Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu Garcia Revo MGX - co się zepsuło?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   WędkarskieDylematy

WędkarskieDylematy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Brzeziński

Napisano 07 czerwiec 2020 - 21:21

Cześć!
Prośba do znawców Abu MGX o ocenę co się tu zepsuło. Kabłąk jakby "leży" nie bardzo wiem gdzie szukać wady.

Na ostatnim zdjęciu kabłąk podparty palcem, tak jak był wcześniej(?).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 08 czerwiec 2020 - 09:25

Po mojemu to kabłąk jest wygięty.
  • popper i Mateo1989 lubią to

#3 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 08 czerwiec 2020 - 09:57

Żeczywiście, kabłąk jest krzywy. Tylko z tym ostatnim zdięciem trochę przesadziłeś. Od strony rolki powinien być lekko po skosie na dół te 2 - 2,5 cm. Dalej powinien się prostować. Zresztą miejsce to widać na zdięciach. Wydaje się też że uległ on lekkiemu skręceniu w osi. Musisz go tak ustawić, żeby żyłka po zamknięciu kabłąka swobodnie trafiała na rolkę. Ciężko o odpowiednie zdięcie tego modelu z internetu, ale może coś tam podpatrzysz.

#4 OFFLINE   Chytroryb

Chytroryb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 czerwiec 2020 - 21:21

Mam ten model na stanie,fajny młynek ale drut w kabłonku to chyba zrobili z plasteliny ,myślałem że mój zapomnieli zachartować ,a tu widzę że ten typ tak ma

#5 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 11 czerwiec 2020 - 08:00

Potwierdzam, miałem ten kołowrotek ale sprzedałem właśnie z powodu delikatnego kabłąka. Wymagał on zbyt dużo uwagi z mojej strony i sam kilkukrotnie go prostowałem.

Nawet na eBay o tym ostrzegają w opiniach : "Excellent reel but the bail is so flimsy, bent out of shape a few times now it looks funny. The finish is also really cheap and scratches easily with boat ."

#6 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 11 czerwiec 2020 - 10:28

Potwierdzam, miałem ten kołowrotek ale sprzedałem właśnie z powodu delikatnego kabłąka. Wymagał on zbyt dużo uwagi z mojej strony i sam kilkukrotnie go prostowałem.

Nawet na eBay o tym ostrzegają w opiniach : "Excellent reel but the bail is so flimsy, bent out of shape a few times now it looks funny. The finish is also really cheap and scratches easily with boat ."

 

Też mam ten młynek i nie mam żadnego problemu z kabłąkiem, może kwestia przewożenia. Jest z nim jednak problem taki, że nie mogę do pełna nawinąć na szpule cienkiej plecionki (0,8 pe), bo przy rzucaniu robią się straszne brody, jak w multikach. Nie wiem dlaczego tak jest, może przez te otwory przy rancie szpuli?


Użytkownik Mariusz1000 edytował ten post 11 czerwiec 2020 - 10:33


#7 OFFLINE   Chytroryb

Chytroryb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 00:08

Zmień sobie marke plecionki lub żyłki,to nie wina nacięć, przerabiałem to.

#8 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 15 czerwiec 2020 - 21:40

Też mam ten młynek i nie mam żadnego problemu z kabłąkiem, może kwestia przewożenia. Jest z nim jednak problem taki, że nie mogę do pełna nawinąć na szpule cienkiej plecionki (0,8 pe), bo przy rzucaniu robią się straszne brody, jak w multikach. Nie wiem dlaczego tak jest, może przez te otwory przy rancie szpuli?

Przy takim nawijaniu brody są nie uniknione,to nie żyłka.Sporo rantu musi być odsłonięta,żeby plecionka miała lekki opór.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych