Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi spining pod woblery/obrotówkę

spining woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Andrzeju

Andrzeju

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 czerwiec 2020 - 21:10

Witam

Szukam dlugiej wedki od 260cmdo 280 pod woblery oraz obrotowki. Woblery od smuzakow do piecio centymerowych ale raczej smuklych. Blachy 0,1,2. Lowie na malych rzekach. Budzet do 500zl. Moje typy narazie to Microflex 2.70 oraz Kuying Superlite 2.58. Co polecicie od siebie?



#2 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 10 czerwiec 2020 - 23:39

Długie wędki zaczynają się od trzech metrów ;)


  • miramar69, Krzysiek P, psychowobsy i 1 inna osoba lubią to

#3 OFFLINE   Andrzeju

Andrzeju

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 czerwiec 2020 - 10:25

Pomoze ktos?



#4 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 13 czerwiec 2020 - 10:40

Dragon Moderate II 2.85 2-12g
Konger Paladin River Raid 2-14g 275 raczej używka tylko w grę wchodzi w tej cenie ale fajny.
SG Parabellum 3-16i 2-12g
Jest też Major Craft Trapara też ma modele w długości 2.6 2.8 i o cw do 12 i 15g


500zl może jakiś hand made lub pracownia na tańszych komponentach uzywke ktoś będzie miał daj ogłoszenie na giełdzie w dziale kupię, określ parametry budżet. Ofert zazwyczaj trochę jest.

Z tańszych jeden z moich klientów łowi DAM Yagi 3-16g chwalił sobie, ja nie znam tych wędek więc się nie wypowiem, ale wziąść pod uwagę możesz.

#5 OFFLINE   Andrzeju

Andrzeju

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 czerwiec 2020 - 09:48

gajosik

Dzikeuje Ci za pomoc. Musze pomacac te wedki. Dobry pomysl napisze rowniez na gieldzie. Jaka bedzie dolna granica cenowa za nowa wedke tego typu z pracowni?



#6 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 14 czerwiec 2020 - 12:54

Nie wiem, musisz wybrać blank, przelotki, uchwyt resztę komponentów zbyt wiele czynników wpływa na finalna cenę. Zadzwoń zapytaj. Przede wszystkim trzeba wiedzieć czego potrzebujesz bez tego większość wędek z pracowni to niewypały, nie z winy rodbuildera co klienta nie potrafiącego określić jak ma wyglądać finalnie produkt.

Polecam obejrzeć seryjniaki zwłaszcza dwa pierwsze z mojego postu.

#7 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 13:55

Przeceny są teraz na kije Dragona. Nigdy nie miałem ale ludzie sobie chwalą. Modele Sting 275 4-18g poniżej 500 zł z wysyłką zbrojone w Polsce na komponentach Fuji. Sam się zastanawiam w takiej kwocie czy nie brać do takiego łowienia jak piszesz i sprawdzić Dragona w porównaniu do np dużo droższego AVS90MLF2. Nie chce wydawać za dużo gdyż rzeki to praktycznie tylko wiosną lub okazyjne wyjazdy do rodziny na rzeki Podkarpacia. Myślę że obskoczy niedzielne wypady na okonie, klenie, pstrągi, brzany i bolenie oraz szczupaki na lekko.

#8 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 06 luty 2021 - 17:12

Miałem kilka sztuk Kuyinga 2.58 Ajin Superlite- super kijek ale od woblerków tak od 1.5 a bardziej 2g. Taka lekka pstrągowa szpada pokroju dawnego Cormorana BlackStarPro 2.4/2-15g tylko... lepszy .
Ryba 60cm(szczupak, boleń) zaczyna uruchamiać dolnik ale wędka powinna spokojnie amortyzować zrywy większej zdobyczy. Nie zdążyłem przetestować bo wędki "poszły" do znajomych, kolegów(chwalą sobie). Teraz jest już trzecia generacja tych kijków.
Dragon Moderate/Moderate2 2.82m 2-12g- mam oba i polecam. Ze względu na bardziej "ciepłe" ładowanie się kijka niż powyższy Kuying i swoją długość, dużo lepiej sprawdzi się przy używaniu lżejszych przynęt. Boleń 70cm ładnie go przygiął ale wędka dała radę(piękna praca). Moderate 282 to jedna z ulubionych moich wędek.
Generalnie polecam obie wędki.
Kuyinga kup sobie dopóki wychodzi w miarę przyzwoitych pieniądzach z Ali. Dragona Moderate można jeszcze dostać chyba na Allegro albo szukać z drugiej ręki.
Jeśli zależy Ci na odległości rzutów mniejszą przynętą to kup Moderate. Jeśli przynęty lotniejsze niż dwugramowy pływający wobbler i bardziej zależy Ci na twichingu lub grze przynętą, to Kuyinga 2.58m Ajin Superlite- polecam z czystym sumieniem.
Po-Zdrówka
kesur

Użytkownik kesur edytował ten post 06 luty 2021 - 17:20

  • Negra lubi to

#9 ONLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 07 luty 2021 - 06:08

Andrzeju poszukaj używki batsona rx 6, lub rx 7 S&S 8 lub 10lb raczej na pewno będziesz zadowolony. Może tak być, że ciut budżet przekroczysz, ale w razie gdyby Ci nie podszedł, to odsprzedasz bez straty praktycznie.
Dolną granicę, tak mniej więcej masz tutaj:
http://jerkbait.pl/t...-7#entry2868459

Po promocji, o ile Ci się trafi i masz czas poczekać to minimum 2x Twój budżet. Używka w stanie od idealnego do dobrego, również z innych, często lepszych(subiektywne) pracowni powinna zmieścić się w granicach 450-800 PLN.

Tak na szybko:

http://jerkbait.pl/t...6/#entry2870273

I co jeszcze? Ja i inni użytkownicy tych wędek możemy Ci praktycznie zagwarantować, że już nigdy więcej, słowo na K, nie zostanie wypowiedziane z Twoich ust po spadku ryby 🙂.

Użytkownik drakmen edytował ten post 07 luty 2021 - 06:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych