Chętnie wezmę lekcje łowienia Kleni w tej rzeczce - na Odrze idzie mi lepiej (nieco)

ale powodzenia


#13 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 czerwiec 2008 - 17:36

Analityk, ale przeciez Widawa to nie tylko kleń, jest tam sporo pięknie ubarionych okoni, szczupaków-nie tylko pistolecików, i z pewnoscia wiele innych rybek tez tam wpływa.

#14 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:12

A wie ktoś może jak z wodą na Widawie? Jeździłem tam wiosną ale bez większych efektów, woda bardzo wysoka była i nie widać było obecności ryb... zamiast kleni uwieszały się niewielkie szczupłe. Może ktoś z kolegów łowi tam na muchę i chciałby pouczyć nowicjusza? Sprzęt już mam tylko umiejętności żadnych...

#15 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 czerwiec 2008 - 13:34

Analityk, ale przeciez Widawa to nie tylko kleń, jest tam sporo pięknie ubarionych okoni, szczupaków-nie tylko pistolecików, i z pewnoscia wiele innych rybek tez tam wpływa.



No to niech te szczupaki podrosną nieco do jesieni - wtedy na nie zapoluje się :D

#16 OFFLINE   przemozioom123

przemozioom123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 kwiecień 2009 - 11:35

Był ktoś juz moze na miejskim odcinku Widawy od mostu kolejowego na Psim Polu w kierunku Sołtysowic ? Bo nie wiem czy warto sie wybierac ;P

#17 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 kwiecień 2009 - 20:42

Witam,

byłem tydzień temu w tej okolicy bez efektu - z tym że teraz sytuacja szybko się zmienia - idź i daj znać czy coś się działo nad wodą.

Ja zaliczyłem w sobotę w innym miejscu małego zębatego - ryba nieco nieprawidłowa ale pierwsza zdobycz w sezonie zaliczona :D

Wyraźnie widac było że życie do wody juz wróciło - nawet bolki już pokazywały się nieśmiało na powierzchni.





#18 OFFLINE   przemozioom123

przemozioom123

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 kwiecień 2009 - 21:18

Byłem dzisiaj ;) Niestety bez rybki na kiju ale pare wyjsc do smużaków było ;) troche jeszcze rybki sa leniwe ale mają sie dobrze i mam nadzieje, ze za tydzien bedzie lepiej :D

#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 kwiecień 2009 - 21:31

Byłem dzisiaj ;) Niestety bez rybki na kiju ale pare wyjsc do smużaków było ;) troche jeszcze rybki sa leniwe ale mają sie dobrze i mam nadzieje, ze za tydzien bedzie lepiej :D

Wychodzą już do smużaków??
Noooooo naaaareszcie

#20 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 kwiecień 2009 - 23:36

Pasiasty Irokez

To niby nieco wbrew sztuce, ale sztywnych reguł przecież nie ma
Poza tym sporo latającego owadctwa obija się o człowieka, kiedy wyjdzie się na świeże powietrze. W mojej okolicy przynajmniej.
A poza tym te wyjścia mogły oznaczać: dopiero kwiecień się zaczął... co to ma być!?! żabkę, robaczka poproszę.

Swoją drogą Kolego przemozioom123 może kotwice zawiodły? Nie są aby mdłe?

Pozdrawiam, Grzesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych