Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 maj 2012 - 22:13

Nie sądzę ze za 70 zł zamówisz go w serwisie a jeśli tak to taką samą używkę jak na złomie znajdziesz , nowy kompresor kosztuje od dwóch stówek wzwyż .
Naprawdę nie warto kupować tej chińszczyzny taki malutki kiedyś testowałem u kolesia lipa jak ...... to to samo co akwarystyczny brzęczyk tylko zaworek zwrotny ma :angry: . Ten większy widziałem w salonie piękności malują tym tipsy i tatuaże z henny ale nie widziałem go w boju wyłączony był .
Lodówkowiec to najlepszy wybór kompresor 20-30 zł na złomie jak dobrze trafisz to flacha (tyle ze nie wiem czy ci sprzedadzą :lol: ) pusta gaśnica do 20 zł zawór zwrotny 20-30 zł lepiej kupić nowy podobnie zestaw złączek wężyk 10-15 zł taśma teflonowa, obejmy ,zawór bezpieczeństwa najlepiej 3-4 bary koniecznie nowy lepiej nie zmontować sobie bomby :mellow: filtr paliwa od malucha . Dla fanatyków ; manometr , reduktor , odwadniacz , filtr powietrza . To tylko daje komfort pracy i podnosi sprawność :D

#22 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 19 maj 2012 - 05:49

Nie no w serwisie to uzyywany, tyle tylko ze zlozom mi za te 70 zl gotowy kompresor, tyko filtr paliwa musialbym dokupis i tyle bo tego tylko nie daja. Tak to w zestawie jest prawie wszystko zlozone, bo ja to nie mam pojecia czy sam takie cos zloze...

#23 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 19 maj 2012 - 08:17

Podjął by się ktoś zrobić mi taki kompresor ? Chodzi o to żeby był jak najprostszy, nie utrudniał malowania i był jak najtańszy np. coś takiego
ed
Nie musi mieć odwadniacza, wystarczy filtr paliwa ale żeby spełniał swoją funkcję

Tu jest suuper pomysł taki to ja samemu zrobię tylko mogę mieć problem z podłączeniem kabli bo elektryk ze mnie żaden ...

https://picasaweb.google.com/101471353011554459596/Zakupy#50 86840320378313922

#24 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 19 maj 2012 - 11:03

Cześć. Poczytaj na elektroda.pl tam jest dużo tematów na temat kompresorów. Sam chciałem zrobić taki z agregatu ale gdy podliczyłem koszty to stał się on dla mnie nieopłacalny. Za 150 zł kupiłem sprężarkę z butlą 27 litrów. Kupny ma atesty itp. A co do tego z butelką po wikingu to gratuluję autorowi bezmyślności. Kompresor lodówkowy pompuje ponad 20 barów więc pomyśl co by się stało jakby rozsadziło taką butelkę...
  • NARA lubi to

#25 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 19 maj 2012 - 11:14

Na taki kompresor to ja nie mam miejsca w domu...
Podpowie mi ktoś (wytłumaczy, poda instrukcję) jak to z tymi kablami w tym kompresorze ?

#26 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 19 maj 2012 - 17:47

Jeśli potrzebujesz pomalować 5-10 sztuk jednorazowo to może po prostu tak:


#27 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 19 maj 2012 - 17:55

No tak potrzebuje ale do 5 wobków dziennie. A tak z ciekawości. Nada się dętka rowerowa ?

#28 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 19 maj 2012 - 18:34

Wytłumaczy mi ktoś jak to z tymi kablami w sprężarce ?

#29 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 19 maj 2012 - 19:50

wybaczkuba za brak fotek ale dopiero wrocilem do domu .. ;/ wracając śmiało możesz podpiąć AERO pod koło zapasowe od Auta ja tak robiłem jak zaczynałem :lol:

#30 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 19 maj 2012 - 19:51

Nic się nie dzieje. Spoko luz
A wytłumaczysz mi jak z tym od lodówki co i jak ?

#31 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 maj 2012 - 00:56

Najlepiej wymontować z lodówki z całym okablowaniem :mellow: czasami ktoś ze znajomych ma taką sprawną lecz starą i niepotrzebną lodówę jeśli nie musisz odwiedzić parę małych skupów czasami mają całe lodówy :D.

#32 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 20 maj 2012 - 08:12

nawet na złomach wszelkiego rodzaju bywaja takowe lodowki ja moj kompresor kupilem za 20 zł

#33 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 maj 2012 - 22:53

A ja za 07 gaśnice kompresor i zepsuty zawór zwrotny :mellow: .
Jeśli nie chcesz szybko zajechać kompresorka załóż filtr powietrza żeby kurz nie dostawał się do środka kompresora wystarczy filtr paliwa lub gąbka taka zwykła :mellow: robisz w niej dziurkę ale nie na wylot tylko tak do połowy i filtr gotowy :mellow: .

#34 OFFLINE   MariuszK

MariuszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaBełcz Wielki

Napisano 19 sierpień 2012 - 08:09

Witam, bardzo długo używałem tego kompresorka, nadal działa ale jest stanowczo za głośny.





Już wszystko działa, poszukałem w sieci i naprawiłem. Mechanizm rozruchowy ponownie podłączyłem.

Załączone pliki



#35 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 25 sierpień 2012 - 10:52

Ciekawe co odpowiesz gdy urzednik z ochrony srodowiska zapyta-a co zrobiles z gazem Mariusz? :lol:

#36 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 25 sierpień 2012 - 21:33

Witam. Ja mam u siebie kompresor zrobiony ze sprezarki od lodowki i butli samochodowej ze starej, zdemontowanej instalacji gazowej. Powiem szczerze, ze sprzet daje rade, areograf obsluguje lekka reka. Lakierowalem nim nawet pistoletem lakierniczym, ale tu juz brakowalo mu oddechu. Z tym, ze musze sprostowac pewna rzecz, kompresor byl ze starej zamrazarki, chyba jakas rosyjska, i Panowie uwaga; 3-fazowa :huh: . Butla 40 l., 5 atm. laduje od zera 5-6 min. Jesli macie sprezarki bardziej wydajne, bo te z lodowki moga byc za slabe do wiekszych butli, zagotuje sie, to polecam zalatwic sobie bulte od gazu z auta. Jesli dobrze pogadacie w punkcie gdzie zakladaj gaz, to mozna tam dostac bulte po skonczonej dacie waznosci,koniecznie z zaworem. Wiekszosc wymienia na nowa, bo sie nie oplaca. Dlaczego polecam taka butle, bo odchodzi duzo roboty. Podpinacie sie do koncowki gdzie byl tankowany gaz i macie od razu zawor zwrotny w zaworze na butli. A potem od wyjscia na jakis zawor z regulacja cis.(w granicach 80 zł. z wbudowanym osuszaczem ) i kompresor cacy :mellow: . Koszt smieszny i dajcie sobie spokoj z ta tandeta i to za 300 zł !!! Przy takie poj. butli mozna pominac auto-wlacznik. Areograf zuzywa malo powietrza. Mam tez sprzet profi, 150 l. szybka wydajna maszyna, ale powiem Wam szczerze obecnie chetniej korzystam wlasnie z tej mniejszej. Jest cicha a to czesto czynnik bardzo decydujacy. Pozdro

#37 OFFLINE   MariuszK

MariuszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaBełcz Wielki

Napisano 12 wrzesień 2012 - 13:31

Wygoglowałem dzisiaj w sieci takie ustrojstwo, zbudowane na bazie sprężarki z lodówki. Mam pytanko do osób pracujących na podobnej konstrukcji, czy to jest bezpieczne? Czy może coś wystrzelić? Jakie zabezpieczenia należy zastosować przy budowie kompresorka? Czy podany wzorzec z linku można uznać za wzorcowy?

http://pwm.org.pl/pwm/index.php/atykuy/narzdzia-modelarskie/ 51-sprarka-zasilana-agregatem-krok-po-kroku

Dziękuję za poświęcony czas.

#38 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 12 wrzesień 2012 - 18:39

Witam, kolego kompresorek w linku, w ktorym podales jest ok, nawet bardzo ok. Sprzet jest malo wydajny to oczywiste, ale do areografu jest zupelnie wystarczajacy. Mozna sie pokusic o zwiekszenie pojemnosci butli powiedzmy do 5 litrow. Wieksza pojemnosc, ponad 5 l. moze skrocic zywotnosc sprezarki. Ale nie to jest najwazniejsze, istotne, aby nie szalec zbytnio z cisnieniem, 5-6 bar. pozwoli Ci sie cieszyc sprawnym sprzetem na dlugi czas, no i sprzetem cichym. Dodam od siebie, ze lepiej miec wieksza pojemnosc butli powiedzmy 20 l., ale pracowac na cisnieniu ok. 3,5 bara niz miec mala poj., np.3 l. i cis. 6 bar. Ja pracuje na butli 40 l. ale mam wydajnieszy kompresor. Jeszcze jedno, pamietaj, aby nie przechylac kompresorka jest tam olej, ktory moze wyplynac. Do tego warto czasem dolac oleju, poeniwaz praca jest na obiegu otwartym i tego oleju troche ubywa. Przeczytaj moj wczesniejszy post, moze uda Ci sie zalatwic gdzies wydajnieszy kompresor. Powodzenia

#39 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 listopad 2012 - 19:50

Siemka , mam do Was jedno pytanko :) Oglądałem ostatnio filmik na yt , w którym to facet jako "sprężarki" używał starej opony od jakiegoś większego auta.Czy takie rozwiązanie by było dobre do naszych woblerowych prac ? Jak dużo musiałby być ta dętka/opona i na ile mniej więcej starcza ?

#40 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 31 grudzień 2012 - 12:59

Witam.

Poszukuje jakiegoś cichego kompresora do aerografu. Maluje w mieszkaniu a zona ma uczulenie na kompresor który obecnie posiadam.
Budżet jaki mogę przeznaczyć na ten cel to jakieś 600zl. Jeżeli byłoby coś naprawdę dobrego to może być i 800zl w ostateczności.

Czy ktoś mi może coś sprawdzonego w tej cenie doradzić?

Pozdrawiam Melek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych